Strona 210 z 253 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,091 do 2,100 z 2529
  1. #2091
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Jakie są podstawowe plusy i minusy ustroju monarchicznego w dzisiejszych czasach ?

  2. #2092
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    przepotezna korupcja, nepotyzm, dbanie o wlasne interesy. Cos jak demokracja, ale na ~10x wieksza skale ;-)

  3. #2093
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Lol.

    A którą to monarchię (w dzisiejszych czasach oczywiście) mamy oceniać?

  4. #2094
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Czyżby znowu była wyciągana nocna zmiana, antek policmajster i symbol prawdomówności i moralności, czyli kurski? A dlaczego tylko tyle się cofać, zlustrujmy polską szlachtę, ktoś musi odpowiedzieć za to dlaczego Polska teraz taka mała. Albo cofnijmy się do czasów Polan. W imię czego chcesz groby rozkopywać? Co to Polsce da? Jak Kaczyński chcesz historie na nowo pisać i bohaterów podmieniać? Ile jeszcze lat zamiast skupiać się na przyszłości, mamy siedzieć w grobowcach i składać resztki szkieletów do kupy? Co teraz zmieni wiedza, że X czy Y był TW, a Rajmund K. był bolszewickim sprzedawczykiem? Ile lat jeszcze polska polityka ma się babrać w tym gównie? Ile czasu ma być jeszcze gra teczkami i przyciąganie do siebie oszołomów hasłami-zarzutami "ja coś wiem ale nie będę mówił". Zostawmy tą zabawę historykom, jak znajdą coś to dobrze, jak nie znajdą też dobrze. Ale niech się w takie śledztwa bawią historycy a nie histerycy.
    Ty narpawdę jesteś głupi jak paczka gwoździ i w każdym zdaniu widzisz tylko to co chcesz widzieć, przy okazji dodając cos od siebie. Nie zarzucaj innym problemów ze zrozumieniem tekstu pisanego bo sam masz w tym najwiecej braków, ewentualnie świadomie przeinaczasz a to juz zwykłe buractwo i słoma z butów. Lustracja była potrzebna po zmianie ustroju pajacu czy ci sie to podoba czy nie. Wszystkie kraje postradzieckie zlustrowały swoje srodowiska głównie polityczne, żeby nie ogladac komuchów w najwyzszych władzach państwowych. U nas się nie udało właśnie przez takich konformistycznych idiotów jak ty.

    przepotezna korupcja, nepotyzm, dbanie o wlasne interesy. Cos jak demokracja, ale na ~10x wieksza skale
    Chyba jednak na odwrót, a wynika to z faktu że w demokracji zdecydowanie więcej urzędniczych mord do wykarmienia więc i korupcja czy nepotyzm wieksze. Nepotyzm w monarchii odnosisz do dziedziczenia tronu? LOL

  5. #2095
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Lol.

    A którą to monarchię (w dzisiejszych czasach oczywiście) mamy oceniać?
    Mi nie chodzi o konkretne państwo, bo jest takich pełno tylko ogólnie o ustrój. Każdy ustrój ma swoje wady i zalety i zastanawiam się jak to jest w przypadku monarchii. A o dzisiejszych czasach wspomniałem, no bo jednak świat się zmienia zasadniczo z wieku na wiek i pewnie odbija się to też w takim zagadnieniu. Więc w sumie nie wiem co Cię rozśmieszyło.

  6. #2096
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Ten nepotyzm i coś tam 10 x większy w monarchii niż w demokracji w poście u królewicza mnie rozśmieszył.

  7. #2097
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Chyba jednak na odwrót, a wynika to z faktu że w demokracji zdecydowanie więcej urzędniczych mord do wykarmienia więc i korupcja czy nepotyzm wieksze. Nepotyzm w monarchii odnosisz do dziedziczenia tronu? LOL
    zdecydowanie wiecej? czyli rozumiem, ze krol bedzie decydowal zarowno, czy idziemy na wojne jak i w jaki sposob ma stac slup przy drodze w koziej wolce? I bedzie kontrolowal, czy jego urzednicy i doradcy sa 100% legit? przeciez to blazenada. Co ma ilosc urzednikow do korupcji i nepotyzmu? Bardziej liczy sie ich pozycja w spoleczenstwie, a ta w kazdej istniejacej do tej pory monarchii byla najblizsza swietej krowie.

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Ten nepotyzm i coś tam 10 x większy w monarchii niż w demokracji w poście u królewicza mnie rozśmieszył.
    nvm, przeciez nie Anglie, tylko "monarchie z prawdziwego zdarzenia", a takie zdaje sie nie bez powodu ostatnie wystepuja w Afryce
    Ostatnio edytowane przez krolewicz ; 27-07-2011 o 12:53

  8. #2098
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Trzeba poczekać, aż wyrocznia Weeskacz skończy pracę i się wypowie ostatecznie na temat wad i zalet ustroju - monarchii. Ten wątek to taka trochę mini monarchia absolutna, gdzie rządzi Weeskacz ... z niewielką domieszką anarchii i demokracji oczywiście.
    Dodam jeszcze, że chodziło mi raczej o monarchię konstytucyjną jak np. Dania.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 27-07-2011 o 14:15

  9. #2099
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Pisałem gdzieś o książce Kapuścinskiego Szachinszach. Tam jest o monarchii, którą w skrócie można określić jako staranie sie władcy żeby wszyscy byli jak najgłupsi i żeby za bardzo nie brykali bo to grozi władzy. Kraj jest dla władzy, lud i obywatele to tylko tło dla władzy. Podobnie jak dzisiaj, ale nie 10 razy więcej tylko 100 razy więcej. Oczywiście monarchia w dzisiejszej dobie Europy bedzie wyglądać inaczej niż Afrykanskie twory, gdzie co jakis czas słychać o historiach gdzie panicz postanowił zdobyć kobietę i oczywiście musiał wtedy zabić jej chłopaka. Albo panicz lubi torturować więc torturuje itd... Ake chyba zasada jest podobna, czyli mi wolo wszystko o o to dbam. Dobry król pewnie mógłby doprowadzić do rozwoju, ale zły mógłby doprowadzić do 10 razy większej katastrofy.

  10. #2100
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    Trzeba poczekać, aż wyrocznia Weeskacz skończy pracę i się wypowie ostatecznie na temat wad i zalet ustroju - monarchii. Ten wątek to taka trochę mini monarchia absolutna, gdzie rządzi Weeskacz ... z niewielką domieszką anarchii i demokracji oczywiście.
    Dodam jeszcze, że chodziło mi raczej o monarchię konstytucyjną jak np. Dania.

    się wypowie ostatecznie na temat wad i zalet ustroju - monarchii.
    1. Dzisiaj, równie sensowne jest wypowiadanie się na temat wad i zalet budowania domu na marsie

    2. No więc chodziło Ci o monarchię czy monarchię dekoracyjną?

    3. W Danii jest super, tylko tam warto wybrać się po nowe autko
    System podatkowy w Danii - WPHI Kopenhaga

    4. Wracam spać, muszę znowu iść na nockę do kopalni

    5. Znajoma otwiera niebawem przedszkole, przekaż rodzicom może będą zainteresowani
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 27-07-2011 o 14:59