Strona 200 z 253 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202210250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,991 do 2,000 z 2529
  1. #1991
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Macie rację, przekonaliście mnie. WINĘ ZA PROBLEMY W POLSCE (I WIELU EUROPEJSKICH KRAJACH) PONOSI SOCJALIZM. TO ON DOPROWADZA DO BANKRUCTWA KOLEJNE KRAJE.

    Socjalizm wg wikipedii:
    Socjalizm (łac.societas - wspólnota) - wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do prób zmniejszenia nierówności społecznych i upowszechnienia świadczeń socjalnych, lub poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalistycznego wolnego rynku, ograniczenie własności prywatnej oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej. W państwach rządzonych przez partie komunistyczne socjalizm był systemem, w którym środki produkcji były uspołecznione, a gospodarka według ideologii marksistowskiej miała być nastawiona na sprawiedliwy podział dóbr, a nie na zysk właścicieli kapitału. Socjalizm w tym systemie miał być drogą do komunizmu, który w praktyce nigdy nie został zrealizowany jako społeczeństwo bezklasowe.

    Jak socjalizm niszczy nasz kraj:
    1. Kościół katolicki - każdy wie, że księża i biskupi należą do najbiedniejszych w kraju. Żyją z jałmużny. No więc trzeba im pomóc i zgodnie z zasadą wyrównywania szans / pomocy biednym / zmniejszenia nierówności społecznych panstwo wydaje na kościół miliardy rocznie. Do tego kościół dostał sporo majątku państwowego (komisja majątkowa).
    2. Lekarze i prawnicy - to kolejni przedstawiciele polskiej biedoty. Są w trochę lepszej sytuacji, niż księża (zarabiają na siebie, zamiast żyć z jałmużny) ale im też trzeba pomóc. Więc ich nie obowiązują kasy fiskalne i mogą płacić znacznie miejsze podatki niż powinni (o ile dobrze kojarzę to za niedługo będą musieli mieć kasy fiskalne tzn że te lata przywilejów pozwoliły wyrwać się im ze szponów biedy).
    3. Nie jestem pewien czy to prawda, ale nieraz można przeczytać / usłyszeć że markety na skutek kombinacji nie płacą podatków dochodowych w Polsce, że czasem specjalnie zmieniają nazwy sklepów żeby mieć ulgi w podatkach i dokonują różnych nadużyć. Jeśli to prawda to też winny socjalizm. Państwo zmniejsza nierówności więc bogaczowi (osoba prowadząca mały sklepik na osiedlu) na takie coś nie pozwoli ale biedakowi (sieć marketów) pozwoli.
    4. Administracja - socjalizm zakłada, że państwo powinno mieć dużą kontrolę i ingerować w wiele spraw, więc urzędników trochę trzeba. No ale co jeśli jest już ta kontrola? Wtedy (zapewne zgodnie z założeniami socjalizmu) państwo dalej powiększa biurokrację i wraz z tym liczbę urzędników. I tak powiększa i powiększa...
    5. Zakłady państwowe. Jest zakład, który w miarę dobrze prosperuje więc... Rząd wywala prezesa + zarząd (oni się już dorobili) a na ich miejsce wprowadza biedaków, żeby też mogli się dorobić. A ze jakoś tak wyszło, że znajomi i rodziny polityków to biedacy, więc po co szukać dalej biedaków skoro polityk ma ich pod nosem. I w ten sposób to właśnie ludzie związani z politykami trafiają na dobre stanowiska w zakładach panstwowych (państwo realizuje założenia socjalizmu).
    6. Kontynuujemy temat zakładów. Wprowadzony przez rząd biedak często nie zna się na zarządzaniu zakładem i zakład zaczyna źle prosperować. Co nakazuje socjalizm - zabrać bogatym a dać biednym. Więc tych najbogatszych w zakładzie (zwykli pracownicy) zwalniamy (wystraczająco się dorobili). Tym mniej bogatym (też zwykli pracownicy) obnizamy wynagrodzenie. A tym najbiedniejszym (zarząd z prezesem) dajemy premie.
    7. Jesteśmy dalej przy tych zakładach. Zapewne kierując się założeniami socjalizmu rządzący stwierdzili, że trzeba zmniejszać nierówności społeczne nie tylko wewnątrz kraju ale i na zewnątrz. A więc mamy bogate i dobrze prosperujące państwo polskie oraz biedne firmy zagraniczne. No to sprzedamy im za grosze trochę naszych zakładów i podzielimy się. Rządzący tak się zagalopowali w niesieniu pomocy potrzebującym że "rozdali" 90-parę % polskich zakładów. Że dla łapówek? Nic z tych rzeczy!! To realizacja założeń socjalizmu.
    8. Gaz łupkowy - nie wiem czy do tego już doszło czy dopiero dojdzie, ale - nie mamy technologi to za grosze umożliwimy wydobycie biedakom z zagranicy i w ten sposób pomożemy im. Coż za hojność. Czy ktoś z nas zdobyłby się na coś takiego że np ma kilka lat, dostał mieszkanie np w spadku po jakimś wujku nie mającym dzieci, a że nie bedzie z tego mieszkania korzystał w najbliższych latach (bo nie jest w stanie mieszkać sam) to sprzeda warte np 300 000 mieszkanie za 10 000?
    9. Skoro socjalizm zakłada pomoc biedniejszym to trzeba też pomóc biedniejszym państwom. A więc mamy biedne USA które prowadzi wojny o szczytne cele, więc trzeba im pomóc i jakieś wojska wysłać, żeby ich wspierały. Mamy też biedną Rosję - im z kolei państwo pomaga w ten sposób, że umorzy zapłatę za transfer gazu (dużo pieniędzy) a w zamian dostaniemy gaz tańszy 1% (zyskamy grosze)
    10. Alkohol, papierosy itp - tu zgodnie z zasadą socjalizmu państwo pomaga biednym Polakom ze wschodniej Polski (w tym celnikom) oraz biedakom z Ukrainy, Białorusi itp. Jak? Te towary są obłożone wysoką akcyzą i tym samym opłaca się przemyt ze wschodu. A na przemycie zarobią wymienieni wcześniej biedacy (np celnik weźmie łapówkę za umożliwienie przemytu). Z kolei wysoka cena tych towarów to nie problem dla bogaczy z reszty kraju (w tym bogatych bezdomnych, bogatych bezrobotnych itp).
    11. Narkotyki, dopalacze, prostytucja itp. - mamy socjalizm więc bogate panstwo nie będzie brać podatków od biedaków zajmujących się sprzedażą tych towarów, oraz od osób zajmujących się prostytucją. Chyba każdy wie że dziwka zarabia 3-4 razy mniej niż sprzątaczka. Poza tym dzięki zakazowi sprzedaży i produkcji mamy wysoką cenę. Wyobraźmy sobie co by było gdyby tak każdy mógł sobie wytwarzać narkotyki - wtedy organizacje przestępcze, które już dziś ledwo wiążą koniec z końcem - padłyby.
    12. Hazard naziemny poza kasynami / internetowy - tu nie wiem jakimi założeniami socjalizmu się kierowano (ale napewno jakimiś) zakazując tych działalności i odcinając skarb państwa od dodatkowych pieniędzy.
    13. Banki - to kojeny przydstawiciel biedoty. Im z kolei państwo pomaga w ten sposób, że bierze duuużo kredytów, potem spłaca je z odsetkami i w ten sposób daje dorobić tymże biedakom. Zwłaszcza PO zauważyło, jak wielki jest problemy biedy w bankach i zgodnie za założeniem socjalizmu wzięło się za pomoc.

    Jest pewnie wiele innych przykładów tego jak socjalizm niszczy nasz kraj. Wiele z nich niestety nie wychodzi na światło dzienne, gdyż polscy bogacze zarabiający najczęściej 1000-3000zł na miesiąc mogliby się za bardzo wkurzyć.

    A co z innymi krajami? Nie znam dokładnie ich sytuacji ale skoro jest źle to napewno winny socjalizm. I tenże socjalizm jakimiś sposobami niszczy te kraje. Niektóre sposoby może znajdują się powyżej a wiele jest pewnie innych.

  2. #1992
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ja nie byłem za socjalizmem i nieraz dawałem to do zrozumienia. Byłem jedynie za socjalem (choć umiarkowanym) oraz za tworzeniem państwowych zakładów dobrze zarządzanych i zarabiających na siebie. Co do socjalizmu - jedynie twierdziłem, że za komuny nie był aż taki zły jak o nim sie mówi. Jeśli chodzi o sytuację dziś to myślałem że mamy kapitalizm. Świadczy o tym choćby fakt że jest gospodarka rynkowa i prawie wszystkie firmy są prywatne co zupełnie nie pasuje do def. socjalizmu. Jasne że to nie jest 100% wolnorynkowy kapitalizm, ale obecnemu tworowi bliżej do niego, niż do socjalizmu / komunizmu. Oczywiście uważałem że kraje (w tym nasz) mają pewne naleciałości z socjalizmu (dużo świadczeń socjalnych, państwo ingerujące w wiele dziedzin i regulujące przepisami zbyt wiele), ale sądziłem że jeśli już socjalizm ma się przyczynić do problemów w państwie to jedynie w małej części. Uważałem że za problemy w państwie, za ciągnięcie go do bankructwa odpowiadają przede wszystkim politycy mający głupie pomysły, podejmujący głupie decyzje, rozkradający majątek państwowy, odcinający budżet od niektórych przychodów itp itd. Robiący najczęściej coś czego nie ma w założeniach systemów ekonomicznych. Przykładowo socjalizm zakłada dużą kontrolę państwa w gospodarce, ale ta kontrola może być realizowana na wiele sposobów. Np państwo może walczyć z monopolem i wspomagać konkurencje a może też robić na odwrót. I to rzad za to ponosi odpowiedzialność. Tak samo sprawny samochód może posłużyć jako narzędzie do zabójstwa, ale to nie samochód jest winny tylko kierowca.

    ALE OKAZUJE SIĘ ŻE BYŁEM W BŁĘDZIE - MYLIŁEM SIĘ - NIE ZNAM SIE NA POLITYCE.

    Prawda jest taka że winien tym wszystkim gospodarczym problemom jest socjalizm. A politycy zostali wybrani przez naród w demokratycznym kraju, więc ten naród starają się reprezentować. A że większość narodu chce socjalizmu to mamy socjalizm. Przecież rząd nie będzie robił coś wbrew wyborcom - jeszcze straci notowania i będzie mógł zapomnieć o rządzeniu dalej czy nawet o zasiadaniu w sejmie. I w ten sposób mamy to co opisałem w 13 punktach powyżej.

    Na szczęście dla mnie znalazły się na tym forum osoby, które poświęciły mi trochę swojego czasu aby wyprowadzić mnie z błędu. Jedna osoba poświęciła mi nawet dużo swojego czasu. Widząc że nie dociera do mnie jej "super" argumentacja, wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i stosując różne zabiegi jak np:
    - czepianie się słówek
    - przekręcanie moich wypowiedzi, wyolbrzymianie pewnych rzeczy w nich
    - dodawanie do moich wypowiedzi czegoś od siebie a następnie krytykowanie tego co powstało
    - cudowne interpretacje moich postów
    - wyśmiewanie i wyzywanie mnie godne zagorzałych wyznawców pewnej religii
    - szufladkowanie mnie (podczas całej dyskusji znalazłem się w 3-4 różnych szufladkach)
    wreszcie doprowadziła do tego, że zrozumiałem pewne rzeczy, za co bardzo jej dziękuję.

  3. #1993
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    guys, please don't tap the glass

  4. #1994
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Adam piszesz na serio czy tylko tak sobie ironizujesz?

  5. #1995
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    5. Zakłady państwowe. Jest zakład, który w miarę dobrze prosperuje więc... Rząd wywala prezesa + zarząd (oni się już dorobili) a na ich miejsce wprowadza biedaków, żeby też mogli się dorobić. A ze jakoś tak wyszło, że znajomi i rodziny polityków to biedacy, więc po co szukać dalej biedaków skoro polityk ma ich pod nosem. I w ten sposób to właśnie ludzie związani z politykami trafiają na dobre stanowiska w zakładach panstwowych (państwo realizuje założenia socjalizmu).
    Tak właśnie wygląda socjalizm (a dokładniej postulowane przez Ciebie tworzenie miejsc pracy przez państwo) w praktyce. Witamy w realnym świecie.

    Tak w ogóle, w zasadzie wszystko o czym piszesz to państwowy interwencjonizm. Do takich skutków właśnie zwykle prowadzi. A czy przyświecają przy tym państwu idee (czyt.: banialuki) socjalistyczne, komunistyczne, żydomasońskie, imperialistyczne czy monarchistyczne, to już naprawdę nieistotne. Choć należałoby zaznaczyć, że to właśnie socjalizm wymaga największych ingerencji państwa w gospodarkę.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Uważałem że za problemy w państwie, za ciągnięcie go do bankructwa odpowiadają przede wszystkim politycy mający głupie pomysły, podejmujący głupie decyzje, rozkradający majątek państwowy, odcinający budżet od niektórych przychodów itp itd. Robiący najczęściej coś czego nie ma w założeniach systemów ekonomicznych.
    Żaden system Ci nie zagwarantuje, że będą rządzić ludzie kompetentni. Mało tego, w demokracji możesz być niemal pewien, że będzie dokładnie przeciwnie (co nie znaczy, że jestem jej przeciwnikiem - demokracja to po prostu najmniejsze zło). Dlatego uważam, że politycy czy urzędnicy państwowi powinni mieć tak mało władzy, jak to możliwe i powinno być tylko tylu, aby spełniali swoje podstawowe zadania i ani grama więcej.
    "Władze" prywatnej firmy są wybierane zwykle przez ludzi, którzy się na tym znają. Na polityków głosuje kilka-kilkanaście milionów dyletantów. Dlatego wolę, aby jak najwięcej majątku i kompetencji było w rękach prywatnych, a nie państwowych.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 23-06-2011 o 14:57

  6. #1996
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Na ustach rozumnych jest mądrość, na grzbiecie głupca kij — Salomon
    Państwo socjalne promuje idiotów i lewusów a karci jednostki inteligentne, zaradne i pracowite. Adam, to jest słuszne Twoim zdaniem?

    Naprawdę wierzysz w to co piszesz? Naprawdę uważasz, że lepiej bez umiaru rozdawać ludziom ryby, niż nauczyć ich łowić?

    Adam zadaj sobie pytanie: kto podejmuje lepsze decyzje, człowiek mądry czy głupiec?
    Potem zadaj sobie kolejne: gdyby prawa wyborcze miały tylko osoby najinteligentniejsze w społeczeństwie, to czy byliby za państwem mocno socjalnym czy za państwem mocno liberalnym?

  7. #1997
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    świetne

  8. #1998
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Specjalnie dla AdamaBB w kontekście niedawnej dyskusji na temat beznadziejności życia w Polsce: Większość Polaków jest zadowolona ze swojego życia.

  9. #1999
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Podobno mamy głupie i zacofane społeczeństwo, tymczasem sami obywatele zadali kłam takiemu twierdzeniu. Otóż przygotowali oni projekt ustawy, która zrówna Polskę z tak rozwiniętymi cywilizacyjnie i nowoczesnymi państwami jak Chile, Nikaragua, Salwador, Urugwaj czy Dominikana. Gdyby udało się uchwalić tę ustawę to Polska byłaby pierwszym krajem w całym zachodnim świecie mającym tak nowoczesne, mądre oraz ze wszech miar i wszech wymiarów, słuszne prawo w kwestii aborcji. Zatem należy tym oddanym sprawie prawdziwym Polakom życzyć powodzenia

    "To ustawa o nakazie aborcji: w piwnicy, szopie" - Wiadomości w Onet.pl
    Abortion - Wikipedia, the free encyclopedia
    File:Leis do aborto.png - Wikipedia, the free encyclopedia

  10. #2000
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104