Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Wątek: Whisky...

  1. #41
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Witam,

    Ostatnio skuszony piersiówką w promocji kupiłem sobie butelczynę Famous Grouse i niespecjalnie jestem zadowolony ze smaku (bukietu?) tego trunku. Postanowiłem spić go możliwie szybko i na chama i potem zakupić coś dobrego.

    Jako, że wśród forumowiczów są zapewne fani, smakosze czy konsumenci bursztynowego trunku, postanowiłem rozpętać temat, gdzie każdy łiskaczowy kiper będzie mógł zachwalić swoje ulubione napoje i przy okazji ułatwić mi kolejne uzupełnienie zapasów.

    To może na początek parę luźnych uwag odnośnie tego, co lubię i czego nie lubię ja. Naprędce skleciłem cztery kategorie i wrzuciłem tam po dwie znane marki:

    1. Jack Daniels (no.7), Glenfiddich - najzajebistsze whisky jakie piłem, JD to absolutny klasyk, ostatnio odnajduję jego echa w szkockiej Glenfiddich i coraz bardziej mi się podoba (Glen, bo JD podoba mi się od zawsze).

    2. Chivas Regal, JD Single Barrel - niezłe, ale dla mnie zbyt gładkie

    3. Jameson, Balantines - znośne, ale bez rewelacji

    4. Johnny Walker (red, black), Jim Beam (white, black) - przereklamowany syf

    Proszę o uzupełnianie pierwszej kategorii

    pzdr
    spróbuj sobie OLD SMUGGLER zajebista dość tania whysky.
    A JD I Jim Beam nie jest typową whysky- to burbon
    Ostatnio edytowane przez Kto_To_Jest ; 05-01-2010 o 19:48

  2. #42
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    JD to nie burbon, tylko Tennessee. Tennessee Whiskey ? Wikipedia, wolna encyklopedia

  3. #43
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    557
    mój błąd.

  4. #44
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    No nie wierzę. 5 stron postów a nikt nie wspomniał o BUSHMILLS!

  5. #45
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    JD no 7 > długo długo nic Jim Beam > Old Smuggler jak nie ma $

    imo Johny Walker tez mi kompletnie nie smakuje

  6. #46
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    wiekszosc powyzszych mi smakuje oczywiscie jd czy ballantines takze
    ale ja zapamietalem takie nazwy:
    whyte&mackay
    tullamore dew
    dimple
    i jak na masowe to tylko passport!

  7. #47
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Whisky jezeli ma byc naprawde dobra, to Single Malt, a nie jakies blendy. Wiec niestety JD/Jasie/etc sie nie wliczaja. Blendy tez mozna pic, nawet przyjemnie sie nimi wstawic, mozna je mieszac z cola czy spritem itd, ale to zupelnie nie ta kategoria doznan smakowych i zapachowych.

    Mieszanie maltow z czyms to zbrodnia. Je nalezy pic z odrobina wody mineralnej (nie lodu), aby pity trunek nie byl ani za mocny, ani za zimny i nie zatykal kubkow smakowych, ale pozwal docenic pelen bukiet malta.



    Moje ulubione, ktore polecam:

    Brogan's Legacy 10 year old - limitowana whisky, do dostania tylko w Irlandii, kremowa z posmakiem przypraw swiatecznych (christmas spices) i wisni

    Cardhu 12 Year old - popularny malt w ladnej charakterystycznej butelce, bardzo delikatny i dosc slodki


    Jakies Speyside'y, Bushmills'y i inne malty tez mi podchodza, ale dwa powyzsze wywolaly u mnie wyjatkowe wrazenia, gdy je pilem. Ardbegi i inne "trudne" malty (te o mocnych, ostrych smakach) jeszcze do mnie nie przemawiaja, ale to podobno kwestia wyrobienia podniebienia

  8. #48
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Cytat Zamieszczone przez grasiu Zobacz posta
    Whisky jezeli ma byc naprawde dobra, to Single Malt, a nie jakies blendy.
    Co dla Ciebie znaczy dobra? O gustach sie nie dyskutuje, to ze Whiskey jest Blended nie znaczy, ze jest gorsza, ba nawet destyluje sie jak tak samo.

    Wielu "smakoszy" powie Ci, ze do blenda trzeba dorosnac a Malty sa dla "poczatkujacych".

    Ja osobiscie bardziej lubie Malty, ale Blendem, Bourbonem czy Koniakiem tez sie moge delektowac.

  9. #49
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez Przemeck Zobacz posta
    No nie wierzę. 5 stron postów a nikt nie wspomniał o !
    Dokładnie

  10. #50
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    965
    Moja lista:

    Dimple, potem długo nic i Jameson, a za nimi Tullamore Dew. A z braku laku to każdy łiskacz (poza fantastycznym polskim specyfikiem o nazwie Dark Whisky)
    Ostatnio edytowane przez MMP1980 ; 11-01-2010 o 21:12