Strona 82 z 253 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 2529
  1. #811
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Nie będę przytaczał jakichś wypraw krzyżowych czy inkwizycji bo to jest prehistoria
    A powinieneś. Wg. mat2000 przeszłość ma duże znaczenie.

    Poza tym z klerem jest jeden fundamentalny problem o którym razem z weeskaczem zapomnieliście wspomnieć. Otóż dorosły, zdrowy na ciele facet decydujący się na życie w celibacie musi mieć coś nie w porządku z głową. OK, może nie jest to coś co psychiatra zakwalifikowałby jako chorobę, ale coś nie tak z głową musi być. Bo to nie jest normalne. A tym samym taki zawodnik IMO niezbyt nadaje się na autorytet, mentora czy coś w tym stylu.

  2. #812
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    @Jdx - bo ja raczej sceptycznie podchodzę do tego jak "zasady" czarnych kieckarzy są przez nich przestrzegane W końcu jak legendy ludowe głoszą kiecka i "fach" wcale nie rzadko przechodziły z ojca na syna Poza tym celibat to raczej "nowość" w kościele bo swego czasu papieże mieli bardzo liczne potomstwo. I chyba nikt poważnie z kieckarzami włącznie do celibatu nie podchodzi. Zresztą dobry sługa boży wie, że tylko o owieczki należy się troszczyć "do as I say, don't do as I do " - jak to zostało wyśpiewane w księdze genesis


  3. #813
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    @Jdx - bo ja raczej sceptycznie podchodzę do tego jak "zasady" czarnych kieckarzy są przez nich przestrzegane
    Jasna sprawa, nie chciałem o tym nawet wspominać. Ponieważ takie podejście do sprawy IMO bardziej dyskwalifikuje takiego zawodnika jako autorytet niż jakieś "zaburzenia emocjonalne".

  4. #814
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    KAŻDY OBYWATEL PŁACI! Zajrzyj sobie do ustawy budżetowej.
    Przelicz sobie jaką to kwotę każdy obywatel płaci i mnie więcej nie rozśmieszaj. Jest "sto tysięcy" innych, większych, przymusowych opłat jakie co miesiąc uszczuplają mi wypłatę i mam się zajmować jakimiś groszami na kościoły wszelkiej maści? Zajmijcie się panowie redukcją socjalu w Polsce, a nie walką z kościołem.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Masz dostęp do informacji czy żyjesz w średniowieczu? Nie ma chyba tygodnia by nie wypływała jakaś kościelna afera.
    Dawaj linki, chętnie poczytam.

  5. #815
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Przelicz sobie jaką to kwotę każdy obywatel płaci i mnie więcej nie rozśmieszaj. Jest "sto tysięcy" innych, większych, przymusowych opłat jakie co miesiąc uszczuplają mi wypłatę i mam się zajmować jakimiś groszami na kościoły wszelkiej maści? Zajmijcie się panowie redukcją socjalu w Polsce, a nie walką z kościołem.
    niezrozumienie tematu w najgorszym ujeciu

  6. #816

  7. #817
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    niezrozumienie tematu w najgorszym ujeciu
    jasne

  8. #818
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    To ostatni post jaki napiszę dla 2 typów: anoxica i godka.

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Najbardziej antyrasistowski sposób na imigrantów? Wolny rynek!
    Miłosz Rożański
    (pomijając to, że imigranci podążają za wolnym rynkiem - ale co by tam się nawiedzony propagandowy ideolog faktami przejmował albo myśleniem przemęczał. Zresztą dla takich ludzi fakty są tylko wtedy faktami kiedy są zbieżne z ich poglądami)

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Zdając sobie sprawę z tego w jakim tempie przebiega Islamizacja europy oraz jakie niesie to ze sobą zagrożenia nie mogę stać obojętnie kiedy widzę jak pod płaszczykiem pseudo walki z problemem odbiera się nam wolność, tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste.

    Wstęp: Nie chcę i nie szerzę tutaj nienawiści na tle rasowym ani religijnym lecz podaje swoje przemyślenia które nie są w żaden sposób dla nikogo obraźliwe, proponuje jedynie rozwiązanie nie mające nic wspólnego z rasizmem które moim zdaniem powinno zadowolić zarówno rasistów (taka grupa istnieje i również nie jest to zakazane) jak i antyrasistów ponieważ jest po prostu sprawiedliwe.

    Islamizacja Europy

    Aby jakakolwiek kultura mogła przetrwać wskaźnik urodzeń na dwójkę rodziców musi utrzymywać się na poziomie powyżej 2,02. Z danych historycznych (źródło www.religiapokoju.blox.pl) w Historii cywilizacji na ziemi nie było jeszcze precedensu w którym po przekroczeniu granicy minimalnej jakakolwiek kultura była w stanie się podnieść. Obecnie wskaźnik urodzeń na dwójkę rodziców na terenie Rzeczpospolitej Polski wynosi 1,72 natomiast średnia dla państwa Unia Europejska utrzymuje się na poziomie 1,35, średnia urodzeń na dwójkę rodziców w krajach muzułmańskich to 8,1 tak więc nie jest to pora na stawianie pytania czy, ale kiedy zostaniemy całkowicie wyparci. Imigranci z krajów muzułmańskich w błyskawicznym tempie emigrują do Unii zwabiani wysokością zasiłków socjalnych przemycając wraz ze sobą swoje rodzime wartości które są całkiem odmienne od wartości na których powstała cywilizacja europejska, często czując wobec niej niepohamowaną nienawiść.

    Nie wnikam już w poprawność tego wskaźnika 8,1. Chcę tylko zadać kilka pytań. Czy kontakt muzułmanów z różnymi europejskimi kulturami i panującymi w nich obyczajami i normami nie ma żadnego wpływu na muzułmanów? Czy przyjeżdżają do europy dlatego, że tutaj normy i prawo ustanawia religia? Czy też raczej przyciąga ich wolny rynek, szansa na lepsze życie i nieporównywalnie większa wolność? Czy wszyscy są oddanymi wierzącymi czy kultywują wiarę z obawy przed potępieniem swojego środowiska(to zjawisko tyczy się wszystkich głęboko zakorzenionych w społeczeństwie religii). Czy ich dzieci urodzone w europie bardziej ekscytują się na widok meczetu czy na widok Xboxa lub iPoda?
    Oczywiście można też zakładać, wszyscy muzułmańscy imigranci są wojownikami w świętej wojnie, a ich prawdziwym celem jest opanowanie całej europy i jej zamiana w religijną pustynie po której będą kroczyć wyłącznie religijne bezmózgie zombie. Pewnie, że jak ktoś chce to da radę i tak kombinować.
    Można jednak opierać się na faktach


    W Austrii stopa urodzeń wśród katolików wynosi 1,32 na kobietę, wśród protestantów 1,21, wśród ateistów - 0,86, wśród muzułmanów - 2,34.


    źródło: http://wyborcza.pl/1,76842,7412735,E..._na_islam.html



    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Kwestie kulturowe
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta

    Po pierwsze owszem zgodzę się że są to dwie równoległe cywilizacje jednak zupełnie nie mogę zaakceptować tego iż są to cywilizacje sobie równe(..)...Lecz te różnice to nie różnice kulturowe, a różnice w postępie cywilizacyjnym wynikające zarówno z kwestii rasowych (geny kształtują średnio 70% charakteru) oraz kulturowych które mają wpływ na całą resztę. Zanim zasłyszę psioczenie lewicowych egalitarystów których obwiniam bezpośrednio za obecny stan rzeczy pozwolę na zaprezentowanie sobie pracy będącej dziełem RP. Ebsteina: The molecular genetic architecture of human personality:
    beyond self-report questionnaires w której znajdziemy dane potwierdzone badaniami przeprowadzane przez długi okres czasu na dzieciach, wyniki są następujące:

    dzieci z "genami przestępczymi", wychowane w środowisku przestępczym: 40% (sic!)
    dzieci z "genami przestępczymi", wychowane w "dobrych domach": 12.1%
    dzieci "bez genów przestępczych", wychowane w środowisku przestępczym: 6.7%
    dzieci "bez genów przestępczych", wychowane w "dobrych domach": 2.9%

    Zresztą lewicowcy wyznający ideę Marksa iż to byt kształtuje charakter stoją w zaprzeczeniu co do twierdzenia wielu z nich iż ludzie są zwykłymi zwierzętami (zgodnie z hasłem traktujmy zwierzęta jak ludzi co znaczy dokładnie to samo co traktujmy ludzi jak zwierzęta) i funkcjonują na tych samych zasadach, po części się zgodzę lecz jako Chrześcijanin postrzegam to w trochę inny sposób. Natomiast proszę mi wytłumaczyć dlaczego w takim razie lewicowcy postulowali za utworzeniem spisu niebezpiecznych ras psów które objęte by były specjalnym traktowaniem jak na przykład przymusem noszenia kagańca, wszak według ich ideologii geny nie mają wpływu na charakter tak więc tylko od wychowania zależy czy pies będzie agresywny czy nie.

    To napisał HILTER?
    Twierdzenie, że jedna rasa jest genetycznie lepsza od innej i porównanie muzułmanów do rasy niebezpiecznych psów i sugerowanie w podtekście, że należy ich usypiać to...brak mi słów. Natomiast osoby które popierają takie "ideały" i powielają takie teksty w przekonaniu o ich słuszności nie boję się nazwać hybrydą adolfa z amebą. Jeżeli już ktoś chce szukać podludzi to powinien zacząć od tych hybryd i chyba na nich poszukiwania mógłby zakończyć bo innych podludzi nie znajdzie.



    To nie islam jest zagrożeniem. Religia jak i wiara same w sobie nie są niczym niebezpiecznym. Niebezpieczni są zaślepieni w religii wyznawcy pozbawieni zdolności logicznego myślenia i dostrzegania swoich błędów. Zagrożeniem są Ci którzy próbują za wszelką cenę swoje przesądy i wierzenia "szerzyć" na świecie. Niebezpieczne jest stanowienie prawa i norm społecznych w oparciu o religie. Państwa w których prawo jest ustanawiane w oparciu o religię i jej zasady są o wiele gorszym miejscem do życia niż państwa komunistyczne, gdyż totalitaryzm tych pierwszych dotyczy nieporównywalnie szerszego aspektu życia jednostki.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 03-06-2010 o 14:56

  9. #819
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Przelicz sobie jaką to kwotę każdy obywatel płaci i mnie więcej nie rozśmieszaj. Jest "sto tysięcy" innych, większych, przymusowych opłat jakie co miesiąc uszczuplają mi wypłatę i mam się zajmować jakimiś groszami na kościoły wszelkiej maści? Zajmijcie się panowie redukcją socjalu w Polsce, a nie walką z kościołem.
    Zajrzałeś chociaż do ustawy budżetowej? Umiałbyś ją tknąć by czegoś się dowiedzieć? Oczywiście, że nie bo szukanie źródeł i ocena ich pod kątem wartości i rzetelności informacji to coś czego wyraźnie nigdy nawet nie próbowałeś. Czego oczekiwać od osób które uczelnie widziały jedynie na zdjęciach. Tacy tylko populizm, demagogie i chore średniowieczne ideologie potrafią przyswoić.


    Nie zamierzam wklejać gotowych opracowań z internetu odniosę się tylko do jednego punktu ustawy budżetowej, dlatego kwota ta będzie znacznie mniejsza od faktycznej kwoty jaką przymusowo płacą wszyscy obywatele na cele religijne.


    plan na 2010r.
    Czesc 43 ----
    WYZNANIA RELIGIJNE ORAZ MNIEJSZOŚCI NARODOWE I ETNICZNE
    108 782 (w tys.zł)



    "grosze"?
    Odniesmy to do uposażenie posłów.
    Ile ono wynosi?
    Sięgnijmy do źródła np. artykuł "niezależnego pisma" (czyli zapewne obiektywny) pt. "Wysokie standardy PO, czyli jak doić dziki kraj "
    http://www.bibula.com/?p=19887
    dzięki niemu wiemy, że uposażenie posła wynosi z dietą ok. 12,5 tys zł. Policzmy zatem jaki to roczny koszt dla obywateli.
    460 posłów x 12,5 tys zł x 12 miesięcy = 69 000 tys zł


    108 782 000 zł > 69 000 000 zł


    Zatem dlaczego posłowie którzy kosztują nas znacznie mniej "doją dziki kraj". Z kolei znacznie większe kwoty jakie biorą instytucje religijne - za pilnowanie by ten kraj dziki pozostał – to grosze którymi nie warto się przejmować. Hmm...żeby to pojąć to trzeba mieć chyba wgrane odpowiednie oprogramowanie w główce. Moja głowa okazuje się niekompatybilna z tym softem i z taką logiką.



    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Zajmijcie się panowie redukcją socjalu w Polsce, a nie walką z kościołem.
    To jest sprzeczność. Zdecyduj się czy chcesz walczyć z socjalem czy nie. Czy jest dobry socjal(bo swój) i zły(bo reszty)?



    Dawaj linki, chętnie poczytam.
    Wpisz sobie w google kościół+afera,malwersacje,oszustwa,gwałt itp. Wyskoczy tyle linków, że będziesz miał czytania na wiele miesięcy.


    Wśród takich jak ty jedynym źródłem informacji jest gotowy link. Raz, że nie trzeba mieć żadnych umiejętności tudzież przejawów myślenia by uzyskać informację. Dwa, że ktoś już ten link sprawdził i nie znajdzie się w nim nic co byłoby niezgodne z poglądami adresatów owych gotowych linków. Toteż można bez obaw czytać takie ideologiczne bełkoty których jedynym celem jest utwierdzenie czytelników w ich chorych przekonaniach. Kup sobie rozum wsadź do pustego garnka który nosisz na szyi i go nakręć.

    -----------------


    Jak wspomniałem na wstępie to mój ostatni post kierowany do anoxica i godka. Te typy notorycznie udowadniają, że nei są warte czasu i energii na odpisywanie im. Nie wykazują żadnych oznak zdrowego rozsądku, a ich jedyny wkład do dyskusji to rozklejanie tekstów nawiedzonych demagogów, w których to nie sposób doszukać się krzty rzetelnej merytorycznej informacji, gdyż pisane one są nie po to by badać problem lecz by wskazać rozwiązanie zanim w ogóle zrozumieją problem. Ewentualnie anox& godek, zwłaszcza ten ostatni potrafią dodać coś od siebie ale w większości przypadków nie wykracza to niestety poza zapluty odszczekany i nawiedzony bełkot. Nie nazwie Was głupcami. Pochwalę Was..tak pochwalę Was, bo genialnie urządziliście się w swoich pałacach znajdujących się na samym intelektualnym dnie. Jedyny problem jaki macie to taki, że światło tam w ogóle nie dochodzi i całe doby spędzacie w kompletnej ciemnocie.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 03-06-2010 o 14:55

  10. #820
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ale mi pojechałeś człowieku
    Zapadłem się ze wstydu