Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    186
    Powiedzmy, ze gracze na stoliku maja po 1BI, jestesmy na middle position, dostajemy AQo. Akcja - UTG lub UTG + 1 standardowy raise, powiedzmy jeden lub dwa calle. Co robicie w takiej sytuacji? Znajomy twierdzi, ze z jego doswiadczenia wynika, ze najlepiej dac fold. Nie do konca jestem o tym przekonany, moim zdaniem jest to zbyt tight. Co prawda ja gram glownie stoliki 5-6 max, dlatego pytanie kieruje do doswiadczonych graczy full ring.

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    233
    Sporo zależy od tego co wiesz o zawodniku, który raisował. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście to zagranie może wydać sie zbyt tight, ale jeżeli wieźmiesz pod uwagę, że A) na full ringach 90% lub więcej zawodników gra bardzo tight B) raise z początkowych pozycji oznacza najczęsciej wysoką parę, AK lub conajmiej AQs to prawdopodobnie nie jesteś w stanie wyciągnąć nic z tego rozdania, chyba, że trafisz monstera ( mam tu na myśli co najmniej 2 pary ).Najczęsciej call pociągnie za sobą jeszcze conajmiej 1-2 calle za tobą ze względu na oddsy. W tym momencie, przy 4-5 zawodnikach w pocie trafienie asa na flopie często będzie zgubne: A) raiser ma AK B) ktos trafil seta C) gracz z póznej pozycji, który callowal z Axs ze względu na oddsy trafił 2 pary.

    Nie zrozum mnie źle, nie mam na myśli, że należy tą ręke foldować, po prostu będziesz musiał ją potem rozegrać bardzo ostrożnie.

    PS: to co napisałem tyczy się middle stakes i multitablingu

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    186
    Czy naprawde az tak czesto jak sie ma AQ to ktos inny bedzie mial AK? Na pewno nie chcemy miec 4-5 zawodnikow w rozdaniu, wiec pozostaje nam albo raise albo fold. Ja jednak gralbym raise.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    AQ to latwy zrzut, chyba ze raisuje jakis donk 60/20, wtedy proponuuje sprawdzic. Przecietny gosc z fr podbija w early tylko AA-JJ, AK przeciwko tym reka twoje AQ jest bardzo slabe.

    DuzySlon

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Raise/call. Nigdy fold. Zależy co prawda gdzie.
    Na mojej ulubionej Boss Media bezwzględnie jak wyżej.
    Ale zgadzam się, że jak się da call to po flopie ostrożnie.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    wypowiedz nad moja mi sie bardzo podoba i sie pod nia podpisuje.

  7. #7
    Call, wiekszosc regularsow na fr maja troche wiekszy zasieg rak na UTG, mianowicie 99+, AJs+, KQs wiec nie musisz byc zdominowany. Do tego masz pozycje i callerow przed soba wiec raiser nawet jak ma AA,KK to nie musi dac lead beta po flopie ze wzgledu na multiway pot wiec masz szanse obejrzec turn za free.