Strona 137 z 253 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147187237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,361 do 1,370 z 2529
  1. #1361
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    @CGJung - "pretekst" - co to zmienia? Przecież jedynie potwierdziłeś, że religia jest "wygodnym" źródłem wojenek. Myślisz, że bawiąc się semantyką wyeliminujesz źródło problemu?
    A Ty myślisz, ze eliminując religię wyeliminujesz źródło problemu?

    Że ludzie nie wymyślą nowych usprawiedliwień, żeby się napierdalać o kasę i władzę?

    Pretekst jest na zewnątrz. Źródło jest za nim, jest tym co ten pretekst ma zasłaniać.

    Eliminując pretekst także nie wyeliminujesz źródła problemu.

  2. #1362
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    No i zgoda. ALe to nie jest wina tylko ludzi. Jest to wina "przywodcow" ktorzy sami maja nikle pojecie i ucza tak jak potrafia
    Uczą tak jak im korzystnie i w tym leży problem w tym i w naiwności oraz lenistwie wiernych. Bo jestem przekonany, że każdy wierny gdyby się trochę wysilił dostrzegłby błędy, sprzeczności, a nawet niedorzeczności kryjące się w jego religii. Ale wygodniej jest po prostu słuchać i naśladować innych - co zrozumiałe bo z genetycznego punktu widzenia człowiek niemal niczym nie różni się od szympansa. Z filozoficznego punktu widzenia ludzkość to dopiero raczkujący niemowlak, który musi podrosnąć by zacząć pewne sprawy rozumieć. Jeśli miałbym w coś wierzyć to chciałbym wierzyć w to, że ludzkość porzuci kiedyś religijne wojenki i całą religię, a zostawi sobie jedynie Boga.

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    A Ty myślisz, ze eliminując religię wyeliminujesz źródło problemu?
    Że ludzie nie wymyślą nowych usprawiedliwień, żeby się napierdalać o kasę i władzę?
    Pretekst jest na zewnątrz. Źródło jest za nim, jest tym co ten pretekst ma zasłaniać.
    Eliminując pretekst także nie wyeliminujesz źródła problemu.
    Zgadza się to wszystko preteksty. Tak jak niedawno 11 listopada był pretekstem do tego by banda prymitywnych jaskiniowców przeszła przez stolicę drąc mordy "raz sierpem, raz młotem.." Chodzi mi o to, by te preteksty straciły swoją moc. By nie były traktowane poważnie, a politycy, którzy posługują się tanim populizmem, religią i wykorzystują najbardziej prymitywne ludzkie instynkty i obawy - nie byli traktowani poważnie i stanowili polityczny margines, folklor, a nie byli prawdziwą siłą polityczną. Jesli nabieramy się na prymitywne zagrywki i kierując się emocjami wybieramy sobie polityków - to jak możemy oczekiwać, że naprawią oni Polskę? Póki będą widzieć, że lud chce wojny i prymitywizmu to właśnie to ludowi będą serwować.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 06-12-2010 o 11:44

  3. #1363
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    No a poza tym jest to badanie politycznie niepoprawne, chociaż... nie tak niepoprawne jak to, czy biali są inteligentniejsi niż czarni.
    Czarni są mniej inteligentni -> jestem inteligentniejszy niż Phil Ivey. Fajnie.

  4. #1364
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Czarni są mniej inteligentni -> jestem inteligentniejszy niż Phil Ivey. Fajnie.
    Też tak myślę, że fajnie.

    Napiszę jednak coś, co może zburzyć Twój dobry nastrój
    Tezy:
    1. Badanie czy czarni są mniej inteligentni niż biali jest politycznie niepoprawne.
    i
    2. Czarni są mniej inteligentni niż biali.

    nie są równoważne znaczeniowo.

    Żeby zachować dobry nastrój musilibyście się jednak zmierzyć poróqwnawczo na IQ.
    .

  5. #1365
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Coś dla polskich konserwatystów, czyli miłośników ciemni


  6. #1366
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta

    Napiszę jednak coś, co może zburzyć Twój dobry nastrój
    Tezy:
    1. Badanie czy czarni są mniej inteligentni niż biali jest politycznie niepoprawne.
    i
    2. Czarni są mniej inteligentni niż biali.

    nie są równoważne znaczeniowo.
    Co to jest? Do czego służy ta akademicka forma? "Tezy nie są rownowazne znaczeniowo". Jeśli je zestawiasz bo występują podobne słówka, to chyba jesteś najczarniejszy z czarnych. Czemu miały by być jednoznaczne znaczeniowo skoro dotyczą różnych kwesti?!? To jest jakas odkrywcza informacja? Rownie dobrze możesz napisac że słonce swieci w dzień a księżyc w nocy. No chyba ze czegos nie lapie

    Co do samych testów. Jesli bysmy zmierzyli IQ wszystkich na ziemi to pewnie wyszłoby że czarni są mniej inteligentni. Ale tą statystyka posługiwaliby się tylko ci z grona inteligentniejszych, którzy maja potrzebe równowagi w kwestii ludzkich atrybutów. Na wsi są ludzie bez talentu do języka, bo statystycznie wypadają gorzej na testach? Nie sądze.
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 15-12-2010 o 18:57

  7. Początek końca.
    Obstawiałem, że dobrobyt jaki zbudował kapitalizm i wolność w Europie przez 50 lat starczy na trochę dłużej komunistom z UE zanim to zrujnują.
    Eurokomuna jednak skutecznie dostosowała tempo trwonienia i niszczenia do potencjału jaki otrzymała w spadku.
    "Wielu ekonomistów rozważa poważnie wyjście Niemiec ze strefy euro lub też nawet koniec wspólnej unijnej waluty"
    Waluty w Onet.pl - "Le Monde": a gdyby tak rozpadła się strefa euro...

    "Pozostanie poza strefą euro działa na korzyść polskiej gospodarki"
    "NYT": złotówka winduje polską gospodarkę - Biznes w Onet.pl

    "Na Słowacji coraz częściej pojawiają się żądania, by kraj ten opuścił strefę euro i powrócił do słowackiej korony."
    Słowacja - euro i korona - Stooq

    A propos Słowacji warto przypomnieć słowa naszych lokalnych komuchów:
    "Możecie być dumni, będziemy się od was uczyć - tak zwrócił się do Słowaków premier Donald Tusk podczas uroczystej gali w Bratysławie z okazji wstąpienia Słowacji do strefy euro."
    Tusk do Słowaków: będziemy się od was uczyć - Wiadomości - WP.PL

    "Donald Tusk zapowiedział, że celem jego rządu będzie wejście Polski do strefy euro do 2011 roku."
    Tusk: Polska w strefie euro do 2011 roku

    I na koniec coś do pośmiania, od czasów Wałęsy takich bredni nie słyszałem, Kwachu nawet po pijaku mówił bardziej do rzeczy:
    Pośmiejcie się z waszego Bronka - gw1990

  8. #1368
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Zbig, mimo, że w kasku się rzucasz to jednak ściany rzeczywistości nie są gumowe. A takie furiacko-desperackie próby przebicia główką rzeczywistości nie mają szans powodzenia i wywołują jedynie współczucie wśród obserwatorów.

    Wszędzie widzisz lewaków, jednak nie potrafisz ich określić. Lewacy to ci którzy poza marudzeniem i krytykowaniem do niczego innego się nie nadają. Dzisiaj największą grupą lewacką na świecie jest klasa robotnicza zrzeszona w partii robotniczej SKN - Się Kurwa Należy. Członkowie tej partii robotniczej nie chcą oddawać ani złotówki w podatkach, jednocześnie nie chcą oddawać ani złotówki z socjalu który "się kurwa należy". Członkowie SKN nie przyczyniają się do wzrostu PKB, czynią to osoby które im tworzą miejsca pracy. Tymczasem to właśnie z tymi osobami członkowie partii robotniczej SKN walczą i ich próbują zniszczyć. Członkowie SKN chcą wolnego rynku pod warunkiem, że wszystko będzie polskie. Członkowie SKN wyobrażają sobie wolny rynek jako ten na którym na wszystko wolno im sobie pozwolić. Członkowie SKN domagają się "godnych zarobków" tymczasem gdyby nie socjalistyczny wymysł płacy minimalnej to pensja wielu z nich byłaby zaledwie trzycyfrowa - bo adekwatna do kwalifikacji i umiejętności. To członkowie SKN odstawiają lewactwo robiąc rozróby pod sejmem. To oni stanowią hołotę i ci którzy maszerowali z wodzem JKM wydzierając mordy "raz sierpem, raz młotem, czerwona hołotę" oraz "SLD - KGB" - choć wielu zatrzymało się w poprzedniej epoce to dzisiaj nie ma już czerwonych, a hołotą i zwolennikami socjalistycznej równości są ci warczący i plujący się członkowie partii robotniczej Się Kurwa Należy. Wielu z tych młotków maszerowało - z nudów i by się wyżyć - za hasłem "chodź bo będzie się działo". Ale JKM to nie przeszkadzało, nie przeszkadzało mu z kim szedł - raz bo wiele się od nich nie różni przynajmniej ideowo, dwa bo nie ważne jak, z kim i jakimi metodami, ważne tylko by się pokazać - ot, pierwsza zasada populisty. Lewacy i socjaliści są wśród nas, gdyby ich nie było nie byłoby tyle socjalu w Europie i nie byłoby tak wysokich podatków. A jest tak wiele socjalu bo klasa robotnicza stanowi większość w każdym społeczeństwie i to ona wybiera sobie polityków i to ona wymusza prowadzoną przez nich taką a nie inną politykę. Taka ironia, że lewakami i socjalistami są ci którzy innych wyzywają od nierobów (bo dla nich każdy kto nie kopie rowów jest nierobem), a ci którzy tworzą wielkie biznesy i miejsca pracy są nazywani złodziejami i lewakami. Taka prosta prawda, a dla klasy robotniczej rzecz niepojęta. No ale z wyboru raczej nikt nie zapisuje się do partii robotniczej SKN "Się Kurwa Należy" - tylko z uwagi na predyspozycje właśnie intelektualne.


    Powyższy post jest niepoprawny politycznie - ale poprawność polityczna istnieje tylko po to by maskować rzeczywistość, a ja jednak wolę ją dostrzegać.


    ps. W Grecji członkowie SKN robią rozpierduchę bo mimo narodowego bankructwa nadal za słuszne uważają hasło "się kurwa należy".
    W Anglii ostre protesty bo czesne wzrośnie, na szczęście w bogatej Polsce studiować można za darmo a zaraz po zdobyciu - za pieniądze rodaków - cennego wykształcenia można wyjechać do kraju gdzie studia są drogie przez co zarobki dla specjalistów są wysokie. Bezpłatne studia - jaka piękna idea i jak opłacalna inwestycja. Tylko skoro w Polsce studia są bezpłatne to dlaczego naród wciąż taki ciemny? Bo bycie ciemnym nie wymaga wysiłku, a po co się wysilać skoro i tak wszystko się kurwa musi należeć bo jak nie to lewacy się poświecą, wyjdą na ulice i zrobią na Wiejskiej wiochę o jakiej nie śniło się nikomu. Już widzę co się będzie działo jeśli Tusk w następnej kadencji uruchomi reformy, sceny z Grecji to tylko zabawa dzieci z petardami przy tym na co stać polskich członków SKN - złoty cielec ze Świebodzina nie jest ani ostatnim ani największym pokazem polskiej ułańskiej...głupoty.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 16-12-2010 o 10:18

  9. #1369
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    20
    Nabijali się z Lecha Kaczyńskiego, wytykali mu potknięcia, ośmieszali, a sami jakiego mają prezydenta... ręcę opadają. No ale co zrobić, jakie społeczeństwo tacy politycy. Najbardziej Mnie śmieszą Ci którzy myślą, że PO to elita polityczna haha, brak słów.

  10. #1370
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Halabala nie do końca zrozumiałem - skoro nabijałem się z Lecha Kaczyńskiego, wytykałem mu potknięcia, ośmieszałem, a teraz rządzi Komorowski, to znaczy że jaki jestem?