Strona 3 z 32 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 320
  1. #21
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    1,493
    Gramy w kazdy wtorek - sezon jak to ma miejsce od 2 lat trwa 3 miesiace - kalendarz w reke i bedziesz wiedzial

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez wronka Zobacz posta
    Jani, nie zgadzam sie z tym co piszesz powyzej. to nie sa pojedyncze turnieje, tylko LIGA. tu zbiera sie punkty przez jakis okres czasu zeby wylonic zwyciezce. zagranie opisane przez ciebie powyzej to zwykla zagrywka taktyczna aby te punkty zdobyc. wydaje mi sie ze w lidze chodzi o to zeby wylonic najlepszego, najsolidniejszego, najrowniejszego gracza, a nie takiego co wygra 2 turnieje.
    Jak wszyscy widzą jestem świeżak, ale też pozwolę sobie na swój komentarz.
    Wszystko się zgadza, tyle, że to poker, a nie skoki narciarskie. Chyba (poza dobrą zabawą)chodzi jednak o kasę, a ta w pokerze jest za 1 i o 1 zawsze grać należy.
    Z drugiej strony podzielam obawy, że zabije to ducha gry. Dwa dobrze pograne turnieje(2 można jednak polecieć na farcie nie na skillu) na początku i przez resztę sezonu można wentylem do góry leżeć.

  3. #23
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    1,493
    W pierwszym poście umieściłem zasady wypłaty nagród od sponsora ligi - Betfair.com

    Odnośnie sposobu punktacji:
    Zanim zdecydowałem się na taki sposób punktacji przeprowadziłem symulację wyników ostatnich 4 sezonów przy użyciu kilku róznych sposobów punktacji. Przy zaproponowanym przeze mnie aby znaleźć się w top 8 ligi trzeba grać bardzo regularnie przez cały sezon - 6-7 final table ewentualnie zagrac 2 dobre turnieje (miejsca 1-3) zaliczyć jedno niskie miejsce na FT a w pozostałych turniejach plasować się w środku stawki. Aby wygrać ligę trzeba albo tak jak Lukro w ostatnim sezonie być na FT 6-7 razy z czego 4-5 w top 5 a wpozostałych turniejach plasować się w top 25 ewentualnie wygrac 2 turnieje zaliczyć jeszcze jedno wysokie miejsce na FT i zajmować miejsca w top 20 w pozostałych turniejach. Wygranie 3 turniejow i odpadniecie na ostatnim miejscu w pozostałych turniejach (co ja osobiście uważałbym za bardzo dobry wynik, który świadczyłby o wysokiej formie turniejowej gracza w przeciągu sezonu) może co najwyżej dać szansę na okolice 3 miejsca w lidze.
    Wydaje mi się, że nasze "murki" nie mają się co martwić a po prostu powinni skupić się bardziej na dobrej grze turniejowej.
    Jako osoba stosunkowo bezstronna (w nowym sezonie nie będę z reguły grał w turniejach ligowych tylko skupię się na stronie organizacyjnej) uważam, że taki sposób punktacji wpłynie na podwyższenie poziomu sportowego ligi. Tak jak pisałem wcześniej zmianę sposobu punktacji poprzedziła długa seria symulacji i wydaje mi się, że taki sposób punktacji wprowadza najlepszy balans pomiędzy dobrą grą turniejową a grą o ligowe punkty.
    Ostatnio edytowane przez Jani ; 05-01-2008 o 04:10

  4. #24
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    Z nudów zabiorę głos. Od razu zaznaczam, że nie wnikałem dokładnie w Wasze wcześniejsze posty. Zmiana punktacji na lidze jest bardzo dobrym pomysłem Jani. Często WLP jest 1-wszym przystankiem w drodze początkującego pokerzysty, a co za tym idzie powinna być również jako taką szkołą pokera turniejowego.

    Grając zwykłe turnieje musimy zmieścić się w 15% najlepszych graczy, aby znaleźć się na miejscach płatnych, a róznice w wypłatach pomiędzy miejscem 1, a przykładowo 9 są ogromne. Z drugiej jednak strony WLP to nie jeden turniej, to cykl nazywany ligą. Więc przyznawane punkty nie mogą być identyczne z nagrodami finansowymi. Osobiście uważam, że powinny być 2 skoki punktowe we wszelkich ligach pokerowych, a mianowicie za dotarcie do ft i zajęcie miejsc w top3.

    Wpadnę we wtorek, aby się przekonać czy Adam zbojkotuje nową punktację

  5. #25
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Przypominam wszystkim uczestnikom WLP o zapisach na mój turniej urodzinowy Jack Daniels Poker Cup! Po pierwszym dniu zapisów połowa z 70 miejsc jest juz zajęta, więc radzę się pospieszyć... Szczegóły na PokerTexas.pl oraz w oddzielnym wątku tutaj na forum.

  6. #26
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    154
    Moim zdaniem nowa punktacja bardziej sprzyja zawodnikom agresywnie grającym np. Jani, Jacku ,Karol i jeszcze kilku innym berserkerom .. Mi tam jest generalnie wszystko jedno i tak zawsze gram tak , żeby wygrać turniej , a że się lubie murować to inna sprawa . Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce , ale jak na mój gust troche za dużo punktów za pierwsze miejsca..

    Popieram pomysł Adama , stawiania małych kroków i stopniowego udoskonalania regulaminu ligi,
    a nie miotania się co chwilę i wprowadzania w każdym sezonie rewolucji..
    Rozumiem Jani, że masz dużą wiedzę i doświadczenie , ale martwi mnie jedna rzecz , na ligę przychodzi 50-60 zawodników , dlaczego nie przeprowadzić jakiegoś glosownia, czy chcą zmian , może wiekszości odpowiada obecny regulamin .. Niektore zmiany mogłyby być proste , nie można wejść powiedzmy do mastersa jesli nie było się dajmy na to raz w sezonie na miejscu 1-3 oraz nie zaliczylo sie 3-4 FT ..

    Wronka ma rację i zamist dobrej gry będzie wesołe napierdalanie...
    Myślę , że wystarczyłyby drobne korekty a nie nowy system naliczania punktów..
    Ostatnio edytowane przez Angelus ; 07-01-2008 o 01:39

  7. #27
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Dla mnie jesli chodzi o punktacje, to nareszcie jakies odzwierciedlenie prawdziwego turnieju. Bo taka roznica, ze za pierwsze miejsce jest 4x tyle co za 9 to i tak jest light. Na normalnych turniejach to jest w granicach 10x. I nie wydaje mi sie, zeby taktyka "wesoly napierdalator" mogla tutaj odniesc skutek. Raczej chyba wrecz przeciwnie, bo wieksz ilosc osob przestanie sie totalnie murowac i bedzie trudniej. A poza tym nareszcie bedzie jakies odzwierciedlenie prawdziwej walki na FT.
    Ja zreszta zawsze bylem zwolennikiem rewolucji .

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2007
    Przegląda
    Rodowity Łodzianin
    Posty
    31
    Ja w sumie nie mam sprecyzowanego zdania. Generalnie opcja Janiego mi w ogóle nie przeszkadza, a czy pomaga? nie wiem.. ale z racji tego, że Jani prowadzi zawody przychylam się do jego propozycji.

    Pozdro
    Lef

  9. #29
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    247
    Witam

    Cieszy mnie niezmiernie, iż jest kilka (ale szkoda, iż jednak niewiele) odpowiedzi na mój apel o wypowiedz na temat nowo zaproponowanej punktacji. Czy mógłbym mieć propozycje o przeprowadzenie jutro przed ligą małej ankiety na w.w. temat. Myślę, że nie będzie problemu, gdyż bedziemy jutro mieć głosowanie w sprawie "Hall of Fame".

    Serdecznie pozdrawiam

  10. #30
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    338
    Jezu Adam,ale zes sie upial! Pogodz sie z tym i juz, przeciez zawsze mi mowiles w tajemnicy,ze chcialbys sie nauczyc w koncu porzucic strach i zaczac wygrywac turnieje! Moze nareszcie nadarzy sie ku temu okazja