Strona 189 z 253 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199239 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,881 do 1,890 z 2529
  1. #1881
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    No i jak to lewica, są dość liberalni w kwestiach swobód obywatelskich, jeśli ktoś miałby zalegalizować te wszystkie eutanazje, lekkie dragi, aborcje, czy pokera, to imho najprędzej właśnie SLD.
    pokera i dragi chyba jednak prędzej UPR
    Kiedyś czytałem felieton Mikkego w którym dowodził (bardzo słusznie imo), że jeśli chodzi o eutanazję to nikt nigdy nikogo nie skazał za samobójstwo (nawet jeśli przeżył) natomiast eutanazja śmierdzi mu nadużyciami typu "rodzina lub lekarz zdecyduje, że dziadek jest niuleczalny i nafaszerują go jakąś trucizną"

  2. #1882
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    IMHO

    PO vs PIS
    Tusk lepiej potrafi sie zachować od Kaczyńskiego, za rządów PO nie ma tylu kompromitacji, ośmieszania sie i dziwnego zachowania co za PISu. Z kolei za PO przeciętny Polak "więcej dostaje po dupie" niż za PIS (podwyżki podatków, cen, zakazy itp itd). Ja osobiście wolę sie częściej pośmiać z kolejnej kompromitacji, niż słyszeć o kolejnej podwyżce / kolejnym zakazie wiec z tych dwóch PIS.

    Z całej czwórki (PO PIS SLD PSL) najlepsze są te 2 ostatnie - w sumie najmniej szkody Polakom wyrządziły zwłaszcza jeśliby doliczyć lata 90-te gdzie AWS (a w nim dużo ludzi z PO i chyba PIS) dokonał "super reform" a do tego te prywatyzacje (czytaj: rozdawanie majątku narodowego za grosze, niszczenie zakładów państwowych i doprowadzenie do takiego bezrobocia), w czym, o ile dobrze pamiętam, największy udział mieli ludzie z obecnego PO.

    Aczkolwiek najlepiej byłoby przewietrzyć porządnie scenę polityczną i powybierać partie, które dotychczas mało sie liczyły (i tym samym mało szkody Polakom wyrządziły). Fajnie by było, gdyby te partie zaczęły sie więcej liczyć a wcześniej wymieniona czwórka zeszła na dalszy plan. Dlaczego?
    - Polacy w ten sposób by podziękowali "czwórce" za ciągłe dymanie Polski przez ostatnie lata (większość posłów z tych partii wypadłoby z sejmu)
    - rządy ludzi, którzy dotychczas nie rządzili, albo byli w partiach rządzących, ale mało sie liczyli, coś sie im w tych partiach nie podobało i założyli nowe partie to jest pytajnik ze wskazaniem na "będzie źle". Rządy np PO czy PIS to 100% będzie źle. SLD - sporo sie sklad zmienil gdy przestali rządzić i na pierwszy plan wysunęli się inni ludzie. Choć jeśli partia wystawia kandydata na prezydenta a ludzie tej partii popierają kandydata PO zamiast swojego to no comment.
    - mina Tuska i Kaczyńskiego po tym jak ich partie zeszłyby na drugi plan i mogły być co najwyżej maszynkami do głosowania w koalicji - bezcenna
    - byłaby szansa że będzie troche inaczej.
    - wreszcie zamiast słyszeć ciągle o rywalizacji Tusk vs Kaczyński vs Napieralski (no ileż można), słyszelibyśmy o rywalizacji przykładowo Borowski vs Giertych vs Palikot vs Kluzik-Rostowska vs Korwin.

    Niestety Polacy zamiast przewietrzyć scene polityczną i powiedzieć "dość" tym co nas robią w **** znowu będą "wybierać mniejsze zło", czyli w praktyce obsadzą sejm w 90-95% "czwórką" i bedzie bez zmian.

  3. #1883
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    ...przeciętny Polak "więcej dostaje po dupie"...za PO podwyżki cen...AWS dokonał "super reform"
    I to się nazywa pełnokrwisty wyedukowany socjalista. Rząd odpowiada za podwyżki cen, reformy to zło, a prywatyzacja to
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    prywatyzacje (czytaj: rozdawanie majątku narodowego za grosze, niszczenie zakładów państwowych i doprowadzenie do takiego bezrobocia)
    Adaś widzę, że nie tylko Twoja pokerowa świadomość stoi na bardzo wysokim poziomie.


    Cytat Zamieszczone przez pepis2 Zobacz posta
    pokera i dragi chyba jednak prędzej UPR
    Kiedyś czytałem felieton Mikkego w którym dowodził (bardzo słusznie imo), że jeśli chodzi o eutanazję to nikt nigdy nikogo nie skazał za samobójstwo (nawet jeśli przeżył) natomiast eutanazja śmierdzi mu nadużyciami typu "rodzina lub lekarz zdecyduje, że dziadek jest niuleczalny i nafaszerują go jakąś trucizną"
    A organy też wycinają ludziom bez umiaru? Co to za problem spisać oświadczenie woli typu - jak będę warzywem wyciągajcie wtyczkę.
    JKM na siłę szuka wymówki, bo za jego poglądy w tej kwestii odpowiada ideologiczna sekta, której irracjonalnych bzdur będzie bronił do śmierci. Zresztą sam posłuchaj jakie bzdury plecie zindoktrynowany JKM



    chcesz, żeby dziecko dało ci w pysk bo się nie boi boga? chcesz, żeby cię żona zdradzała? jak nie będziemy wierzyli w boga to cały porządek społeczny się zawali

  4. Zwolennikom socjalistów, mogącym zapewnić "swobody obywatelskie" proponuję obejrzeć dwa filmy
    z Hiszpanii, w której socjaliści radośnie rządzą od wielu lat, w tej samej Hiszpanii, w której
    z powodu uzyskania już pełni "swobód obywatelskich" pojawiały się propozycje przyznania tych praw gorylom.
    Oto "wolność" i "swoboda" w wykonaniu socjalistów u władzy:


    Trzeba przyznać, że na tym tle aresztowania, cenzura i prześladowania w wykonaniu naszych socjalistów wyglądają jeszcze blado.
    No ale nasza "wolność" i "demokracja" jest jeszcze młoda, więc wszystko przed nami.
    Przy okazji jeszcze jedna rzecz do przemyślenia.
    Jak wiele z tego, co w załączonych przeze mnie filmach można zobaczyć w naszych "wolnych" i "obiektywnych" mediach przedstawiających "fakty"?

    No i na koniec mam pocieszającą wiadomość dla wszystkich socjalistów tak pragnących "swobód obywatelskich". Co prawda wyskrobać was już nikt nie może, ale na starość może ktoś was jeszcze ukatrupić. Musicie tylko tolerancyjnie i postępowo pozwolić Państwu wychować wasze dzieci na dobrych socjalistów.
    Więc głowy do góry, paka tawariszczi.
    Ostatnio edytowane przez ZbigAnch ; 28-05-2011 o 20:53

  5. #1885
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    I to się nazywa pełnokrwisty wyedukowany socjalista. Rząd odpowiada za podwyżki cen, reformy to zło, a prywatyzacja to [tu cytat mojej wypowiedzi] Adaś widzę, że nie tylko Twoja pokerowa świadomość stoi na bardzo wysokim poziomie.

    No coż.... tak jak przewidywałem - skrytykowałem PO więc od razu zostałem wyśmiany przez weeskacza.

    Biorąc udział w dyskusjach lub czytając je na forach, nauczyłem sie pewnej rzeczy - nie ma sensu dyskutować z fanatykami i ludźmi ślepo przekonanymi (bez sensownych argumentów) o słuszności swoich racji. Dlaczego? Bo i tak sie ich nie przekona, a dyskusja z takimi ludźmi jest na niskim poziomie. Natomiast warto się przyjrzeć powyższemu cytatowi, gdyż jest to "książkowy przykład" sposobu dyskusji takich ludzi.

    Schemat jest prosty. Na argumenty dyskutować sie nie da (bo często ich brak), więc trzeba dyskutować inaczej. Jak? Tacy ludzie przemilczają to co dla nich nie wygodne, z czym nie są w stanie polemizować i nie odnoszą sie do tego w ogóle. Próbują znaleźć w poscie coś, do czego można sie przyczepić, potem to wyolbrzymić albo przekręcić i już na tej podstawie można skrytykować / zwyzywać autora postu.

    W tym przykładzie:
    - przyczepiono sie że narzekam na rzad za podwyżkę cen - niestety tu weeskacz tylko dał do zrozumienia, że nie rozumie / nie chce rozumieć, że podwyżka podatków czy innych opłat powoduje wzrost cen.
    - reformy AWS w latach 90-tych zmieniono na reformy w ogóle i już krytyka, że jestem przeciwny jakimkolwiek zmianom
    - prywatyzacje w PL w latach 90-tych zamieniono na prywatyzacje wogóle i już krytyka, że nie podoba mi sie prywatyzacja ogólnie.

    I na koniec "świetne podsumowanie" odnoszące się również do moich pokerowych umiejętności. Ciekawe że pochodzi od osoby, która na pokerowym forum jedynie ma coś do powiedzenia na bocznicy głownie wyśmiewając tych co krytykują PO

  6. #1886
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    edit: post niecenzurowany pisany po kilku głebszych. poprawni politycznie i wrazliwe ciotki - nie czytac!!!

    @Zbig
    Zdjęcia z Hiszpanii mnie mało obchodzą, bo żyje w Polsce i tutaj wychowuje swoje dzieci. Demokracja jednak nie polega na tym, że każdy może robić co chce. Władza musi mieć siłę i środki by zaprowadzić porządek kiedy trzeba. Jeśli na demonstracje jest zezwolenie i przebiega ona zgodnie z prawem to wszystko jest ok i pały powinny stać spokojnie. Lecz kiedy grupa idiotów rozstawia krzyże bez zezwoleń lub prymitywne małpy rozwalają stadiony dla stadnej rozrywki to wtedy pały powinny ostro pójść w ruch i to na najwyższych obrotach. Wolność obywatelska kończy się tam gdzie zaczyna się anarchia.



    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    No coż.... tak jak przewidywałem - skrytykowałem PO więc od razu zostałem wyśmiany przez weeskacza.
    Wybacz, ale jak wychodzi komik na scenę i wali świetne żarty to się z nich śmieje. Krytyka PO to mi samemu przychodzi bez problemu, bo akurat PO niczym się nie rożni od reszty politycznej "elity" w strzelaniu samobójczych goli. Adaś nie miej do mnie żalu bo Ciebie już połowa forum wyśmiała i 99% przypadków sam dałeś to tego powód. Cofnij się do Twoich wypowiedzi o bozi i domaganiu się dowodów na jej nieistnienie, to dopiero były prawdziwe perełki. /nie miej mi także za złe, że dostrzegłem analogię do twoich poker skills, bo 3/4 twoich gorzkich żali wynika zw sposobu funkcjonowania twojej główki, a nie jest efektem działania spisku złowieszczych sił tajemnych.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 28-05-2011 o 22:53

  7. #1887
    Dołączył
    Apr 2008
    Przegląda
    Kielce/Lublin
    Posty
    662
    Nie zagladam do tego watku, ale jak mi pokazalo ze ostani post napisal AdamBB to wiedzialem ze musze to zobaczyc, naprawde bylo warto

  8. #1888
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    No i jak to lewica, są dość liberalni w kwestiach swobód obywatelskich, jeśli ktoś miałby zalegalizować te wszystkie eutanazje, lekkie dragi, aborcje, czy pokera, to imho najprędzej właśnie SLD.
    Tak? To oni pewnie w Polsce nigdy nie rządzili, skoro w tych kwestiach jest tak jak jest...

  9. #1889
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Tak? To oni pewnie w Polsce nigdy nie rządzili, skoro w tych kwestiach jest tak jak jest...
    Napisałem wyraźnie

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Jeśli ktoś miałby zalegalizować te wszystkie eutanazje, lekkie dragi, aborcje, czy pokera, to imho najprędzej właśnie SLD.
    A niby na kogo mam głosować? Ja wolę żeby rządziła partia reprezentująca moje poglądy, i nic konkretnego nie zrobiła (no bo nie czarujmy się), niż partia reprezentująca przeciwne mi poglądy, i jeszcze nie daj boże by swój program realizowała.

  10. #1890
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    A niby na kogo mam głosować? Ja wolę żeby rządziła partia reprezentująca moje poglądy, i nic konkretnego nie zrobiła (no bo nie czarujmy się), niż partia reprezentująca przeciwne mi poglądy, i jeszcze nie daj boże by swój program realizowała.
    Dobrze powiedziane. Zazdroszczę Ci, że masz partię reprezentującą Twoje poglądy. Ja chyba się takiej nie doczekam, bo raczej trudno liczyć na to, że powstanie połączenie SLD i UPR z odrzuceniem socjalizmu, sekciarstwa, średniowiecza i nacjokretynizmu.