Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Problem o którym dyskutowaliśmy na dzisiejszym turnieju live:

    Obecne blindy 500/1000, ante 100, zmiana blindów co 15 minut
    5 osób pozostało, kasa od czwartego
    Struktura nagród:
    1. 4x
    2. 2,66x
    3. 2x
    4. x
    x to liczba stosunkowo niewielka, niewpływająca znacząco na nasz bankroll

    Przybliżone stacki graczy:
    UTG (sfoldował) - 5000
    CO (my) - 16000
    BTN - 5000
    SB - 10000
    BB - 12000

    Gracz na buttonie raczej crazy, może scallować z ręką typu J5, gracze na blindach solidni.

    Co robimy?
    1. all-in
    2. raise do około 3000-3500 i call/zrzut w zależności od reada na all-in blindów (oczywiście call, gdy button da all-in).

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Myślę, że push może być tutaj najlepszy, chociaż potrzebne by były dokładniejsze obliczenia. Jeśli na blindach są agresywni gracze skłaniam się ku pushowi, jeśli nie, to raisuję 2600.

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Ja bym dał bet do 6000. Jeśli któryś z blindów wrzuci all in to raczej fold. Po bardzo mocnym podbiciu all in od przeciwnika może oznaczać w najlepszym wypadku dla nas coinflip.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    push

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Lol, dajac 6k chcesz sie zrzucic po all inie sb albo bb? To chyba jakis kiepski zart.

    Jesli SB gra all ina musisz dolozyc 4k do puli 6k+10k+1k+500=17500.
    Jesli BB gra all ina musisz dolozyc 6k do puli 6k+12k+500+500 =19k.

    W obu przypadkach musisz dac call, wiec zagranie za 6k i zrzucenie all inie blindow byloby tak fishowe, ze glowa mala.

    Izi push, mamy 7 najlepsza startowa reke w Holdemie, na co mamy czekac? Rownie dobrze mozemy zagrac 3000-3500 i potem izi call, jesli ktos nam sie odwinie all inem. Ja preferuje ta druga metode. Dlaczego? Bo mozemy krasc blindy z any to hands podbijajac do 3000, i spasowac w momencie, gdy nas ktos raisnie, jak rowniez dac calla z 88. Po prostu maskujemy kradzieze i standaryzujemy nasze podbicia.
    Edit/Delete Message

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    Ja bym dał bet do 6000. Jeśli któryś z blindów wrzuci all in to raczej fold. Po bardzo mocnym podbiciu all in od przeciwnika może oznaczać w najlepszym wypadku dla nas coinflip.
    Twierdzisz, że po all-inie SB nie dorzucisz 4000 do takiej puli???

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Twierdzisz, że po all-inie SB nie dorzucisz 4000 do takiej puli???
    chyba chcemy uniknac na bubble callowania allina ? wiec albo ty robbisz push albo pasujesz, a 88 to nie jest monster zeby callowac re-raise

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez LukeLasko1 Zobacz posta
    Lol, dajac 6k chcesz sie zrzucic po all inie sb albo bb? To chyba jakis kiepski zart.

    Jesli SB gra all ina musisz dolozyc 4k do puli 6k+10k+1k+500=17500.
    Jesli BB gra all ina musisz dolozyc 6k do puli 6k+12k+500+500 =19k.

    W obu przypadkach musisz dac call, wiec zagranie za 6k i zrzucenie all inie blindow byloby tak fishowe, ze glowa mala.

    Izi push, mamy 7 najlepsza startowa reke w Holdemie, na co mamy czekac? Rownie dobrze mozemy zagrac 3000-3500 i potem izi call, jesli ktos nam sie odwinie all inem. Ja preferuje ta druga metode. Dlaczego? Bo mozemy krasc blindy z any to hands podbijajac do 3000, i spasowac w momencie, gdy nas ktos raisnie, jak rowniez dac calla z 88. Po prostu maskujemy kradzieze i standaryzujemy nasze podbicia.
    Edit/Delete Message
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Twierdzisz, że po all-inie SB nie dorzucisz 4000 do takiej puli???
    Wy nic nie rozumiecie! Nowy zaraz wam wytłumaczy.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Twierdzisz, że po all-inie SB nie dorzucisz 4000 do takiej puli???
    Hehe nowy tak zawsze

    Co do rozdanka, to zależy jak czesto blindy dochodzą do podbić. Jeżeli rzadko, to lepiej wyjdziemy podbijając do 3000 aby po ich raise móc się zrzucić (jak mają foldować to bez znaczenia czy 3k czy all in, a różnia jest taka, że po ich reraise all in możemy uratować sporo żetonów). Jeżeli nie są donkami podbiję do 3k, są na bubblu, podbija chip leader, nie będą mu wchodzili w drogę bez monstera, więc ich reraise musi oznaczać cos bardzo silnego.

  10. #10
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Właśnie miałem wam napisać wyjaśnienie, ale warmiatus zrobił to za mnie.
    Jak wam się wydaje z czym BB mógłby po tak silnym becie zrobić all in? Ja myśle, że np. wszystkie twarzowe pockety, lub w najlepszym dla nas wypadku AK. Nawet jeśli zrobiłby to z 1010 lub AQ to i tak jesteśmy w dupie, w najlepszym wypadku 50 na 50.
    I jeszcze raz polecam czytanie ze zrozumieniem, RACZEJ FOLD a nie fold- tak napisałem.
    A dlaczego podbicie do 6000? Żeby shortowi nie dać nic do gadania, a lulkom na blindach uświadomić, że nie kradne a naprawde mam mocną karte. Na bublu BB może sfoldować w takim wypadku AQ jeśli jest solidnym graczem, a podbicie do 2600 czy 3000 może sprawdzić, a do 6000 to pozostaje mu decyzja fold lub all in.
    ZROZUMIELI WSZYSCY?
    Ostatnio edytowane przez nowy123 ; 09-12-2007 o 17:44