Strona 239 z 253 PierwszyPierwszy ... 139189229237238239240241249 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,381 do 2,390 z 2529
  1. #2381
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Kapitalizm przedwojenny dobry nie był wiec jedni go zmienili na komunizm a u innych nierzadko ze strachu, żeby komunizm nie rozprzestrzenił się dano więcej praw pracownikom, dostęp do oświaty służby zdrowia itp itd oraz zasiłki dla potrzebujących. I dziś ludzie wolą kapitalizm od komunizmu. Ja również. Co w tym dziwnego? Nikt nie chce biedować dlatego pogódź się z tym, że większość ludzi nie chce systemu w którym muszą zapierdalać za grosze na garstkę panów. Zresztą nawet ty niedawno krytykowałeś Korwina za tęsknotę za 19-wiecznym amerykańskim kapitalizmem
    Ci którzy zadają pytania typu "jak żyć?" zawsze będą chcieli, żeby państwo się o nich troszczyło i prowadziło za rączkę. Ci którzy wiedzą jak żyć i potrafią sobie sami radzić nie chcą aby żadna ręka ich trzymała, bo nie dość że ich ogranicza to jeszcze spowalnia. Problem w tym, że tych pierwszych jest więcej, i zawsze w każdym społeczeństwie głupich i nie zaradnych będzie więcej niż mądrych i operatywnych. Dlatego pewien poziom socjalu i narzucone prawa ochronne muszą być w każdym tzw cywilizowanym kraju. Nie może być jednak tak, że socjal może być alternatywą dla pracy, bo to rodzi patologię. Zasiłki nie mogą być tworzone tak by ktoś chciał z nich korzystać, muszą być tworzone tak by były kopem w dupę dla tych, którzy z nich raz skorzystają i to tak mocnym by odechciało im się więcej z tej państwowej łaski korzystać. A o Korwinie zapomnij bo ten facet jest całkowicie oderwany od rzeczywistości i żyje we własnym utopijnym świecie.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Goglować się wam nie chce Królewicz zapytał to mu wysłałem namiary na te info na priv. Ty i Trias odpowiedzieliście na to w taki sposób, że odczytałem to na zasadzie. "Ktoś wymyślił jakieś bzdurne teorie, chłopak sie tego naczytał i wyskakuje z jakimś dziwnym poglądem a przecież banki są ok - o co mu znowu kurwa chodzi." Wiec was olałem.
    To wygląda jakbyś naczytał się bzdur do których nawet boisz się przyznać, w obawie, że znowu kilkanaście osób Cię wyśmieje tak jak kiedy pisałeś tutaj manifest komunistyczny. Jeśli chodzi ci o to jak funkcjonuje światowy system finansowy, że dowiedziałeś się o wirtualnych pieniądzach to informuje cię że to nie jest przyczyna kryzysu tylko narzędzia. Przyczyną kryzysu może co najwyżej być nieodpowiedzialne korzystanie z tych i innych narzędzi. Jeden młotkiem i piłą zrobi komplet mebli, inny zapewni komplet na oddziale chirurgi.

    @Królewicz podaj tego linka z tajnymi informacjami tylko dla wtajemniczonych.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Wyobraź sobie bardzo mocny aparat państwowy (policja, urzędy) który wyłapuje prawie wszystkie łamania prawa: Tusk wyskoczy z 30% podatkiem - musisz płacić, nie ominiesz; zakaz gry w pokera - nie ominiesz; absurdalne ograniczenia na drogach - nie ominiesz; podatek - od tego czy tamtego - nie ominiesz; jakieś durne opłaty - nie ominiesz; policja mogąca ci wpierdolić za friko - nie możesz ich zaskarżyc; tysiące idiotycznych wymagań dla przedsiębiorcy - musisz dzialać z nimi w zgodzie; obrazisz ryżego na forum - kara itp itd.
    Pisałem o eliminowaniu bydła z ulic, a nie o machaniu czerwoną płachtą przed całym społeczeństwem Od tego jest demokracja by władzę, która wkurwi wystarczająca ilość ludzi wypierdolić Rozróby na ulicach to można sobie robić w państwach trzeciego świata/wyznaniowych i monachio-łukaszenkowych. W cywilizowanym kraju nie można dopuszczać do anarchii, a państwo nie musi i nie powinno spełniać zachcianek jakieś grupy ze strachu przed demolką.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Z tym "bydłem" to jest sprawa bardzo złożona. Policja też prowokuje. Wiadomo - różni w tym "bydle" są - tacy co chca tylko sie bic i niszczyć i tacy co widzą, do czego świat zmierza. Kiedyś byłem na jakiejś nacjo stronie i oni się orientuja co do rządów, banków. Chcesz wiedzieć wiecej - ponownie odsyłam do google.
    No kibole i nacjo-wyznawcy wiedzą wszystko i mają monopol na prawdę, szczególnie na tą którą sami tworzą. To miło z ich strony, że Cię wtajemniczyli


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Tak samo widzą to "oburzeni" - zarzucili że kryzys spowodowali bankierzy i w końcu nawet Zapatero przyznał że coś tym jest
    No jeśli lider Socjalistycznej Partii Robotniczej mówi, że kryzys to sprawka bankierów, a nie krótkowzrocznej i nieodpowiedzialnej polityki zadłużania państw to należy jak najszybciej znacjonalizować wszystkie banki by państwa mogły nimi zarządzać i bez przeszkód kontynuować swoją owocną politykę.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Też nie lubię jak kibole niszczą miasto, ale też nie chcę być niewolnikiem banków i ryżych.
    Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Jedni widząc coś pięknego dążą do tego by to mieć, drudzy tylko oglądają, a trzeci wiedząc że nigdy tego nie zdobędą albo będą chcieli to zapierdolić albo rozpierdolić. Ci ostatni potrafią nawet przypisać temu piękną i chwalebną ideologię, z reguły jednak bez względu na to jakby się maskowali i jak wielce szczytnymi celami by się podpierali, motywy ich działań są proste, prymitywne i znane od czasów jaskiniowców.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Z drugiej strony ryży i jemu podobni wiedzą, że "bydlo" już co nieco wie, że sie nie da łatwo otumanić i ze swej strony tez sie przygotowują.
    Z drugiej strony rydzyk i jemu podobni wiedzą, że "barany" już co nieco wie, że sie nie da łatwo otumanić i ze swej strony tez sie przygotowują.



    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Coraz większa kontrola społeczeństwa, większe uprawnienia dla policji, montowanie syren emitujących dzwieki mogące zniszczyć słuch (było o tym kiedys na forum), utrudnianie robienia manifestacji itp to tylko niektóre przyklady.
    Żeby nie opuszczać kontynentu - Londyn jest miastem wybitnie policyjnym, a ludzie pchają się tam ze wszystkich stron.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    A ty sie rozglądasz i widzisz jedynie grupę ludzi rozpierdalających miasto i policję próbującą temu zapobiec.
    Bo dokładnie tak jest, normalnym ludziom nie przeszkadzają kamery i prewencja, tylko rozboje, hołota i menelstwo.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Tymczasem zaczyna się gra o coś większego. Będzie to o czym mówiłem kilka miechów temu - Europa zostanie zalana przez walki wewnętrzne - zwykli ludzie kontra rządy i banki. I będą ich zrzucać ze stołków jak w Afryce.
    Kiedy ludzie z Europy zaczną masowo uciekać do Afryki, zapewne twoje proroctwa okażą się trafione. Fatalizm i apokalipsa są dla słabych ludzi, dla tych, którzy przewracają stolik bo dostali słabe karty. Europejczycy żyją lepiej od 80-90% ludności świata. Urojone poczucie krzywdy u większości ludzi wynika z faktu nie wykorzystywania swojego potencjału lub nieuzasadnionego roszczeniowego podejścia do pracy/władzy/życia - po prostu łatwiej winić system/innych niż podkręcić sobie obroty i wziąć się do roboty. W kapitalizmie nie ma "czy się leży czy się stoi", poczytaj sobie biografie z listy miliarderów, a przekonasz się ilu z nich znalazło się na tej liście dzięki szczęściu a ilu dzięki własnej ciężkiej pracy i pomysłowości.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Jeżeli mówimy o działaniu dla dobra kraju tzn że bilans zmian powinien być na +. Ograniczenie emerytur czy zasiłków dla bogatych itp będzie na +. Ale zabieranie ludziom przywilejów to wszystko na co ryżego stać.
    No tak nie sprostowałem Cie od razu i pojechałeś w ślepą uliczkę. Tak to jest kiedy powołujesz się na czyjaś wypowiedź z pamięci "bo szukać się nie chce", a pamięć z chińskiej fabryki wyszła Pisałem wtedy, że Tusk w drugiej kadencji ruszy w końcu z jakimiś reformami, a nie że będzie wielce działał dla dobra kraju - w ogóle ten zwrot to chyba z jakieś naiwnej baśni wziąłeś Niemniej jednak obawiam się, że ryżego na działania mające na celu pobudzić gospodarkę nie stać, może kilka pomysłów podłapał od Palikota bo kamera często pokazywała jak mu przytakiwał w sejmowym wystąpieniu, ale od Tuska wiele w tej materii się nie spodziewam.

    Swoją drogą takie ciekawe spostrzeżenie - Tusk grał liberała by dojść do władzy, a liberał Palikot gra lewicowca by dojść do władzy. Jak widać w demokracji bez maskarady na sukces nie ma co liczyć, choć z drugiej strony maska sukcesu nie gwarantuje np. Kaczyński przegrywa niezależnie od tego czy i za kogo się przebierze

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Nie wiem czy będą jeszcze jakieś zmiany na +. Nawet tempo budowy dróg znów będzie żółwie bo nie będzie presji ze strony Euro2012.
    Typowa polska mentalność. Jak przez lata nie budowano dróg było źle, jak teraz przez lata budują to też źle. Mnie tam tempo nie przeszkadza, bardziej mnie interesuje jakość tych dróg i to czy w krótkim czasie te nowe polskie drogi nie dopasują się do tych starych

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    A po stronie minusów już można zapisać podniesienie emerytur
    Chyba chciałeś napisać "podniesienie wieku emerytalnego"

    Dla socjalisty to może minus, dla liberała to akurat plus.

    btw. IMO system emerytalny powinien wyglądać tak, że od pewnego wieku (powiedzmy 50 - do ustalenia tego konieczne byłyby analizy i wyliczenia) ubezpieczony sam mógłby decydować kiedy chce dokonać cashoutu i od tego momentu powinien dostawać odpowiednio przeliczoną emeryturę. Z tym, że bez żadnej możliwości zasiłków ze strony państwa, nie może być sytuacji, że ktoś sam pójdzie wcześnie na niską emeryturę, a potem będzie pytał "z czego żyć?"
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 06-12-2011 o 20:25

  2. #2382
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Żona woła męża :

    - Kochanie, chodź bo masz ciepły obiad.
    - Teraz nie mogę ... za 5 minut przyjdę.
    - A co robisz ?
    - Scrolluję post weeskacza.

  3. #2383
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Ma facet szczęście, że nie szuka merytorycznego postu martino w tym wątku bo by z głodu umarł.

  4. #2384
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Watykanista: Kościół nie chce pomóc w zwalczaniu kryzysu - Onet Wiadomości

    "Włoski Kościół i Watykan nie jest gotów na wyrzeczenia w obliczu poważnego kryzysu, który zmusił rząd Mario Montiego do przyjęcia bolesnego dla obywateli planu oszczędności" - to główna teza opublikowanego dzisiaj artykułu Marco Politiego. - Kiedy mówi się o pieniądzach, hierarchia kościelna natychmiast robi się z siebie ofiarę, oskarża o spiski ze strony wrogów Kościoła - napisał Politi.

    Najbardziej znany włoski watykanista napisał na łamach lewicowego dziennika "Il Fatto Quotidiano": "Kościół sam się zwalnia - nigdy żadnych wyrzeczeń. Jest atakowany za swoje przywileje, ale hojnie udziela rad na temat równości programu oszczędnościowego".

    Politi podkreślił, że od kilku miesięcy opinia publiczna we Włoszech oczekuje na sygnał ze strony Konferencji Episkopatu o gotowości udzielenia pomocy państwu w uporaniu się z kolosalnym zadłużeniem publicznym.

    Tylko 35 procent podatników chce, by ich pieniądze zostały przekazane Kościołowi katolickiemu, ale w rzeczywistości dostaje on 85 procent tej sumy, bo taka jest umowa z państwem.

    Ponadto publicysta wskazuje, że mimo tych ogromnych sum od państwa, jakimi dysponuje włoski Kościół, to również z budżetu opłacani są nauczyciele religii, kapelani więzienni i wojskowi. - Zachłanne sięganie po fundusze państwowe budzi strach - ocenił Marco Politi.
    Było prawicowych moralistów wielu. Ale żaden z nich nie śmiał odezwać się przy Kościelu.

  5. #2385
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ci którzy zadają pytania typu "jak żyć?" zawsze będą chcieli, żeby państwo się o nich troszczyło i prowadziło za rączkę. Ci którzy wiedzą jak żyć i potrafią sobie sami radzić nie chcą aby żadna ręka ich trzymała, bo nie dość że ich ogranicza to jeszcze spowalnia. Problem w tym, że tych pierwszych jest więcej, i zawsze w każdym społeczeństwie głupich i nie zaradnych będzie więcej niż mądrych i operatywnych. Dlatego pewien poziom socjalu i narzucone prawa ochronne muszą być w każdym tzw cywilizowanym kraju. Nie może być jednak tak, że socjal może być alternatywą dla pracy, bo to rodzi patologię. Zasiłki nie mogą być tworzone tak by ktoś chciał z nich korzystać, muszą być tworzone tak by były kopem w dupę dla tych, którzy z nich raz skorzystają i to tak mocnym by odechciało im się więcej z tej państwowej łaski korzystać. A o Korwinie zapomnij bo ten facet jest całkowicie oderwany od rzeczywistości i żyje we własnym utopijnym świecie.
    Rozumiem że tu jest nawiązanie do tego rolnika co pytał Tuska jak żyć? No tak - przecież mógł sie zająć czymś innym zamiast ryzykownym rolnictwem... przeciez nie potrzebujemy rolników, wyżywimy się tym co wytworzą inżynierowie, prawnicy, lekarze Mógł też się ubezpieczyć... tyle że nietrudno przewidzieć że przy dużej klęsce żywiołowej ubezpieczyciel może ogłosić bankructwo i tyle z tego będą klienci mieli.

    Zrozum, że życie to nie bieg na 100m gdzie każdy ma prosty, płaski, tej samej dł. tor o tej samej nawierzchni, startują razem i mieli tyle samo czasu na przygotowane się do występu. Życie można porównać do biegu gdzie jeden ma 100m z górki w lini prostej a drugi ma 200m nierówny teren, kilka ostrych zakrętów, parę gałęzi na trasie rzuconych. I ten drugi pyta jak biec a ten pierwszy nie mówi że wyfarcił tylko że był zaradny i on WIE jak biec

    Zreszta ten temat już był kiedyś wałkowany. Jedni ludzie uczą się przez informacje, obserwacje i doświadczenie. Inni przez tylko te 2 ostatnie. Jeszcze inni tylko przez to ostatnie. Ty jesteś w tej 3 grupie i na własnej skórze musisz odczuć pewne rzeczy - inaczej sie nie nauczysz.

    I wytłumacz mi specjalisto jak to jest że jest Kowalski który nie ma pracy lub pracuje za minimum (pewnie dlatego że jest niezaradny ). Wyjeżdża na zachód / północ i tam zaczyna dobrze zarabiać i żyć na poziomie? Czyżby po przekroczeniu Bałtyku czy granicy PL-DE następowała jakaś przemiana w człowieku?

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    To wygląda jakbyś naczytał się bzdur do których nawet boisz się przyznać, w obawie, że znowu kilkanaście osób Cię wyśmieje tak jak kiedy pisałeś tutaj manifest komunistyczny.
    Zapomnialeś dodać, że te osoby należą do opisanej wyżej gr 3 - nie potrafią się wczuć w sytuację innych, wyobrazić sobie tego tylko muszą odczuć to na własnej skórze. "Mnie sie powiodło - tzn że każdy gdyby chcial to by miał dobrze" "Mnie sie nie powiodło - tzn że sie nie da chyba że ktoś oszukuje" Gdzieś 90% Polaków tak postrzega świat - wystarczy poczytać komentarze na necie No i w tych kilkunastu osobach ty byłeś liczony jako ile? 12? 15? Coś w tym jest bo gdyby zebrać do kupy tekst osób co sie śmiały to gdzieś 70-85% należało do ciebie

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Pisałem o eliminowaniu bydła z ulic, a nie o machaniu czerwoną płachtą przed całym społeczeństwem Od tego jest demokracja by władzę, która wkurwi wystarczająca ilość ludzi wypierdolić Rozróby na ulicach to można sobie robić w państwach trzeciego świata/wyznaniowych i monachio-łukaszenkowych. W cywilizowanym kraju nie można dopuszczać do anarchii, a państwo nie musi i nie powinno spełniać zachcianek jakieś grupy ze strachu przed demolką.
    Sam sie ze sobą kłócisz Albo to na niebiesko, albo to na czerwono. "Bydło" będzie rosło w miarę proporcjonalnie do ilości osób spychanych na skraj biedy przez cięcia i podwyżki podatków ryżego i jemu podobnych. I gdy sie zbierze duża grupa to czego ty sie spodziewasz? Demokratycznie wybranej delegacji, która pojedzie do Wawy do ryżego i mu powie:
    - Panie Donaldzie, jest taka sprawa, że my już nie chcemy żeby pan rzadził, bo nas pan wk... przepraszam denerwuje. I czy mógłby pan odsunąć się ze swoimi kolegami z polityki? Bardzo prosimy
    Oczywiście że bedzie anarchia tak jak było w Afryce. Przy okazji coś rozpierdolą choć fakt - nie musieliby niszczyć tego co należy do innych obywateli.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Jeśli chodzi ci o to jak funkcjonuje światowy system finansowy, że dowiedziałeś się o wirtualnych pieniądzach to informuje cię że to nie jest przyczyna kryzysu tylko narzędzia. Przyczyną kryzysu może co najwyżej być nieodpowiedzialne korzystanie z tych i innych narzędzi. Jeden młotkiem i piłą zrobi komplet mebli, inny zapewni komplet na oddziale chirurgi.

    Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Jedni widząc coś pięknego dążą do tego by to mieć, drudzy tylko oglądają, a trzeci wiedząc że nigdy tego nie zdobędą albo będą chcieli to zapierdolić albo rozpierdolić. Ci ostatni potrafią nawet przypisać temu piękną i chwalebną ideologię, z reguły jednak bez względu na to jakby się maskowali i jak wielce szczytnymi celami by się podpierali, motywy ich działań są proste, prymitywne i znane od czasów jaskiniowców.
    Akurat problem z bankami uderza prawie we wszystkich. W przedsiębiorców i bogatych ludzi również. Choć oni tego aż tak nie odczuwają, ale też mogliby żyć lepiej bez tego balastu. Uderza również w Ciebie. Tylko ci sie nie chce pogoglować i dowiedzieć dlaczego Mnie też sie nie chce dawać linków ludziom z klapkami. Może królewicz będzie bardziej wyrozumiały
    Rozumiem. Krzyczysz żebym Ci klapek nie zrywał - już nie będę. Wystawiasz dupę do bankierów i ryżego i prosisz "ostro" - nie będę ci tyłka zasłaniał.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    No jeśli lider Socjalistycznej Partii Robotniczej mówi, że kryzys to sprawka bankierów, a nie krótkowzrocznej i nieodpowiedzialnej polityki zadłużania państw to należy jak najszybciej znacjonalizować wszystkie banki by państwa mogły nimi zarządzać i bez przeszkód kontynuować swoją owocną politykę.
    Taa - nieodpowiedzialna polityka zadłużania państw To jest wersja oficialna. Oczywiście coś w tym jest, ale popatrz sie ile krajów ma ten problem. I naprawde myślisz, że oni wszyscy chcieli dobrze (rządy) tylko sie nie znali, nie mieli dobrych ekonomistów i przypadkiem wyszło to co wyszło?? Zapoznaj się z tworzeniem pieniędzy w USA to zrozumiesz, że oni mają tak poryty system, że tam bez jego zmiany nie było innej opcji tylko zadłużanie się i przejmowanie przez banki pięniędzy rynkowych aż dojdzie (a może już doszło) do tego, że cała kasa należy do banków i gdyby oddać długi to nic nie zostanie Zastanów się dlaczego państwa zamiast drukować pieniądze, pożyczają je co tak samo powoduje inflację a dodatkowo my musimy potem odsetki w podatkach w nieskończoność spłacać?

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    No kibole i nacjo-wyznawcy wiedzą wszystko i mają monopol na prawdę, szczególnie na tą którą sami tworzą. To miło z ich strony, że Cię wtajemniczyli
    Nie dowiedzialem sie od nich nic nowego. Jedynie to że kojarzą pewne fakty o których wiem.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Z drugiej strony rydzyk i jemu podobni wiedzą, że "barany" już co nieco wie, że sie nie da łatwo otumanić i ze swej strony tez sie przygotowują.
    Jakie przygotowania? Do czego? To są rozpaczliwe próby zatrzymania rozbiegujących się "baranów" i utrzymania w zagrodzie tych, które jeszcze nie uciekły Problem w tym że w zagrodzie te starsze sztuki umierają a młode wręcz chcą przeskakiwać ogrodzenie zagrody

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Kiedy ludzie z Europy zaczną masowo uciekać do Afryki, zapewne twoje proroctwa okażą się trafione.
    ...
    Typowa polska mentalność. Jak przez lata nie budowano dróg było źle, jak teraz przez lata budują to też źle.
    Zaczyna się Gdzie pisałem że ludzie z Europy będą uciekać? Gdzie pisałem że nie podobało mi się tempo budowy za czasów PO?

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    poczytaj sobie biografie z listy miliarderów, a przekonasz się ilu z nich znalazło się na tej liście dzięki szczęściu a ilu dzięki własnej ciężkiej pracy i pomysłowości.
    A czego ty sie spodziewałeś? Że miliarder w biografii napisze "w xxx roku dzięki łapówce wygrałem przetarg i skasowałem sporą sumkę, w roku yyy dokonałem przekrętu ale podzieliłem się z prokuraturą i było ok a w roku zzz państwo w ramach prywatyzacji sprzedało mi za 5% zakład państwowy (jeszcze 5% dorzuciłem jako łapówkę)"?

    Jasne że są pomysłowi ludzie. Tylko na jednego takiego przypada kilku pasujących do mojego opisu (zwłaszcza w PL). No i do tego dochodzi wyzyskiwanie ludzi a akurat Tuskolandia to jeden z tych krajów które na to pozwalają.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    No tak nie sprostowałem Cie od razu i pojechałeś w ślepą uliczkę. Tak to jest kiedy powołujesz się na czyjaś wypowiedź z pamięci "bo szukać się nie chce", a pamięć z chińskiej fabryki wyszła Pisałem wtedy, że Tusk w drugiej kadencji ruszy w końcu z jakimiś reformami, a nie że będzie wielce działał dla dobra kraju - w ogóle ten zwrot to chyba z jakieś naiwnej baśni wziąłeś
    Było że Tusk nie będzie chciał być partaczem. A dla mnie ktoś kto robi więcej złych niż dobrych zmian to partacz. Za to dla Ciebie jak zrobi te cudowne cięcia to będzie mógł 5 razy tyle spierdolić w innych branżach i będziesz go chwalił

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Dla socjalisty to może minus, dla liberała to akurat plus.
    Nie wiem dlaczego - przecież na emeryturze dalej możesz pracować...
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 07-12-2011 o 15:01

  6. #2386
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Zrozum, że życie to nie bieg na 100m gdzie każdy ma prosty, płaski, tej samej dł. tor o tej samej nawierzchni, startują razem i mieli tyle samo czasu na przygotowane się do występu. Życie można porównać do biegu gdzie jeden ma 100m z górki w lini prostej a drugi ma 200m nierówny teren, kilka ostrych zakrętów, parę gałęzi na trasie rzuconych. I ten drugi pyta jak biec a ten pierwszy nie mówi że wyfarcił tylko że był zaradny i on WIE jak biec
    Tylko że to nie ma tak naprawdę znaczenia. Czy decydują umiejętności (nabyte bądź wrodzone), czy ciężka praca, czy też po prostu szczęście, to mało istotne. Chciałbyś, żeby świat był sprawiedliwy i każdy miał po równo, ale nie dość, że tak się nie da (zawsze się jakoś znajdą ci równiejsi - nawet w doskonale równym komunizmie o dziwo jednym żyło się lepiej od innych), to jest to na dłuższą metę szkodliwe. Chcesz to oczywiście robić, dając (pieniądze, przywileje etc.) jednym a zabierając innym. Tylko że:
    Zabierając komuś pieniądze, de facto stosujesz wobec niego karę.
    Dając komuś pieniądze, nagradzasz go.
    I jest to absolutnie niezależne od Twoich intencji. Czy wyzyskujesz jednych, by przypodobać się innym, czy też w porywie szlachetności grabisz bogatych, by oddać biednym, bez znaczenia. Mechanizm jest dokładnie ten sam, ideologia nie gra tu roli.
    A nie trzeba być wielkim znawcą psychologii, by wiedzieć, że jeśli kogoś za coś nagradzasz, tworzysz bodziec, który go motywuje do powtarzania tego. Jeśli karzesz - obierasz mu tę motywację. Proste.
    Jeśli więc nagradzasz ludzi mało zdolnych, mało pracowitych itp. a karzesz tych pracowitych i bardziej zaradnych, to chcąc czy nie chcąc promujesz tę pierwszą postawę. I taka będzie właśnie dominować, ciągnąc gospodarkę i społeczeństwo w dół. Na dłuższą metę stracą na tym wszyscy.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    I gdy sie zbierze duża grupa to czego ty sie spodziewasz? Demokratycznie wybranej delegacji, która pojedzie do Wawy do ryżego i mu powie:
    - Panie Donaldzie, jest taka sprawa, że my już nie chcemy żeby pan rzadził, bo nas pan wk... przepraszam denerwuje. I czy mógłby pan odsunąć się ze swoimi kolegami z polityki? Bardzo prosimy
    Po to jest demokracja, żeby w wyborach się móc opowiedzieć, czy chcemy, żeby ktoś dalej rządził, czy nie.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Tylko ci sie nie chce pogoglować i dowiedzieć dlaczego Mnie też sie nie chce dawać linków ludziom z klapkami.
    Wygooglowałem jeden link z tytułu "skąd się biorą pieniądze", dowiedziałem się od domorosłego ekonomisty, że bank dając kredyt tworzy pusty pieniądz (no bo przecież nie to, żeby ktoś w tym banku wcześniej pieniądze deponował na koncie czy lokacie), a do tego odsetki to złodziejstwo i oszustwo (przecież bankowcy powinni z własnej kieszeni wykładać kasę na kredyty, po dziesięciu latach dostawać z powrotem tyle samo, chuj tam nawet z inflacją, a jak kredytobiorca się jeszcze okaże niewypłacalny, no to trudno; w końcu bank ma z założenia być instytucją charytatywną) i podziękowałem za takie mądrości.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Taa - nieodpowiedzialna polityka zadłużania państw To jest wersja oficialna. Oczywiście coś w tym jest, ale popatrz sie ile krajów ma ten problem. I naprawde myślisz, że oni wszyscy chcieli dobrze (rządy) tylko sie nie znali, nie mieli dobrych ekonomistów i przypadkiem wyszło to co wyszło??
    Chyba raczej po prostu mieli to w dupie - zadłużymy państwo, napchamy sobie kieszenie, coś tam jeszcze ludowi sypniemy, będą wyć z radości i nas kochać, a o zadłużenie się przyszłe rządy będą martwić i to im się jeszcze oberwie za cięcia i zaciskanie pasa. Ludzie generalnie nie potrafią myśleć długoterminowo i w szerszej perspektywie, więc takie postępowanie polityków nie jest niczym niesamowitym.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    A czego ty sie spodziewałeś? Że miliarder w biografii napisze "w xxx roku dzięki łapówce wygrałem przetarg i skasowałem sporą sumkę, w roku yyy dokonałem przekrętu ale podzieliłem się z prokuraturą i było ok a w roku zzz państwo w ramach prywatyzacji sprzedało mi za 5% zakład państwowy (jeszcze 5% dorzuciłem jako łapówkę)"?
    Tak się można bogacić w rajach socjalistycznych, gdzie państwo (czyli wszechwładni i wszechobecni urzędnicy) wszystkim steruje. A tego właśnie chciałeś, więc w czym problem?
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Tylko na jednego takiego przypada kilku pasujących do mojego opisu (zwłaszcza w PL).
    Robiłeś jakieś badania, statystyki?
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 07-12-2011 o 19:41 Powód: lit.

  7. #2387
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Adaś przechodzisz samego siebie. Dawno już takiej kumulacji steku bzdur nie napisałeś. Nie mogę uwierzyć jak cholernie bije od tego duch PZPR, jakby żywa ta zmora była. Większości nawet nie ma co komentować, ale...

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Rozumiem że tu jest nawiązanie do tego rolnika co pytał Tuska jak żyć? No tak - przecież mógł sie zająć czymś innym zamiast ryzykownym rolnictwem... przeciez nie potrzebujemy rolników, wyżywimy się tym co wytworzą inżynierowie, prawnicy, lekarze
    Przodowniku Pracy co Kowalskiego ma obchodzić bezmyślność rolnika i dlaczego ma za nią płacić? Jak tornado rozniesie fabrykę młotków to też państwo ma pokrywać straty właściciela? Co to za komunistyczne myślenie? Ty chyba tak jak rolnicy żyjesz jeszcze w czasach PRL i PGR. Rolnik to przedsiębiorca, który sam musi dbać o swój interes. Jak jeden rolnik padnie to na jego miejsce przyjdzie drugi - jeśli da się na czymś zarobić to zawsze chętny się znajdzie. Co Ty myślisz, że mamy rolników po rekach całować bo nam łaskę robią? OMG.. w jakiej Ty epoce żyjesz?

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Mógł też się ubezpieczyć...
    I kropka.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    I wytłumacz mi specjalisto jak to jest że jest Kowalski który nie ma pracy lub pracuje za minimum (pewnie dlatego że jest niezaradny ). Wyjeżdża na zachód / północ i tam zaczyna dobrze zarabiać i żyć na poziomie? Czyżby po przekroczeniu Bałtyku czy granicy PL-DE następowała jakaś przemiana w człowieku?
    OMG... a czy Goździkowa zarabia tyle samo za sprzątanie w Warszawie co zarobiłaby w Klewkach? Inny kraj to zupełnie inne realia, a porównywanie Polski do Niemiec to absurd. Porównaj sobie co najwyżej RFN i NRD i uświadom sobie co robi socjalizm. Zresztą czy Kowalski pracujący za minimum w Polsce w Niemczech będzie dostawał 2x średnią krajową?


    Od tego jest demokracja by władzę, która wkurwi wystarczająca ilość ludzi wypierdolić Rozróby na ulicach to można sobie robić w państwach trzeciego świata/wyznaniowych i monachio-łukaszenkowych. W cywilizowanym kraju nie można dopuszczać do anarchii, a państwo nie musi i nie powinno spełniać zachcianek jakieś grupy ze strachu przed demolką.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Sam sie ze sobą kłócisz Albo to na niebiesko, albo to na czerwono.
    Przy urnie a nie za mordę.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    "Bydło" będzie rosło w miarę proporcjonalnie do ilości osób spychanych na skraj biedy przez cięcia i podwyżki podatków ryżego i jemu podobnych. Oczywiście że bedzie anarchia tak jak było w Afryce. Przy okazji coś rozpierdolą choć fakt - nie musieliby niszczyć tego co należy do innych obywateli.
    Nawet w Polsce tylu debili nie ma. Idąc tym tropem to rewolucje byłby na okrągło, a państwo musiałoby dawać wszystko bo socjalistyczne bydło domagałoby się coraz więcej. To nie kapitalizm odpowiada za kryzys tylko pasożytujący w tym kapitalizmie socjalizm. A władza w rękach motłochu socjal-populistycznego w krótkim czasie znokautowałaby nawet najsilniejszą gospodarkę świata.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Taa - nieodpowiedzialna polityka zadłużania państw To jest wersja oficialna.
    hahahahaha...


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Zastanów się dlaczego państwa zamiast drukować pieniądze, pożyczają je co tak samo powoduje inflację a dodatkowo my musimy potem odsetki w podatkach w nieskończoność spłacać?
    Słyszała Unia? Drukować, drukować..
    A może by tak nie wydawać pieniędzy których się nie ma? Wtedy nie trzeba będzie zaciągać długów i spłacać odsetek.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    No i do tego dochodzi wyzyskiwanie ludzi a akurat Tuskolandia to jeden z tych krajów które na to pozwalają.
    Lol.. akurat kulą u nogi polskiej gospodarki i przedsiębiorców są regulacje ochronne pracowników z rozpasanymi związkami włącznie. To tutaj mamy najwięcej wolnego i świąt bo u nas mitologia to rzecz święta. Co to znaczy wyzyskiwanie ludzi? Czy ktoś zmusza kogoś do pracy? Czy trzyma go na łańcuchu? Jak pracownikowi nie odpowiadają warunki pracy i płacy to droga wolna.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 07-12-2011 o 16:29

  8. #2388
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    LOL. Nie dość, że posty na strone, to jescze zaczynają wytłuszczać, kolorować.

    Co do rolników i ich biedy. Koles na tej papryce jechał 5 razy lepiej niż połowa społeczenstwa w miescie. Więc jak sie zapyta "jak żyć" bezdomny, to rozumiem jego pytanie. Jak sie zapyta koleś któremu zawsze wiatr w oczy to też łapie. Koles od papryki nie był takim. Pamiętam jak była powódz i TV robiła wywiad z jakąś na oko 50-60 letnią babką. Oburzona jechała po wszystkich, że kasy mało dostaje na naprawę(nie wiem, ale chyba była nieubezpieczona). Mowiła takim tonem, że mi szczena opadła i zakonczyła "że nie ma łaski" w sensie że kasa dla nie ma sie znależć i sie należy. Ona tez nie wiedziała jak żyć.
    Nie kojaże już jak sie liczy wartośc krowy. Chyba wartośc tego co sie z niej wydoi w mieś razy 5 lat. Coś takiego. W każdym bądz razie mój wujas co jeszcze 20 lat temu miał zstandardowe gówniane gospodarstwo z ogórkami+pare krów+swinka+pole tego i tamtego, dzisiaj w samych krowach ma ponad milion.
    Nie liczyć maszyn, pól uprawnych których ciągle przybywa, budynków. Zatrudnia pomocnika, który dostaje kase do ręki którą od razu przepija.
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 07-12-2011 o 16:46

  9. #2389
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Adaś kredki ma zawsze pod ręką to sobie pokolorował. Daj mu spokój, może jak zrobi tęczę to łatwiej mu treść w oko wpadnie i przestanie wierzyć w socjalizm.

  10. #2390
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Tylko że to nie ma tak naprawdę znaczenia. Czy decydują umiejętności (nabyte bądź wrodzone), czy ciężka praca, czy też po prostu szczęście, to mało istotne. Chciałbyś, żeby świat był sprawiedliwy i każdy miał po równo, ale nie dość, że tak się nie da (zawsze się jakoś znajdą ci równiejsi - nawet w doskonale równym komunizmie o dziwo jednym żyło się lepiej od innych), to jest to na dłuższą metę szkodliwe. Chcesz to oczywiście robić, dając (pieniądze, przywileje etc.) jednym a zabierając innym.
    Oczywiście że ma znaczenie. Następny który to musi na własnej skórze odczuć żeby zrozumieć? Nie chce wyrównać tylko trochę zmniejszyć oraz chcę żeby każdy miał dostęp do oświaty, służby zdrowia, jakichś niewielkich zasiłków jeśli jest bezrobotny, a ktore to usługi byłyby w podatkach. A temu liberalizm jest raczej przeciwny.

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    A nie trzeba być wielkim znawcą psychologii, by wiedzieć, że jeśli kogoś za coś nagradzasz, tworzysz bodziec, który go motywuje do powtarzania tego. Jeśli karzesz - obierasz mu tę motywację. Proste.
    Jeśli więc nagradzasz ludzi mało zdolnych, mało pracowitych itp. a karzesz tych pracowitych i bardziej zaradnych, to chcąc czy nie chcąc promujesz tę pierwszą postawę. I taka będzie właśnie dominować, ciągnąc gospodarkę i społeczeństwo w dół. Na dłuższą metę stracą na tym wszyscy.
    Prosze o przykład ukaranego przedsiębiorcy, który musząc płacić podatki (część idzie na zasiłk) zrezygnował z działalności. A przykładem tych gospodarek jest stara UE + Skandynawia. Dobrze że Polska nie daje tyle zasiłków i dzięki temu jest jednym z czołowych krajów UE

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Po to jest demokracja, żeby w wyborach się móc opowiedzieć, czy chcemy, żeby ktoś dalej rządzić, czy nie.
    Ale niektórzy w pewnym momencie zaczynają rozumieć że to nie ma u nas sensu. Masz kilka opcji które zmierzają do tego samego pt i czy wybierzesz lewice, prawice czy centrum to są mniej więcej te same problemy w kraju. Co byś wybrał to masz rząd który reprezentuje dużych kapitalistów, banki, kościół katolicki, USA i swoje rodziny i znajomych a zwyklych Polaków ma w dupie. Ty JESZCZE tego nie widzisz? Ile jeszcze rządów musi sie zmienić żebyś zobaczył?

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Wygooglowałem jeden link z tytułu "skąd się biorą pieniądze", dowiedziałem się od domorosłego ekonomisty, że bank dając kredyt tworzy pusty pieniądz (no bo przecież nie to, żeby ktoś w tym banku wcześniej pieniądze deponował na koncie czy lokacie), a do tego odsetki to złodziejstwo i oszustwo (przecież bankowcy powinni z własnej kieszeni wykładać kasę na kredyty, po dziesięciu latach dostawać z powrotem tyle samo, chuj tam nawet z inflacją, a jak kredytobiorca się jeszcze okaże niewypłacalny, no to trudno; w końcu bank ma z założenia być instytucją charytatywną) i podziękowałem za takie mądrości.
    Czyli nie zrozumiałeś problemu kreacji pieniądza. Polecam zatem inne strony. Jak naprawde dalej nie zrozumiesz to Ci wytlumacze. Fakt że niektórzy też proponują rozwiązania z dupy jak to co znalazłeś, ale to już inna sprawa.

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Chyba raczej po prostu mieli to w dupie - zadłużymy państwo, napchamy sobie kieszenie, coś tam jeszcze ludowi sypniemy, będą wyć z radości i nas kochać, a o zadłużenie się przyszłe rządy będą martwić i to im się jeszcze oberwie za cięcia i zaciskanie pasa. Ludzie generalnie nie potrafią myśleć długoterminowo i w szerszej perspektywie, więc takie postępowanie polityków nie jest niczym niesamowitym.
    Trochę prawdy w tym jest choć nie do końca to jest to. Zastanów się dlaczego rząd pożycza żeby zwiększyć ilość pieniądza w obiegu zamiast wydrukować.

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Tak się można bogacić w rajach socjalistycznych, gdzie państwo (czyli wszechwładni i wszechobecni urzędnicy) wszystkim steruje. A tego właśnie chciałeś, więc w czym problem?
    No tak - bo przecież w krajach kapitalistycznych prokuratura jest nieprzekupna I poproszę o zacytowanie mojej wypowiedzi gdzie chciałem rozbudowanej administracji.
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 07-12-2011 o 17:31