Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Stacks:

    Hero:1250
    Abcd:1750 (Nie potrafi odpuścić A high, i innych kart z wyższej półki ładnie wyglądających, ale w starciu z najniższą parą nie mających szans...)

    Blinds: 20/40

    Hero
    Abcd: Bet do 120
    Hero: raise do 240 (mixowanie gry)
    Abcd: Call (Total: 480)

    Flop:

    Hero: Bet 360 (nie zagrałem check, gdyż nie miałem reada jak betuje gdy bluffuje i musiałbym zrzucić)
    Abcd: Call (Read: trzyma AK,AQ,KQ lub Asa z niskim kickerem; Gdyby był mocny dowaliłby mi tu re-raise; na pewno jestem lepszy)

    Turn:

    Hero:??? (Stack: 650; Total pot: 1200)

    Co robimy i dlaczego
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 16-11-2007 o 10:37

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    going to the HU city
    Posty
    975
    Cytat Zamieszczone przez ArkadiuZz Zobacz posta
    Nie potrafi odpuścić A high, i innych kart z wyższej półki ładnie wyglądających, Blinds: 20/40

    Read: trzyma AK,AQ,KQ lub Asa z niskim kickerem; Gdyby był mocny dowaliłby mi tu re-raise; na pewno jestem lepszy


    Co robimy i dlaczego
    Miksowanie gry - fajna sprawa, pomysł mi się podoba, jednak sugestia: taktyka skuteczna przeciwko dobrym graczom, którzy używają głowy w czasie gry i potrafią foldować. Ten na takiego nie wygląda, więc igranie z losem mając drugą parę nie jest imo w tym przypadku najlepszym wyjściem - ze słabymi graczami wolę czekać na dobrą kartę i grać tzw. prosty futbol

    Co do rozdania - FOLD.
    Nawet jeśli jesteś teraz lepszy (co wydaje mi się wątpliwe) to koleś sprawdzi bet (nawet allin) na turnie z masą rąk. AK, KQ, 9x, XXs. A jak sam twierdzisz jest spora szansa, że ma którąś z tych rąk. Sądze nawet, że jest w stanie scallować cię z 10x mimo twojego reraisa. Pełno jest "speców" robiących fancycalle.
    edit: jednak to HU i Ty z nim grałeś. Jeśli masz mocnego reada, że nie ma silnej ręki tylko draw, zastanawiałbym się nad allinem. Wtedy jest szansa na wypchnięcie go z rozdania a nawet jeśli scalluje z ręką typu AK, KQ, 9x to jesteś faworytem(chyba że grasz na ongame - ufaj readowi.

    Podoba mi się bet na flopie Choć ja czasami w podobnych sytuacjach, jeśli gram z agresywnymi graczami robię CR, większość się składa. Sądze, że w tym przypadku też nie było by to złe zagranie...

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez sinobrody00 ; 16-11-2007 o 11:23

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    459
    Nie do konca rozumiem rereise preflop(taki mini) - pewne było ze nie zrzuci, a jesli by dal AI to Ty musisz zrzucic
    DObrze na flopie, a jesli go czytasz na AK AQ czy KQ caly czas masz przewage wiec all in na turnie. Jesli sprawdzi z overkartami to podjales dobra decyzje i tyle - na dluzsza mete wg mnie poprawna nawet jesli zlapal drawa!

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Koszmarna gra! A wydawalo mi sie Arkadiusz, ze specjalizujesz sie w grze heads up. Na turnie oczywiscie push skoro zabrnales i zrobiles sie comitted. Przed trudna sytuacja postawiles sie oczywiscie sam. I nie tlumaczy tu slabych decyzji preflop i post flop miksowanie gry. Po prostu drugi poziom blindow nie jest odpowiednim momentem na ryzykowanie calym stackiem z takimi smieciami. Czy naprawde na low-stakes wystarczy grac az tak slabo zeby miec dobre ROI?
    Pozdr
    Karelli

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Wrzuciłem Allina i koleś Call z


    Karelli dałem ciała na całej linii, to tylko potwierdza fakt, że gram na tilcie, bo do Twojego postu nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to tak koszmarnie rozegrałem

    Reasumując:
    1)Próba jakichś "wyższych kombinacji" ze słabym graczem i to jeszcze na BB jest bezsensu.
    2)Jeśli już mix to za mały raise pre flop (co najmniej do 360) i później CB o 3/4 puli na flopie...

    Czy naprawde na low-stakes wystarczy grac az tak slabo zeby miec dobre ROI?
    Nie. Na ostatnie rozegrane HU ROI mam ujemny, ale wartość bezwzględna byłaby niezła

    Dzięki za terapię szokową, spalony ze wstydu idę spać i jutro (tzn. już dziś) jestem pewny, że zacznę grać swój poker.

    Pozdrawiam i dam znać czy porzuciłem fiszowanie


    Edit po 10 dniach terapii//
    Dobra, już po tilcie. Wykres ma się dobrze Moje fiszowate zagranie to załamek między 650-700 hu.
    Wykres przedstawia zależność rozegranych HU od różnicy między wygranymi a przegranymi. (czyli upraszczając: Wygranaczko w górę; Przegranaczko w dół)

    A ta prosta linia, niczym EKG nieboszczyka między 50-300 hu to problemy z "babą", przez co wygrywalność na tym wykresie na 800 hu wynosi 58,125% ;p
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 27-11-2007 o 22:00