Strona 130 z 253 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,291 do 1,300 z 2529
  1. #1291
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Gdzie wyczytałeś, że Tusk coś zmienił?

    Ja widzę tylko, że jest napisane, że nie ma opozycji. Jak nie ma opozycji, to nie ma oporu. Jak nie ma oporu, to władza może wszystko (w tym i wprowadzić dyktaturę).

    Tusk jest miły ale jego następca - któż to wie?

    Jeśli Ziemkiewicz ma coś do Tuska, to z tego fragmentu nic takiego nie wynika.
    Ale jak można winić Tuska o to, że opozycja jest słaba? Skoro Kaczyński - jak sam Ziemkiewicz stwierdził - zbudował sektę to jasne, że PiS nie będzie traktowany poważnie i nie będzie stanowił realnej silnej opozycji. Tusk nic nie zrobił, to Kaczyński sam się znokautował i robił to już od dobrych kilku rund. W końcu musiał paść na deski.

    Ale Ziemkiewicz w tym tekście ma sporo do Tuska Praktycznie ten tekst to wyłącznie jazda po Tusku i Kaczyńskim, z odwołaniami się do mitycznego i nieśmiertelnego "układu", pada tam nawet określenie "mafia". Ziemkiewicz po prostu gra pod publiczkę, którą stanowią malkontenci i frustraci. Bić wszystkich z mocniejszym ciosem z jednej strony. Jego teksty (zresztą nie tylko jego bo to powszechna praktyka wśród publicystów) są jak kino rozrywkowe - scenariusz kiepski, ale efekty i nawalanka tak zajmują widzów, że film się skończy zanim widz dopatrzy się dziur w scenariuszu. A reżyser? Reżyser dba o to by pokazać wszystko tak aby widz odebrał to "tak jak powinien". Ostatecznie widz wychodzi z kina zadowolony bo dobrze się bawił, a co z filmu wyniósł? Cóż, to nie ma znaczenia, ważne jest tylko to, żeby bilety się sprzedawały


    ps. O opozycję się nie bój, bo SLD rośnie w silę, a socjalistów w tym kraju niestety nie brakuje. Tym bardziej, że konserwatyzm swoje lata świetności ma juz za sobą, a "nowoczesność" lewicy ogłupi niejednego ślepego na szkodliwość socjalizmu. Czy tego chcemy czy nie zmuszeni jesteśmy pomęczyć się z PO i mieć nadzieję, że Tusk przypomni sobie, że to miała być partia liberalna. Niestety polska scena polityczna jest tak ustawiona, że dla nikogo nowego miejsce się szybko nie znajdzie. Przykład Palikota jest na to najlepszym dowodem, choć mam nadzieję, że ten się jeszcze nie poddał i ma plan i wizję budowy ugrupowania. Nie dlatego, że Palikot miałby coś polepszyć(choć to niewykluczone) ale by pokazać, że jeszcze ktoś może "namieszać" i zakończyć obecny marazm naszej sceny politycznej.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 10-11-2010 o 11:16

  2. #1292
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ale jak można winić Tuska o to, że opozycja jest słaba? Skoro Kaczyński - jak sam Ziemkiewicz stwierdził - zbudował sektę to jasne, że PiS nie będzie traktowany poważnie i nie będzie stanowił realnej silnej opozycji. Tusk nic nie zrobił, to Kaczyński sam się znokautował i robił to już od dobrych kilku rund. W końcu musiał paść na deski.
    No dobra, porzeczytałem cały ten tekst.

    Kto wini Tuska o to, że opozycja jest słaba?
    Bo R.Z. na pewno nie.
    Wini za to Kaczyńskiego, o którym pisze z grubsza to co Ty.

    R.Z. przypisuje Tuskowi (Tuskolandowi) to:

    "Z jednej strony brane za mordę są ostatnie niezależne media, w środowiskach opiniotwórczych umacnia się „jedność ideowo-polityczna”, nowe pokolenie karierowiczów zasila ochoczo szeregi władzy, dając jej złudzenie, że „młodzież jest z partią” − z drugiej zaś rozsypuje się infrastruktura, rządzenie odbywa się już tylko zrywami i „pokazuchami”, średnie i niższe szczeble autonomizują się i umafijniają, puchnie w sposób niekontrolowany biurokracja i rośnie bezład administracji, a przede wszystkim, narasta zadłużenie, poszerza się szara strefa i spada ściągalność podatków."

    Co do pierwszych dwóch zdań nie mam wiedzy, żeby to oceniać.
    Pozostałe są IMO prawdziwe.


    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    ps. O opozycję się nie bój, bo SLD rośnie w silę
    A czy ja się boję?
    BTW, co to za opozycja?
    SLD jest jak dla mnie mniej więcej tak samo prawicowe gospodarczo jak PO. Jeśli nie bardziej, hehe.

  3. #1293
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    No dobra, porzeczytałem cały ten tekst.

    R.Z. przypisuje Tuskowi (Tuskolandowi) to:

    "Z jednej strony brane za mordę są ostatnie niezależne media, w środowiskach opiniotwórczych umacnia się „jedność ideowo-polityczna”, nowe pokolenie karierowiczów zasila ochoczo szeregi władzy, dając jej złudzenie, że „młodzież jest z partią” − z drugiej zaś rozsypuje się infrastruktura, rządzenie odbywa się już tylko zrywami i „pokazuchami”, średnie i niższe szczeble autonomizują się i umafijniają, puchnie w sposób niekontrolowany biurokracja i rośnie bezład administracji, a przede wszystkim, narasta zadłużenie, poszerza się szara strefa i spada ściągalność podatków."

    Co do pierwszych dwóch zdań nie mam wiedzy, żeby to oceniać.
    Pozostałe są IMO prawdziwe.
    Ale czym innym ten tekst jest jak nie zabawą piórem i abstrakcją, w której każdy zobaczy to co chce zobaczyć? Co to jest Tuskoland? Które to są te ostatnie niezależne media? Kiedy to nie pojawiało się nowe pokolenie karierowiczów? Gdzie jest ta mafia, ten układ? Biurokracja to pasożyt którego każdy rząd tak naprawdę dokarmiał. Co z tą szarą strefą, gdzie liczby? Gdzie w tym tekście są jakiekolwiek konkrety? W tym tekście nie ma nic poza zapewnieniem rozrywki i utrzymaniu pewnej grupy społeczeństwa w ich przekonaniach, zbieżnych z samym Ziemkiewiczem.

    W sumie zamiast pisać kolejny post, mogłem odnieść się do tego wklejając cześć poprzedniego
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Praktycznie ten tekst to wyłącznie jazda po Tusku i Kaczyńskim, z odwołaniami się do mitycznego i nieśmiertelnego "układu", pada tam nawet określenie "mafia". Ziemkiewicz po prostu gra pod publiczkę, którą stanowią malkontenci i frustraci. Bić wszystkich z mocniejszym ciosem z jednej strony. Jego teksty (zresztą nie tylko jego bo to powszechna praktyka wśród publicystów) są jak kino rozrywkowe - scenariusz kiepski, ale efekty i nawalanka tak zajmują widzów, że film się skończy zanim widz dopatrzy się dziur w scenariuszu. A reżyser? Reżyser dba o to by pokazać wszystko tak aby widz odebrał to "tak jak powinien". Ostatecznie widz wychodzi z kina zadowolony bo dobrze się bawił, a co z filmu wyniósł? Cóż, to nie ma znaczenia, ważne jest tylko to, żeby bilety się sprzedawały

  4. #1294
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Ale czym innym ten tekst jest jak nie zabawą piórem i abstrakcją, w której każdy zobaczy to co chce zobaczyć? Co to jest Tuskoland? Które to są te ostatnie niezależne media? Kiedy to nie pojawiało się nowe pokolenie karierowiczów? Gdzie jest ta mafia, ten układ? Biurokracja to pasożyt którego każdy rząd tak naprawdę dokarmiał. Co z tą szarą strefą, gdzie liczby? Gdzie w tym tekście są jakiekolwiek konkrety?
    No co ty?

    Po felietonie oczekujesz szczegółowości na poziomie podręcznika?

    Co do mafii, układów i niezależnych mediów - nie mam wiedzy na ten temat.
    Widzę, że to działa na Ciebie jak płachta na byka, więc dajmy temu spokój.

    Co do biurokracji się zgadzamy. Co do "ciężości" administracji, myślę że też się zgadzamy.
    Co z tego, że każdy rząd ....?
    To Ty uważasz, że rząd Tuska jest lepszy niż "każdy", więc chyba powinieneś od niego wymagać więcej.

    No to co Ci przeszkadza?
    Że nie ma liczb?

    Wpisz sobie w google hasła: "szara strefa", "dług publiczny", czy tam "ściągalność podatków", to zobaczysz, że szara strefa rośnie, zadłużenie rośnie a ściągalność maleje.

    I liczb też będziesz miał ile tam chcesz.

  5. #1295
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    No co ty?

    Po felietonie oczekujesz szczegółowości na poziomie podręcznika?
    A kiedy to ja takie oczekiwania formułowałem?

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Widzę, że to działa na Ciebie jak płachta na byka, więc dajmy temu spokój.
    No to co Ci przeszkadza?
    Nic mi nie przeszkadza. Niech sobie Ziemkiewicz tworzy co chce. Odpowiedziałem jedynie na Twoją prośbę. Ja wszedłem na jego bloga i niczego nie szukałem, złapałem jedynie wycinek z pierwszej strony. 2Jacks podał Ci kilka linków. Powiedziałeś, że cenisz sobie Ziemkiewicza i że nie ma u niego kłamstw i manipulacji.
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Co do mafii, układów i niezależnych mediów - nie mam wiedzy na ten temat.
    W tym rzecz. Ziemkiewicz może nie kłamie, ale często stosuje "zagrywki Macierewicza" wypuszcza hasła których z reguły nie da się ani obalić, ani potwierdzić czy w jakikolwiek sposób zweryfikować. Takie twory później żyją własnym życiem i są dokarmiane przez różnych naiwniaków.

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    To Ty uważasz, że rząd Tuska jest lepszy niż "każdy", więc chyba powinieneś od niego wymagać więcej.
    To, że uważam ten rząd za lepszy nie oznacza, że uznaję go za dobry rząd. Wymagać to ja więcej wymagam, a razem ze mną zapewne większość społeczeństwa. Tyle, że nasze życzenia nie mają przełożenia na poczynania rządu
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 10-11-2010 o 13:42

  6. #1296
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Kurski: Michnik i J. Kaczyński to dwa największe umysły 20-lecia - Wiadomości w Onet.pl

    Czy Kurski mówi o tym samym kolesiu który manipuluje i pierze mózgi?Czy w swietle powszechnej wiedzy o agenturalnej dzialalnosci GW takie słowa powinny padac? A może to swiadczy o tym że ktos co nie którym zrobił wode z mózgu i oswiadczył że deszcz pada "bo ciemny lud to kupi"? Czy ktos moze mi to wyjasnic? Co Kurski ma na mysli mowiac o Michniku? Mowi o ostatnich 20 latach

  7. #1297
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Weeskacz, zadałeś dużo pytań parę postów temu, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie ( z braku czasu: poker, dziewczyna, uczelnia, niekoniecznie w tej kolejności ).

    Odniosę się tylko do tych najważniejszych:

    - Wajda ma prawo do mówienia publicznie tego, co mu się podoba, zwracam tylko uwagę na to, że bez żenady nazywa TVN NASZĄ stacją na zebraniu komitetu poparcia Bronka
    - jeśli ktoś jest katolikiem, to powinien rozwiązywać problemy "w rodzinie". Widziałeś "Ojca Chrzestnego"? Było tam spotkanie rodziny Corleone z Turkiem, w pewnym momencie syn szefa wyskoczył z czymś tam do Turka i został za to zje...zbesztany przez tatusia. Dlaczego? Bo mówił swoje zdanie, a nie reprezentował rodziny. To samo jest z Komorowskim, który "nie boi się ekskomuniki". No to stary, określ się, czy jesteś z rodziną czy nie. Rozmawiaj, miej wątpliwości, drąż temat, ale nie niszcz jedności swojej wspólnoty przez takie gadki.

    Wiem, że wielu z Was ma wyjebane na katolicyzm, ale zrozumcie, że siłą każdej organizacji leży w jedności. To forum też ma swoich biskupów (adminów), ma możliwość dyskusji (wątek o sprawach forum), ale ma też możliwość ekskomuniki (ban), bez tego wszystkiego nie dałoby się tutaj nic stworzyć. Kurde, ale porównanie wysmażyłem

    Cały ten wątek jest tak naprawdę dyskusją o niczym. Wystarczy, że zwolennicy partii PO-PiS-PSL-SLD odpowiedzą na pytanie, dlaczego Polska w obecnych czasach, gdzie nie ma wojen, nie ma granic, jest wolność, rozwija się w tempie paru procent rocznie? Czy 20 lat wolności to mało czasu na dogonienie Niemców? Czy my jesteśmy jacyś tępi, leniwi? Co na teraz kurde przeszkadza rozwijać się w tempie dwucyfrowym?

  8. #1298
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Tak mówią kolesie bez pogladów. Tzn z poglądami : mam takie jak powiedza inni że mam mieć. Nie wiem o co ci chodzi z ta jednościa rodziny, bo to jakis biskup wyskoczył przed KAMERAMI o ekskomunice. Zagroził publicznie ... czy to jest jednośc?
    YouTube - Richard Dawkins i ojciec George Coyne 1/7napisy PL Tu jest rozmowa z kolesiem któremu ten biskup może buty czyscić.

  9. Krótko tematy, które trochę się łączą...

    1. Kapitalny wywiad - diagnoza chorego socjal-totalitaryzmu w jakim przyszło nam żyć:
    Nie ma szans, by w Polsce powstały Google albo Facebook - Finanse - WP.PL

    2. Trochę poszlak, dlaczego tak jest, jakiego pokroju są ludzie ten ustrój tworzący:
    YouTube - Fakty o Stefanie Niesiołowskim

    3. I na pocieszenie, resztki zdrowego rozsądku w Policji, która broni patriotów podczas marszu niepodległości przed lewakami (filmik na stronie):
    Nicek.info "Ratunku, Niemce mnie biją 2"
    a tu fotorelacja w dwóch częściach:
    Warszawa, krew i kamienie. Część 1: "K..a! Tam jest moje auto!"
    Warszawa, krew i kamienie. Część 2: Teoretycznie dobrzy

  10. #1300
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta

    3. I na pocieszenie, resztki zdrowego rozsądku w Policji, która broni patriotów podczas marszu niepodległości przed lewakami (filmik na stronie):
    Nicek.info "Ratunku, Niemce mnie biją 2"
    ja jebie, widze sztandary obiektywizmu niedostepne dla zwyczajnych czytelnikow wyborczej