Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez autoexec Zobacz posta
    nie rozumiem dlaczego wyżej ma tak nie być,
    Bo im wyżej, to tym więcej ludzi wie, że bez silnej ręki nie należy dawać akcji nitom tak samo jak nie należy bluffować calling stations? To że nitom udaje się zarabiać jest IMO wynikiem słabych przeciwników a nie umiejętności nita. A im wyższe stawki tym mniej słabych graczy. Ponadto im wyższe stawki, tym mniejszy winrate gracza (aczkolwiek to już jest niezależnie od stylu gry).

    Nie twierdzę bynajmniej że przecięty nit nie zarabia. Twierdzę tylko, że przeciętny nit ma dużo mniejszy winrate niż przeciętny gracz powiedzmy 25/17. Oczywiście ten większy winrate jest okupiony większą wariancja bankrolla i większą ilością trudnych decyzji do podjęcia w trakcie gry, ale to nie powinno mieć większego znaczenia ponieważ IMO chodzi o maksymalizację winrate a nie o minimalizację wariancji czy łatwość gry.

    jdx

  2. #22
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    a ja zawsze myślałem, że nit to nieprzewidywalny wariat, a nie dobry TAG/TAA...

    pozdr
    Warsaw

  3. #23
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Warsaw, czy Twoją wypowiedzią chciałeś zasugerować że gracz 15/12 to jest dobry TAG na SH? Bo moim zdaniem nie jest. Moim zdaniem to jest nit.

    jdx

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    chodzi mi generalnie o pojecie nit. Do tej pory nie spotkałem się takim okresleniem względem taga - nieważne na jakich stawkach/w jakich grach. ale może za mało poruszam się po zagranicznych forach

    pozdr
    warsaw

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Nit to jest właściwie TPP, koleś, którego calle są silniejsze, niż raisy TAG-a i którego raisy krzyczą NUTS!!! Po prostu gracz, który się bunkruje, ma na FR VPIP<10 i nie daje akcji bez monstera cokolwiek by się nie działo.

    W jednym z ostatnich odcinków HSP bodajże Harman zażartowała, że Sammy Farha jest nitem. Myślę, że dobra definicja nita to "odwrotność Sammy'ego Farha"

    pzdr

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nit to jest gracz który:
    1. czeka na dobrą rękę i/lub
    2. unika ostrych konfrontacji bez bardzo silnej ręki.

    Moim zdaniem przeciętny gracz 15/12 na SH pasuje do obu części tej definicji.

    jdx

  7. #27
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    nawet nie zartujcie ze myslicie o sfoldowaniu
    pytanie standart raise czy all in

    Poniewaz AA, KK wykluczamy na miesjcu masz nutsa, dlaczego chcesz spasowac nutsa przed flopem?

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    ok, może to ja coś pokręciłem... na żywo w vegas kilkakrotnie spotkałem się z zupełnie inną definicją, gdzie okreslano nitem gościa, który jest kompletnym wariatem.

    pozdr
    warsaw

  9. #29
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Kapol a skad bierzesz te podsumowania? Pewnie to jakis gracz zamiescil gdzies tak?
    Tak. Aczkolwiek nie wiem w jaki sposób ta baza danych jest zebrana, bo niemożlwym jest aby jeden gracz miał tyle info o przeciwnikach w swojej bazie.

  10. #30
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Tak. Aczkolwiek nie wiem w jaki sposób ta baza danych jest zebrana, bo niemożlwym jest aby jeden gracz miał tyle info o przeciwnikach w swojej bazie.
    No to napisz jeszcze gdzie to mozna znalezc