Strona 178 z 253 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188228 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,771 do 1,780 z 2529
  1. #1771
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Hitman:
    Czy przed głównym wejściem do Bazyliki Mariackiej będzie miał prawo siedzieć pijany, nieumyty żebrak? Czy jeżeli się umyje/wytrzeźwieje odpowiedź pozostanie taka sama?
    Zakładam, że to pytanie to nie żart?

    To jest sprawa właściciela Bazyliki. Jeśli właściciel budynku (ksiądz, sklepikarz, restaurator, właściciel szkoły) jest homofobem, rusofobem, rasistą czy mańkutofobem, ma prawo nie wpuszczać na SWOJĄ posiadłość takich ludzi. Nikomu nic do tego, choć najprawdopodobniej ludzie omijaliby go z daleka.

  2. #1772
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Hitman jak się czujesz z tym, że glosowałeś na kogoś kto teraz stwierdził, że nie jesteś Polakiem tylko maskującym się szwabem?
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    O kim piszesz, o PiSie czy o JKM, nie znam takiej wypowiedzi?
    Jesteś aż takim ignorantem czy rżniesz głupa? Chodzi o słynną propagandową makulaturę, która wydał PiS pod komiczną nazwą raport.
    Spór o "śląskość". "W szeregach PiS wzrasta nacjonalizm" - Wiadomości w Onet.pl

    No, ale przecież nie glosowałeś na PiS z przyczyn ideologicznych tylko socjalistyczno-emerytalnych

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Spróbuję odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące rozwiązań, jakie proponuje popierana przeze mnie opcja polityczna (wolny rynek, prawica, libertarianizm, konserwatywny liberalizm, UPR-WiP-JKM i okolice).
    No to jasno określiłeś swoje poglądy.

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Jesteśmy inteligentnymi ludźmi, możemy się od siebie wiele nauczyć
    Post mający dopiero rozpocząć dyskusję, a Ty już stawiasz błędne i naciągane tezy. Faktem jest jedynie to, że wszyscy jesteśmy ludźmi.

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Moje warunki:
    - bez nawiązań do moich wcześniejszych wypowiedzi
    - merytoryczna dyskusja
    - bez pytań o etykę i wiarę (o stosunek Kościół - Państwo jak najbardziej)
    Warunki? Cóż za niefortunne sformułowanie w poście zapraszającym do dyskusji.
    O etykę i wiarę to nie chciałbym nikogo pytać, ani by to kogokolwiek obchodziło. Jednak konserwatyści uważają ludzi za skończonych debili i za swój święty obowiązek uważają przymusowe edukowanie w tych kwestiach społeczeństwa. A ponieważ konserwatysta to ideologiczny stwór zatem podczas dyskusji z takowym nie sposób uniknąć pytań o wiarę i etykę. Cieszy mnie jednak to, że nie zabraniasz dyskusji na temat Państwo-sekty.


    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Rozpisałem się trochę W skrócie:
    Edukacja podstawowa:
    - opłacana z podatków, realizowana w postaci bonów edukacyjnych
    lub
    - płatna
    To się nazywa klarowne stanowisko

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Ja nie mam warunków, ale mam prośbę. Chciałbym, aby w dyskusji nie opowiadać się za żadną opcją polityczną i by nikt tutaj nie robił za baner. Wymieniajmy się własnymi poglądami bez podpierania się partyjnymi - lub jeszcze gorzej ideologicznymi - "gotowcami".

    ---------------------------------------------------------------------

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    pierwsze pytanie?
    Ja mam takie - jesteś konserwatystą czy liberałem? (obecnie, bo o socjo przeszłość już nie będę Ci truł
    Jeśli konserwatywnym liberałem to na czym polega ta cześć konserwatywna? Bo jeśli to tylko osobiste poglady na różne kwestie to wyłącznie Twoja sprawa. Ale jeśli ten konserwatyzm zakłada pewne określone stanowisko i działania Państwa w ramach tego konserwatyzmu to napisz na czym te działania miałyby polegać i jakich sfer miałyby dotyczyć.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 04-04-2011 o 19:39

  3. #1773
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100


    Kiedy zobaczyłem napis "ostatni post by Weeskacz" aż zadrżałem...
    Właśnie nie o to mi w tym chodziło, żebyś się rozpisywał. Krótkie pytanie, krótka (postaram się) odpowiedź.

    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Jesteś aż takim ignorantem czy rżniesz głupa? Chodzi o słynną propagandową makulaturę, która wydał PiS pod komiczną nazwą raport.
    Jestem ignorantem, naprawdę nie wiedziałem nic o żadnym raporcie. Nie oglądam tv, a spory na linii PO-PiS mnie nie interesują.


    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Post mający dopiero rozpocząć dyskusję, a Ty już stawiasz błędne i naciągane tezy. Faktem jest jedynie to, że wszyscy jesteśmy ludźmi.
    Uważam, że jesteś inteligentny, tak jak reszta forumowiczów, zresztą tego wymaga poker. Rzeczywiście, sam o sobie nie mogę tego obiektywnie stwierdzić, postaram się być skromniejszy.


    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Warunki? Cóż za niefortunne sformułowanie w poście zapraszającym do dyskusji.
    O etykę i wiarę to nie chciałbym nikogo pytać, ani by to kogokolwiek obchodziło. Jednak konserwatyści uważają ludzi za skończonych debili i za swój święty obowiązek uważają przymusowe edukowanie w tych kwestiach społeczeństwa. A ponieważ konserwatysta to ideologiczny stwór zatem podczas dyskusji z takowym nie sposób uniknąć pytań o wiarę i etykę. Cieszy mnie jednak to, że nie zabraniasz dyskusji na temat Państwo-sekty.
    Bardziej chodzi mi o pytania gospodarcze, ekonomiczne, ale jak chcesz. A co do sekty... nazywaj Kosciół jak chcesz, w końcu lubisz prowokować. Pisząc za Wolterem, "...I will defend to the death your right to say it".




    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ja nie mam warunków, ale mam prośbę. Chciałbym, aby w dyskusji nie opowiadać się za żadną opcją polityczną i by nikt tutaj nie robił za baner. Wymieniajmy się własnymi poglądami bez podpierania się partyjnymi - lub jeszcze gorzej ideologicznymi - "gotowcami".
    Linki znalazłem po napisaniu posta, którego pisałem "z głowy", tzn. według moim poglądów. Nie opowiadam się za konkretną opcją polityczną, raczej za (oj...przepraszam za słowo) ideologią. Wrzuciłem Michalkiewicza, bo rozwija mój krótki wywód, to nie znaczy, że wszędzie widzę spisek Żydów jak on to widzi Ale ok, postaram się o mniej "banerowe" linki.


    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ja mam takie - jesteś konserwatystą czy liberałem? (obecnie, bo o socjo przeszłość już nie będę Ci truł
    Jeśli konserwatywnym liberałem to na czym polega ta cześć konserwatywna? Bo jeśli to tylko osobiste poglady na różne kwestie to wyłącznie Twoja sprawa. Ale jeśli ten konserwatyzm zakłada pewne określone stanowisko i działania Państwa w ramach tego konserwatyzmu to napisz na czym te działania miałyby polegać i jakich sfer miałyby dotyczyć.
    Nie unikam odpowiedzi na pytanie, ale sformułuj je konkretniej proszę . Konserwatyzm w moim przypadku rozumiem na trzymaniu się prawa naturalnego, rzymskiego i cywilizacji europejskiej.

  4. #1774
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Zakładam, że to pytanie to nie żart?

    To jest sprawa właściciela Bazyliki. Jeśli właściciel budynku (ksiądz, sklepikarz, restaurator, właściciel szkoły) jest homofobem, rusofobem, rasistą czy mańkutofobem, ma prawo nie wpuszczać na SWOJĄ posiadłość takich ludzi. Nikomu nic do tego, choć najprawdopodobniej ludzie omijaliby go z daleka.
    A gdy właścicielem tego terenu, tak jak obecnie, jest (pośrednio lub bezpośrednio) Skarb Państwa?

  5. #1775
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    A gdy właścicielem tego terenu, tak jak obecnie, jest (pośrednio lub bezpośrednio) Skarb Państwa?
    No to niech sobie siedzi żebrak tak długo, jak nie narusza wolności innych ludzi. A czy taką wolnością jest brak nagabywania ze strony pijanych żebraków, to cóż...nie wiem, być może To wymaga dyskusji, ale jest to dość mały problem, z pewnością są większe. Proszę o dalsze pytania

  6. #1776
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Jestem ignorantem, naprawdę nie wiedziałem nic o żadnym raporcie. Nie oglądam tv, a spory na linii PO-PiS mnie nie interesują.
    Skoro nie interesuje Cię to co robi była i wciąż jeszcze [niestety] potencjalna władza to naprawdę jesteś ignorantem. Mnie interesuje to co robi i mówi nawet polityczno-geriatryczny margines jakim jest JKM.
    Natomiast fakt, że opcja na którą głosowałeś wyklucza Cię z grona Polaków, można różnie nazwać, ale to tylko i wyłącznie Twoja sprawa i tego jak się z tym czujesz.


    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    A co do sekty... nazywaj Kosciół jak chcesz, w końcu lubisz prowokować.
    Lubię nazywać rzeczy po imieniu. Kiedy jeden guru miał 12 słuchających go baranków nikt nie negował tego, że to sekta. Nie rozumiem dlaczego semantyka ma być zależna tylko i wyłącznie od wielkości stada.

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Nie unikam odpowiedzi na pytanie, ale sformułuj je konkretniej proszę . Konserwatyzm w moim przypadku rozumiem na trzymaniu się prawa naturalnego, rzymskiego i cywilizacji europejskiej.
    W przeciwieństwie do odpowiedzi pytanie było bardzo konkretnie sformułowane. Może po prostu przeczytaj je jeszcze raz.
    Ja mam takie - jesteś konserwatystą czy liberałem? (obecnie, bo o socjo przeszłość już nie będę Ci truł
    Jeśli konserwatywnym liberałem to na czym polega ta cześć konserwatywna? Bo jeśli to tylko osobiste poglady na różne kwestie to wyłącznie Twoja sprawa. Ale jeśli ten konserwatyzm zakłada pewne określone stanowisko i działania Państwa w ramach tego konserwatyzmu to napisz na czym te działania miałyby polegać i jakich sfer miałyby dotyczyć.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 04-04-2011 o 21:38

  7. #1777
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Skoro nie interesuje Cię to co robi była i wciąż jeszcze [niestety] potencjalna władza to naprawdę jesteś ignorantem. Mnie interesuje to co robi i mówi nawet polityczno-geriatryczny margines jakim jest JKM.
    akurat tutaj sie nie zgadzam. To co robia te barany nie jest ani troche interesujace i tak dlugo, jak sie ma sensowny oglad sytuacji, nie widze powodu, zeby sobie rujnowac dzien denerwujac sie sluchaniem tego, co maja do zaoferowania.

  8. #1778
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    No to niech sobie siedzi żebrak tak długo, jak nie narusza wolności innych ludzi. A czy taką wolnością jest brak nagabywania ze strony pijanych żebraków, to cóż...nie wiem, być może To wymaga dyskusji, ale jest to dość mały problem, z pewnością są większe. Proszę o dalsze pytania
    Podrążę temat dalej. A kto ma zadecydować, czy ten żebrak narusza wolność innych ludzi?

  9. #1779
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    akurat tutaj sie nie zgadzam. To co robia te barany nie jest ani troche interesujace i tak dlugo, jak sie ma sensowny oglad sytuacji, nie widze powodu, zeby sobie rujnowac dzien denerwujac sie sluchaniem tego, co maja do zaoferowania.
    Dlaczego rujnować dzien? Wręcz przeciwnie, czasem rano[moje rano ] jak czytam co robią "te barany" to przez cały dzień mam uśmiech na twarzy Poza tym czasem mogą coś sensownego mieć do powiedzenia, w końcu nawet baranowi, który nie ma zielonego pojęcia o grze, też może czasem dojść coś ciekawego
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 04-04-2011 o 22:02

  10. #1780
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Podrążę temat dalej. A kto ma zadecydować, czy ten żebrak narusza wolność innych ludzi?
    Prawo, w tym przypadku karalne może być nagabywanie, które można uznać za naruszenie wolności człowieka. Punktem wyjścia jest zawsze wolność i prawo, które tej wolności broni.