Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ostatnio grając zauważyłem parę rzeczy które mnie... wkurzyły. Jestem ciekaw czy wy też takie macie i co jest tego przyczyną.

    1. Ostatnio zacząłem grać na stołach 10 osobowych, pograłem 2 dni i były pare takich sytuacji że stoły mi znikały Gram sobie na 6 stołach, nagle patrze - stołów jest już 5, chwile potem 4. Na początku myslałem że przez przypadek wyłączyłem, ale gdy siadłem do nowego stołu, zwiększając liczbe stołów na których gram o 1, a chwile potem znów ich liczba zmalała o 1, nie miałem wątpliwości że coś jest nie tak. Czy coś sie chrzani w programie czy ten program tak działa że gdy np są zbyt duże kolejki do stołów (a tak jest na Paradise na stołach 10-osobowych często) to gdy ktoś gra na dużej liczbie stołów, to jest z niektórych wyrzucany.
    2. Często widzę też taki efekt że jakiś czas po dołączeniu się do kolejki oczekujący, wybierając opcję "dołącz do pierwszego stołu na danych stawkach" jestem z tej kolejki wyrzucany. Szło sie wkurzyć gdy któryś raz z rzędu w momencie gdy na niektórych stołach byłem pierwszy w kolejce, moja ksywka znikała z listy osób czekających.
    3. Mam wrażenie że FPP nie zawsze są naliczane prawidłowo. Po pierwsze z obliczeń wynika że 1pt. lojalnościowy = 40 FPP - u mnie sie to nie zgadza. Poza tym dzisiaj grałem krótko i nie dostałem ani jednego FPP. Natomiast jeżeli 1 FPP jest za 0,25$ wygenerowanej przeze mnie prowizji tzn. że muszę do puli włożyć przynajmniej 5$. Wiem że na jednym stole byłem 6$ do przodu, na jednym jakieś 2,5$ a na innym jakieś 3,5$ do tyłu. I w większych pulach w których brałem udział, brało udział też max 2 innych graczy po flopie. Poza tym grałem też na 3 innych stołach. Wiec po prostu nie ma siły żebym wrzucił do puli łącznie mniej niż 5$. Myśle że nawet 2-3 FPP mogłem dziś zdobyć. Zresztą kiedyś też coś podobnego zauważyłem. Natomiast gdy gram dłużej, wtedy trudniej jest na oko obliczyć, ile pt powinienem dostać, wiec nie wiem czy dostaje tyle ile mam dostać. Ale pewnie nie zawsze.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Wa-wa
    Posty
    12
    Siema, ja po aktualizacji mam tak samo... ciężko jest grać bo co chwila coś znika

  3. #3
    Ja też mam problemy na tym roomie - nie mogę uruchimić lobby, za każdym razem gdy pojawia się napis "pls wait scanning installation" lobby znika. Musze je odinstalowac i zainstalować jeszcze raz - wtedy się włącza 1 raz.
    O co chodzi?

  4. #4
    Witam

    Przedstawione przez Was problemy zostały przekazane Boss Medii.

    Co do punktów FPP to sprawa wygląda trochę inaczej:

    Nie da się precyzyjnie określić, ile punktów FPP przypada na 1 punkt lojalnościowy, gdyż punkty lojalnościowe są przyznawane w oparciu o wartość wniesionej prowizji, a nie w oparciu o liczbę zgromadzonych punktów FPP Pragnę dodać, że za 10 EUR prowizji gracz otrzymuje 1 punkt lojalnościowy.

    Aby otrzymać punkty FPP, wkład prowizji gracza w danym rozdaniu musi osiągnąć wartość min. 0,25 EUR, albo wielokrotność tej kwoty.

    - gracz generuje 0-24,99centów prowizji = 0FPP
    - gracz generuje 25-49,99 centów prowizji = 1FPP
    - następne progi 50,75 itd.

    W razie dalszych wątpliwości nie wahajcie się zadawać pytań.

    Pozdrawiam serdecznie,

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    Więc nie zawaham się i zadam pytanie

    Generując 24 centy prowizji nie otrzymujemy jeszcze punktu, ale kolejny 1 cent uzupełnia kwotę (choćby był wyrobiony za tydzień) i punkt otrzymujemy, tak?
    Tak przynajmniej kiedyś wytłumaczył mi to pracownik Paradise P.

    Druga sprawa. Skoro 1 FPP wymaga 25c prowizji, a jeden punkt lojalnościowy 1EUR, to nie trudno wyliczyć, że na jeden punkt lojaln. składa się 40 FPP. Na tej podstawie można chyba więc to sobie wyliczyć... Jeśli się mylę, to proszę o wyjaśnienie.

    Pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Z wypowiedzi Marcina wychodzi, że żeby dostać 1FPP musisz w jednym rozdaniu wygenerowac prowizje min 0,25 euro. I prowizja z kilku rozdań sie nie sumuje. Wtedy by się zgadzało, że nie da sie jednoznacznie przeliczyć FPP na lojalnościowe. Ale kiedyś dostałem maila z opisem zasady naliczania FPP i pt. lojalnościowych i chyba tam było inaczej opisane... Poza tym nie wydaje mi się żeby było tak jak Marcin pisze bo:
    -0,25 euro prowizji od gracza jest pobierane wtedy gdy gracz włoży do puli 5 euro
    -5euro = ponad 7$
    -czyli żeby dostać jakieś FPP, trzeba do puli włożyć przynajmniej jakieś 7$
    -grałem parę dni na NL10 i dostawałem około 15-16 FPP średnio dziennie (dane są w miare dokładne bo wiem ile dni grałem i wiem ile pt w tych dniach dostałem) . A takich pul żebym włożył do nich aż tyle - było mało. Może koło 5 dziennie.
    Więc coś sie nie zgadza.

  7. #7
    Adam słusznie to ująłeś. Prowizja z kilku rozdań się nie sumuje. W każdym rozdaniu liczba punktów FPP, które zostają przyznane graczowi, uzależniona jest od tego, w który próg (25-centowy) gracz się załapie.

    Zapewniam Was, że przedstawiony przeze mnie sposób naliczania punktów FPP jest poprawny.

    Pozdrawiam,

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Mi również wzór przedstawiony przez Pana Marcina nie zwraca dokładnie tego co widzę w statystykach.

    Bardziej dokładne wyliczenia wychodzą mi ze wzoru :

    1 FPP = 25c z prowizji pobranej przez pokerroom - niezależnie kto wygrał wygrał rozdanie (czyli 3 graczy wygenerowało 30c prowizji w jednym rozdaniu, ja nie wygrałem rozdania - ale 10c zostało naliczone mi na konto FPP)

    1 PUNKT LOJALNOŚCIOWY - to natomiast sumowana jest prowizja z rozdań które wygrałem.

    Po sprawdzeniu PT z ostatniego tygodnia, gdzie zapisuje mi się niestety tylko około 80% rąk, wg tych wzorów mam akurat o 20% więcej FPP i PL. Więc wszystko jak najbardziej się zgadza.

  9. #9
    Tak na przywitanie to nie jestem żaden Pan Marcin tylko Marcin

    Jak już pisałem, prowizja (związana z wyrabianiem punktów FPP) z kilku rozdań się nie sumuje. Jeżeli gracz wyrobił tylko 10centów prowizji, to w następnym rozdaniu, nawet jak wyrobi 15 centów (razem 25) nie otrzyma punktu FPP.

    Oczywiście, prowizja na punkty lojalnościowe się sumuje i każdy nawet najmniejszy eurocent się liczy.

    Pozdrawiam,

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    Marcin, w tym poście ---> http://forum.pokerzysta.pl/showthrea...ghlight=punkty(ostatnia wypowiedź)

    Massca tłumaczył trochę inaczej zasadę przyznawania punktów FPP, więc jak w końcu jest? Wasze zdania na ten temat są sprzeczne niestety...