Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Przed chwilą odpadłem z freerolla. Sytuacja się przedstawiała tak. 280 graczy 260 płatnych.

    Dostaje na middle-position KJoff(żaden diamond). Do mnie foldy. Po mnie też. Do gry wszedł tylko BB (2 rozdania wcześniej wygrałem z nim AI z AA na rece).

    Stacki podobne (~5500), blindy 100/200

    Flop
    Qd10d9d.
    Ja bet pot, oponent re-raise do 1300. Po chwili zastanowienia re-raise AI ode mnie. Insta call od przeciwnika.

    Pokazał dwa niskie diamondy.

    I teraz pytanie. Co powinienem zrobić, żeby te rozdanie nie zakończyło się tak jak się zakończyło? Fold pre-flop (zaznaczam, że pierwsze miejsca płatne mnie nie interesowały)? Fold po jego re-raise?
    Jak Wy byście się zachowali na moim miejscu?

    Pozdrawiam.
    tomazo

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Nie napisałeś tego, ale zgaduję, że zlimpowałeś to KJo (żeby tanio zobaczyć flopa?). Powinieneś podbić albo (najlepiej - skoro bardzo chcesz się załapać w kasie) zrzucić. A tak masz gównianą rękę w limpowanej (czyli bardzo trudnej do rozgrywania) puli. Jak już trafiłeś tego strita to jak dla mnie na flopie ok, peszek, z jednym zastrzeżeniem - do takiej sytuacji nie powinno w ogóle dojść.

  3. #3
    Tak limpowałem dałem 200. Tylko we 2 z BB byliśmy w rozdaniu. Napisałem, że nie zależy mi na byciu w kasie (miejscach od 20 wzwyż). Po rozdaniu miałem właśnie takie odczucie, że bet przed flopem mógłby załatwić sprawę.

    PS. Po flopie miałem nadzieję, że przeciwnik dzierży w ręce AdXx.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Z takim stackiem nie powinieneś nic limpować.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    KJo to gówniana ręka. Easy fold preflop, szczególnie na shorcie. A jeśli już koniecznie chcesz to grać ze środkowej pozycji (bo chyba na takiej siedziałeś), to chociaż podbij min. 3xBB, to dowiesz się na czym stoisz.
    W tym rozdaniu po prostu ukradłbyś blindy zamiast bez sensu odpadać.