Strona 1 z 53 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 530
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam zgodnie z sugestiami kolegów i swoją zakładam nowy temat dotyczący turbo sng, bo jak widać możemy sobie ciekawie podyskutować, a w poprzednim wątku (8 stołów naraz) byliśmy nieco gościnnie. Ma nadzieję, że nie zrobię za dużo zamieszania, jeżeli poniżej wkleję (jako wstęp do dyskusji) kilkanascie postow z tamtego tematu, podając autora i treść.
    Zapraszam do dalszej dyskusji


    Pozdrawiam,
    Warsaw

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    od jakiegoś czasu jade tak jak w zalczniku, ale coraz bardziej zaczynam sie zastanawiac na kaskada. Opcja na PS, ze stoly wymagajace decyzji pojawiaja sie na przodzie kaskady i czekaja na podjecie decyzji, po czym wyskakuje kolejny stol itd, ma swoje zalety. Dodatkowo, nie tracisz czasu na ogladanie, jak czyjes 7-4 lamie twoje asy ;p

    Musze poprobowac, ale wtedy na pewno musialbym korzystac z paru skryptow (rejestracja do nastepnych turniejow, allin itd), bo na razie sie obywam. Spacegravy w kaskadzie jechal nawet na 25-30 stolow, co w tile'u wydaje mi sie ciezkie do osiagniecia.

    Co do monitorow, to jestem zadowolony z zestawu z2x20' samsunga, ale jak widze te 30' samsunga na PS, to mnie strasznie korci... Niemniej, to rownowartosc 250,000fpp, czyli prawie 4k$, ktore mozna normalnie wyjac z bonusa... Wiec jeszcze na razie odpuszczę

    pozdr
    warsaw
    .

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    .
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Dziś postanowiłem spróbować opcji z kaskadą i jest całkiem nieźle. Plusem jest to, że stoły można zrobić naprawdę duże, można się skupić na jednym i nie trzeba biegać wzrokiem po dwóch monitorach. Grałem 15 stołów shorthanded i wyszło całkiem spoko. Opcja na PS przesuwająca na wierzch stół, na którum masz do podjęcia decyzję i czekająca z następnym stołem do podjęcia takiej decyzji naprawdę ułatwia życie. Na pierwszy rzut oka mogę stwierdzić, że w kaskadzie będę mógł grać przynajmniej o kilka stołów więcej niż w oknach sąsiadujących. Ile, to pokaże praktyka, dziś zagram sesję sitów i zobaczymy, jak to wyjdzie. Niemniej, kaskada ma też parę wad, ciekawi mnie, jak (czy) sobie z tym radzicie. Na pewno problemem jest to, że gdy mamy cięzki call, w końcu się na niego decydujemy, to czekające w kolejce stoły wyskoczą na tyle szybko, że faktycznie cięzko jest zobaczyć, co de facto miał przeciwnik. Trzeba wtedy stoł odszukać ręcznie, albo poczekać do kolejnego ruchu na tym samym stole. Na pewno trudniej jest też dokładnie śledzić przebieg gry, kto pokazuje jakie karty w innych rozdaniach, itd. Tutaj trzeba się na pewno zdać na PT i PAH. Z drugiej strony plusem jest, że nie musimy oglądać showdownów i wyświetalania, co spadnie. Na dłuższą metę, to niewątpliwa strata czasu, a czasami i nerwów, jak donki łamią nasze asy z KToff
    PRzydałby mi się też skrypt automatycznie uruchamiający czas zapasowy no i porządny skrypt do rejestracji do kolejnych turniejów (te powyższe nie działają). Skrypt 'allin' też byłby przydatny, zawsze to jakaś zaoszczędzona sekunda...

    Dziś wypróbuę kaskadę w boju

    pozdr
    warsaw

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    .
    Cytat Zamieszczone przez nemesis Zobacz posta
    ja np. przesuwam dany stol w prawy gorny rog ekranu i jednoczesnie moge obserowac pozostale stoly bedace w "kaskadzie" jak i ten jeden wybrany. jak na razie nie wymyslilem nic lepszego

    wczesniej gralem 9 stolow w ukladzie kafelkowym (bylo czasami ciezko z ogarnieciem wszystkiego), ale po przejsciu na kaskade spokojnie moge grac na 12 stolikach

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    .
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Dzięki za radę, kilka stołów sobie rozstawiłem i przejrzystośc jest teraz dużo lepsza. Zwłaszcza, że PS zapamiętuje takie ręczne ustawienie i kolejne stoły ustawia potem w tym samym miejscu. Zagrałem 2-3 sesje i grałem 20-25 stołów, być może byłbym w stanie wiecej, ale na razie 25 stołów miałem przez kilkanascie minut jako test. Trudno mi na razie powiedzieć, jaka ilość będzie optymalna. Zagrałem dwie pełne sesje uzupełniając stoły do 20 (z chwilowym wyluzowaniem na 15-16, jeżeli akurat sporo stołów było w fazie 2-3-4 osobowej) i radzę sobie bez problemu. Jednakże, postanowiłem zagrać w ten sposób jakąś reprezentatywną dawkę (powiedzmy 2-3k), żeby zobaczyć czy (jak) ta zmiana odbije się na wynikach. Jeżeli będzie ok,to zagram taką samą dawkę na 22 itd. Ale na razie bez pośpiechu.
    Skryptu do rejestracji nadal nie mam, ale akurat przy kaskadzie rejestrowanie się jest dużo łatwiejsze, bo jeden monitor mam całkiem wolny, więc tam mam otwarte lobby. Jestem też w ciągłym kontakcie z supportem PAHuda, bo hud ma pewne problemy przy dużej ilości stołów. Po każdej sesji wysyłam im loga (ostatni miał 64mega ) i stosuję się do sugerowanych zmian. Ostatnio było już bardzo dobrze, ale nadal cisnę ich o kolejne sugestie

    Offtopic jest taki, że wydaje mi się, iż kaskadowy 24-tabling na fullringu byłby absolutnie bezproblemowy. Na 1-2 to kuszące 1-1,2k vpp/h czyli easy supernova elite. Na razie jednak zostaję przy sitach, bo mam na nich lepszy zwrot, a ponadto, na nich też ładnie wyrabia się vpp. Może jeszcze nie na 27-kach, ale na 60-tkach na pewno. Inna sprawa, że przy 20-tablingu trzeba mieć spory zapas bankrollu. Dla komfortowej sytuacji, moim zdaniem na pewno 200 buyinów. Godzina gry to 25-30 sitow, wiec mozna spokojnie zagrac 2,5k-3k miesiecznie. Przy 27kach to co prawda tylko 25k-30k vpp miesięcznie, ale już na 60-tkach odpowiednio 63k-75k, czyli też otarcie się o Elite. Zobaczymy.

    Pozdr
    Warsaw

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Cytat Zamieszczone przez grasiu Zobacz posta
    Warsaw, moglbys dac tez screena "dayattheoffice" jak wyglada to przy tej kaskadzie + to rozsuniecie o ktorym mowicie?

    BTW czekam na Twoja relacje z porownania tile i kaskady. W sensie wynikow (zarowno roi jak i $/h bo jedno moze spadac a drugie mimo to rosnac ;P), ale takze: zmeczenia-oczoplasu, zmeczenia-nadgarstka i zmeczenia-szyi od kiwania :P I tez na ile pomaga tu to wykorzystywanie skryptow.
    .

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    .
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Witam,

    screena zamieszczam, ale na pierwszy rzut oka na pewno wydaje sie on mniej czytelny od pierwszego. Z drugiej strony, rozstawiam sobie tylko parę stołów, reszta leci w kaskadzie od lewego gornego naroznika po skosie. No i robie to tylko na jednym monitorze, na drugim mam tylko otwarte lobby. Co do wrazen z gry, to jest ona intensywniejsza w sensie wykonywanej akcji, ale i latwiejsza do opanowania. Patrzysz praktycznei w jedno miejsce, wiec bol szyji nie grozi (co przerabialem przy 16 stolach na dwoch monitorach). Rowniez mniej ruchow myszka, bo tylko jeden monitor. Ze skryptow na razie nie korzystam, bo rejestrowanie przy kaskadzie jest duzo latwiejsze, chociaz nie wykluczam tego w przyszlosci. Jezlei chodzi o wyniki, to wlasnie koncze 3 tysiac gier, pierwsze dwa tysiace miałem 8% i 4% roi, teraz w trzecim tysiacu jestem na -3%. Trzeci tyysiac zaczalem od sporego minusa jeszcze na tile, a dwie kolejne sesje na kaskadzie ten minus poglebily, wiec zastanawialem sie, czy 20 stolow to jednak nie za duzo. Z drugiej strony, na minusie zawazyla glownie jedna sesja na -20BI, ktora byla niezle pechowa, ale wole zrzucic to na karb gorszego dnia. Potem jednak mialem ladne sesje na +17% i dzis na prawie +13%, wiec nie sadze, zeby zwiekszenie ilosc stolow przy kaskadzie mialo faktyczny wplyw na wyniki. Sa momenty, gdy mimo 18-20 stolow akcja jest spokojna, sa takie gdy przy 15 akcja jest non stop (glownie finisze kilku turniejow naraz). Dlatego, standardowo uzupelniam do 20, a w momentach kryzysowych przez jakis czas odpuszczam rejestracje do kolejnych i gram 14-16 az sie uspokoi.
    Generalnie wychodzi 27-29 na godzine. Zaczynam sesje i z gory zakladam o ktorej godzinie przestaje sie rejestrowac do kolejnych turniejow. Poniewaz sama gra jest bardziej intensywna niz tile, wydaje mi sie, ze optymalnie byloby robic dwie sesje po 3h. Dzis gralem 4h (110 sztuk). Mysle, ze moge testowo dokladac po 1-2 wiecej i grac dwie sesje po 3h, co powinno podejsc pod 200 sztuk na sesjodzień.
    Swoją drogą zastanawiam się nad podjęciem podobnego wyzwania jak spacegravy, na przyklad w lutym. Musialbym jednak troche obnizyc poprzeczke, glownie ze wzgledu na to, że z uwagi na sporą ilośc innych zajęć, nie jestem w stanie jak on po kilkanascie godzin dziennie siedziec przed kompem. Zakladajac 31 dni, niepelny wymiar godzin i turnieje po 27$ i 38$, co byłoby wyzwaniem? 6-7k? No i nie wiem, czy znalazłoby się kilku chetnych postawic przeciwko, chociaz szczerze powiem, ze na pewno postawilbym 1000$ w stosunku 2-1 (czyli przeciwko czyjemuś 500$) przeciwko każdemu z naszego forum, kto chciałby ugrać 7500$ netto na tych stawkach przez 31 dni. Może więc i znaleźliby się chętni postawić przeciwko mnie , w końcu sporo osób twierdzi, ze przy takiej ilosci stolow nie da sie wychodzic na plus. Oczywiscie nie mowimy o jakichkolwiek bonusach czy rakebackach, tylko o samej grze. To jest okolo 5000 gier w ciagu 31 dni z roi wyzszym niz 5% (na pewno trudniej o znalezienie tylu gier na 38, wiec zdecydowana wiekszosc bylaby na 27)
    Btw, na twoplustwo jest wątek potwierdzający, że mniej więcej na przełomie stycznia/lutego Ps wprowadzi TLB dla sitów, na wzór tych na FTP.

    Pozdr
    Warsaw

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Wow wow wee waa

    Trzeci tysiąc nie zakończy się jednak na minus, dzisiaj statystyka zrobiła swoje i krótką 2-godzinną sesję (52 turnieje) skończyłem na +75.6% ROI
    Grałem 21-22 stoły, w momentach krytycznych schodząc na 15-16. Osobiście uważam więc, że w moim przypadku taka ilość stołów nie ma wpływu na moje ROI. Idealnym rozwiązaniem jest odpuszczenie rejestracji, gdy na sporej ilości stołów mamy końcówki, a potem powrót do ilości wyjściowej. Duża ilośc stołów nie przeszkadza mi ani w rozgrywaniu bubla ani HU. Oczywiście, że zdarzają się pojedyncze błędy, ale nie sądzę, aby miało to konkretne przełożenie na wyniki.
    PAHUD już mi od jakiegoś czasu wszystko ogarnia, przestałem się do nich zwracać, kiedy stwierdzili, że już mi nic więcej nie wymyślą

    pozdr
    warsaw
    .

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    .
    Cytat Zamieszczone przez grasiu Zobacz posta
    Dzieki za obszerna relacje. Dla mnie dobra podstawa do rozwazenia kolejnych ewentualnych zmian w moim grindowaniu TurboSNG.

    BTW Ja sprobowalem kaskady na OnGame i tam ze wzgledu na "swietny" soft jest ona praktycznie niewykonywalna. Juz przy osmiu stolach mozna ku**icy dostac bo wszystko sie zaslania i nawet nie wiesz na ktorym stole Cie timeout'uje.

    Wiec poki co zostaje przy moich osmiu stolach tile i 80%rb na OnGame (przez krotsze blindy robie tak 15-18 stolow na godzine, a to jest 2/3 tego co Tobe daje 20tabling ;P), ale PS ciagle gdzies tam w moich myslach jest (zeby tak SuperNova zwykla dawala 40-50%rb... sekundy bym sie nie zastanawial :P)

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    .
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Wszystko zależy od ilości, którą zagrasz. Jeżeli możesz bez problemu grać 20-22 stoły w kaskadzie, to w godzinę rozegrasz około 30 sitów. 120 godzin miesięcznie (na Supernovej) na turniejach za 27$ da ci wtedy 3600 turniejów, czyli 36000vpp (126000fpp), rocznie odpowiednio 432,000vpp i 1,512,000fpp. To są oczywiście założenia, że grasz na zero a wszystkie bonusy będziesz wypłacał, czy cokolwiek (a to razem mało prawdopodobne). Wtedy skończysz rok mając 7,000$ z milestonów i 20,500$ z bonusów fpp. W sumie 27,500$, a prowizji zapłacisz 86,400$. Czyli 32% rakebacku.
    Na turniejach za 60$ wygląda to lepiej, bo grając taką samą ilośc turniejów wyrobisz supernovą elite! PRzy tym samym założeniu, że nie idziesz w górę, grasz na zero i wypłacasz bonusy.
    Miesięcznie 90,000vpp i 315,000fpp, rocznie 1,080,000vpp i 3,780,000fpp. To daje 21,500$ z milestonów i 53,000$ z bonusów fpp oraz dwa turnieje live (monte Carlo i ME WSOP, które w wartości gotówkowej równają się 31,250$). W sumie 105,750$, a prowizji zapłacisz 216,000$. Czyli 49% rakebacku. No ale ile musiałbyś zagrać turniejów po 60$ na Ongame, zwłaszcza przy ich sofcie, i jak by się to miało to ilości godzin gry, żeby dostać za samą grę ponad 100,000$?

    pozdr
    warsaw