Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Turniej z pulą nagród 20k
    zostało 13 osób, ja mam 5 stack
    Jestem na dużym blindzie(6k) i mam 150k, dostaje QQ. Lider który ma 300k ( niesamowity LAG i do tego niesamowity farciarz co w takiej mieszance jest zabójcze dla wszystkich)
    Lider podbija do 22k, nie chciałem go przebijać przed flopem, bo to nieobliczalny gracz, ale głównym argumentem dlaczego nie przebiłem było to, że miał więcej żetonów ode mnie i nie chciałem głupio odpaść tuż przed FT.
    Flop: 234 tęcza
    Nie było asa ani króla a więc podbiłem do 60k przekonany że kradł blind z jakimś gównem, a on postawił mnie na all in. Sprawdziłem i pokazał mi K5 off
    Turn: A i po zabawie

    Czy źle zagrałem? Jak wam się wydaje bo się troche wkurwiłem. Ale myśle że jakbym nie zagrał to i tak finał był by taki sam bo to straszny maniak i to co wyprawiał na stole zadecydowało o tym że postanowiłem tak zagrać.

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    reraise preflop!!!!! nie chciales glupio odpasc a tak wlasnie sie stalo.
    Ostatnio edytowane przez deleo ; 01-12-2007 o 23:26

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    deleo przeczytaj jeszcze raz!!!
    Jaki reraise? Na flopie ja bet za 60k a on raise do kwoty gdzie mogłem zrobić tylko call all in. Jakbym zrzucił po jego raise to by mi zostało jeszcze coś około 50-60k

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    chodzilo mi o raise preflop

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Lol... skoro uważałeś go za kompletnego maniaka, to czemu nie reraise pre flop? Przecież spada K czy A, koleś robi cbet i się zrzucasz... To jest uważam najgłupsza rzecz jaką można zrobić... wiedzieć, że jest się lepszym a mimo to nie zraisować...

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Nie chciałem angażować się w all in preflop z QQ bo jakby miał Ax to po moim raise preflop zrobiłby all in. Moja taktyka polegała na tym, że jak na flopie nie będzie A lub K to wtedy podbiję o tyle żeby musiał zrzucić, a jeżeli sprawdzi to miałbym o wiele większe szanse na podwojenie stacka.
    Czy jest ktoś na forum w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi jaka taktyka, która najlepiej sprawdza się z takimi idiotami?
    Lubczyk a jakbym zrobił rasie i on by powiedzmy tylko sprawdził i na flopie wyskoczył król, to co miałbym postawić cały stack? Rozumiesz w ogóle o co mi chodzi?
    I jeszcze raz powtarzam mój ewentualny reraise preflop niczego by nie zmienił, bo z jego strony byłby call, lub all in.
    Ostatnio edytowane przez nowy123 ; 02-12-2007 o 01:32

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    call pre flop to wg mnie koszmar. sam piszesz , że to był maniac który często kradł blindy, więc czy robiąc call jesteś w stanie obstawić go na jakieś karty? NIE!! i to jest wlaśnie najgorsze, bo na dowolnym flopie (nawet bez A lub K) gość może być od Ciebie lepszy. pozwolenie mu obejrzeć flop to wg mnie żenująca akcja i spotkala Cię kara na jaką zasługuje taka gra. czy skasowanie jego beta + blindów to wg Ciebie za mało? miałbyś po tej akcji pewnie 3-4 stack. a kolejnym plusem zagrania all in pre flop jest to , że gościowi pokażesz,, że nie pozwolisz na kradnięcie swoich blindów.
    po za tym czemu się boisz grać all in z QQ vs Ax ???????? to jak ty chcesz wygrywać turnieje??? wszystko co piszesz nie trzyma się kupy, niby chciałeś wygrać ale się bałeś.
    w takim momencie turnieju nie można się bać grać takich rozdań

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Jedynej rzeczy, której się obawiałem to jego fuksa, bo to co się działo w jego wykonaniu było niesamowite (miał tak do końca turnieju) Gdy zostało 4 graczy on miał 75% całości wszystkich żetonów.
    I on chyba o tym wiedział, że mu niesamowicie żre i mój all in preflop niczego by tu nie zmienił. A propo alina preflop z QQ to podobno jest to zagranie -EV z tego co się orientuje.
    Jeszcze raz powtarzam, czy są szanse na wygranie z kolesiem któremu karta idzie jakby turniej był ustawiony pod niego, jakieś specjalne zagrania?
    Coś mi się wydaje, że na to pytanie nie ma odpowiedzi.
    A i nie uważam, za najlepsze rozwiązanie wciśnięcie pusha preflop i zamknięcie oczu licząc na to że akurat ja wygram coinflipa właśnie w tej fazie turnieju alutek (bo równie dobrze mógł mieć np. AK).
    A także doskonale zdaje sobie sprawe iż powinien byc obowiązkowo kontrolny raise preflop z mojej strony z QQ, ale jeszcze raz powtarzam chciałem zagrać inaczej, z powodów które opisałem wcześniej i uważam je za uzasadnione.
    Ostatnio edytowane przez nowy123 ; 02-12-2007 o 03:08

  9. #9
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    Jeszcze raz powtarzam, czy są szanse na wygranie z kolesiem któremu karta idzie jakby turniej był ustawiony pod niego,
    .
    Witam
    Nie wiem kiedy są nominacje do LOL year 2007 ,
    ale to chyba będzie moja nominacja

    Można by dać tytuł "Czyzby super user ? "

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    A i nie uważam, za najlepsze rozwiązanie wciśnięcie pusha preflop i zamknięcie oczu licząc na to że akurat ja wygram coinflipa właśnie w tej fazie turnieju alutek (bo równie dobrze mógł mieć np. AK).
    A także doskonale zdaje sobie sprawe iż powinien byc obowiązkowo kontrolny raise preflop z mojej strony z QQ, ale jeszcze raz powtarzam chciałem zagrać inaczej, z powodów które opisałem wcześniej i uważam je za uzasadnione.
    uzasadnione? to jakaś pokrętna logika.... skoro twierdzisz że QQ jest -EV a gość miał strasznego fuksa to dlaczego nie szybko fold pre flop????????????

    no i na pewno koleś który co chwila kradnie blindy ma w każdym rozdaniu AK , AA lub KK więc po co się pchać w potoczki z nim z marnymi dupami...
    wiesz o tym , że się kompromitujesz?
    podejrzewam, że wygrałem więcej turnieji od Ciebie i uwierz mi, że zagranie all ina w QQ w takiej fazie turnieju gdy w rozdaniu jest tylko koleś który ciągle kradnie blindy jest jak najbardziej +EV