Strona 66 z 116 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 1158

Wątek: Ongame

  1. #651
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    sviestas czy twoim dostawca internetowym jest UPC ?

  2. #652
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    umh... myslisz ze to ma z tym zwiazek????to dziwne by bylo bo oprocz turow z ongame wszystko inne smiga jak nalezy...

  3. #653
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    98
    Też mam UPC i ten sam problem...Stoliki cashowe smigają, w turniejach dramat ((

  4. #654
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Tez jade na upc - na sng jest spoko.

  5. #655
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    Czesc, widze ze sporo osob ma ten problem, wiec przekleje wam ponizej mojego posta ktorego napisalem akurat na innym forum, moze komus tutaj pomoze.

    Witam tak sie sklada ze mam niestety spore doswiadczenie z tym problemem i spedzilem wiele czasu na jego analizie tak wiec wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury

    Mialem takie same problemy z Betsson.com jakis czas temu jak jeszcze mieszkalem w bydgoszczy i mialem neta z UPC, co chwile zrywalo mi polaczenie, strasznie ciezko gralo mi sie lige. Czesc z was moze nawet pamieta moje narzekania. W tym samym czasie znajomi majacy neta np z netii grali bez najmniejszych problemow i nic im nie rwalo. Dla przykladu kolega smok (tak, ten ktory aktualnie jest w naszym teamie tongue.gif ) mieszkajacy wtedy kilkanascie minut drogi od mojego bloku w tym samym czasie kiedy mi niemilosiernie rwalo polaczenie rozgrywal turniej ligowy bez najmniejszego klopotu, tak wiec nie sa to problemy ze stabilnoscia sieci a raczej istnieje jakis konflikt zwiazany z tym konkretnym uslugodawca internetowym. Wymienilem wiele maili z supportem ongame, wysylalem im logi, ich technicy podobno badali sprawe i jak mozna sie bylo spodziewac stwierdzili ze z ich strony jest wszystko ok. Generalnie rozmowy skonczyly sie na:

    "Nasz wydział techniczny sprawdził Pana konto i połączenie. Problem nie jest po naszej stronie. Dlatego proszę skontaktować się z dostawcą Pana usług internetowych. Wydziała techniczny stwierdził że może być to Pana firewall oraz blokada portów których używamy."

    Proponowali mi probowac grac w przegladarce jesli poprzez oprogramowanie rwie polaczenie lub odwrotnie, czyscic cache lub nie grac na wiecej niz 1 stole jednoczesnie itp dzialania ktore jednak ani troche nie pomagaly i nie byly przyczyna problemu. (cashe w tym samym czasie gralem na 10 stolach jednoczesnie i nie rwalo polaczenia ani razu)
    Dostalem tez od ongame maila nastepujacej tresci:

    "Pana połaczenie jest blokowane z naszym serwerem turniejów. Prosze sprawdzić konfigurację Pana firewall-a. Nasze gry używają portów:
    5700-5799
    Jeśli ma Pan problemy z ustawieniem firewall prosimy skontaktować się z dostawcą internetu. Przepraszamy za niedogodności."


    Zdenerwowany po kilku wiekszych turniejach ktorych nie dalo sie normalnie rozegrac bo rwalo polaczenie co rozdanie i przekonany o winie ongame probowalem ktoregos razu ubiegac sie o zwrot wpisowego, co zaowocowalo taka odpowiedzia:

    "Przykro mi, ale jako że nasz dostawca pokera zidentyfikował Pana problemy z połączeniem jako lokalne, a w turnieju, który odbył się XX.YY.ZZZZ (data) nie zostały zarejestrowane z naszej strony żadne rozłączenia podczas gry, nie będziemy w stanie zrekompensować Panu przegranych/niewykorzystanych biletów."

    Tak wiec rozmawialem wiele razy z UPC, oni twierdzili ze zadnych portow nie blokuja, na ich prosbe badalem routing do serwerow ongame, wysylalem im wyniki do analizy, logi z programu WinMTR o ktore prosili. Efekt?

    "Szanowny Panie;
    Przesłane testy zostały dołączone do zgłoszenia i wysłane do działu monitoringu sieci w celu weryfikacji.
    Proszę o ponowny kontakt w tej sprawie po upłynięciu 5 dni roboczych od momentu otrzymanie tej wiadomości."



    Najbardziej konkretna odpowiedz jaka otrzymalem:

    "Szanowny Panie,
    W przesłanym przez Pana teście nie doszukuję się nieprawidłowości.
    Transmisja do testowanego serwera realizowana jest prawidłowo.
    Proszę uruchomić grę na komputerze podłączonym bezpośrednio do modemu kablowego
    (z pominięciem routera) i sprawdzić, czy połączenie jest zrywane."


    Jednak na tym sprawa sie konczyla, nie umieli sobie z tym poradzic, przestawali odpowiadac na maile lub odpowiadali wymijajaco. Probowalem grzebac w ustawieniach routera, ustawiac strefe Demilitarized Zone na mojego kompa itp lub podlaczac kompa bezposrednio do modemu UPC z pominieciem routera (sprobujcie tego rozwiazania). Czasem wydawalo mi sie ze pomoglo, ale rwanie polaczenia powracalo z roznym nasileniem i dosc ciezko bylo mi zdiagnozowac od czego to zalezy, zwlaszcza ze musialem wpinac router spowrotem aby uniknac narzekan pozostalych domownikow na brak internetu. Co ciekawe polaczenie zrywalo mi tylko na turniejach, casche dzialaly idealnie (sprawdzcie u siebie podczas gdy bedzie wam zrywalo turka), niezaleznie od tego czy laczylem sie poprzez router czy tez wpinalem sie bezposrednio w modem, tak wiec router raczej nie byl przyczyna zrywania polaczenia podczas turkow. Podejrzewam ze istnial jakis problem na drodze serwerow upc i serwerow turniejowych ongame. Sytuacja swego czasu bardzo mnie denerwowala i praktycznie uniemozliwiala rozgrywanie turniejow w tej sieci (na innych sieciach nie zauwazylem takich klopotow), cashe caly czas dzialaly bez najmniejszego zrywania polaczenia.

    Problem ustapil jak reka odjal, kiedy spakowalem puszke i przeprowadzilem sie na drugi koniec polski na slask, tutaj wybralem oferte netii i wszystko smiga bez najmniejszych klopotow. Tak wiec w poszukiwaniu winnego sklanialbym sie jednak do opierdalania UPC zamiast supportu ongame, dodam ze podczas tamtej ligi rozmawialem z wieloma jej uczestnikami zeby sie dowiedziec komu jeszcze rwie polaczenie i jak sie okazalo wiekszosc ludzi ktorzy mieli problemy korzystala wlasnie z uslug UPC. Jesli nie chcecie rezygnowac z gry na ongame, proponuje zmienic uslugodawce co powinno rozwiacac problem, lub mozecie kontynuowac moja walke z UPC w tej sprawie, moze cos wywalczycie, mi sie nie udalo z nimi dogadac

    Na koniec jeszcze troche szczegolow technicznych. Mialem neta UPC Chello 2mbit/s, router SMC7004VBR Barricade i modem ktory dostalem od UPC czyli Webstar model EPX2203 Series cable modem

    Jesli macie jakies pytanie to piszcie, postaram sie pomoc w miare mozliwosci, jak potrzebujecie jakichs informacji to moge sie przekopac przez dziesiatki wymienionych maili z supportem ongame i UPC. Pozdrawiam i powodzenia
    Ostatnio edytowane przez kraks ; 16-03-2009 o 06:59

  6. #656
    Witam
    Czy ktos z grajacych na Ongame moglby zasugerowac ktory room wybrac porozstaniu z Ongame wyliczajac +/-.
    Koncze bonus i spadam z tej sieci (downswing(120k rozdan = 0$ + kolesie z powerczutka , soft daloby sie jeszcze moze przezyc ale ostatnio cos za duzo padalo)
    Z gory dzieki za jakis sugestie

  7. #657
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    zgadnijcie co się właśnie stało......................

  8. #658
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    dokladnie kurwa....naszczescie dopiero zaczynalem sesje i mialem tylko jeden stolik otwarty,czekalem na bb i nie zagralem jeszcze ani jednego rozdania a jak uda sie zalogowac pewnie i tak 200$ bedzie kurwa brakowac...lol zena w chuj...;/

    tak jak myslalem nie grajac "wjebalem" 1bi kurwa lol nie chodzi tu o te 200$(bo zawsze wraca)ale kurwa o moje samopoczucie...poprostu mnie wkurwia takie cos juz niemozliwie...;/
    Ostatnio edytowane przez sviestas ; 19-03-2009 o 22:44

  9. #659
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    ktoś chce ze mną zaśpiewać "i co ja robię tu?"

    chyba już czas dać sobie spokój z ongame bo tutaj może być już tylko gorzej...

  10. #660
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Hehe.. Właśnie wszedłem
    Chyba tuż po restarcie bo jeszcze stoły niezapełnione były