Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    7
    @up
    bardzo ładnie jest to wytłumaczone w tym filmiki teraz jaśniej to widzę :P tylko zostaje jeden problem, jak to wmiarę szybko policzyć (outs, odds i czy się opłaca grać)? bo podczas gry przez neta mamy zawsze jakieś 10-15 sekund na decyzję... Myślicie, że po chwili praktyki będzie to szło prawie "intuicyjnie"? :P

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Tak spiegol, to kwestia czasu. Sam zobaczysz, że za niecały miesiąc w przeciągu tych 15 sekund policzysz oddsy na 9 stołach i jeszcze zdążysz coś tam naskrobać na forum

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    5
    Mi równie ciężko przychodziło liczenie pod odds, ale ten film mi z grubsza wyjaśnił jak liczyć
    Miejmy nadzieję, że wpłynie to w dalszym czasie na wyniki, bo dzisiaj karty mnie nie lubiły...

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    211
    Najprościej,żeby nie przegrzewać umysłu zbytnim myśleniem,bo to szkodzi na zdrowotność,wypisać sobie na karteluszku typowe outsy i oddsy.A pózniej tylko przyrównać do pot odds- i gotowe.

  5. #15
    Jak zawsze troche namieszam bo lubie, hehe.

    Kolejny przykład podawania reguły 2n4, ktora do konca nie jest prawdziwa.
    Z reguły wynika ze OUTs na turn mnozymy x 4, a na river 2.

    Czy phil gordon chce mi powiedziec(z resztą autorow ksiazek), ze mam 2 razy wieksze prawdopodobienstwo trafienia, outa na turn, niz river. Bo widze ze duzo osob liczy:

    Pot 1000, gosc bet 1000, dam call, bo mam n.p4x8 pod strit, czyli 1/3 czyli sie oplaca,

    A jak gosc bet 2000 na river, to juz sie nie oplaca bo 2x8.

    To co opisuja to raczej w fazie all in,
    2 wylosowane karty z posrod(teoretycznie) 52 i 8 out.

    Bo na river i turn mamy przykladowo 8outs/52 i 8/52. Nie bede sie rozdrabniał ze mamy w rece 2, na flopie 3.

    Prawda jest taka ze szansa na trafienie open-ended na turn jest 16%i river tez 16%.
    W sumie 32, tylko musicie zobaczyc te 2 karty.
    To tyle lekcji matematyki, pozdrowienia dla moich fanow ^^ :P

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Pot 1000, gosc bet 1000, dam fold, bo mam n.p4x8 pod strit, czyli 1/3 czyli sie nie opłaca bo musze dołozyć 1/2 pota A pozatym na turnie mam 16% tylko bo to 2x8 chyba że to był all in za 1000. Tak czy siak fold chyba że masz czutke :]
    Ostatnio edytowane przez kirkblade ; 23-07-2008 o 11:05

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez cARALooH Zobacz posta
    Z reguły wynika ze OUTs na turn mnozymy x 4, a na river 2.
    Mnożysz x4 po flopie, wynikiem jest prawdopodobieństwo trafienia jednego outsa przy obejrzeniu dwóch kart (turn i river).

    Mnozysz x2 po flopie lub po turnie, wynik to szansa trafienia outsa w następnej karcie na stole.