Strona 12 z 253 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2529
  1. #111
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta

    trzeba slepym byc ,zeby nie widziec do czego "wolna amerykanka" doprowadzila...
    hahaha
    to raczej ty jesteś ślepcem jeżeli widzisz/widziałeś gdzieś "wolną amerykankę"

  2. #112
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    hahaha
    to raczej ty jesteś ślepcem jeżeli widzisz/widziałeś gdzieś "wolną amerykankę

    slepcem,jezeli widze?.. teraz to rozumie twoja(wasza) "konserwatywna" logike

  3. #113
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Ucio czy wolna amerykanka to sugestia ze kryzys jest spowodowany zbyt mala liczba regulacji a zbyt duza wolnoscia LOL ???


    Bo z tego co ja wiem to kryzys wynika z tego ze w USA sobie wymyslili ze kazdy obywatel powinien miec wlasny dom nie wazne czy go stac czy nie

    Wiec poprzez wtracenie sie panstwa i zmuszenie bankow do udzielania ludziom pozyczek powstala banka spekulacyjna na nieruchomoscia plus kiedy skonczyl sie chyba 2 letni okres zmniejszonych odsetek dla ludzi zaczelo coraz wiecej osob miec problemy a dalej juz zaczelo sie toczyc

    a teraz wtracanie sie panstwa w ratowanie gospodarek co powoduje ? to ze banki chetniej daja kredyty panstwu niz firmom.

    Zreszta szkoda gadac bo o kryzysie ciagle sie mowi w wielu zrodlach wiec nie ma sensu zebym tutaj pisal o tym

    A skoro program UPR to taka utopia to co ci szkodzi ? zaglosuj na nich przez utopi nie da sie wprowadzic Wiec nic nie zrobia to i tak bedzie o wiele lepiej niz np robila poprzednia koalicja


    Pozatym tak naprawde to przyzwyczajenie i nierozsadne uznanie ze cos musi byc tak jak jest teraz powoduje trudnosci we wprowadzeniu pewnych rzeczy z ich programu

    Np wszechobecny w europie Vat w Usa nie istnieje. I w wielu krajach mozna znalezc rozne fragmenty programu UPR ktore sie sprawdzaja

    Pozatym nie ma co gdybac bo najlepiej przemawiaja za programem UPR liczby i logika

    A co do latarnika to on dlatego moze dawac zaskakujace wyniki bo dotyczy spraw Europejskich glownie wiec UPR jest np podobnie rpzeciwny unii i wielu jej zasadom tak samo jak PIS jednak pis kieruje sie rzekomymi pogladami patritycznymi a UPR raczej glownie wolnoscia gospodarcza

  4. #114
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    godek,nie wiem z czym ty sie chcesz zgodzic z wpisu hitmana...
    Ze wszystkim, ale zapomniałem że pewne obszary logicznego myślenia sa zamknięte na stałe dla socjalistów więc no offence...i jeżeli program UPR jest utopią to pokaż mi program partii politycznej, który nią nie jest.

  5. #115
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    sebkrol,napisze w skrocie,

    1.powodem kryzysu na amerykanskim rynku byl powodem zlej regulacji pieniadza przez FED(GREENSPAN).wielu powaznych ekonomow twierdzilo jz na poczatku 2000 ,ze polityka "taniego pieniadza" doprowadzi usa do spekulacyjnego wzwyzku cen a przez to powaznego kryzysu.chcialbym wspomniec,ze ilosc pieniedzy m3 wzroslo od 2000 do 2006 z 5bilionow do 10bilionow....!!W 2002 roku pan greenspan powiedzial tak slynne slowa(upadek enron)-->capitalism is not working...pamietne sa slowa od demokratow,ze greenspan dominuje bialy dom busha..jego experymentalny hedoistyczny system regulacji byl ogromna pomylka,co doprowadzila to tego kryzysu,za pozwoleniem administracji busha...

    2.wtracenia sie panstwa i zmuszenia bankow do udzielania kredytow?-->LOL..jak by to mialo wygladac?
    faktem jest banki,zeby zarabiac,dawaly kredyty prawie kazdemu.nie trzeba bylo miec ,zadnego majatku.wystarczylo miec prace i dostawalo sie kredyt...(np w niemczech banki ogolnie daja taki kedyt jezeli kredytobiorca ma min.30% wlasnych ).ludzie stwierdzili,ze po krachach na gieldzie w 2000 roku bardziej bezpiecznie jest inwestowac w immobilie niz na gieldzie.domy mialy byc ich renta.

    3.banki daja chetniej pieniedzy panstwu niz firmom-->huh????co to za banki daja pieniadze panstwu(usa)?
    sorry ,nie mam czasu teraz,dokoncze pozniej

  6. #116
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Niestety z polityka jest podobnie jak z pokerem. Liczy sie rezultat dlugoterminowy. Byle debilowi mozna wmowic, ze dodatkowe regulacje sa potrzebne a pieniadze pozyczymy i bedzie dobrze.

    ucio, mama chyba Ci czytala w dziecinstwie jakies krzywe bajki.

  7. #117
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    ok,wystarczy o tym kryzysie.sorry seb,czesto lubie twoje wpisy,ale akurat na temat gospodarki to jedynie wieszze trawa gdzies piszczyy ,tylko nie wiesz gdzie(no offence)

    4.mi osobiscie jest to obojetne.szkoda mi by bylo polski i porzadnych ludzi,ktorzy by sie utopili :P
    5. jest sales tax
    6. jakie wazne fragmenty programu upr dzialaja i w jakim kraju?
    7.jak mozna byc przeciw "lapie",ktora karmi twoj brzuch"?....przeciez bez miliardow z uni i gwarantowanej stabilnoesci systemu uni europejskiej, polska by teraz wygladala gorzej niz przed 2002 roku...

    godek,einstein mowil o sobie ,ze jest sozialista...a akurat logicznie on myslec potrafil utopia nie sa wszystkie te,ktore sa przeciwko kaosu i anarchi...

    demi,byle debil nie zrozumie ze regulacja nic nie ma wspolnego z pozyczeniem pieniedzy...
    i mniej przynajmniej odrobine kultury i nie wtracaj osob(mamy)do tej "dyskusji...

  8. #118
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Wolę nazwę "konserwatyści". UPR po prostu ostrożnie podchodzi do wszelkich nowinek, które ludzie wprowadzają do życia społecznego lub gospodarczego. Na przykład wszechobecny socjal w krajach rozwiniętych to stosunkowo nowy wymysł, który, jak widzimy w obecnym kryzysie, nie ma racji bytu.

    Niedawno pewna mocherowa babcia (w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, czyli RM i PiS) nazwała UPR sektą, bo...ma małe poparcie Nie trafił do niej argument, że w UPR nie uprawiają populizmu, więc są niepopularni.

    Prawda jest taka, że UPR to jedyna nielewicowa gospodarczo partia w Polsce. Nie będzie jednak rządzić, bo do polaków nie dociera, że tak biednego kraju jak nasz nie stać na rozdęte wydatki socjalne. Polska jest jak biedak, który w drogę do bogactwa zaczyna od kupna mercedesa na kredyt. Ale ludziom się tego nie wytłumaczy, bo przecież wszystkie partie w sejmie mówią, że "im się należy".

    Nic nikomu się nie należy. Nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad. Każda złotówka wydana przez państwo ponad to, co absolutnie konieczne, to złotówka skradziona.

    Nigdy tego nie rozumiałem. Kiedy Kowalskiemu ukradną sto zł, jest w stanie gonić złodzieja, ale kiedy państwo łoi go z grubej kasy na podatkach, żeby utrzymać bandę darmozjadów, Kowalski nie tylko nie ma nic przeciwko, nawet łyka brednie rządzących o "sprawiedliwości społecznej" z uśmiechem

    1.socjalizm powstalem w tym samym czasie jak konserwatyzm..i nie jest jaks tam nowinka
    2.wlasnie w czasach kryzysu pokazuje sie jak wazne jest sozial..dlaczego niby nie ma racji bytu?
    3.aha w upr nieuprawiaja populizmu,wiec nie sa popularni..jak ten argument nie mogl trafic!!
    4.rozdete wydatki socjalne? polskie wydatki socjalne na rok 2008 to ok.21% bip .w szwecji ,niemczech i wielu innych krajach jest to od 32-35%.wiec ponad 50% mniej niz na "zachodzie"
    5.nalezy sie poniewaz wydatki socjalne to renty i emerytury ok.45%(oczywiscie przyznawanie tych w polsce to raczej kpiny sa w wielu przypadkach),8% do osob niepelnosprawnych,8%rodzin i dzieci(w duzej miarze samotnych matek z dziecmi).jedynie 5% to bezrobotni.jezeli wiekszosc z tych osob ty nazywasz banda darmozjadow,placzac nad lojeniem z grubej kasy, to dla mnie ty zawsze bedziesz "biedny" .bo,imo nie zrozumiales jedno z najwazniejszch sens zycia..

  9. #119
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Hmm, trochę beton. Nie mam czasu odpowiadać na wszystko, tylko ta "ręka karmiąca swój brzuch" rzuciła mi się w oczy. Wszystko pięknie, ale jakieś 50% z tej ręki wylatuje i jest marnowane. No bo jaką *podaż* generuje biurokracja? I proszę bez modeli Keynsowskich, bo u niego wszystko działa tylko przez parę lat.

    I jeszcze jedno. To, że Niemcy wydają więcej nie oznacza, że my wydajemy mało.

    Czekam na krucjatę ZbigAncha

  10. #120
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Ucio moze masz racje bo ja ani nie studiuje ani nie zglebiam jakos super ekonomi gospodarki Ale czesto cos ogladam czytam slucham i sam staram sie myslec

    Moje poglady wynikaja tez z tego ze ja osobiscie oczekiwalbym od panstwa swietego spokoju co najwyzej takie absolutne minimum drogi policja sady wojsko itp

    Ale np prawda jest taka ze np VAt sposob jego naliczania ejst chory przeciez ile miliardów kosztuje rozliczanie Vatu ? ile czasu traca pracodawcy na branie faktur vat ubieganie sie o zwrot tego pdoatku denerwowanie sie na opoznienia itd nie mowiac pewnie o armi urzednikow zajmujacych sie pobieraniem i rozliczaniem tego Nie mozna by odpowiednio zwiekszyc podatku dochodowego ? Albo inny sposob ktory bedzie tanszy w pobieraniu/rozliczaniu ?

    zreszta nie chce by to sie stala jakas mega dyskusja nie bede sie za duzo wypowiadal bo w wielu zrodlach wielu zrobilo to lepiej niz ja bym mogl