Strona 127 z 253 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177227 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,270 z 2529
  1. #1261
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    A tutaj ręce wystawione do grupowej modlitwy za losy naszego wielkiego pięknego narodu

    Jesteś pewien że to jest gest modlitewny? Bo moim zdaniem tam stoi ogródek piwny (którego nie widać na zdjęciu) i chłopcy po prostu zamawiają sobie piwo. IMO to jest najbardziej prawdopodobne. Ale mogą to być też członkowie kółka historycznego z pobliskiej zawodówki zafascynowani Cesarstwem Rzymskim.

    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Prośba do Mosznika: zastanów się nad permanentnym banem dla tego trolla. O ile mnie pamięć nie myli flex nikogo nie obrażał a bana dostał.
    Nie wiem kogo bronisz, w każdym bądź razie ja nie czuję się obrażony.

  2. #1262
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Kościół sprzeda owieczki po dobrej cenie
    Sprzedana owieczka - Wiadomości w Onet.pl

    Katolicka "świadomość" nie zna granic. Katolicy nawet nie mają pojęcia w co wierzą. No, ale skąd mogą to wiedzieć skoro nie czytają regulaminów przed podpisaniem

  3. #1263
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Masz pretensje do mnie, że wyśmiałem i pojechałem po faszystach? Jeśli uważasz, że nie mam racji i że to jest bardzo pożyteczna grupa to przedstaw swoje argumenty.
    Ja tam nie mam pretensji, że pojechałeś po faszystach.

    IMO jednak dopuściłeś się nadużycia wymieniając jako popierających faszystów kilka nicków (w tym i mój) głoszących liberalizm gospodarczy.

    Ale, gwoli ścisłości, ja też nie czuję się obrażony. Umieściłeś mnie w dobrym towarzystwie a do nadinterpretacji w twoim wykonaniu już chyba każdy zdążył się przyzwyczaić.

    Baw się dobrze.

    Ja w każdym razie nieźle się ubawiłem czytając twój post.

  4. #1264
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Ja w każdym razie nieźle się ubawiłem czytając twój post.
    I to dowodzi, że istotnie wrzucając Cię do jednego worka z godkiem, zbigiem i matem(których, swoją drogą, sympatia do rodzimych faszystów jest dobrze udokumentowana w tym wątku) dopuściłem się nadużycia. Gdyż faktycznie Twoje wypowiedzi i poziom logiki jest daleki od tego prezentowanego przez nich, nawet jeśli znacząca część Twoich i ich poglądów pokrywa się ze sobą.

    Zatem..mea culpa

    ps. Dla ścisłości, czy mógłbyś przedstawić swoje stanowisko o polskich nacjonalistach aka faszystach?
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 09-11-2010 o 12:17

  5. #1265
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Tak właśnie zachowuje się wybiórcza:

    http://autonom.pl/index.php/news/inf...lskich-raperow

    Poniżej cały wspomniany artykuł:

    Wielkie przygotowania do blokady marszu nacjonalistów

    Ale jak widać niektórzy są tak podatni na tego typu propagandę, że już w ogóle przestali myśleć. Wystarczy kilka razy w tekście napisać, że 11 listopada odbędzie się marsz faszystów i mniej rozgarniętym umysłom wydaje się, że w czawartek przez Warszawę rzeczywiście przejdą sami faszyści. A tak naprawdę będą oni może stanowiść 0,5% maszerujących. W końcu półmózgów można znaleźć wszędzie...nawet na tym forum.

  6. #1266
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Dla ścisłości, czy mógłbyś przedstawić swoje stanowisko o polskich nacjonalistach aka faszystach?
    Czemu nie...

    Jeśli interesuje Cię moje zdanie na temat napie...jących romper stomper skinów, to ich nie popieram.

    Nie popieram też socjalistycznych bredni z Mein Kampf.

    Uważam natomiast, że rasy nie są równe w sensie, że jedne rasy mają większe uzdolnienia/predyspozycje w pewnych dziedzinach życia niż inne. Konsekwentnie inne uzdolnienia/predyspozycje mają mniejsze.

    Wydaje mi się nawet, że to twierdzenie dałoby się empirycznie obronić, chociaż jest ono skrajnie niepoprawne politycznie (mam nadzieję, że nie jest karalne).

    Jest to rodzaj rasizmu, ale jakby mi ktoś chciał za to dowalić, to niech mi powie jaki odsetek białych i żółtych jest w pierwszej setce czasów w biegach na 100m, albo jaki % białożółtych bryluje w NBA.

  7. #1267
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Tak właśnie zachowuje się wybiórcza:

    "Wyborcza" kłamiąc atakuje jednego z polskich raperów
    Redaktor Szymanik stwierdza, jakoby „PIH” nazwał jednego z prezenterów telewizyjnych - Kubę Wojewódzkiego - „żydowskim ścierwem”. Zapewne wszystko pozostałoby bez większego echa gdyby nie to, że przeinaczony przez „GW” cytat od ponad roku krąży w formie audio po internecie i każdy zainteresowany może zapoznać się z faktem, iż termin „żydowski” nie pada w nim ani razu.
    Istotnie "PIH" nie nazwał Wojewódzkiego „żydowskim ścierwem” tylko "Wojewódzki jest to lewackie kurwa ścierwo które lansuje obywateli państwa Izrael".
    Najwyraźniej redaktorowi udzieliło się, wzorem konserwatywnych prawicowców, używanie określeń "żydowski" i "lewacki" jako synonimów.

    Ale polecam wszystkim skorzystanie z podanego przez Godka linka i posłuchanie wypowiedzi tego nie wiem.. artysty?.. poety młodego pokolenia? Nie wiem, gdyż przyznam, że twórczość i kultura rap-hh jest mi obca. Ale warto posłuchać tej wypowiedzi, gdyż jest to mistrzostwo elokwencji i szeroko pojętego "wolnomyślicielstwa".
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 09-11-2010 o 13:31

  8. #1268
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Ja o sposobie sposobie sformulowania tych wypocin, troll oczywiscie swoje.

    będą uważali z gestem "rzymskiego pozdrowienia", czyli po polsku z "Heil Hitler!". Jak ich niemieccy koledzy znajdą sobie bardziej okrągłe hasła, a poheilują wieczorem przy wódce.


    W mieście, w którym faszyści zorganizowali największe getto w Europie, gdzie zginęło lub skąd wysłano na śmierć pół miliona Żydów; w mieście, w którym faszyści zabili 200 tys. Polaków w czasie Powstania, a ostatecznie miasto doszczętnie spalili. W takim mieście maszerują ludzie odwołujący się do faszystowskiej ideologii.

    [o lewackich bojowkarzach]To oni jednak uratowali polski honor w dniu narodowego święta. Jedyni, którzy odważyli się splunąć w najgorszą z polskich twarzy


    Zapraszamy specjalnie całą tęczową Warszawę, tę z feministycznej manify i Parady Równości. Ci, którzy ruszają 11 listopada z placu Zamkowego, maszerują przeciwko wam. Przyjdźcie ich wygwizdać.


    To ma byc rzetelne dziennikarstwo w wykonaniu obiektywnego medium? Zawartosc mertoryczna ktora zresza prawie nie wystepuje ma sie do rzeczywistosci tak, jak tytul tego artykulu ( http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1..._minutach.html ) do jego tresci.
    Jest za to niemal wylacznie polityczna agitacja nawolujaca do zaklucenia legalnej demonstracji zorganizowanej przez legalnie dzialajace organizacje. To jest ta niezmanipulowana i rzeczowa wyborcza?
    Do tego lewactwo swoja makulatura zasmiecilo pol miasta.

    Zreszta na temat klamstw i manipulacji michnikowskiego gniota moznaby pisac epopeje.


  9. #1269
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Uważam natomiast, że rasy nie są równe w sensie, że jedne rasy mają większe uzdolnienia/predyspozycje w pewnych dziedzinach życia niż inne. Konsekwentnie inne uzdolnienia/predyspozycje mają mniejsze.

    Wydaje mi się nawet, że to twierdzenie dałoby się empirycznie obronić,(..)Jest to rodzaj rasizmu, ale jakby mi ktoś chciał za to dowalić, to niech mi powie jaki odsetek białych i żółtych jest w pierwszej setce czasów w biegach na 100m, albo jaki % białożółtych bryluje w NBA.
    Ale "większe/mniejsze uzdolnienia/predyspozycje w pewnych dziedzinach życia niż inne" jest także zjawiskiem wewnątrz rasowym i zachodzi nie tylko w ramach pojedynczego społeczeństwa, ale często także w ramach jednej rodziny.

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    chociaż jest ono skrajnie niepoprawne politycznie (mam nadzieję, że nie jest karalne).
    Jak już zapewne się zorientowałeś ja niespecjalnie dbam o polityczną poprawność za to mocno mi zależy na politycznej i obywatelskiej wolności. W liberalizmie nie chodzi o wyrównywanie szans(bo to działka socjalizmu) lecz o to by każdy sam mógł decydować o sobie, o tym czy i gdzie chce swoich szans spróbować. Nic czego jednostka chce się podjąć, a co nie ma wpływu na innych, nie może być odgórnie/prawnie zakazane.

    W świetle tego, ktoś może być rasistą i może sobie mówić, że nienawidzi żydów, ale nie może żadnemu żydowi ograniczać jego praw czy domagać się by innych obowiązywały inne prawa niż jego samego. Na tym właśnie polega wolność.

    W kwestiach gospodarczych osoby, które ja nazywam tutaj "wolnościowcami" mają bardzo zbieżne poglądy z moimi, niekiedy identyczne. Jednak w kwestiach swobód obywatelskich ich poglądy nie mają prawie nic wspólnego z liberalizmem, z wolnością. To właśnie na tym polu dochodzi do "zwarć" między nami. Ja uważam, że nie można budować Polski "dla wybranych Polaków" i każdy Polak powinien być równy(w świetle prawa, bo natury czy statusu społecznego państwo nie ma zmieniać). Tymczasem oni uważają się za tych wybranych i dzielą Polaków na bardziej i mniej polskich - cokolwiek by to miało oznaczać w ich, chorych jak dla mnie, rozumach.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 09-11-2010 o 13:26

  10. #1270
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    mat2000 z jednej stronie odwołujesz sie do obiektywnego medium, a z drugiej zapodajesz Ziemkiewicza ?? dobre
    dodaj jeszcze moze Wildsteina, Zemke i Sakiewicza