Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Kiedy zaczynałem przygodę z pokerem, a było to nie tak dawno temu pierwszą informacją jaką udało mi się uzyskać to że należy grac ABC pokera do stawek NL50! No to google.com hasło "ABC POKERA" i szczerze mówiąc znalazłem wiele, ale nigdzie dokładnie nie było opisane tylko same ogólniki które nie dostarczały mi wystarczającej informacji. Dla kogoś kto pierwszy raz siada do stołu zdanie "grać tylko dobre ręce" lub "granie z pozycji" mało mówi, a nawet jak mówi to nie będzie wiedział zupełnie po co to jest jak to robić itd. Opiszę teraz jak ja gram proszę o uwagi jak i o napisanie waszych sposobów gry ABC wszelkie uwagi mile widziane myślę, że ten temat pomoże wielu graczom.

    Obecnie gram stawki NL20/NL30(sporadycznie) SH (stoły 5-6 os.).

    PRZED FLOPEM

    Pierwsza rzecz do jakiej doszedłem to używanie przycisku "call" przed flopem traktuje jako sporadyczne/awaryjne. Używam go tylko i wyłącznie do par 22-99 i AJ w przypadku kiedy ktoś podbił przede mną. Nie limpuje (sprawdzanie kiedy nikt wcześniej nie podbił) NIGDY!

    Karty jakie podbijam przed flopem to 22-AA/AK/AQ/AJ/A10 - bez pozycji (z wszystkich miejsc z wyjątkiem Dilera)
    Z dilera jeżeli nie dostałem akcji wcześniej to gram praktycznie wszystko co się nadaje do gry 79s any A etc.

    Kolejną sprawą jest sytuacja jeżeli ktoś podbije wcześniej Reraisuje (przebijam) jeżeli mam karty TT-AA/AQ/AK call używam jak pisałem wcześniej tylko w takiej sytuacji, tylko w przypadku 22-99/AJ.

    Jeżeli moje przebicie zostanie przebite lub zostanę postawiony all in gram w zależności od redów. Początkującym radziłbym w takiej sytuacji grać tylko AA/KK i od razu all in. Nie ma co sobie robić problemów na flopie lepiej tą sytuację rozwiązać pre.

    PO FLOPIE

    Grając tak jak napisałem przed flopem po flopie nasze decyzje są dużo łatwiejsze.

    Zacznę od par 22-99 gram tak zwany NO SET-NO BET czyli jeżeli nie trafie 3 karty na flopie przechodzę do gry pasywnej Check-Fold.

    NIE BLEFUJE!!!!!! / NIE DRAWUJE

    Jedynym blefem jaki używam jest Cbet. jest to zagranie kiedy po flopie nie trafie nic, a przed flopem to ja podbijałem i mam tylko jednego przeciwnika zawsze c betuje jeżeli przeciwnik mnie przebije pasuje, jeżeli sprawdzi i następna karta nie poprawi mi nic przechodzę do trybu check-fold.

    Drawowanie to sytuacja gdy na brakuje nam karty do silnego układu i dobieramy. Na niskich stawkach MOIM ZDANIEM nie opłaca się drawować z wyjątkiem 2 sytuacji:

    - open-ended i jednocześnie flush draw czyli otwarty z 2 stron draw do koloru.
    - flush draw z 2 over kartami.

    W takich sytuacjach staram się doprowadzić do sytuacji AI po flopie jeżeli to możliwe.
    Liczenie odsów zostawiam graczom z wyższych leveli


    Reszta to kwestia ogrania readów itd. Te podstawowe informacje na 100% ułatwią wam gra. proszę o uwagi jak i o wasze sposoby gry na mikro!

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    no ale masz profity czy nie? bo jak masz to w cym problem?chyba ze chcesz przejsc wyzej to zatrudnij sobie trenera - oferty masz na forum
    qrde chyba za trzezwy jestem jeszcze by skumac ock

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    kolega napisał poradnik gry ABC na mikro

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    no ale po co? jeszcze by ktos smial powielic jego zasady i wtedy wygrywac beda tylko luckboxy b kazdy bedzie gral ABC...

  5. #5
    Napisałem to bo grając na NL20/NL30 te 100 000 rąk i będąc te 6BB/100 na + nie uważam się za osobę, która dobrze gra. Ba uważam się za to co znawcy pokera nazywają Donkiem, przedstawiłem sposób który w miarę ok pomaga zacząć przygodę z pokerem wydaje mi się w miarę przejrzyście i zrozumiale! Prosiłbym o uwagi i komentarze. Rola budowałem od NL4 Ongame.


    To co napisałem to podstawa gry przed flopem opisana jak najprościej się da! Z przykładami w kartach nie znalazłem czegoś takiego w sieci, bo może gdyby było to moje początki byłyby łatwiejsze. po flopie moim zdaniem nie da się opisać jak grac ABC. tego można się nauczyć grając i zdobywając doświadczenie, ale na mikro jak dobrze zagrasz przed flopem to praktycznie decyzje po są automatyczne!
    Ostatnio edytowane przez Ciociacoca ; 26-06-2010 o 14:42

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jesli masz 99 IP i przeciwnik gra check, tez grasz check?
    Nie blefujesz, nie drawujesz... pewnie nie tiltujesz Też chciałbym spełnic swoje zalozenia z przed gry

  7. #7
    na pokerstartegy ladnie jest opisane abc pokera

  8. #8
    Jak chceck? podbijam 22-99 przed flopem jak nie ma do mnie akcji, jak jest akcja gram check.Po flopie Staram się nie wchodzić w ciężkie sytuacje, bo jak dostaje call to co s barrel jest drogi.

    Tiltuje jak każdy i mam problem z samodyscypliną gdyby nie to już grałbym na NL50;P

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez Ciociacoca Zobacz posta


    Pierwsza rzecz do jakiej doszedłem to używanie przycisku "call" przed flopem traktuje jako sporadyczne/awaryjne. Używam go tylko i wyłącznie do par 22-99 i AJ w przypadku kiedy ktoś podbił przede mną. Nie limpuje (sprawdzanie kiedy nikt wcześniej nie podbił) NIGDY!



    Grając tak jak napisałem przed flopem po flopie nasze decyzje są dużo łatwiejsze.

    Zacznę od par 22-99 gram tak zwany NO SET-NO BET czyli jeżeli nie trafie 3 karty na flopie przechodzę do gry pasywnej Check-Fold.


    ?

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    jak juz chcesz pisac jednostronicowy poradnik abc to rozwaz wywalenie AT i AJ bez pozycji.

    liczenie oddsow to nie wyzszy level tylko podstawa podejmowania decyzji.