Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Witam

    Od dłuższego czasu korzystam z w/w systemu. Z matematycznego punktu widzenia jest to najlepsza strategia gdy gramy przeciw shortstackowi, ale i także gdy my nim jesteśmy.

    Sage z powodzeniem można także stosować w końcówkach turniejów. Warunki jakie należy spełniać aby z niego korzystać to:
    -jeden przeciwnik
    -relatywnie wysokie blindy do stacka

    Podstawa to obliczenie siły swoich "Hole Cards":

    Wartości pojedynczych kart:
    2=2; 3=3; 4=4... 10=10; J=11; Q=12; K=13; A=15

    Obliczanie siły "Hole Cards":
    *Dostając dwie karty, mnożymy wartość wyższej przez 2 i dodajemy wartość niższej.
    *Dodatkowo jeśli karty, które trzymamy to pocket - dodajemy 22
    *Jeśli karty są w tym samym kolorze - dodajemy 2
    *Np.:
    KQs=13*2+12+2=40
    A2= 15*2+2=32
    55= 5*2+5+22=37
    23= 3*2+2=8 (Najgorsza łapa w HU)

    Wykorzystanie siły "Hole Cards"



    R -Stosunek Stacka Shortstacka do dużego blinda.
    Jam(SB) -Siła naszego układu jaka upoważnia nas do zagrania all-in pre-flop z SB(przy odpowiednim R), gdy my lub przeciwnik jesteśmy shortstackiem.
    Call(BB) -Siła naszego układu jaka upoważnia nas do wejścia w all-in pre-flop z BB(przy odpowiednim R), gdy my lub przeciwnik jesteśmy shorstackiem.

    Np.:
    (1)
    Blinds 50/100
    Hero: 700 (BB)
    ABC: 2300 (SB)

    ABC: All-in (2300)
    Hero: ?
    *Stosunek stacka hero do dużego blinda: 700/100=7 (R)
    *Patrzymy w tabeli dla R=7 siła układu, która pozwala nam zrobić call = 30. Siła K4o = 30

    Hero: CALL

    (2)
    Blinds 100/200
    Hero: 2600 (SB)
    ABC: 400 (BB)

    Hero: ?
    *Stosunek Stacka Shortstacka do BB: 400/200=2(R)
    *Patrzymy w tabeli dla R=2, jaka siła naszego układu upoważnia nas do zagrania all-in z SB =21. Siła 56s = 19

    Hero: FOLD


    System Sage jest idealny do gry przeciw zawodnikom mega agresywnym, sprawdza się też świetnie przeciw graczom o umiarkowanym skilu jak i z tymi o tym najniższym.
    Wg. mojej skromnej intuicji są pewne przypadki gdzie powinno się nieco zmodyfikować SAGE:

    *Gramy z wybitnym graczem TIGHT - wystarczy wtedy minimalny raise 2xbb, jeśli zrobi call i nic nie trafimy, możemy pokusić się o C-bet za 1/4 puli, markując "dojenie" przeciwnika. Z doświadczenia zauważyłem, że w takiej sytuacji, dostajemy allina od top i middle pair - Najniższe pary są b. często zrzucane. Jeśli już pre-flop odwinie nam się allinem - no coż, wracamy do podstaw i liczymy siłę naszego układu

    *Gdy SB, który nie zna tak zacnej strategii robi Call (np.: przy R=7) - Liczymy naszą siłę, tak jak dla SB i przy korzystnym wyniku jedziemy all-in. Taki "move" z powodzeniem można wykorzystać nie więcej niż dwa razy. Przeciwnik stanie się cięty i możemy w końcu się nadziać. Jednakże po dwóch pierwszych takich all-inach z BB oponent zazwyczaj przechodzi w tryb Fold/all-in, rzadziej w tryb Fold/Call, gdzie call oznacza już konkretną łapę, której nie allinujemy.

    *A co jeśli gramy z agresorem, który też używa Sage ? Możemy pokusić się choć raz, w przypadku gdy karta nam nie idzie, aby ukraść pulę z jakimiś śmieciami, robiąc mini raise (2xbb) z SB.Przeciwnik wtedy jest skłonny zrzucić Asa z jakimś słabym lub nawet średnim kickerem. Poza tym ciągła modlitwa o dobre karty w następnym rozdaniu.

    Mam nadzieję, że trochę pomogłem początkującym graczom, którzy do tej pory nie potrafili się odnaleźć w tych trudnych i jakże nerwowych chwilach !

    Jeśli znacie jakieś inne ciekawe strategie, lub macie przemyślenia na temat Sage, będzie miło


    Cały artykuł w wersji angielskiej możemy znaleźć tutaj: http://www.cardplayer.com/magazine/article/15250
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 04-02-2008 o 09:24

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Myśle , że bardzo fajny schemat dla początkujących graczy, ale w tym drugim przypadku to ja bym alinował nawet z 23off.
    Zresztą jak gram HU i ktoś ma mniej niż 500 w żetonach to stawiam go nieustannie pod presją alina z praktycznie każdą kartą co rozdanie.
    Ale może ja się nie znam?

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez ArkadiuZz Zobacz posta
    Witam
    Od dłuższego czasu korzystam z w/w systemu. Z matematycznego punktu widzenia jest to najlepsza strategia gdy gramy przeciw shortstackowi, ale i także gdy my nim jesteśmy.
    Ok, ale czy grając przeciw fishowi nie lepiej czasem odpuścić i dać mu zabrać 2 blindy niż dać szansę na podwojenie?

    Przy R=5 możemy pushować T2o, ale, czy jak gram z cieniasem nie lepiej odpuścić tą rekę?

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Tak drugi przypadek jest dosyć problematyczny, chwilo wo nie mam głowy nawet do tak prostych obliczeń , ale jeśli ktoś ma odwagę ;p matematycznie to udowodnić, powiem że 56s wygrywa w 43,13339% przypadków z losowymi kartami.

    edit//
    Peri owszem, możemy czekać, ale dajemy w ten sposób fiszowi darmowe żetony, a w krytycznym momencie gdy dostaniemy już nasze wymarzone układy z np.: Top 30%, fisz spasuje ^-^.
    Druga sytuacja dostaniemy AK, po czym zagramy allin gdy koleś się już załóżmy nabudował tak, że jego stack to 1/2 naszego. Jak przystało na fisza wejdzie z 23s i przy odrobinie szczęścia wygra to rozdanie wyrównując żetony do naszych, co jest bardzo frustrujące i niekorzystnie wpływa na naszą dalszą grę.

    A jeszcze inaczej:
    Wolicie mieć żetonów na tyle żeby starczyło zagrać z shortstackiem dwa coin-flipy zanim wyrówna do naszego stacka, czy zainwestować w jeden all-in: AK vs 2 żywe karty
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 02-12-2007 o 21:14

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Zdecydowanie to pierwsze

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta

    Przy R=5 możemy pushować T2o, ale, czy jak gram z cieniasem nie lepiej odpuścić tą rekę?
    Nie zauważyłem, chwilowe kłopoty z kojarzeniem , T2o nie możemy puszować przy R=5
    T2o = 10*2+2=22
    Przy R=5 możemy zagrać z SB allin z układem, którego siła =24, czyli już z T2s możemy. Choć myślę, że właśnie to miałeś w głowie