Strona 131 z 253 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141181231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,301 do 1,310 z 2529
  1. #1301
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710


    Kiedyś to ci Polacy walczący z faszyzmem byli nazywani patriotami, dzisiaj za patriotów uważają się ci którym idee narodowego faszyzmu są bardzo bliskie.

    Kiedyś, gdy III Rzesza i ZSRR zwalczały polską inteligencję, to żaden prawdziwy Polak tego nie popierał. Dzisiaj, gdy Kaczyński i inni polityczni nawiedzeńcy zwalczają polską inteligencję to pseudo prawdziwi Polacy ich popierają.

    Czy stado baranów, margines, faszyści czy inni liczni reprezentanci dna intelektualnego, mają decydować o tym jak ma wyglądać Polska? IMO żaden prawdziwy patriota nigdy by tego nie chciał. Tylko, że te nacjo-kato-barany nie mają pojęcia na czym polega patriotyzm, a tym bardziej co służy, a co i kto szkodzi Polsce. Niektóre umysły po prostu zatrzymały się w głębokiej komunie albo nawet IIwś i nic ani nikt już do nich nie dotrze. Jak to określił Jdx - piękne umysły.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 16-11-2010 o 12:39

  2. #1302
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta


    Kiedyś to ci Polacy walczący z faszyzmem byli nazywani patriotami, dzisiaj za patriotów uważają się ci którym idee narodowego faszyzmu są bardzo bliskie.
    Ciemnota, ignoragncja i naginanie faktow. Nic nowego. Srodowiska kombatanckie opowidzialy sie jednoznacznie poktorej sa stronie. Poparly marsz.
    O Kaczynskim nikt tam glosno nawet slowa nie wspomanial. Tak samo zreszta jak o Zydach, nacjonalizmie czy faszyzmie. Mnie cieszy przede wszystkim bardzo duza liczba osob w wieku 30-50 lat. Czesto z kilkuletnimi dziecmi. Ludzi ktorzy w tak wyjatkowym dniu chcieli zamanifestowac swoja narodowa dume.
    Dla cytowanego cwoka, to pewnie faszysci, rasisci, frankisci, pinochetowcy, hitlerowcy, nacjonalisci. W sumie wystarczylby jeden wyraz, przeciez to synomimy.

    Ale co ja chce udowodnic? "Prawdziwi patrioci" byli po drugiej stronie i chcieli zapobiec temu haniebnemu przedsiewzieciu. Ubrani w kominiarki, chusty z Che Guvara czy obwieszeni flagami w paski albo Tybetu (klerykalny rezim, ale daleko wiec jest ok), bezprawnie tamuja legalna demonstracje, kradna i dra polskie flagi- kwiat narodu, jakze by inaczej. I to nic, ze wielu z nich musialo potem zbierac zeby z chodnika.

  3. #1303
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Po pierwsze to mój post nie odnosił się do tego marszu lecz mentalności i pokręconych umysłów części społeczeństwa. Ale domyslam się, że Ty akurat nigdy nie znałeś odpowiedzi na pytanie "co autor miał na myśli?" Zresztą zapewne nie miałeś zbyt wielu okazji do tego by takie pytanie usłyszeć.


    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Srodowiska kombatanckie opowidzialy sie jednoznacznie poktorej sa stronie. Poparly marsz.
    Kombatanci Armii Krajowej byli przeciwni. Ale to pewnie lewacy są.

    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    O Kaczynskim nikt tam glosno nawet slowa nie wspomanial. Tak samo zreszta jak o Zydach, nacjonalizmie czy faszyzmie.
    Coś tam jednak było "Żydzi nas atakują, my się tylko bronimy" O Kaczyńskim też wspominano, ale to JKM już sam się wypowie

    JKM już na wstępie konkretnie i merytorycznie głosi oczywiste oczywistości - "To są ludzie, którzy są wynajęci przez Brukselę do robienia rozróbek. Podatków nie płacą, piją, ćpają, to nie są ludzie.."

    obok oświeconego JKM pojawia się ceniony, nie manipulujący i obiektywny Ziemkiewicz

    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Mnie cieszy przede wszystkim bardzo duza liczba osob w wieku 30-50 lat. Czesto z kilkuletnimi dziecmi.
    Doprawdy, niezwykle odpowiedzialni rodzice.

    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Dla cytowanego cwoka, to pewnie faszysci, rasisci, frankisci, pinochetowcy, hitlerowcy, nacjonalisci. W sumie wystarczylby jeden wyraz, przeciez to synomimy.
    Bez obaw, żadne określenie nie ma tak szerokiego zastosowania jak "lewak"

    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    albo Tybetu (klerykalny rezim, ale daleko wiec jest ok),
    Twoja wiedza o Tybecie, buddyzmie i polityce Chin w tym regionie, po prostu miażdży.

    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    I to nic, ze wielu z nich musialo potem zbierac zeby z chodnika.
    I co kumple mieli racje? Marsz lepszy od ustawki...


    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta
    Ciemnota, ignoragncja i naginanie faktow.
    Wiem, ale niczego innego po Tobie i Twoim środowisku spodziewać się nie można.

  4. #1304
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Dzisiaj socjalizm w Polsce odniósł kolejny sukces.
    Mamy nowy dzień wolny od pracy - Wiadomości w Onet.pl

    Z nowych zapisów cieszył się Kościół katolicki. - Nikt nie powinien narzekać, że psuje się gospodarkę, wprowadzając nowe dni wolne od pracy - oświadczył po uchwaleniu ustawy przez Sejm rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch.
    Pozwolę sobie skierować do konserwatywnych "liberałów" kilka pytań, które cisną mi się na klawiaturę:
    Czy popieracie wprowadzenie tego dodatkowego dnia wolnego?
    Czy w tym przypadku mamy do czynienia ze "słusznym" socjalizmem?
    Czy w tym przypadku osoby opowiadające się przeciwko socjalizmowi - jakim jest wprowadzenie tego dnia wolnego - są lewakami?
    Czy możemy liczyć na to, że wkrótce pojawi się Święto Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków? Jeśli nie, to czy możemy poznać kryteria według których państwo przyznaje święta postaciom fikcyjnym? Bo jeśli chodzi tylko o to, która bajka ma "szersze plecy" to mamy do czynienia z niezłym spiskiem, układem, korupcją i lewactwem
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 19-11-2010 o 14:43

  5. #1305
    Ja uważam że trzeba sporządzić co najmniej ankietę na forum pokerzysta.pl a najlepiej podjąć narodową debatę na ten temat. Nie możemy pozwolić aby temat zszedł z piedestału i nie możemy zajmować się tematami zastępczymi jak służba zdrowia, podatki, odwoływanie zeznań przez prokuraturę Rosyjską, emerytury, ofe, krus etc. Bez urazy zaglądam do tego wątku bo liczę że ujrzę dobra dyskusję tymczasem więcej tu gadaniny o religii i niedobrym Kaczorze.

  6. #1306
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Czy możemy liczyć na to, że wkrótce pojawi się Święto Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków?
    Na to to chyba nie, ale myślę, że możemy liczyć na święto ku czci Króla Polski: Jezus Chrystus musi być królem, Duch Święty królewiczem. Ciekawe co na to JKM, który, o ile pamiętam, jest zwolennikiem monarchii.

    Cytat Zamieszczone przez FaN Zobacz posta
    Bez urazy zaglądam do tego wątku bo liczę że ujrzę dobra dyskusję
    Ten wątek znajduje się na podforum o dosyć wymownej nazwie "Bocznica". Tak więc zaglądaj dalej.

  7. #1307
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    A ja uważam, ze w Polsce nie będzie możliwe podjęcie choćby dyskusji nie mówiąc o realnych działaniach - jeśli nie zrobi się "porządków" w głowie, rozumowaniu i argumentowaniu. Nie może być tak, że "nasz socjalizm" jest patriotyczny i słuszny, a za "lewactwo" uważa się wszystkich tych, którzy mają inne zdanie niż "jedyni słuszni guru narodu".

    Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Poncyliusz, Marek Migalski itd. - jeszcze wczoraj wielcy patrioci i prawdziwi Polacy, dziś już zdrajcy i lewacy. A co się zmieniło? Tylko to, że ośmielili się dostrzec błędy popełniane przez nieomylnego guru i jedynego słusznego przywódce narodu. Przez wiele lat te osoby często robiły z siebie kompletnych idiotów i wciskały kity w które same nie wierzyły, tylko po to by Jarosław zyskał kilka procent więcej. Kiedy jednak odważyły się powiedzieć, że król jest nagi to ich zasługi i wieloletnia praca nie miały dla króla żadnego znaczenia i by upewnić się, że nikt go z tronu nie zrzuci to wygnał ich z pałacu.

    "U nas nawet lewactwo jest słuszne, u was nawet liberalne cele są lewactwem".
    To co od dawna ja i kilka innych osób próbujemy w tym wątku osiągnąć to uświadomić głupotę takiego irracjonalnego relatywizmu. Głupotę, która nazbyt często przekracza wszelkie granice, stąd niekiedy pojawiają się określenia typu "oszołomy".

    Dopóki te osoby nie zejdą na ziemię, nie odnajdą w sobie choćby skrawków zdrowego rozsądku i nie podejmą próby racjonalnego i spójnego logicznie wewnątrz-poglądowego argumentowania swoich racji - to dyskusja z nimi będzie niemożliwa i często będzie tak jak w tym wątku. Nie rozumiem tylko dlaczego niektórzy mają pretensje, że są wyśmiewani - to tak jakby klauni czy kabareciarze mieli pretensje do widowni, że potrafi docenić ich kunszt i okazać zdrową i prawidłową reakcję na to co zostało im zaprezentowane

    ps. Poza tym - jaki temat zastępczy? Tu chodzi o gospodarkę. Milionom Polaków państwo zakazało pracować i zarabiać. I to wyłącznie dlatego by zrobić dobrze i dać zarobić obcemu państwu, którego armia stacjonuje na zapierdolonej Polakom ziemi. Czy tylko ja mam Deja vu? Czy sama zamiana koloru z czerwonego na czarne, sprawiła, ze pogląd Polaków na te same kwestie obrócił się o 180 stopni? Czerwoni kradną źle, czarni kradną dobrze? O co chodzi z tym poglądowym relatywizmem konserwatystów?
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 19-11-2010 o 16:21

  8. #1308
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Poncyliusz, Marek Migalski
    A mnie bardzo mocno dziwi dlaczego w tej grupie znalazł się Kamiński który był chyba najwierniejszym przydupasem Lecha K. a do tego jest straszliwym oszołomem. IMO idealnie pasuje do PiS.

    Tak na marginesie, o ile pamiętam, to Bielan i Migalski to też są niezłe oszołomy. Chociaż temu ostatniemu chyba trochę przeszło gdy wyjechał do Brukseli.

  9. #1309
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ten wątek znajduje się na podforum o dosyć wymownej nazwie "Bocznica".
    Sugerujesz że nie ma sensu tu zaglądać bo nigdy nie przeczytam nic mądrego ? lol

  10. #1310
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Nie wiem jak Jdx, ale ja sugeruję Ci napisać w końcu coś mądrego. A swoją drogą zapewniam Cię, że na tych ponad 130 stronach mądrych postów też byś z kilka znalazł. Czy byś je dostrzegł i zrozumiał to już inny temat.