Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    386
    czy może ktoś zapuścic linkiem do jakiejs podstawowej strategi na 10osobowy stg/stg turbo- dla komletnego donka?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Generalnie nie polecam turbo dla początkujących graczy, powinno się mieć ze 20% roi z normalnych, DOSKONALE grać na bubble i rozróżniać sytuacje +cEV od +$EV
    Ostatnio edytowane przez mash ; 12-11-2007 o 10:00

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    Zwykle sity gra sie tak samo jak turbo. Tez musisz grac tight na poczatku, pozniej bardzo agresywnie.

    Z powodu krotkiej dlugosci w turbo dobzi gracze maja mniejsze pole do popisu, stad nizszy ROI. Ale $/h wyrownuje wlasnie szybsze tempo gry.

    Tu mozesz luknac jak grac wczesna faze turnieju:
    http://www.poker1.pl/strategia/627/p...gia-sit-and-go
    Dalsze czesci to come...

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    a co to sa te: +cEV i +$EV ?

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    111
    cEV - chip expected value (wartosc oczekiwana zetonow danego zagrania)
    $EV - dolar expected value (wartosc oczekiwana wygranych dolarow danego zagrania)
    Nie wiem czy rozjasnilo, ale jest sporo na ten temat w sieci

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    wartość oczekiwana w żetonach i w kasie.

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    ok, dzieki

    wracajac do tematu, nie wydaje mi sie, zeby byla wielka przepasc miedzy nimi a zwyklymi sitami poniewaz, czynnik czasu jest czesto rownowazony przez inne czynniki:

    1. w turbo nie wiedziec czemu graja wieksze donki niz w zwyklych
    2. goscie czesto graja stupid agressive, i jesli trafisz dobrze flopa to zazwyczaj Cie oplacaja
    3. dobrze placa tez za big pairs
    4. blindy rosna szybko i szybko nastepuje naturalna selekcja i nie mordujesz sie na bublu przez godzine
    5. jezeli potrzebujesz podwojenia a dostajesz w miare reke, to czesto znajdujesz delikwenta, ktory Cie sprawdzi z jeszcze slabsza reka a nie tylko monsterem
    6. gra jest bardziej emocjonujaca, co powoduje, ze nie przysypiasz tylko jestes automatycznie skoncentrowany
    7. mozesz zagrac duzo wiecej turniejow - a to tak naprawde jest klucz do odnoszenia sukcesow w grze sitow, bo nawet najlepsi maja swingi trwajace po 1000 gier

    strategia - to co wszyscy powiedza :
    na poczatku tylko : Duze pary - ostro, male i srednie delikatnie na seta + AQ+ standartowo
    pozniej w miare uplywu czasu coraz luzniej i agresywniej - ale to juz zalezy do wyczucia, kiedy co i jak sie oplaca a kiedy nie - jak sie rozegra 500 gier to automatyczniej to przychodzi.
    ... a i nie tiltowac po bad beatach

    co do ROI 20 - nie widzialem jeszcze nikogo, kto mialby taki po rozegraniu miarodajnej ilosci sitow np: 10000
    ja przez pierwsze 500 mialem 32%, a przez kolejne 500 w ogole nie moglem ruszyc zmiejsca

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Z tym, czy grają donki to nie to zależy od stawek. Grywam 4x60$, a jak mi trochę dowalą to schodzę na 4x27$ i różnica jest ogromna. Na 60$ jest kupa regularsów, z którymi naprawdę ciężko się gra.

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    to fakt na 60 nie gralem jeszcze, moje doswiadczenia siegaja 30 $ ... a no i ja najbardziej lubie 6-max

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez autoexec Zobacz posta
    czy może ktoś zapuścic linkiem do jakiejs podstawowej strategi na 10osobowy stg/stg turbo- dla komletnego donka?
    Nie wiem, czy ta strategia sprawdza się w sng turbo, ale mi dała wiele do myślenia:
    http://bet-the-pot.com/forum/poker-article4537.html

    PS. Z twoją liczbą postów uważasz, że jesteś donkiem? To co ja mam powiedzieć