Strona 50 z 53 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 530
  1. #491
    nie ma regularsow na 6.50, w kazdy badz razie tych z wyzszej polki na 16 jest masa, bo jest stosunkowo najnizszy rake ze wszystkich stawek, spotkanie na jednym stole 4 kolesi co maja po 50k-200k profitu to zadna nowosc. Zdarzaja sie gry z 7 bardzo dobrymi kolesiami, liczac siebie. Wieczorem polskiego czasu moze byc roznie, rzadko gralem o tej porze, ale w nocy gdy niby najbardziej fiszowo bo amerykanie graja, widzialem codziennie 15 nickow z leaderboarda 5-15 (i to nie byle jakich. codziennie abarone68, envision9, glitlr, sippin_cris, royalplayor, the_venetian, j0ff4, mayuri-sama, cerebraltrap zreszta nie bede pisal, ogolnie KAZDY gracz z leaderboarda top15 gral ze mna codziennie) + regow z wyzszych stawek, przy odrobinie szczescie udawalo sie odpalic sesje z 3 regami (liczac siebie), a reszte czasu po 4-5 srednio. A to juz jest czysta loteria, jak siedzisz obok rega to niemal na 90% ktorys z was odpadnie na T100/T150, bo kazdy pushuje bardzo luzno bvb, a drugi to wie i sprawdza luzno :P

    lol, wlasnie zdalem sobie sprawe piszac tego posta i przegladajac leaderboard, ze kazdy z top15 gra w nocy+ simsina, 2 nie znam, 2 gra na FTP, hmmmmmmm moze w dzien trzeba grac ;D
    Ostatnio edytowane przez 8dyb8 ; 29-07-2010 o 00:16

  2. #492
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    22
    Cholera, wysmarowałem kwiecistą odpowiedź ale mi gdzieś przepadła ;/

    No nic, wielkie dzięki za odpowiedź, dużo wniosła i w ogóle miło się uczyć od bardziej doświadczonych ;]. W takim razie zostaję na $6.50, po prostu będę dokładał kolejne stoliki (aktualnie gram 15 ale docelowo chce 25 i widzę, że do miesiąca raczej spokojnie dam radę taki pułap osiągnąć). Nie zgodzę się natomiast z tym, że na 6.50 nie ma regów - nie wnikam w ich poziom i nie wszystkch wrzucam w sharkscope'a pod kątem profitu, niemniej na każdym stoliku mam regularnie po 2-3 znajome twarze, czasem więcej, spośród których większość ma GoldStara (wczoraj nawet jedna Supernova się trafiła) - wiem, że poziom VIP nie jest jakiś super miarodajny, jednak o czymś pośrednio świadczy.

    Odnosząc się natomiast do ROI, to daleko mi do samozachwytu, ale myślę, że jestem w stanie utrzymać 15% na long runie. Aktualnie, po jakichś 500 stt 6.50$, mam ROI dochodzące do 30%, niemniej mam świadomość, że prawdopodobnie jest to spory upswing. No nic, czas pokaże. Dla celów badawczych, wrzucam swój wykres (stt gram mniej więcej od jakichś 500 gier).



    Mam jeszcze pytanie - jak dokonujesz table selection? U mnie wygląda to po prostu tak, że jak widzę niewielką ilość dostępnych STT $6.50, to zaczynam logowanie, natomiast jak widzę ogromną ich ilość i po 2-3 osoby zalogowane w każdym, to odpuszczam, zwłaszcza jak nicki się powtarzają na każdym stoliku.

    Odnośnie godzin gry - nie ma reguły, w nocy więcej ameryki ale też znacznie więcej europejskich regów.

  3. #493
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez gaaish Zobacz posta
    Odnosząc się natomiast do ROI, to daleko mi do samozachwytu, ale myślę, że jestem w stanie utrzymać 15% na long runie. Aktualnie, po jakichś 500 stt 6.50$, mam ROI dochodzące do 30%, niemniej mam świadomość, że prawdopodobnie jest to spory upswing. No nic, czas pokaże. Dla celów badawczych, wrzucam swój wykres (stt gram mniej więcej od jakichś 500 gier).
    Aby Cię zmotywować, chętnie założę się że po 5k gier Twoje ROI wyniesie mniej niż zakładasz. Mało tego, przyjmę też zakład że będzie poniżej 10%.

    Sting

  4. #494
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    Cytat Zamieszczone przez gaaish Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi, faktycznie widzę, że muszę sobie sprawić huda. Co prawda w dalszym ciągu uważam, że w fazie push or fold odchodzenie od ICM na rzecz statystyk z huda może być zdradliwe[...]
    Ale co przez to rozumiesz? To się nie wyklucza, a wręcz statystyki ułatwiają podejmowanie decyzji zgodnych z ICM. Przecież to jaki zakres pushujesz/callujesz zależy od zakresów przeciwnika.
    Między 16 a 6,5 jest bardzo duża różnica. Jak chcesz przejść na 16 to musisz już mieć b.dobrze opanowany ICM, na regów obowiązkowo robić notki, znać ich tendencję, miejsca na błędy i granie nieskoncentrowany nie ma.
    Co do Roi wydaje mi się, że na 6.5 szczytem jest 14-15% i to jeśli jesteś bardzo dobry. 500 sitów to żadna próbka, dość powiedzieć, że przy tej próbce masz jedynie 50% szans, że twoje aktualne roi nie różni sie o bardziej niż 5% od prawdziwego roi.

  5. #495
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    22
    Dziękuję za wszelkie uwagi.

    @SitngWo - zastanowię się ale brzmi to ciekawie . Jako że poker jest moim trzecim w kolejności zajęciem (praca zawodowa na pół etatu + własna acz kulejąca firma), to dodatkowej motywacji nigdy za wiele.

    @alejasienieznam - Masz rację w kwestii hud/icm, wyraziłem się nieprecyzyjnie.
    Jakie staty polecałbyś ustawić na początek? (powiedzmy, że ogarnę chwilowo ze cztery pozycje).

    Wykres się nie ładuje ale można mnie wyszukać w sharkscope.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gaaish ; 29-07-2010 o 18:51 Powód: wykres nie ładuje się

  6. #496
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    2 statystyki to absolutny standard i mus, czyli VPIP i PFR - daje ci ogólne pojęcie o graczu, dużo łatwiej ocenić range. Dodatkowo możesz ustawić filtr, który uwzględnia liczbę graczy przy stole. Bardzo przydatne, bo jest sporo graczy, którzy we wczesnej fazie limpują połowe rąk, a jak zostaje 4-5 to się murują. Liczbom możesz nadać kolorki, też przydatne, bo od razu się rzuca w oczy jakaś wysoka/niska wartość.
    Pozostałe 2 statystyki to powinieneś sam wybrać to co najbardziej by ci się przydało. Ja najczęściej korzystam z SB steal, Button steal i BB Fold to steal. Agg factor nie raz się przydaje.
    Oczywiście oprócz tego liczba rąk.

  7. #497
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Może moja uwaga nie jest najcenniejsza, nie gram sitów jakieś dobre półtora roku, ale:

    - staty potrafią być bardzo mylące, jeśli nie dzieli się ich w zależności od poziomu blindów. W zależności od nich gra i zakresy bardzo się zmieniają a ty potrzebujesz reada na daną sytuację, na dany lvl i daną ilość BB.
    - biorąc pod uwagę poprzednie musisz mieć mnóstwo historii rąk z typami, albo robić notatki odnośnie range - to po pewnym czasie powoduje, że na danych graczy (z którymi grasz najwięcej) będziesz po prostu pamiętał to, co sobie zapisałeś
    - ja w ogóle przy grze ok 20-25 sitów niespecjalnie miałem czas na zwracanie uwagi na staty i w sumie bardziej przeszkadzały niż pomagały, może jestem za mało spostrzegawczy i innym to pasuje, ale z mojego doświadczenia przy takim multitablingu najważniejszy jest własny skill + studiowanie regularsów po sesjach

  8. #498
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    22
    Moje dotychczasowe spostrzeżenia:

    ICM:
    Przestałem korzystać z SnG Wizzard po tym, jak uznałem że jego default ustawienia range'a przeciwników odbiegają mocno od obecnej rzeczywistości, dlatego jego podpowiedzi mogą być mylące. Pojęcie o ICM jakieś już mam, cała reszta to indywidualne treningi pod kątem innego zakresu, niż domyślny w Wizzardzie. Wniosek: nie przedłużam trialu, nie kupuję.

    Ninja Table:
    Genialne urządzenie, z tym jednak zastrzeżeniem, że obsługuje na moim kompie (nomen omen nowiutkim) max 15 stołów - przy szesnastym nagle wszystko trafia szlag i następuje jakiś globalny zawias graficzno-rozdzielczościowy... Naprawdę jestem teraz w kropce, sam już nie wiem czy inwestować w grafikę czy w reinstall systemu.. Wniosek: program IMO niezbędny powyżej 10 stolików, niestety zawiesza mi system powyżej 15 stolików, poza tym patrz poniżej.

    Hud:
    Kupiłem Poker Trackera 3 i jestem bardzo rozczarowany. Konfigurację ogarnąłem, graficzny układ statów też. Niestety, program tak spowalnia system, że powyżej 10 stolików zaczyna już mocno mulić, poza tym - najważniejsze - nie współpracuje u mnie z ninja table. Sytuacja zaczyna po prostu wyglądać analogicznie, jak w przypadku opisanym w poprzednim akapicie. Wniosek: kupiłem, niemniej żałuję.


    Może macie jakiś pomysł odnośnie 'winnego' - grafika (zintegrowana), ram (2gb), czy system? (xp zainstalowane miesiąc temu).


    Odnośnie kwestii mojego ROI - przez problemy z opisanymi zawiasami i z nieustającym wybijaniem internetu od 4 dni, no i z generalnym downswingiem spadłem w okolice 20%, ale nie poddaję się jeszcze i spróbuję mimo wszystko zostać powyżej 15% na próbie 5k stt

    pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

  9. #499
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Po pierwsze sng wizzard, podając standardowy range w danej sytuacji popełnia ogromny błąd. Zawsze trzeba ten range korygować i samemu ustawiać na zasadzie jak byśmy zagrali na jego miejscu. Wtedy pokaże ci on prawdziwe zakresy, z jakimi powinienes grac. Sng wizzard to bardzo ważne narzędzie i ani myśl, opuszczać go, trzeba ciągle doskonalić swoją gre.


    Table ninja: uważam, że jest NIEZBĘDNY powyżej 20 stołow, przynajmniej dla mnie

    Poker Tracker 3- bardzo muli kompa, duzo lepszy do sng stt jest Hm i to w niego radziłbym ci zainwestowac.

    Ja sądze ze problem moze leżec w zaintegrowanej karcie grafisznej. Spróbowałbym tez reinstalacji systemu

  10. #500
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Napisz też jaki procesor, bo to dość istotne.

    Sting