Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 236
  1. #211
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    160
    Też miałem taką sytuację, z tym, że zablokowali konto mojego kolegi, otrzymał taki mail:

    "Przypominamy jednak, ze musi Pan wyjasnic jaka jest Pana relacja z uzytkownikiem xxxxxxxxxxxx (tutaj mój adres mail) i z jakiego powodu otrzymywa od niego pieniadze."

    Odpisał im w 15m, a do 30m już miał odblokowane konto, wcześniej musiał im wysłać skan dowodu osobistego, rachunek i wyciąg z banku. Jak ktoś będzie miał podobny problem, to mój kolega napisał im, że jesteśmy dobrymi znajomymi (ba, znamy się od 5 roku życia ) oraz, iż po prostu to były pożyczki.....rozumie kwestię bezpieczeństwa, ale ingerencja w tą sferę przekracza pewne normy...bla bla bla...btw, tylko tutaj były dość grube kwoty

  2. #212
    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    25
    Moneybookers w ch.. cos leci. Czekam na przelew ponad tydzien, wczesniej jakies kolejne weryfikacje juz zweryfikowanego konta. Po waszych postach widze ze ze akcje weryfikacyjne sa powszechne. Wyglada mi to na klopoty z plynnoscia i polityke jak najdluzszego przeciagania wyplat. Ile czekaliscie ostatnio wyplate?

  3. #213
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    48 godzin - standardowo.

  4. #214
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    293
    +1

  5. #215
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    U mnie też nie było problemów z wypłatą, a pierwszy raz wypłacałem na konto i spodziewałem się jakichś weryfikacji jeszcze.

  6. #216
    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    25
    Otrzymalem kase i takiego maila - chyba wszysto ok na szczescie

    "po otrzymaniu odpowiedzi od naszego Dzialu Platnosci informujemy, iz z powodu bledu banku wspomniana przez Pana transakcja zostala zrealizowana dopiero w dniu wczorajszym 17 marca 2009. Niestety podobna sytuacja spotkala wieksza liczbe klientow, ktorzy zlecili wyplacenie srodkow w dniu 10 marca 2009.

    Chcielibysmy bardzo przeprosic Pana za zaistniala niedogodnosc i poprosic o wyrozumialosc. Srodki powinny niebawem pojawic sie na Pana koncie bankowym."

  7. #217
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    892
    hej
    Mam taka sytuacje:
    Moneybookers chce rachunku za gazz czy prad, lecz osoba nie posiada tego gdyz wszystko jest na rodzicow, a ta osoba jest uczniem, wyciagu z konta bankowego nie bedzie bo jeszcze nie ma zadnych operacji wykonanych, co w takiej sytuacji moenybookers zrobi ?


    pozdrawiam

  8. #218
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Zamość
    Posty
    272
    najlepiej zapytac ich
    jesli masz inteligo lub inne konto bankowe proponuje zrobic screena z widniejacym adresem zameldowania

  9. #219
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    892
    musi byc dokument papierowy

  10. #220
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    12
    Miał ktoś z Was tak jak ja wszystko działało ok wpłaty - wypłaty aż poprosili o weryfikację , po weryfikacji {skan konta} jedna wypłata i znowu blokada , wołają następną weryfikację chyba czas zmienić na jakąś inną firmę.Napisałem do nich ciekawe co odpiszą.