Strona 193 z 253 PierwszyPierwszy ... 93143183191192193194195203243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,921 do 1,930 z 2529
  1. #1921
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    I co mnie znowu podkusiło, żeby Adasiowi odpisywać

    Żeby w moim poście doszukać się obrony rządu to trzeba mieć niezłe zwarcia. Żeby doszukać się w nim kalkulacji przychodów po obniżeniu podatków to trzeba to wyczytać chyba z białych myszek.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Jeśli już płacimy takie duże podatki w paliwie (w innych krajach często też) to mogliby chociaż z tych pieniędzy budować dobre trwalsze drogi, więcej autostrad, częściej remontować, żeby nie było tyle dziur albo mocno połatanych odcinków itp.
    Mogliby, gdyby nie wydawali tyle na socjal.
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Niestety tak się nie dzieje stąd ja + wiele osób (co widać choćby w komentarzach pod tym artykułem) jest wkurwionych.
    Ty + te wiele osób jesteście wkurwieni bo to najczęściej wybierana opcja, a dla wielu to jedyna dostępna opcja.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    No ale jest weeskacz, który takich jak ja oświecił, że jesteśmy populistami, mamy nierealne rządania itp itd bo przecież na to trzeba by dodatkowych pieniędzy.
    No nie bardzo Cię oświeciłem jak widać. Bo ja do znudzenia powtarzam, że wydatki trzeba ciąć a o dodatkowych pieniądzach to nawet nie ma mowy. Żądania to należy mieć takie by rząd odpowiadał za jak najmniej bo wtedy mniej spierdoli i mniej naszej kasy zmarnuje. Ale socjaliści mówią co rząd ma dla nich zrobić, gdy jedyne co zrobi to sięgnie do ich kieszeni.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Może jednak ci niby populiści mają rację.
    Socjal sie opłaca.
    Tak - to nie przypadek że najbardziej rozwinięte i bogate europejskie kraje mają bardzo rozwinięty socjal.
    To nie przypadek, że te "bogate europejskie kraje" co mają bardzo rozwinięty socjal mają teraz BARDZO POWAŻNY PROBLEM i ostro tną wydatki i nakładają nowe obciążenia na obywateli. Zamieszkaj tam, gdzie są najwięksi populiści i socjaliści skoro to się opłaca to się nieźle ustawisz jak już dorośniesz

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Zastanów sie weeskacz co się dzieje z pieniędzmi wydanymi na socjal oraz jakie wydatki musiałoby państwo ponieść rezygnując z socjalu i może wpadniesz na to, dlaczego socjal sie opłaca.
    to, że forsa się idiotów nie trzyma i tak ci beneficjenci socjalu oddają wszystko z powrotem tym, którzy ich sponsorują, nie oznacza, że to się opłaca. Bo kwota, która wraca jest pomniejszona o spory biurokratyczny rake. Utrzymywanie ludzi przez państwo jest tak dla tego państwa sensowne jak zabieranie manekinów na wojnę. Pożytek z nich żaden a targać je trzeba.

  2. #1922
    Biuroktatyczny rake, nie sprawia że kasa znika z obiegu, pozostaje w nim nadal i prędziej czy póżniej wróci najprędziej w postaci VAT. Według mnie największy odpływ gotówki fundują nam poprzez prywatyzację(która sama w sobie nie jest zła, o ilę jest zachowana równowaga - tzn. Polscy przedsiębiorcy biorą udział w prywatyzacji spółek zagranicznych) no i oczywiście bilans eksport-import, ta kasiora do nas nie wraca.

  3. #1923
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    enlighten me
    As you wish

    POLACY – TROSZKE PRAWDY wam nie zaszkodzi. Ť Miziaforum's Blog

    Od razu mówię, że koleś z ortografii jest kiepski - ale merytorycznie ok.

    @weskacz - pisałem wyraźnie że w innych krajach można dawać sporo na socjal i drogi a u nas sie niby nie da i to jest absurd. A ty dalej swoje "Mogliby, gdyby nie wydawali tyle na socjal." czyli albo jedno albo drugie.
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 13-06-2011 o 21:57

  4. #1924
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez FaN Zobacz posta
    Według mnie największy odpływ gotówki fundują nam poprzez prywatyzację(która sama w sobie nie jest zła, o ilę jest zachowana równowaga - tzn. Polscy przedsiębiorcy biorą udział w prywatyzacji spółek zagranicznych) no i oczywiście bilans eksport-import, ta kasiora do nas nie wraca.
    Tylko jaki to ma związek z socjalem o którym była mowa? No chyba, że sugerujesz, iż państwo mające lepszy bilans w tej materii może jeszcze więcej wydawać na socjal

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    As you wish

    POLACY – TROSZKE PRAWDY wam nie zaszkodzi. Ť Miziaforum's Blog

    Od razu mówię, że koleś z ortografii jest kiepski - ale merytorycznie ok.
    socjal i zasiłki to dotowanie rodzimych biznesmenów przez państwo

    żeby zamknać gęby rodzimym zmanipulowanym polskim domorosłym ekonomistą znawcą funkcjonowania gospodarki kapitalistycznej – oczywiście tym któży za granicą byli – ale w bułgarii na wczasach zakładowych za czasów PRL
    Na Zeusa... Adaś dziecko, jeśli Ty edukujesz się czytając takie farmazony gimnazjalisty analfabety to nie mam więcej pytań

  5. #1925
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez FaN Zobacz posta
    T. Według mnie największy odpływ gotówki fundują nam poprzez prywatyzację(która sama w sobie nie jest zła, o ilę jest zachowana równowaga - tzn. Polscy przedsiębiorcy biorą udział w prywatyzacji spółek zagranicznych) no i oczywiście bilans eksport-import, ta kasiora do nas nie wraca.
    kali itp.

    Adam - obv, czesc wraca. Na ogol mniejsza niz zostala zabrana zeby spasc ww. socjal. Moj znajomy mial kiedys epizod na polskiej poczcie i widzial jak dziala tzw wydajna praca w wydaniu ludzi ze zwiazkow zawodowych i im podobnych.

    SOCJALNE ZASIŁKI SĄ PRZYZNAWANE NA PROSTYCH ZASADACH – POTRZEBUJESZ OTRZYMUJESZ

    taaa, takie sa realia

  6. #1926
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Socjal sie opłaca. Tak - to nie przypadek że najbardziej rozwinięte i bogate europejskie kraje mają bardzo rozwinięty socjal.
    Ale żeś dowalił... I to co już napisał weeskacz - rządy socjalistycznych państw takich jak Szwecja czy Niemcy próbują jakoś ten socjalizm ograniczyć. Bo chyba socjalizm się jednak nie opłaca. Tak mi się jeszcze przypomniało że Szwecja była (może nadal jest) wymarzonym miejscem do życia wielu Polaków a zwłaszcza Polek. Bo państwo szwedzkie na wszystko daje, a na nowo narodzone dzieci i ich świeżo upieczone matki to daje nawet więcej niż Romek Giertych.


    Cytat Zamieszczone przez FaN Zobacz posta
    Biuroktatyczny rake, nie sprawia że kasa znika z obiegu, pozostaje w nim nadal i prędziej czy póżniej wróci najprędziej w postaci VAT.
    Za cholerę nie mogę zrozumieć o co chodzi w tym zdaniu...

    Cytat Zamieszczone przez FaN Zobacz posta
    Według mnie największy odpływ gotówki fundują nam poprzez prywatyzację(która sama w sobie nie jest zła, o ilę jest zachowana równowaga - tzn. Polscy przedsiębiorcy biorą udział w prywatyzacji spółek zagranicznych) no i oczywiście bilans eksport-import, ta kasiora do nas nie wraca.
    Co oznacza to kołchoźnicze "nam" czy "nas"??? Gówno ci (a w zasadzie to NAM wszystkim) do tego jak prywatni przedsiębiorcy prowadzą swoje własne interesy.

  7. #1927
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    @weeskacz - widze na podstawie moich postów i Fana że jak tobie sie nie wytłumaczy jak dziecku to nie zrozumiesz i stąd wiele nieporozumień.

    Co do artykułu podanego przeze mnie - można się nie zgodzić z 5-15% jego treści ale reszta to fakty i tego nie jesteście w stanie podważyć żadnymi argumentami.

    Krótko - tu nie ma opcji "wydać na socjal lub nie". Jest tylko opcja "wydać na socjal LUB wydać na służby bezpieczeństwa, więzienia, odbudowę / remont / zakup zniszczonego / rozkradniętego mienia".

    Piszecie że bogate kraje ograniczają socjal - jeden z powodów to najazd kolorowych, którym sie robić nie chce i są głownie na socjalu. Są jeszcze inne powody, ale nie chce wchodzić w ten temat bo sie dłuuga dyskusja zrobi, pełna wyzwisk.

    I jeszcze wracając do socjalu - to nie zawsze jest tak, że dostają ci, co się im nic nie chce. Często po prostu ktoś nie z własnego wyboru jest w złej sytuacji. Ktoś się znalazł w domu dziecka, ktoś był w biednej rodzinie i miał mało czasu żeby sie uczyć (bo musiał pomagać rodzicom jakieś grosze na chleb zdobyć) a o studiach mógł jedynie pomarzyć. Ktoś jest inwalidą. I wreszcie ktoś skończył studia ale mieszka w małym mieście gdzie nie ma roboty albo jest za 1000zł a nie stać go przeprowadzić sie do dużego miasta i na start dawać 1500zł za mieszkanie. I po to jest socjal żeby choć trochę wyrównywać szanse. Ale nie ma to jak urodzić się w miare bogatej rodzinie, w dużym mieście, dostać dobre warunki do wykształcenia bo tatuś i mamusia utrzymują i jeszcze dadzą dobre pieniądze na start no i teraz można mówić wszędzie do okoła że socjal jest bee. Bo przecież to ich wina że byli w domu dziecka, urodzili się inwalidami albo w biednych rodzinach.

    Wielu z was sobie nie zdaje sprawy jak się żyje w większości tego kraju (mam tu na mysli głównie wsie i małe miasta przede wszystkim ze wschodniej Polski choć nie tylko). Poczytajcie troche na necie lub pojeździjcie po kraju i pogadajcie z ludzmi.

    Krótko mówiąc - jeżeli polityka będzie bez zmian to to, co było w płn Afryce, jest tylko kwestią czasu u nas. W innych krajach może być podobnie - czytałem że młodzi ludzie w Hiszpanii myślą o jakiejś rewolucji, były strajki w Grecji, pare lat temu zamieszki w Paryżu gdzie ludzie masowo niszczyli samochody (moze pamietacie). I tego będzie coraz więcej. Bo np w Polsce ludzie (w przeciwieństwie do weeskacza) widzą, że na polityków, kościół, wojny są pieniądze, że stać rząd na podpisywanie nie korzystnych dla kraju umów, rozdawanie za grosze majątku narodowego a nie stać na socjal czy tworzenie nowych miejsc pracy i tym samym dbanie o ludzi których ten rząd teoretycznie powinien reprezentować. Ludzie (w przeciwieństwie do weeskacza) widzą, jak wielka jest różnica pomiędzy Polską a zachodnią Europą czy Skandynawią. I w pewnym momencie powiedzą "Dość".

    Tak wiem - zostanę teraz zwyzywany od idiotów, dzieci itp. Ale jak jakiś czas temu powiedziałem koledze o tym że będzie coraz więcej manifestacji, rewolucji itp to sie sprzeciwiał i patrzył na mnie troche jak na debila - minęło trochę czasu... Grecja, Afryka Płn. Azja Zachodnia i zmienił zdanie.

  8. #1928
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    afaik, gdyby nie to, ze przez pewien czas imigranci pracowali na siedzacych na socjalu, juz dawno by sie zachodni dobrobyt rozsypal

  9. #1929
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Krótko - tu nie ma opcji "wydać na socjal lub nie". Jest tylko opcja "wydać na socjal LUB wydać na służby bezpieczeństwa, więzienia, odbudowę / remont / zakup zniszczonego / rozkradniętego mienia".
    Masz rację. Ja jednak wolę wydawać na policję i pierdle niż na zasiłki ponieważ uważam, że wymaga to mniejszych nakładów finansowych oraz że "policyjna pała" jest czynnikiem motywującym potencjalnych przestępców do przemyślenia swoich planów.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Piszecie że bogate kraje ograniczają socjal - jeden z powodów to najazd kolorowych, którym sie robić nie chce i są głownie na socjalu.
    A od kiedy to Polacy są kolorowi?

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Ale nie ma to jak urodzić się w miare bogatej rodzinie, w dużym mieście, dostać dobre warunki do wykształcenia bo tatuś i mamusia utrzymują i jeszcze dadzą dobre pieniądze na start no i teraz można mówić wszędzie do okoła że socjal jest bee. Bo przecież to ich wina że byli w domu dziecka, urodzili się inwalidami albo w biednych rodzinach.

    Wielu z was sobie nie zdaje sprawy jak się żyje w większości tego kraju (mam tu na mysli głównie wsie i małe miasta przede wszystkim ze wschodniej Polski choć nie tylko). Poczytajcie troche na necie lub pojeździjcie po kraju i pogadajcie z ludzmi.
    Tak się przypadkowo składa, że urodziłem się w niezbyt zamożnej rodzinie i pierwsze 18 lat życia spędziłem 25 tysięcznym mieście w obecnym województwie Podlaskim. Tak więc wiem ja się tam żyło i żyje. A jakieś gówno w postaci np. kalectwa może się przytrafić każdemu z nas więc IMO wszyscy mają równe szanse i w związku z tym Państwo nie musi ich wyrównywać.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Krótko mówiąc - jeżeli polityka będzie bez zmian to to, co było w płn Afryce, jest tylko kwestią czasu u nas.
    U nas to już było. Bo Solidarność tak na prawdę nie walczyła o jakąś tam wyimaginowaną wolność tylko o socjal właśnie.

  10. #1930
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Czytając ostatni post Adasia znowu dało się odczuć stare i utarte hasła socjalistów jacy to liberałowie są źli i bezduszni.
    I niestety takich "świadomych" obywateli w tym kraju jest większość. Nic dziwnego, że PO, która miała niby być partia liberalną szybko wyrównała do szeregu oraz oczekiwań "prawdziwych Polaków", którzy wciąż wierzą w marksistowską sprawiedliwą równość. Socjalisci - wytępić ich się nie da a wyedukować tym bardziej. I cały czas trzeba na nich łożyć bo stanowią większość i rozdają karty w wyborach.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Co do artykułu podanego przeze mnie - można się nie zgodzić z 5-15% jego treści ale reszta to fakty i tego nie jesteście w stanie podważyć żadnymi argumentami.
    Nie mam wątpliwości, że Ty w to wierzysz.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Krótko - tu nie ma opcji "wydać na socjal lub nie". Jest tylko opcja "wydać na socjal LUB wydać na służby bezpieczeństwa, więzienia, odbudowę / remont / zakup zniszczonego / rozkradniętego mienia".
    Państwo ma płacić menelstwu haracz "za ochronę"? Państwo nie ma być "miętkie" tylko twarde. A przestępcy nie powinni sobie wygodnie siedzieć w państwowych hotelach na utrzymaniu uczciwych obywateli. Uważam, że każdy więzień powinien pracować na swoje utrzymanie i na koszty całego systemu karnego. Niech składają długopisy, odgarniają śnieg lub kopia rowy. Wszystko jedno, ale niech inni ich nie utrzymują.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Piszecie że bogate kraje ograniczają socjal - jeden z powodów to najazd kolorowych, którym sie robić nie chce i są głownie na socjalu.
    Na zachodzie te kolory są bardzo często biało-czerwone. I to właśnie socjal w dużej mierze jest tym co ich przyciąga.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    I jeszcze wracając do socjalu - to nie zawsze jest tak, że dostają ci, co się im nic nie chce. Często po prostu ktoś nie z własnego wyboru jest w złej sytuacji. Ktoś się znalazł w domu dziecka, ktoś był w biednej rodzinie i miał mało czasu żeby sie uczyć (bo musiał pomagać rodzicom jakieś grosze na chleb zdobyć) a o studiach mógł jedynie pomarzyć. Ktoś jest inwalidą. I wreszcie ktoś skończył studia ale mieszka w małym mieście gdzie nie ma roboty albo jest za 1000zł a nie stać go przeprowadzić sie do dużego miasta i na start dawać 1500zł za mieszkanie. I po to jest socjal żeby choć trochę wyrównywać szanse. Ale nie ma to jak urodzić się w miare bogatej rodzinie, w dużym mieście, dostać dobre warunki do wykształcenia bo tatuś i mamusia utrzymują i jeszcze dadzą dobre pieniądze na start no i teraz można mówić wszędzie do okoła że socjal jest bee. Bo przecież to ich wina że byli w domu dziecka, urodzili się inwalidami albo w biednych rodzinach.
    PAŃSTWO NIE JEST OD WYRÓWNYWANIA SZANS! Jeden trafi w totka, drugi nie. Takie jest życie. Koniec, kropka.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Krótko mówiąc - jeżeli polityka będzie bez zmian to to, co było w płn Afryce, jest tylko kwestią czasu u nas.
    Jak zdążył już zauważyć jdx - u nas to już było. Tylko, że ludzi nie oświeciło i są równie ciemni jak przed 89r.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    W innych krajach może być podobnie - czytałem że młodzi ludzie w Hiszpanii myślą o jakiejś rewolucji, były strajki w Grecji, pare lat temu zamieszki w Paryżu gdzie ludzie masowo niszczyli samochody (moze pamietacie).
    Kretyni robią rozróby bo domagają się więcej socjalu w państwach, które to właśnie socjal doprowadził do klęski. Tak, bez wątpienia to ma sens, należy natychmiastowo wprowadzić wszystko to czego chce motłoch, a ekonomistów wysłać na Madagaskar.


    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Bo np w Polsce ludzie (w przeciwieństwie do weeskacza) widzą, że na polityków, kościół, wojny są pieniądze, że stać rząd na podpisywanie nie korzystnych dla kraju umów, rozdawanie za grosze majątku narodowego a nie stać na socjal czy tworzenie nowych miejsc pracy i tym samym dbanie o ludzi których ten rząd teoretycznie powinien reprezentować.
    Za komuny wszyscy mieli prace, były w tym celu tworzone zbędne etaty. Żyło się lepiej? Państwo się bogaciło? Wszystkie zakłady były polskie, a w produkcji były organizowane wyścigi na przekraczanie norm.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Tak wiem - zostanę teraz zwyzywany od idiotów, dzieci itp. Ale jak jakiś czas temu powiedziałem koledze o tym że będzie coraz więcej manifestacji, rewolucji itp to sie sprzeciwiał i patrzył na mnie troche jak na debila - minęło trochę czasu... Grecja, Afryka Płn. Azja Zachodnia i zmienił zdanie.
    Dlaczego od razu zwyzywany od idiotów? Ty po prostu jesteś przeciętnym, nieświadomym i niedouczonym Polakiem.