Strona 238 z 253 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,371 do 2,380 z 2529
  1. #2371
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta

    Jeżeli naprawdę chcemy postawić kraj na nogi to przede wszystkim trzeba się zmienić zasady, na jakich funkcjonują banki. To jest prawdziwy balast dla gospodarek europejskich i jak go nie odetną to będą padać jak muchy. Może wiesz o co chodzi a jak nie to google ci odpowie.
    podziel sie linkiem!

  2. #2372
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Bo nie ma tam nic o czym bym od dawna nie wiedział
    Poważnie?? To ty to wszystko wiedziałeś i MIMO TO ciągle popierałeś Tuska i broniłeś go przed połową forum?? O żesz ku... No cóż. Twoją inteligencję oceniałem przeciętnie, ale widzę że musze mocno zweryfikować swój pogląd.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    no tak bo za czasów IV Rzeszy Wolskiej był zupełnie inny system podatkowy, prosty, przejrzysty bez ulg i możliwości kombinacji i urzedniczej dowolności w interpretacji
    Też było źle ale Tusk tylko pogorszył sytuację. Gdzieś czytałem że u schyłku komunizmu / socjalizmu urzędników było 1/3 z tego co jest teraz No to wychodzi na to, że jedną nogą z niego wyszliśmy (gospodarka oparta głównie na prywatnych firmach) a drugą wdepnęliśmy jeszcze głębiej (administracja).

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Bo widzisz Adaś, to się nazywa polityka. Czy ryży widziałby drugą kadencję czy raczej hordy socjalistów z ugrupowania "się kurwa należy" gdyby zrobił to przed wyborami?
    Idąc tym tokiem myślenia mógł dalej tych zmian nie robić licząc na trzecią kadencję. Chyba że chce się przenieść do Brukseli. Część tych zmian uderza w mundurowych czy górników co oznacza grupkę protestujących i resztę ludzi cieszących się że wreszcie zabrano tej grupce mega przywileje a to oznacza wzrost poparcia. Podobnie z zasiłkami np na dzieci dla bogatych, czy nakaz ubezpieczania sie w ZUSie dla bogatych rolników. Ci ostatni nawet sie nie muszą wkurzać bo za bardzo tego nie odczują a zwykły obywatel będzie zadowolony. Oczywiście w praktyce to POparcie raczej do góry nie pójdzie bo Tusk popsuł / popsuje zbyt dużo innych rzeczy.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ostatnie klapki pogubiłem pewnie wtedy kiedy ty jeszcze w pieluchach byleś. Przy urnie nie kieruje się żadną ideologią czy sentymentem a najzwyczajniej zawsze wybieram najlepsza z dostępnych opcji. Zawsze byłem i będę liberałem zatem kiedy na scenie pojawił się ktoś chcący zliberalizować gospodarkę jak i zwiększyć wolność i swobodę obywatelską a na dodatek wyprowadzić Polskę ze średniowiecza i uczynić państwem świeckim, to nie musiałem już głosować na PO. I mam nadzieję, że za 4 lata nikt już nie będzie głosował na PO z przekonaniem, że musi.
    Widze że jednak wszystko dobrze się skończyło znaczy klapki się znalazły

    A wcześniej musiałeś głosować na PO No widzisz a ja nie musiałem i nie głosowałem


    I na koniec pytanie do wszystkich (pytam poważnie) - co byście powiedzieli na to że jakaś grupa ludzi np informatycy, górnicy, rolnicy, nauczyciele, prawnicy mieliby możliwość tworzenia pieniędzy?? Nie muszą pracować i zarabiać bo mogą sobie je tworzyć? Ale tylko 1 grupa a reszta ma pracować?

  3. #2373
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Adaś odstaw kolorowanki, odbierz dowód i przywitaj się z rzeczywistością. Twoje zdolności do podejmowania najlepszych możliwych decyzji mają swoje przełożenie nie tylko w twoich pokerowych dokonaniach. Do niedawna wybór PO był najbardziej EV+ decyzją. Teraz mamy inną sytuację i jest szansa w niedalekiej przyszłości wskoczyć na wyższe stawki i grać o większe pule. Ty sobie dziecko głosuj na kogo chcesz czy to na narodowych socjalistów czy też na pseudo wolnościowców i nacjo-nawiedzeńców. Ale nie bierz się za próbę analizy sytuacji politycznej z gimbusowej ławy, zwłaszcza kiedy jeszcze wierzysz w socjalizm i aniołki.

  4. #2374
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Nowy pomysł Palikota. Zgarnie "oburzonych"? - Onet Wiadomości

    "Partia opracowuje ideę "nowoczesnego państwa" opartego na ultraliberalnej sferze światopoglądowej i wyraźnym obliczu socjalnym. Wrażliwość społeczną partii mają pokazać projekty ustaw opracowywane m.in. przez Piotra Ikonowicza, byłego działacza PPS."

    Lyberalyzm pełną gębą

  5. #2375
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Polityka Goduś, polityka.

    Eksperci oceniają, że nowy pomysł Palikota jest wymierzony w lewą stronę sceny politycznej, gdzie chce odebrać część elektoratu. - Po lewej stronie sceny toczy się walka o panowanie i Palikot postanowił ją wygrać - zauważa w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Robert Alberski politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.
    Poza tym dlaczego dostrzegasz tylko te wygodne dla ciebie kwestie? Dlaczego jesteś głuchy na prawdziwie liberalne pomysły Palikota? Wysłuchaj sobie jego wystąpienia po expose Tuska, facet ma najbardziej zdrowe i liberalne spojrzenie na gospodarkę ze wszystkich 460 łepków w Sejmie. O liberalizmie światopoglądowym nie wspominając, bo tutaj jest lata świetlne przez resztą naszych polityków. Palikot chce zbudować silną partie z wysokim poparciem szerokiego elektoratu. Facet chce przejąć władzę, a nie 20 lat tkwić między 1-2% poparcia. Politykę jak pokera albo się rozumie i jest się solidnym graczem albo tkwi się na mikro i wypisuje gorzkie żale. Żeby cokolwiek zrobić najpierw trzeba wygrać wybory. Jeśli sądzisz, że do władzy może dojść ktoś mający bardziej liberalne spojrzenie na gospodarkę i Polskę niż Palikot, to żyjesz chyba w nibylandii lub urojonej utopii. Możesz jak JKM do końca życia narzekać i wypisywać utopijne halucyny czyli pozostać wiecznym dzieckiem albo możesz dorosnąć i zacząć patrzeć na świat realnie.

  6. #2376
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Adaś odstaw kolorowanki, odbierz dowód i przywitaj się z rzeczywistością. Twoje zdolności do podejmowania najlepszych możliwych decyzji mają swoje przełożenie nie tylko w twoich pokerowych dokonaniach. Do niedawna wybór PO był najbardziej EV+ decyzją. Teraz mamy inną sytuację i jest szansa w niedalekiej przyszłości wskoczyć na wyższe stawki i grać o większe pule. Ty sobie dziecko głosuj na kogo chcesz czy to na narodowych socjalistów czy też na pseudo wolnościowców i nacjo-nawiedzeńców. Ale nie bierz się za próbę analizy sytuacji politycznej z gimbusowej ławy, zwłaszcza kiedy jeszcze wierzysz w socjalizm i aniołki.
    Kredki, kolorowanki, wiaderka, grabki... to coraz częściej pojawia sie w twoich wypowiedziach. Może po prostu załóż wątek o zabawkach i tam sie produkuj No i to ciągle podkreślanie "bo wy to jesteście dzieci a ja dorosły" typowe dla 18-19latka, który JUŻ jest dorosły.

    Socjalista ze mnie taki jak z donka liberał. To ty na każdym kroku chcesz go ze mnie zrobić. Nieraz już tłumaczyłem swoje poglądy (coś pomiędzy socjalizmem a liberalizmem, bliżej liberalizmu) ale jak ktoś nie czyta po to żeby zrozumieć, co autor chce przekazać, tylko po to, żeby sie do czegoś dojebać to nigdy nie zrozumie. A jak nie ma za bardzo do czego sie dojebać to coś sie dopisze, coś przekręci, podkręci i wtedy będzie do czego sie dojebać. Typowe zachowanie dziennikarza Faktu: "Nasze teksty muszą być chętnie czytane, chcemy być popularni więc trzeba z byle czego tworzyć sensacje". Idealnie to pasuje do ciebie.

    Kreujesz sie jako wielki specjalista od polityki, finansów itp. A tymczasem:
    - dla Ciebie PO to był najlepszy rząd Najlepszy może był dla tych co lubią być dymani. Uzasadnij dlaczego jest lepszy od innych rządów tworząc bilans "zysków i strat" jakie mieli obywatele za PO i za innego porównywanego rządu.
    - gdy PO konsekwentnie działało na rzecz ograniczania swobody społeczeństwa i kontrolowania go niczym w PRL i gdy niektórzy ludzie na tym forum pisali o tym wklejając linki - ty ze zdziwieniem pytałeś o co im chodzi bo przez klapki nic nie było widać.
    - dziś gdy piszę o bankach ponownie jesteś zdziwiony że się ich czepiam tzn nie masz pewnie pojęcia jak działają i dlaczego szkodzą społeczeństwom.
    - wyskoczyłeś z cudownym pomysłem, że więźniowie mają pracować ale państwo nie powinno ingerować w rynek i tworzyć miejsc pracy. Czyli bezrobotny Kowalski niech sobie sam radzi bo państwo mu nie zorganizuje pracy (oczywiście takiej, żeby podatnik nie musiał go utrzymywać np zakład produkcyjny). Ale jeśli ten Kowalski trafi do więzienia to wtedy jest traktowany na warunkach szczególnych i WTEDY państwo mu zorganizuje pracę i będzie ingerować w rynek wpuszczając na niego nowe towary / usługi tworzone przez więźniów.
    - kolejny twój cudowny pomysł: władza ma być twarda, policja ma być tak silna żeby bez problemu radzić sobie z każdym oporem. Problem w tym że ta policja podlega / podlegała pod rządy takich ludzi jak Tusk, Kaczyński, Miler, Buzek itp. Ludzi którzy jeśli chodzi o pewne zasady są znacznie gorsi niż statystyczny Kowalski. Ludzi którzy nieraz tworzą debilne prawo i mają debilne pomysły. I policja (złożona również z niedoskonałych ludzi) ma być tak silna aby każde debilne prawo i wymysł rządu były w 100% respektowane? Może po prostu wyjedź do Korei Płn. Tam będziesz mieć silną władze.
    - twoje prognozy również były rewelacyjne. Nie zacytuję bo to było pare miechów temu i musiałbym długo szukać, ale stwierdziłeś że Tusk nie będzie chciał być zapamiętany przez historię jako partacz i zacznie wreszcie działać dla dobra kraju zamiast skupiać sie na PR
    - no i oczywiście wg ciebie ja ze swoim kompromisem pomiędzy socjalizmem a kapitalizmem jestem idiotą tyle że podobny system działa od dziesięcioleci w krajach Europy Zachodniej i Skandynawii (mała administracja, rynek gł. prywatny, ale spory socjal i pomoc dla biednych, do tego prawo częściowo ingerujące w rynek) i ludziom się żyje dobrze. Teraz sie trochę psuje bo sie najechały tłumy kolorowych żyjących na socjalu, do tego muszą dotować inne państwa UE jak Polska no i przede wszystkim ta kula u nogi jaką jest system bankowy zasysający pieniądze z gospodarki zaczyna dawać sie we znaki. A gdzie jest ten cudowny liberalizm, który popierasz? Sprawdziło sie to gdzieś?

  7. #2377
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - dziś gdy piszę o bankach ponownie jesteś zdziwiony że się ich czepiam tzn nie masz pewnie pojęcia jak działają i dlaczego szkodzą społeczeństwom
    [...]
    i przede wszystkim ta kula u nogi jaką jest system bankowy zasysający pieniądze z gospodarki
    Możesz rozwinąć, bo w dalszym ciągu nie rozumiem? Czy ktoś kogoś zmusza do brania kredytów lub zakładania kont? Czy może banki sobie na lewo drukują pieniądze? O co chodzi?

  8. #2378
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Socjalista ze mnie taki jak z donka liberał. To ty na każdym kroku chcesz go ze mnie zrobić. Nieraz już tłumaczyłem swoje poglądy (coś pomiędzy socjalizmem a liberalizmem, bliżej liberalizmu)
    Hmm..
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    wyjaśniam że wolę komunizm od PRZEDWOJENNEGO KAPITALIZMU uwzględniając jego realia
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - gdy powstał komunizm - zrobiono duży krok do przodu - przede wszystkim zyskali zwykli ludzie stanowiący jakieś 90% tego kraju
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    IMO 3 opcje od najlepszej do najgorszej
    1. Państwo wydaje dużo pieniędzy na inwestycje, tworzy nowe miejsca pracy poprzez zakłady / firmy.
    Nie bądź taki skromny, socjalista z Ciebie znacznie większy niż z donka liberał


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - dziś gdy piszę o bankach ponownie jesteś zdziwiony że się ich czepiam tzn nie masz pewnie pojęcia jak działają i dlaczego szkodzą społeczeństwom.
    Jak widać nie tylko ja nie wiem o co tobie chodzi z tym
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Jeżeli naprawdę chcemy postawić kraj na nogi to przede wszystkim trzeba się zmienić zasady, na jakich funkcjonują banki. To jest prawdziwy balast dla gospodarek europejskich i jak go nie odetną to będą padać jak muchy. Może wiesz o co chodzi a jak nie to google ci odpowie.
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Co mam wpisać w google? "Dlaczego banki są zueee i odpowiedzialne za całe zło tego świata?"?
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    podziel sie linkiem!
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Rozwiń swoją a raczej wodza myśl Jaki to masz cudowny socjalistyczny pomysł na narzucenie bankom sposobu funkcjonowania odpowiadającego państwom drukującym bez umiaru pieniążki i obligacje?
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Możesz rozwinąć, bo w dalszym ciągu nie rozumiem? Czy ktoś kogoś zmusza do brania kredytów lub zakładania kont? Czy może banki sobie na lewo drukują pieniądze? O co chodzi?




    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - wyskoczyłeś z cudownym pomysłem, że więźniowie mają pracować ale państwo nie powinno ingerować w rynek i tworzyć miejsc pracy. Czyli bezrobotny Kowalski niech sobie sam radzi bo państwo mu nie zorganizuje pracy
    Chodzi o eliminowanie pasożytnictwa. No niestety jest tak, że państwo więźnia karmić musi, a bezdomnego Kowalskiego nie. Pomysł aby więźniowie sami finansowali utrzymanie więzień jest ze wszech miar słuszny i sprawiedliwy, niestety jednak wydaje się nierealny do wprowadzenia.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - kolejny twój cudowny pomysł: władza ma być twarda, policja ma być tak silna żeby bez problemu radzić sobie z każdym oporem
    Oczywiście, że tak. Jeśli bydło demoluje miasto to należy je odpowiednio potraktować. Nie ma znaczenia co głoszą o ile się przy tym odpowiednio zachowują, nie atakują nikogo i niczego nie demolują.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - twoje prognozy również były rewelacyjne. Nie zacytuję bo to było pare miechów temu i musiałbym długo szukać, ale stwierdziłeś że Tusk nie będzie chciał być zapamiętany przez historię jako partacz i zacznie wreszcie działać dla dobra kraju zamiast skupiać sie na PR
    Jeśli to czytałeś to bez wątpienia wiesz, że pisałem o drugiej kadencji i chyba już w expose moje prognozy uzyskały potwierdzenie. Jeśli zrealizuje połowę tego co zapowiedział to jak na Tuska i tak będzie wielki sukces.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 06-12-2011 o 12:44

  9. #2379
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Ty się Weeskacz często odnosisz do takiej ilości cytowanych zdań jakbyś chciał zmusić autora do ponownego ich przeczytania, taki chyba rodzaj kary za inne poglądy od Twoich.

  10. #2380
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Nie bądź taki skromny, socjalista z Ciebie znacznie większy niż z donka liberał
    OK zatem jak wytłumaczysz to że wolę jednak to co jest dziś w PL, to co jest /było w ostatnich dziesięcioleciach w Eu. zach czy Skandynawii??

    Kapitalizm przedwojenny dobry nie był wiec jedni go zmienili na komunizm a u innych nierzadko ze strachu, żeby komunizm nie rozprzestrzenił się dano więcej praw pracownikom, dostęp do oświaty służby zdrowia itp itd oraz zasiłki dla potrzebujących. I dziś ludzie wolą kapitalizm od komunizmu. Ja również. Co w tym dziwnego? Nikt nie chce biedować dlatego pogódź się z tym, że większość ludzi nie chce systemu w którym muszą zapierdalać za grosze na garstkę panów. Zresztą nawet ty niedawno krytykowałeś Korwina za tęsknotę za 19-wiecznym amerykańskim kapitalizmem twierdząc, że nie było praw pracowników i czegoś tam jeszcze i że to nie było dobre i do tego nie będziemy wracać (coś takiego kojarzę - może coś pokręciłem to mnie poprawisz). A w Europie było podobnie czyli sam przyznałeś że jednak wymagało to poprawy. BTW też bym wolał żebyśmy szli taką drogą jak Europa Zachodnia gdzie nie było komunizmu tylko kapitalizm mocno ewoluował ale było jak było. Z innej beczki - to właśnie komuniści utworzyli wiele firm, dzięki temu banda czworga miała co rozsprzedawać, dzięki temu dług wynosi "jedynie" 800-900mld a nie 1,1-1,3bln

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Jak widać nie tylko ja nie wiem o co tobie chodzi z tym
    Goglować się wam nie chce Królewicz zapytał to mu wysłałem namiary na te info na priv. Ty i Trias odpowiedzieliście na to w taki sposób, że odczytałem to na zasadzie. "Ktoś wymyślił jakieś bzdurne teorie, chłopak sie tego naczytał i wyskakuje z jakimś dziwnym poglądem a przecież banki są ok - o co mu znowu kurwa chodzi." Wiec was olałem. Mógłbym wytłumaczyć w skrócie co i jak ale znowu bedzie że on sie na pokerze nie zna, na polityce nie zna to na finansach też nie wiec na bank pierdoli. Dlatego wolę żeby wam to wytłumaczyło google a dokładniej wielu różnych autorów różnych stron i filmów. Zacznijcie od podstaw i wpiszcie w google frazy typu "skąd się biorą pieniądze", "kto tworzy pieniądze", "jak banki tworzą pieniądze", "kto drukuje pieniądze" itp.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Oczywiście, że tak. Jeśli bydło demoluje miasto to należy je odpowiednio potraktować. Nie ma znaczenia co głoszą o ile się przy tym odpowiednio zachowują, nie atakują nikogo i niczego nie demolują.
    No OK ale popatrz SZERZEJ (klapki obowiązkowo do wyrzucenia). Wyobraź sobie bardzo mocny aparat państwowy (policja, urzędy) który wyłapuje prawie wszystkie łamania prawa: Tusk wyskoczy z 30% podatkiem - musisz płacić, nie ominiesz; zakaz gry w pokera - nie ominiesz; absurdalne ograniczenia na drogach - nie ominiesz; podatek - od tego czy tamtego - nie ominiesz; jakieś durne opłaty - nie ominiesz; policja mogąca ci wpierdolić za friko - nie możesz ich zaskarżyc; tysiące idiotycznych wymagań dla przedsiębiorcy - musisz dzialać z nimi w zgodzie; obrazisz ryżego na forum - kara itp itd. Naprawdę tego chcesz? Chcesz czegoś w stylu Korea Płn. tyle że kapitalistyczna?? Porządnie sie zastanów zanim odpowiesz.

    Z tym "bydłem" to jest sprawa bardzo złożona. Policja też prowokuje. Wiadomo - różni w tym "bydle" są - tacy co chca tylko sie bic i niszczyć i tacy co widzą, do czego świat zmierza. Kiedyś byłem na jakiejś nacjo stronie i oni się orientuja co do rządów, banków. Wiedzą że jeśli społeczeństwo się nie zbuntuje to wtedy każdy (łącznie z tobą) będzie bydłem. Zaczipowanym bydłem które będzie harować na banki i rządy dostając jakieś ochłapy. Chcesz wiedzieć wiecej - ponownie odsyłam do google. Tak samo widzą to "oburzeni" - zarzucili że kryzys spowodowali bankierzy i w końcu nawet Zapatero przyznał że coś tym jest Także sprawa jest skomplikowana. Też nie lubię jak kibole niszczą miasto, ale też nie chcę być niewolnikiem banków i ryżych. Z drugiej strony ryży i jemu podobni wiedzą, że "bydlo" już co nieco wie, że sie nie da łatwo otumanić i ze swej strony tez sie przygotowują. Coraz większa kontrola społeczeństwa, większe uprawnienia dla policji, montowanie syren emitujących dzwieki mogące zniszczyć słuch (było o tym kiedys na forum), utrudnianie robienia manifestacji itp to tylko niektóre przyklady. A ty sie rozglądasz i widzisz jedynie grupę ludzi rozpierdalających miasto i policję próbującą temu zapobiec. Tymczasem zaczyna się gra o coś większego. Będzie to o czym mówiłem kilka miechów temu - Europa zostanie zalana przez walki wewnętrzne - zwykli ludzie kontra rządy i banki. I będą ich zrzucać ze stołków jak w Afryce.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Jeśli to czytałeś to bez wątpienia wiesz, że pisałem o drugiej kadencji i chyba już w expose moje prognozy uzyskały potwierdzenie. Jeśli zrealizuje połowę tego co zapowiedział to jak na Tuska i tak będzie wielki sukces.
    Jeżeli mówimy o działaniu dla dobra kraju tzn że bilans zmian powinien być na +. Ograniczenie emerytur czy zasiłków dla bogatych itp będzie na +. Ale zabieranie ludziom przywilejów to wszystko na co ryżego stać. Nie wiem czy będą jeszcze jakieś zmiany na +. Nawet tempo budowy dróg znów będzie żółwie bo nie będzie presji ze strony Euro2012. A po stronie minusów już można zapisać podniesienie emerytur oraz akcyzy na paliwo a ryży się dopiero rozkręca I znow bilans będzie mega ujemny. Poza tym te oszczędności z tych jego reform to akurat będą na pokrycie odsetek z długu jaki zrobił Za wiele nam to nie da.