Strona 61 z 253 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 2529
  1. #601
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    LOL co w moich wypowiedziach jest nie na temat?

    Ty natomiast nawet jak poruszasz 5 tematów na raz to i tak zawsze zlewasz to w jedna wielką nieskładną plamę.

    Co do ludzi w stanie wegetatywnym, też to czytałem. Sądzę jednak że te wnioski będą argumentem przeciw eutanazji, a nie za. Tez nawet nie umiem sobie takiego stanu wyobrazić.
    No tak, bo egoizm osoby która nawet nie potrafi wyobrazić sobie takiego stanu góruje nad cierpieniem i zamknięciem we własnym ciele osoby w tym "stanie wegetatywnym". BRAWO! Ludzkie "katolickie" podejście. Zrozum, jeśli ta osoba rzeczywiście zachowuje świadomość to jest to jeszcze gorsze. Osobiscie większego okrucieństwa niż "trzymanie" takiej osoby przy życiu nie potrafię sobie wyobrazić. A najgorsze jest to, że rodzina takiej osoby robi z siebie ofiarę kiedy de facto jest katem.

    Co do egzorcyzmów, to nie byłbym gotowy tak obśmiewać tematu. Nie ma wątpliwości, że pod względem fenomenologicznym taki stan po prostu istnieje. Choć nie sądzę żeby była to sprawka szatana, nie jestem tez gotowy uznać religii jako nic. Jeśli te stany to "tylko" jakieś straszne psychozy, to nie oznacza to że że ksiądz nie może "pomóc" i że to nie dzieje sie na prawde. Pomoc księdza widze tu jednak jako coś jak placebo, nie ma realnego, bezpośredniego wpływu. Jest jednak chyba jakaś forma wpływu "pośredniego" i stan może sie zmienić. Gwarantuje, że nawet 100% racjonaliści posrali by sie ze strachu.
    Ale zauważ, że "opętanie" to psychoza na tle religijnym i występuje u osób które w to wierzą. Tak samo jak tysiące ludzi jest przekonanych, że zostali uprowadzeni przez UFO. Ludzki umysł jest bardzo podatny na sugestię i bardzo łatwo go zaprogramować. Ci "100% racjonaliści" natychmiast by skierowali osobę pod wpływem takiej psychozy na leczenie i starali się jej pomóc zamiast sprowadzać księdza który tylko tą psychozę pogłębi i stan chorej osoby się jeszcze pogorszy bo pomyśli "skoro sprowadzili księdza to faktycznie jestem opętana"

    Jednak chyba ciekawsza jest kwestia rumianego Andrzeja. Jestem w szoku(pozytywnym), że jednak ich skazano. Byłem pewny że wszystko sie rozmyje, a tu takie zaskoczenie. Nawet nie jest to symboliczne zadośćuczynienie(czytaj zawiasy), tylko kara bezwzględnego więzienia. Dla mnie szok, bardzo pozytywny.
    Bo w państwie prawa wyroki powinny zapadać w sądzie i na każdego przestępce. A nie być forowane przez ministra sprawiedliwosci "nikt przez tego pana już życia pozbawiony nie będzie". Po czym pan Ziobro zniszczył laptopy, telefony i uciekł do europarlamentu. Dura czy nie dura ale lex sed lex - o tym towarzysze poprzedniego rządu często zapominali.

  2. #602
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    "Wątek polityczny". Rozumiem że czasem robi sie offtop, ale ty robisz go ciągle i na jednen temat. Wszysto mieszasz z religią. Jest o aborcji, ty walisz religia. Są posty o eutanazji i Lepperze, ty walisz religia. Nie wiem nawet komu odpisujesz. Nie rozumiem komu zarzucasz to co napisałes pod pierwszym odnośniekiem ostatniego postu. Nawet fajnie sie czyta, jak zaczynasz rozmawiać z wyimaginowanym kolesiem, "Zrozum..." . Przecierz pisałem że jestem za dopuszczeniem eutanazji

  3. #603
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Religii nie należy oddzielać od polityki - no to ciekawe bo nawet na liberalnym forum wątek religijny został wklejony do wątku politycznego. A był jakis temat o piciu w wigilie, ale to widocznie był watek z przepisami na świąteczny kompot.
    nie jestem adminem i nie moja wina, że żyjemy w takim kraju gdzie religia, poglądy i osoby duchowne wpychają się do niemal każdego aspektu polityki zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. Ja chciałbym, aby rozmowa o polityce żadną drogą nie prowadziła do temtu religii. Nie da się też skupiać na szczegółach nie widząc ogółu.

    Zresztą zawsze możesz samemu poruszyć jakis temat. Nie musisz ograniczać się do czepiania się do moich tekstów.

  4. #604
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Lol jeśli wam to tak bardzo przeszkadza to załóżcie temat "Wątek Religijny" i tam prowadźcie dalszą dyskusję. Starych postów tam nie przeniosę bo od zajebu tego jest.

  5. #605
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    A czy próby narzucania przez kościół swoich wartości całemu społeczeństwu to nie jest polityka?

  6. #606
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    @Mosznik: nie przeszkadza bo w Polsce to jedno i to samo. Tylko niektórzy tego nie dostrzegają dlatego tak ironicznie napisałem. Spoko Ty odwalasz tutaj dobrą robotę

  7. #607
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    A czy próby narzucania przez kościół swoich wartości całemu społeczeństwu to nie jest polityka?
    Niestety mamy demokrację, a w niej większość ma więcej do powiedzenia. Mi większość głosujących narzuciła premiera idiotę i jakoś muszę z tym żyć.

  8. #608
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    No więc potwierdzasz tylko to co napisałem - że temat kościoła pasuje do wątku politycznego w 100%.

    P.S. Demokracja to rządy większości z POSZANOWANIEM PRAW MNIEJSZOŚCI, kościół katolicki bardzo szanuje prawa mniejszości (nie tylko religijnych)

    P.P.S. Sam zagłosowałem na tego idiotę, i mimo to wolę tego idiotę od takiego który na wiecu wyborczym na krytykę "Pan startuje na prezydenta Polski? Jak Pan startował na prezydenta Warszawy obiecał Pan to, to, tamto itd. i nic Pan nie zrobił, Pan chce teraz być prezydentem Polski" odpowiada "Spieprzaj dziadu".
    Ostatnio edytowane przez indy ; 13-02-2010 o 20:38

  9. #609
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Godek było już na ten temat mówione. Gdyby w końcu powstało rzeczywiste zestawienie % katolików w spoleczeństwie to politycy nie baliby się mówić otwarcie na te tematy. Natomiast w obecnej sytuacji polityk musi zachowywać się tak samo jak normalny kibic który przypadkiem trafi na meczu miedzy Ciebie i grupę twoich kolegów, czyli musi piać tak jak grupa jeśli chce przetrwać. A dla polityka przetrwanie jest najważniejsze.

    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Niestety mamy demokrację,
    Niestety? Wolałbyś inny ustrój? Ty zapewne nalezysz do tych miłośników monarchii?
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 13-02-2010 o 21:14

  10. #610
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Niestety mamy demokrację...
    Mamy nie demo a mediokrację - co media(oligarchia) powiedzą ciemny lud łyka jak pelikany