Strona 249 z 253 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,481 do 2,490 z 2529
  1. #2481
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    12
    dostaja na starcie az nadto hajsu
    A jakie są tego ujemne skutki? I skąd bierze się to co "dostają". Jeśli dostajesz coś za darmo przestajesz o to dbać, przestaje to mieć dla Ciebie wartość. Norwegowie mogą sobie pozwolić na takie marnotrawstwo, bo mają ogrmone i drogie zasoby naturalne. Co będzie kiedy ich zabraknie? Takiego szoku mogą nie przetrwać.
    Kraje te daja wolnosc wyboru
    Wszystko zależy co nazwać wolnością. Jeśli rząd gwarantuje Ci wolność w postaci "darmowego" mieszkania, to znaczy, że musi je zabrać wcześniej komuś innemu. Czyli odebrać mu jego wolność. Norwegia może to ominąć, zakładając że pola naftowe nie były wcześniej prywatne, rząd tego kraju nie musi nikomu nic zabierać żeby dać innemu. My nie mamy takiej możliwości. Chociaż patrząc na 49% podatki w Danii widać że i oni cienko przędą.

  2. #2482
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Socjalizm tworzy i promuje patologię. Opiekuńczość państwa, może krótkoterminowo pomóc jednostce, ale całemu społeczeństwu tylko szkodzi. Im dłużej utrzymywany jest patologiczny system - a takim jest system, który wynagradza za nic nie robienie, a karze za pracowitość i przedsiębiorczość - tym większe szkody dla całego społeczeństwa.

    Jakiego człowieka wychowają: ojciec, który każdy problem/potrzebę/szkody dziecka rozwiązuje wyciągając portfel i matka, która przygotowuje kanapki dorosłym dzieciom i głaszcze je po główce? A niektórzy chcieliby aby państwo jeszcze podcierało im dupę.

    Takie podejście i rola państwa byłyby uzasadnione, gdyby społeczeństwo było zdominowane przez osoby upośledzone umysłowo bądź fizycznie. A tak przecież nie jest! Większość spośród postulujących o "opiekuńczą rolę państwa" byłoby oburzonych za samo sugerowanie, że są upośledzeni. Niemniej jednak domagają się by państwo właśnie jak upośledzonych ich traktowało i w taki też sposób się nimi opiekowało. Państwo podobnie jak rodzice, powinno kształcić w każdym człowieku odpowiedzialność i samodzielność. Rannego ptaka powinno się wyleczyć i wypuścić, przetrzymanie go w klatce i podsuwanie jedzenia nie pomaga ptaku, a wręcz go zabija.


    Państwo nie ma rozdawać ryb, państwo ma nie zabierać wędek.

  3. #2483
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Tyle że np. w Polsce dużo łatwiej jest się utrzymać z pokera niż na zachodzie. Wygrywając np. 500€ miesięcznie u nas możesz żyć na przyzwoitym poziomie, w takich Niemczech już raczej nie.
    Wchodzac w detale: w PL nie masz mozliwosci zlegalizowac tego dochodu.

    Wiadomo, ze w Polsce jest generalnie taniej. Ale wysokosc dochodow jest mniejsza a koszt ich uzyskania wyzszy. Czyli [nie znam dokladnych statystyk]: za srednia krajowa w Pl kupisz mniej danych koszykow dobr niz za srednia krajowa na zachodzie.

    Jest bezwzglednie taniej, ale relatywnie drozej. Polska 1500zl - 272 l e95 [5,51/l], Belgia - 1,387E - 797l e95 [1,74/l]. Teraz patrze, ze niefortunnie wybralem bo akurat Belgowie maja jedna z najwyzszych min pensji w UE .

    @ludek
    dostaja tyle hajsu na start ZA PRACE.

    i, ffs, to nie 'opiekunczosc' tych panstw jest zrodlem dobrobytu, tylko rozsadek. Nie jestem socjalista, ani zwolennikiem opiekunczego Panstwa. Ale w pewnych aspektach opieka jest konieczna, na tych samych zasadach jak rynek wymaga doregulowywania.

  4. #2484
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Jestem bardzo ciekawy co Wy sądzicie o aktualnie odbywających się ekshumacjach ofiar smoleńskich. Temat chcąc nie chcąc związany z polityką. Ja swoje zdanie mam, ale nie chciałbym narzucać tak odrazu jakiegoś konkretnego kierunku.

  5. #2485
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Abp Michalik: mam nadzieję, że Donald Tusk nie idzie na wojnę z Kościołem - Onet Wiadomości

    - Organizacje masońskie w Polsce istnieją, podobnie jak różne inne stowarzyszenia i grupy nieżyczliwe chrześcijańskiej tradycji, istnieją też organizacje lewackie i lewicowe, które atakowały Kościół choćby na Krakowskim Przedmieściu. Ktoś to nakręca, komuś antykatolicka retoryka jest potrzebna. Chcę otworzyć oczy ludziom młodym.
    hehehe..
    O to chodzi, że coraz większej grupie Polaków oczy się właśnie otwierają. Z badań opinii publicznej okazało się, że większość podatników nie ma ochoty dobrowolnie przekazywać nawet swojego 0,3% podatku na kościół. Zatem teraz kościół nie chce dobrowolności lecz przymusowo opłacany przez wszystkich fundusz kościelny. Z jednej strony ludziom podnosi się wiek emerytalny bo nie ma wystarczających środków zabezpieczających emerytury Polaków, z drugiej strony pobrane od Polaków podatki przeznacza się na zabezpieczenie emerytur członków najbardziej rozpasanej i całkowicie wyjętej spod kontroli skarbowej, organizacji.

    Ty się Michalik o młodych nie bój, bo większość młodych doskonale wie o co w tej całej waszej załganej organizacji chodzi




    PS. A czy Michalik przeprosił już tego policjanta za zniszczenie mu życia przez to, że wykonywał swoje obowiązki i śmiał wystawić mandat jego ekscelencji, zamiast paść na kolana po słowach Michalika "czy ty wiesz kim ja jestem?"...
    Polski arcybiskup może więcej niż afrykański kacyk - Wykop.pl

  6. #2486
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Macierewicz mówił, że rodzina Gosiewskiego zarządała ekshumacji, bo Rosjanie napisali o nim w akcie zgonu "wysoki, szczupły blondyn" .

  7. #2487
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Weeskacz. Ty sie masz za nadinteligenta, a wykazujesz się wrecz zaskakującą naiwnością. Wierzysz w ten tekst z policjantem?
    Bo ja osobiscie Michalika nie znosze, ale ten drugi tekst z "nie" to chyba mocno naciagany i grubymi nicmi szyty.

  8. #2488
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    O tej sprawie było głośno, a na ile ten tekst jest przyprawiony to nie wiem. Widzę natomiast do czego zdolny jest kler, a purpurowe "ekscelencje" szczególnie lubią korzystać z bycia VIP'ami a nawet "Don'ami" mając polskie prawo, tam gdzie swoich wiernych jak pieski katolików i ich los, czyli głęboko w dupie. Co do samego Michalika - to wystarczy poczytać jego wywiady, wypowiedzi by dostrzec jego cynizm, hipokryzje i to, że jego wielkie ego dawno wyśmiało i zapomniało słowa pewnego biednego idealisty na osiołku.

  9. #2489
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No to chyba ja jestem zbyt naiwny. Bo choc nie watpie, że kler, a zwłaszcza jego szczyt to ludzie którzy widza siebie jako nie wiadomo kogo. To jednak uważam ich za ludzi inteligentnych. Ciezko mi sobie wyobrazić, że Michalik mógł byc az tak głupi i za mandat 200zl robic sam na siebie

    Co do socjalizmu i mentalności. Czytałem ostatnie strony i chciałbym co niektórych wyprowadzić z błędu. Piszecie, że obecny stan, to wynik wielu lat komunizmu. Komunizm niby to wpłynał na nasza mentalność tak głęboko, że musimy poczekać jeszcze kilka dekad a wszystko bedzie wracac do normy. To sie trzyma kupy, ale tylko w teorii. Rzeczywistośc jest odwrotnie proporcjonalna.
    Wynika to z badań, nad systemem socjalnym i wypowiedzi samych pracowników. Okazuje sie, że w ostatnich latach powstał zupelnie nowy typ człowieka. Typ jakiego nie było chyba za komunizmu, nie było w latch 90 i w pierwszej dekadzie XXI wieku. Chodzi o ludzi którzy zyją za pieniądze panstwowe, ale biorąc je robia łaske. Pracownicy socjalni, nie wiedzą co sie dziej. Ponieważ obecnie ci co pobieraja zasiłek, coraz czesciej uwazają że on im sie nalezy od wszystkich wokół. Za swoją sytuacje odpowiedzialnością obarczają panstwo i innych, a nie siebie. Oczekują też, że inni sie nimi zajmą, a sami nie robia nic. To nie jest tak, że oni oczekują, tylko inni nie robia łaski i zająć sie mają. Ten nowy typ, jest agresywny, mozna powiedzieć, że asertywny. Nie tylko, że nie wykazuja zadnej wdzieczności, ale jeszcze opierdalają. Są podawane przypadki, jak małe dzieciaki, które jedza w domu chleb z cukrem i popijaja wodą, opiedalają baby na stołówce, że nie ma szynki. Czytałem o tym artykół i przypadki zachowań sa wrecz kuriozalne. Ci pracownicy, nie dośc że nie wiedza jak podchodzić do takich ludzi, to także widzą w zasadzie bezsens swojej pracy. Bezsens, bo okazuje sie, że pomoc stała sie siłą okaleczającą. Tego kiedys nie było wcale.
    Nie chodzi tu jednak o socjal sam w sobie. W Norwegii np:, gdzie socjal jest, jest także kultura pracy. Tam jest normą, że 18 latek pracuje. Inna sprawa, że za opieke nad dzickiem mozna dostac duzo kasy. Chodzi jednak o to, że tam nikt nie ma zamiaru sie opierdalać. Także to chyba urok naszego kraju i naszego socjalu.

  10. #2490
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    No to chyba ja jestem zbyt naiwny. Bo choc nie watpie, że kler, a zwłaszcza jego szczyt to ludzie którzy widza siebie jako nie wiadomo kogo. To jednak uważam ich za ludzi inteligentnych. Ciezko mi sobie wyobrazić, że Michalik mógł byc az tak głupi i za mandat 200zl robic sam na siebie
    Daj spokój Grasz w pokera to takie zachowania nie powinny Cię dziwić. Nie każdy wygrywający gracz to sympatyczny i skromny człowiek Są tacy, którym sama wygrana nie wystarcza. Całkiem możliwe, że Michalik nie mógł się powstrzymać przed zaprezentowaniem swojej "wyższości" i nietykalności, a bezkarne zdeptanie policjanta dla tak nadmuchanego ego zapewne było pokusą nie do odparcia.

    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Co do socjalizmu i mentalności(...)z badań, nad systemem socjalnym i wypowiedzi samych pracowników. Okazuje sie, że w ostatnich latach powstał zupelnie nowy typ człowieka. Typ jakiego nie było chyba za komunizmu, nie było w latch 90 i w pierwszej dekadzie XXI wieku. Chodzi o ludzi którzy zyją za pieniądze panstwowe, ale biorąc je robia łaske. Pracownicy socjalni, nie wiedzą co sie dziej.
    Naturalna kolej rzeczy. Jeśli rządy patologie patologią próbowały eliminować no to teraz odczuwają tego efekty. Sobie nikt palca nie odgryzie, ale jak podsuwają to i całą rękę da się wpieprzyć.


    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Nie chodzi tu jednak o socjal sam w sobie. W Norwegii np:, gdzie socjal jest, jest także kultura pracy. Tam jest normą, że 18 latek pracuje. Inna sprawa, że za opieke nad dzickiem mozna dostac duzo kasy. Chodzi jednak o to, że tam nikt nie ma zamiaru sie opierdalać. Także to chyba urok naszego kraju i naszego socjalu.
    Nie tylko naszego zobacz co jest w USA i UE (Skandynawia to inna bajka i kiedys już o tym szerzej adasiowi pisałem). Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w demokracji(najmniejsze zło) nie da się całkowicie wyeliminować socjalu. Tylko, że musi on funkcjonować na zdrowych nie rodzących patologii zasadach. Jeśli obywatel upada to państwo powinno go podnieść po czym szybko kopnąć we właściwym kierunku, a nie trzymać na rękach, aż ten sam łaskawie nie wstanie - bo dla wielu będzie tak wygodnie, że nigdy już dupy nie podniosą.