Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: motywacja

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    162
    hmm no więc niedawno zdarzył się najlepszy dzionek w mojej pokerowej karierze,powiem tyle że mój bankroll powiększył się 10-krotnie,przede wszystkim dzięki VIP frerollowi w bet365(w którym nomen-omen nie wiem jak sie znalazlem,ale mniejsza o to)+świetna passa na stołach.Przez ten czas nie wchodziłem na stoły gdyż po prostu z autopsji wiedziałem jak to sie skończy.Dzisiaj wszedłem na "swoje stałe stoły" i wprawdzie powiększyłem buy-in 4x,ale po idiotycznych all-inach,które nie powinny mieć miejsca.
    I co teraz?

    Wypłacać większośc kasy i dalej grać po swojemu jakby nic sie nie stało?
    Przenieść sie na większe stawki?
    A może jeszcze coś innego?

    Jeśli chodzi o pierwsze wyjście to szczerze powiedziawszy nie wiem czy byłby to skuteczny pomysł.Teoretycznie przeniesienie na wyższe stawki to powinna być normalna kolej rzeczy,ale tak sie składa że nie jestem w pełni formy(tj. nie mam możliwości regularnej codziennej gry) i może sie to dla mnie skończyć średnio.

    Może podzielcie sie własnymi doświadczeniami... :wink:

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Tychy
    Posty
    501
    Skoro powiakszyles swoj bankroll x10 to wyplac polowe a za pozostale x5 przenies sie na stawke o jeden wyzsza ,
    nie jastem specem w takich sprawach ale ja bym tak zrobil

  3. #3
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Ładny wynik, 10x bankroll nie zdarza się codziennie.
    To, co teraz zrobisz powinno zależeć od Twoich celów. Jeśli grasz tylko dla zabawy, a wygrane traktujesz jako dodatkowy bonus, to na pewno teraz jest moment , żeby ten bonus przyjąć. Myślę, że połowa wygranych to dobra suma.
    Jeśli planujesz uzyskiwać z grania w pokera jakiś stały dochód, myślę że najlepiej inwestować w swój bankroll , czyli nie wypłacać. W końcu celem jest dojście do stawek, gdzie sensowny (satysfakcjonujący Ciebie) dochów można uzyskiwać w miarę stale.
    Jeśli grasz w limita to pamiętaj o regule co najmniej 300xBB na dany poziom (BB = bigbet = 2xbigblind), spróbuj grać tak wysoko jak w danej chwili możesz i jeśli czujesz, że jest za trudno i przegrasz 70-100BB to spusc o poziom niżej. Tak, żeby utrzymywać bankroll w granicach 250-450BB (moze sie wydawac , ze to dosc konserwatywnie ale jesli planujesz uzyskiwac stale dochody z gry, bezpieczenstwo to podstawa).
    Jesli grasz w no-limita , dobra regula to 15-25 buyin w zaleznosci od tego jak bardzo wierzysz w swoje umiejetnosci.. i znowu po ewentualnym przegraniu 5buyin zejdz albo poziom nizej albo zacznij grac na shortstacku, przynajmniej do czasu odbudowania pewnosci siebie/bankrollu.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Tychy
    Posty
    501
    Madrze napisane ale i tak jakas, chcby mala czesc sobie wyplac.
    Ja tak robie a po ewentualnej przegranej zawsze moge powiedziec, co wyplacilem to moje

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Hmm zawsze myslalem, ze BigBet=SmallBlind+BigBlind :P

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Bydgoszcz/Poznań
    Posty
    388
    Ja z kolei nigdy nie wiedzialem co to big bet

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    No to jakaś kontrowersyjna teoria .. ja zawsze byłem pewien że jak podbijam np 5xBB to podbijam o pięć razy big blind :roll:

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    BigBet to faktycznie SmallBlind + BigBlind. Większość osób (w tym ja :wink: ) mówi, że podbiło xx razy BigBlind. A właściwie to to samo co xx razy SmallBlind. Więc jeśli nawet ktoś się już nie odzwyczai (ja np ), to pozostaje pisać BB zamiast całej nazwy. Mówić zresztą też.

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    No to jakaś kontrowersyjna teoria .. ja zawsze byłem pewien że jak podbijam np 5xBB to podbijam o pięć razy big blind :roll:
    bo w grze tak jest, jak ktoś zaleca podbicie ok 3 do 4 razy BB z asami, to właśnie chodzi o duze blindy, ale w opisie bankrola BB to wlasnie 2xBigBlind, nie wiem czemu tak jest, dla mnie jest to dziwne, ale tak się to chyba przyjęło w opisach

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez BozoTheBanker
    Jesli grasz w no-limita , dobra regula to 15-25 buyin w zaleznosci od tego jak bardzo wierzysz w swoje umiejetnosci.. i znowu po ewentualnym przegraniu 5buyin zejdz albo poziom nizej albo zacznij grac na shortstacku, przynajmniej do czasu odbudowania pewnosci siebie/bankrollu.
    Pozdrawiam
    ja na przykład używam 10 buyinów, jak spadam do 5 do zacieśniam grę i mało ryzykuję do momentu odrobienia 10 buyinów, robię to po to by nidgy nie dopuścić do tego, żebym to ja musiał dopłacać do tego interesu, spadek do 5 jest takim moim sygnałem alarmowym, ale też myślę o zwiększeniu bankrola do 15 tak dla bezpieczeństwa