Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Wczoraj miałem ciekawą sesję ze 3 razy dostałem Ak 2 razy kolesie się wypłacili (po moim becie foldy na flopie; zawsze A lub K leżało). Niestety przyszła pora na 3 Ak, hearts. Dostałem je na BB. Koleś z middle-position dał raise do 4$ (8 bb). Dałem call.

    Flop wydawał się przyjaciel:
    Kc, Qc, 7h

    Dałem bet do 4 on raise do 9. Zastanowiłem się chwile i re-raise all in (w tamtym momencie byłem już short stackiem, jakieś 20 dolarów mi zostało;gram NL 50 by wyrobić bonus z bonuswhores)

    Opponent pokazał mi 77.

    Jako, że miałem już kilka takich rozdań proszę Was o waszą opinię co należy zrobić pre-flop? na flopie? Czy było to dobre rozegranie? Czy tylko pech. Mając AK dostałem co chciałem czyli top pare na flopie.

    Ogólnie rozgrywanie AK jest dla mnie EV-. Zawsze jak mi flop pasuje (top para, dwie pary) mocno raisuje, żeby wyrzucić z rozdania przeciwników bo boje się runnerów. Natomiast jeżeli dostaje raisa lub call prawie zawsze jestem już zdominowany jak w opisywanym wyżej przypadku.

    Ps. Proszę o konstruktywne opinie.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    Ja mysle ze powinienes sprobowac zagrac duzo mocniej w fazie pre-flop zamiast tylko callnac jego bet, tak aby przeciwnikowi nie oplacalo sie szukac seta.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Mało danych o rodzaju przeciwnika, o stole (FR, czy 6max ?) o wielkosci stacka przeciwnika. Czy ten przeciwnik często betowal pf o 8bb czy byl to jego pierwszy raz itd. itp.

    Z Twojego przekazu wynika, ze miales jakies 28$, czyli troche ponad 50% max. stacka, dlatego ciezko byloby tutaj spasowac, jakbys mial 100BB lepiej dac call na flopie i ewentualny pas na mocny bet na turnie. Biorąc pod uwagę wielkość Twojego stacka myślę, że w większości przypadków zagrałbym po prostu AI pf.

  4. #4
    Ok dzięki wielkie za posty. Konkluzja prosta - bardziej agresywna gra.
    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam,
    tomazo

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    zgadzam sie z sharkerem, ze z troche ponad polowa stacka AI pf nie byloby zlym zagraniem, ale prawda jest taka, ze po prostu nie powinienes imho grac z polowa stacka, nawet wyrabiajac bonus, bo wtedy odbierasz sobie mozliwosc podejmowania decyzji na turnie/riverze

  6. #6
    Kaska z bonusa już wypłacona. Teraz pogrywam na I4poker (b2b i Bossmedia. Dzięki radom Sharkera i Kraksa gram bardziej agresywnie w fazie pre-flop.... i.... musze powiedzieć, że przynosi to skutek. Owszem zdazają się baqd beaty jak dzisiaj gdy moje AA sprawdził koleś z 62off po podbiciu o 6 BB.

    Wydaje się tylko czytanie forum, a na moje EV+ wpływa baaaaardzo pozytywnie.
    PS. God bless forum.pokerzysta.pl

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Grając shortstackiem nie rób flat-calli przed flopem z AK. Reraise, do kwoty która Cię przywiązuje do puli i jesteś z reguły nie do wyrzucenia na flopie.

    Masz za mało żetonów aby 'wybadać' sytuację na flopie. Kiedy już się okazuje, że jesteś w d. z reguły i tak większośc Twoich żetonów znajduje się w pocie.

    Grając z małą ilością żetonów często musisz gamblować. Taka natura shorta.

    Czy musiałeś to przegrać? - poległeś z honorem.
    Ostatnio edytowane przez doodydota ; 08-11-2007 o 08:38