Strona 162 z 253 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172212 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,611 do 1,620 z 2529
  1. #1611
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez kalet Zobacz posta

    1. Inna sprawa, że oni nie przenoszą się do Europy dlatego, że tu jest fajnie, bo praca jest taka sama, tylko w ładniejszych miejscach. Oni weszli do Europy bo im na to pozwolono. Kryzys spowodowany brakiem produktywności wynikający z niskiego przyrostu naturalnego spowodował otworzenie granic dla imigrantów, żeby za kilka lat PKB nie spadło, co doprowadzi do bankructw.

    2. Dodatkowo - zasrana karta praw podstawowych, której dzięki bogu jeszcze nie podpisaliśmy daje tymże imigrantom ogromny socjal. W Anglii są już osiedla, gdzie 99 % ludzi nie pracuje. Zgadnijcie kto to jest...



    3. Z tego logicznego powodu, oni nie powinni dostawać zgody na zaludnianie terenów gdzie panuje tradycja chrześcijańska. Ich wejście i przyrost naturalny 8:1 za 20 lat wywoła wojnę religijną, która już się zaczyna -chrześcijanie są zabijani za to, że wierzą w inną religię. To już jest inkwizycja muzułmańska.


    4. A co do energii elektrycznej - konkurencja jest coraz większa i był moment 2 lata temu, że można było się świetnie wpasować w ten rynek. Teraz już będzie ciężko. Istnieje kilkanaście dużych firm oferujących energię elektryczną i coraz więcej małych firemek z preferencyjnymi warunkami. Rynek teraz podbija Tauron, zobaczymy jak im to wyjdzie.

    W energii elektrycznej są za duże pieniądze - kapitalizm nie pozwoli Ci na darmowy prąd Nawet jak sobie postawisz turbinę na podwórku - prąd musisz sprzedać odkupić od firmy - tak jest na pewno w przypadku ZEORKu. Wymyślenie czegoś co jest za darmo nie jest w interesie kapitalizmu. To może być w interesie wolnego rynku, ale taki nie istnieje. No może w Hong Kongu trochę istnieje.

    Dlatego samochody na prąd zostały wycofane z Kaliforni, słynny już na zachodzie Zderzak Łagiewki nie został wykorzystany w samochodach, a patenty na samochody na wodę/wodór zostały wykupione przez wielkie koncerny za grube pieniądze, aby nikt nie mógł ich wprowadzać. Kapitalizm to chuj. A przepisy o konkurencji to tylko taka zaślepka, aby stado demokratów myślało, że wszystko jest wporządku
    1.praca taka sama? zarobki sa w europie 10 razy wieksze, czas pracy jest 50% mniejszy i jakies tam prawa pracownik ma. a moze jakies konkrety? ilu muslimom pozwolono wejsc do europy(jak ty to piszesz) w ostatnich pieciu lub 10 lat?

    2.ogromny socjal? moze jakies konkretne liczby?piszesz, ze w angli znasz osiedla, gdzie 99% ludzi nie pracuje.hmm, sadze ze jestes polakiem, znasz polskie osiedla...wiec sprobuje zgadnac---) polacy?

    3.w wielu krajach "wejscie" muslimskie nastapilo w 60, 70 latach.tak bylo w francji, niemczech itd.8:1 wtf? muslimska kobieta rodzi 2,3 dzieci, co uwazam za normalna liczbe.aktualnie katoliczka rodzi 1,2 dziecki, a ateistka 0,6( ). wojna bedzie jezeli nadal bedzie dyskryminacja, wykorzystywanie itd.piszesz ze wojna juz sie zaczela.ostatnio czytalem, ze polak zabil zyda...oj juz od ponad 60 lat trwa wojna. a na serio dla radykalnych nigdzie nie powinno byc miejsca, nie wazne jaka to jest kultura.

    4.od 1.07.2007 kazdy polak ma prawo do wyboru dowolnego dostawcy energi elektrycznej.przedtem kazdy uzytkownik przypisany byl do lokalnego dostawcy pradu.kto wprowadzil taka wolnosc? prosze wymien mi te kilkanascie duze firmy, ktore oferuje energie.ta wielka konkurencje..ja znam tylko kilka firm sprzedajacych energie: pge(30% rynku),tauron(26%),enea(16%),energa(15%), vattenfall(8%),rwe(7%). z dostawcami nie wyglada lepiej.

  2. #1612
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ach, ta starotestamentowa zasada oko za oko, aż zostaną sami ślepcy
    W ogóle wzmacnianie jakieś religii po to by "ochronić się" przed inną lub zmniejszyć jej wpływy to głupota w czystej formie. To jak celowe zakażanie ludzi cholerą po to by ich zabezpieczyć przed dżumą.

    Religie powinny być całkowicie utrzymywane przez swoich wyznawców. Ciekawe ilu byłoby katolików gdyby mieli się zdeklarować i płacić podatek na kościół.

    Ucio jak to dokładnie wygląda w Niemczech?
    w
    niemczech jezeli jestes "zarejestrowany" jako katolik to placisz 8%, 9% Kirchensteuer wartosci twojego PITu.Np. jezeli w roku placisz 20.000euro PITu to Kirchensteuer wynosi 1800euro w roku.To jest powod Nr1 dlaczego w niemczech jest coraz mniej "katolikow".Ale sa takze minusy.Katolickie przedszkola, szkoly nie akceptuja dzieci protectanckich, muslimskich itd, a katolickie organizacje naleza do najlepszych(to trzeba przyznac).

  3. #1613
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    Tak, i nie tylko z tego powodu, że są imigrantami a "cywilizowane państwa" były łaskawe dla biednych imigrantów w sposób szczególny (teraz to się trochę zmienia vide cyganie we Francji).
    Podstawowa przyczyna to ilość dzieci.
    a pytanie indy bylo: "imigrantow obowiazuje jakas inna polityka socjalna"? twoja odpowiedz byla TAK i dodales te inne bzdury.
    Odpowiedz musi brzmiec Nie.Bo to niewazne czy jestes muslimes, katolikiem czy ateista, francuzem czy japoczykiem na dziecko dostaniesz tyle samo.

  4. #1614
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    ZbigAnch spytałem czy obcokrajowców obowiązują inne przepisy, i pierwsze słowo twojej odpowiedzi było TAK. Ja się opowiadam za zniesieniem głupich przepisów pozwalających żyć w ten sposób, a nie za pozbawieniem prawa obcokrajowca w mieszkaniu w danym kraju zgodnie z jego regułami. Jeśli chodzi o NIE, nie rusza mnie absolutnie jak ludzie to od szmatławców wyzywają, nie przyjmuję ich poglądów w ciemno i często się nie zgadzam z proponowanymi przez nich propozycjami rozwiązań gospodarczych czy socjalnych, chociaż nie mam specjalnie większej wiedzy z makroekonomii. Uwielbiam za to ten tygodnik jak w sarkastyczny sposób komentują bieżące wydarzenia polityczne w kraju - nie każdy musi to lubieć, i nie każdy musi to czytać, mi się bardzo podoba jak z humorem (często wulgarnym, owszem) jadą po PISie, PO, czy (pewnie ktoś kto nigdy nie czytał nie uwierzył) SLD. Ja sam określiłbym Gazetę Polską jako gówniany szmatławiec, ale czasem sobie kupię do poczytania na kiblu, ot żeby się pośmiać czy żeby też poczytać co "druga strona ma do powiedzenia" - nie ma gazety której "nie wziąłbym do ręki"... tak samo nie bałbym się pójść do kościoła, żeby przypadkiem klecha mi mózgu nie wyprał .

  5. #1615
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Moim zdaniem nie jest żadną wolną amerykanką sytuacja w której podmiot gospodarczy w wyniku swoich zgodnych z prawem działań stał się de facto monopolistą.
    dlatego prawa musza byc takie, zeby to nie bylo mozliwe.chyba nie chcesz placic za 1 kg chleba 100.000 zl, za litr paliwa 100.000zl, za 1kg miesa 100.000zl?

  6. #1616
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    Ponadto jasno napisałem, że "zasiłek dla rodowitego Francuza i TAKI SAM zasiłek dla nomada z namiotem mają zuuuupełnie inną wagę".
    lol, jasne. kazdy "rodowity" francuz(wlasciwie totalnie bzdurne okreslenie) jest milionerem i ma kilka milionow na koncie i wlasiwie nie potrzebuje takiego zasilka. he he

  7. #1617
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    1.praca taka sama? zarobki sa w europie 10 razy wieksze, czas pracy jest 50% mniejszy i jakies tam prawa pracownik ma. a moze jakies konkrety? ilu muslimom pozwolono wejsc do europy(jak ty to piszesz) w ostatnich pieciu lub 10 lat?
    Przeciętny imigrant rzadko jest inteligentem, który zarobi jako specjalista krocie. Średnie zarobki w Luksemburgu to aktualnie 4,5 razy większa kwota niż w Polsce, a średnia Europejska to ok 2-2,5 razy większe zarobki niż w Polsce, ale poruszajmy się wśród imigrantów, którzy przychodzą tam i chcą pracować w butiku, albo w McDonaldzie... no i nie biorę pod uwagę kosztów życia, które są bardzo różne.
    Co do ilości muzułmanów w Europie to ok 20 milionów muzułmanów w krajach zachodnich.

    2.ogromny socjal? moze jakies konkretne liczby?piszesz, ze w angli znasz osiedla, gdzie 99% ludzi nie pracuje.hmm, sadze ze jestes polakiem, znasz polskie osiedla...wiec sprobuje zgadnac---) polacy?
    Ogromny koszt dla budżetu państwa. Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z pewną kobitką z Niemiec. Pomoc socjalna jest na tak wysokim poziomie, że wielu ludziom nie opłaca się pracować i bardzo nie podoba się to Niemcom, którzy pracują. To jest ogromny koszt dla pracującego podatnika i jednocześnie ogromny cios dla budżetu państwa. Kwot - nie znam. Dzisiaj czytałem artykuł, że Holandia będzie płaciła muzułmanom dożywotnią rentę, za opuszczenie granic Państwa
    Strefainfo: Dożywotnia pensja dla Muzułmanów w zamian za opuszczenie Holandii.
    Wg mnie, skoro jakieś państwo chce płacić za opuszczenie kraju... to problem chyba jest spory, prawda?

    Osiedle w Birmingham: Tylko jedna osoba pracuje

    3.w wielu krajach "wejscie" muslimskie nastapilo w 60, 70 latach.tak bylo w francji, niemczech itd.8:1 wtf? muslimska kobieta rodzi 2,3 dzieci, co uwazam za normalna liczbe.aktualnie katoliczka rodzi 1,2 dziecki, a ateistka 0,6( ). wojna bedzie jezeli nadal bedzie dyskryminacja, wykorzystywanie itd.piszesz ze wojna juz sie zaczela.ostatnio czytalem, ze polak zabil zyda...oj juz od ponad 60 lat trwa wojna. a na serio dla radykalnych nigdzie nie powinno byc miejsca, nie wazne jaka to jest kultura.
    Nawet przy takich proporcjach, bo prawdziwych pewnie nie znajdziemy tak szybko - 3:1 dla muzułmanów to dość sporo.
    Wojna zawsze będzie.

    Jakie masz metody na walkę z tą dyskryminacją ? Mi oprócz zaproponowanych rozwiązań nic nie przychodzi do głowy, a być może rzeczywiście są inne rozwiązania.

    4.od 1.07.2007 kazdy polak ma prawo do wyboru dowolnego dostawcy energi elektrycznej.przedtem kazdy uzytkownik przypisany byl do lokalnego dostawcy pradu.kto wprowadzil taka wolnosc? prosze wymien mi te kilkanascie duze firmy, ktore oferuje energie.ta wielka konkurencje..ja znam tylko kilka firm sprzedajacych energie: pge(30% rynku),tauron(26%),enea(16%),energa(15%), vattenfall(8%),rwe(7%). z dostawcami nie wyglada lepiej.
    Nie rozumiem pytania. Kto wprowadził taką wolność ? Przecież to chyba dobrze, że możesz se wybrać od kogo prąd kupujesz.
    Poza tym nie pisałem o firmach, które produkują energię elektryczną, tylko o firmach, które nią obracają

    Co do wielu firm :
    "Dziś ponad 300 firm posiada koncesję na obrót energią elektryczną i może walczyć o klientów. Faktycznie na rynku liczy się około 40 graczy " cytat z Jak zmienić dostawcę energii elektrycznej? | Destro.pl - zrób to sam
    Sam miałem zakładać firmę zajmującą się handlem prądem - zresztą kończyłem elektrotechnikę na studiach, więc teoretycznie jakieś tam obycie mam z prądem. Był moment, że jeszcze handlarzy było niewielu. Teraz już tort jest mocno okrojony.
    Ostatnio edytowane przez kalet ; 14-01-2011 o 21:21

  8. #1618
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez kalet Zobacz posta
    1.Przeciętny imigrant rzadko jest inteligentem, który zarobi jako specjalista krocie. Średnie zarobki w Luksemburgu to aktualnie 4,5 razy większa kwota niż w Polsce, a średnia Europejska to ok 2-2,5 razy większe zarobki niż w Polsce, ale poruszajmy się wśród imigrantów, którzy przychodzą tam i chcą pracować w butiku, albo w McDonaldzie... no i nie biorę pod uwagę kosztów życia, które są bardzo różne.



    2. Ogromny koszt dla budżetu państwa. Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z pewną kobitką z Niemiec. Pomoc socjalna jest na tak wysokim poziomie, że wielu ludziom nie opłaca się pracować i bardzo nie podoba się to Niemcom, którzy pracują. To jest ogromny koszt dla pracującego podatnika i jednocześnie ogromny cios dla budżetu państwa. Kwot - nie znam.

    3. Dzisiaj czytałem artykuł, że Holandia będzie płaciła muzułmanom dożywotnią rentę, za opuszczenie granic Państwa
    Strefainfo: Dożywotnia pensja dla Muzułmanów w zamian za opuszczenie Holandii.
    Wg mnie, skoro jakieś państwo chce płacić za opuszczenie kraju... to problem chyba jest spory, prawda?

    4.Osiedle w Birmingham: Tylko jedna osoba pracuje



    Nawet przy takich proporcjach, bo prawdziwych pewnie nie znajdziemy tak szybko - 3:1 dla muzułmanów to dość sporo.
    Wojna zawsze będzie.

    5.Jakie masz metody na walkę z tą dyskryminacją ? Mi oprócz zaproponowanych rozwiązań nic nie przychodzi do głowy, a być może rzeczywiście są inne rozwiązania.



    6.Nie rozumiem pytania. Kto wprowadził taką wolność ? Przecież to chyba dobrze, że możesz se wybrać od kogo prąd kupujesz.
    Poza tym nie pisałem o firmach, które produkują energię elektryczną, tylko o firmach, które nią obracają

    Co do wielu firm :
    "Dziś ponad 300 firm posiada koncesję na obrót energią elektryczną i może walczyć o klientów. Faktycznie na rynku liczy się około 40 graczy " cytat z Jak zmienić dostawcę energii elektrycznej? | Destro.pl - zrób to sam
    Sam miałem zakładać firmę zajmującą się handlem prądem - zresztą kończyłem elektrotechnikę na studiach, więc teoretycznie jakieś tam obycie mam z prądem. Był moment, że jeszcze handlarzy było niewielu. Teraz już tort jest mocno okrojony.
    1. nie rozumiem co to ma wspolnego z tym co napisales wczesniej---)praca w muslimskich krajach jest taka sama jak w europie.a muslimy przyjechali, bo im na to pozwolono
    a wogolo juz nie rozumiem po co piszesz o polsce...w polsce zyje moze 25.000 muslimow, z czego 50%(jak to byl powiedzial zbig) rodzimy polacy

    nie istnieje zadna silna imigracja z krajow muzelmanskich.np w niemczech sciagnieto tak zwanych gastarbeiter.jest to najsilniejsza grupa muslimska.w 1991 roku bylo ich 2.500.000 a w 2010 2.450.00.wiec liczba sie nawet zmiejszyla.troche ponad 1.000.000 jest z reszty swiata, a reszta to niemcy(prawie milion).muslimy nie maja szans , zeby masowo wejsc do europy.tym strasza tylko populisci mlodziutkich , naiwnych dzieci.

    2.hmm, ty napisales , ze muslimy dostaja ogromny socjal...koszty sa w niemczech rzeczywiscie ogromne.no ale np. socjal otrzymuje prawie 2mln niemcow do 30, ktorzy nie maja zadnej skonczonej szkoly i nie przepracowali nawet roku czasu , jezeli wogole.(to jest chore!).ludziom sie nie oplaca pracowac, bo pensje sa w wielu zawodach nizsze niz 20 lat temu.30 lat temu roznica pomiedzy realna srednia pensja niemca a sozialhilfe to ponad 60%, teraz tylko 20%.wiadomo, ze ci wszyscy, ktorzy maja male zarobki nie chca pracowac.ale na szczescie jest coraz trodniej byc long-term-social, poniewaz praktycznie ci ludzie zmuszani sa do pracy po pewnym czasie. albo maja duze skroty sozialu.nie jest tak, ze dostajesz pieniazki i masz swiety spokoj

    3.Irlanczycy tez proponowali polakom pieniazki , zeby wrocili do polski.holendrzy proponuja to tylko muslimom z bosni.troche mnie to dziwi. np. niemcy wyslali ponad 500.000 muslimow z powrotem do ex-jugoslawi(po skonczeniu sie wojny). nie wiem jacy holendrzy maja problem z tymi ex-jugoslowianami.w niemczech jest ich jeszcze ponad 400.000 , ale raczej "wszyscy" sa dosyc dobrze zintegrowani(praca itd.).

    4. sadze ze takie bloki(sto osob)(ja bym nie nazywal tego osiedlem ), znajdziesz takze w polsce czy w niemczech nie mowiac juz o usa, gdzie sa cale ghetta , gdzie nikt nie pracuje.no i to chyba nic nie ma wspolnego z imigracja czy islamem...

    5. jakich zaproponowanych rozwiazan?

    6. tak, oczywiscie, ze to dobrze ze klient moze wybrac sobie dostawca.to unia europejska wprowadzila taka wolnosc. giganci dlugo sie bronili...ale nie widze duzej konkurencji, jezeli wszedzie prad kosztuje tyle samo(kilka zlotych w roku to zadna roznica. my np. placimy 2600euro w roku za prad.najtanszy sprzedawca proponowal nam 2200 euro a najdrozszy prawie 3500euro.tu widze konkurencje...
    Ostatnio edytowane przez ucio ; 14-01-2011 o 22:33

  9. #1619
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    a wogolo juz nie rozumiem po co piszesz o polsce...w polsce zyje moze 25.000 muslimow, z czego 50%(jak to byl powiedzial zbig) rodzimy polacy
    o Polsce pisałem jako przykład państwa. Do polski nie ściągają jeszcze obcokrajowcy, bo mamy kiepski socjal no i wiedzą, że jesteśmy cholernie nietolerancyjny, jako naród.

    ale na szczescie jest coraz trodniej byc long-term-social, poniewaz praktycznie ci ludzie zmuszani sa do pracy po pewnym czasie. albo maja duze skroty sozialu.nie jest tak, ze dostajesz pieniazki i masz swiety spokoj
    O tym nie wiedziałem aczkolwiek kiedyś spotkałem kobitkę - polkę, starą babkę, która właśnie żyje na socjalu w Niemczech.

    Opowiadała o tym trochę i w sumie powiedziała mi, że ma w sumie wszystko za darmo - dostaje bony na jedzenie, fryzjera kino, kasę na rachunki. Warunek - nie może mieć samochodu, telewizora i innych ekslusywnych rzeczy.

    ale raczej "wszyscy" sa dosyc dobrze zintegrowani(praca itd.).
    Raczej aczkolwiek znajomi z krajów UE, francja, niemcy UK mowią, że problem ludzi z krajów muzułmańskich jest dość spory i problemem jest to, że nie ulegają nacjonalizacji. Cały czas są muzułmanami, zamiast stać się niemcami, francuzami itp.
    Nie znamy tego doświadczenia, bo żyjemy tu - myślę, że aby rozwiać te wątpliwości przydałby się jakiś polak, co mieszka za granicą i śledzi te wszystkie zmiany.

    jakich zaproponowanych rozwiazan?
    Parę postów wyżej napisałem kiedy obce nacje z relgiijno-społecznym systemem wartości mogą wprowadzać się do kraju - na przykładzie Polski.
    Wpadło mi do głowy właśnie to rozwiązanie, ale być może ktoś inny zaproponuje coś lepszego/sprawiedliwszego itp

    tak, oczywiscie, ze to dobrze ze klient moze wybrac sobie dostawca.to unia europejska wprowadzila taka wolnosc. giganci dlugo sie bronili...ale nie widze duzej konkurencji, jezeli wszedzie prad kosztuje tyle samo
    Na chwilę obecną jest to nowy rynek. Są spore różnice w jakości energii elektrycznej - cena może być ta sama, ale rynek to ureguluje z czasem i będą rozbieżności cenowe na pewno.
    Różnice również widać, gdy taki prąd negocjuje się dla całych osiedli, blokowisk, galerii itp. Bo przecież tak to się teraz robi - masowe zakupy

  10. #1620
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    tak samo nie bałbym się pójść do kościoła, żeby przypadkiem klecha mi mózgu nie wyprał
    A krzyża się nie boisz? Ani wody święconej?