Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć jak i czy inwestujecie swoje ciężko wygrane pieniądze ? Giełda/obligacje/fundusz inwestycyjny itp. Macie jakieś doświadczenia z tym związane ? Co polecacie ?

    pozdrawiam
    sharker

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    AA- allin pf

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Sharker Zobacz posta
    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć jak i czy inwestujecie swoje ciężko wygrane pieniądze ? Giełda/obligacje/fundusz inwestycyjny itp. Macie jakieś doświadczenia z tym związane ? Co polecacie ?

    pozdrawiam
    sharker
    Przeciez w pokera nie da sie wygrac!

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    ja za wygrane pieniadze robie rebuya

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Potraktujcie choć raz poważnie wątek, bo jest ciekawy. Sam mam takie plany. Myślałem o Forexie dla wprawy przed giełdą, kiedy już opanuję giełdę chciałbym się dowiedzieć więcej o funduszach inwestycyjnych.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    16
    A tak z ciekawosci to moze napiszcei ile wygraliscie w tego pokera ?? od jakich stawek zaczynaliscie i ile przegraliscie na poczatku ?

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    ja w fundusze inwestycyjne. tak zeby byla jakas emerytura po 20 - 30 latach nasza kasa bedzie robila taki procent (liczac 10 - 15% na rok, bo tyle srednio robia, chociaz w ostatnich latach duzo wiecej), ze bedzie mozna wyzyc z samych odsetek
    Ostatnio edytowane przez c00lf0n ; 04-10-2007 o 14:19

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez Dybus Zobacz posta
    A tak z ciekawosci to moze napiszcei ile wygraliscie w tego pokera ?? od jakich stawek zaczynaliscie i ile przegraliscie na poczatku ?
    ja wygralem 2 freerolle. raz zgarnalem 3$ a raz to juz bylo szalenstwo bo wygralem 11,25$. cala rodzina byla ze mnie dumna. obecnie gram na nl5 a zaczynalem od nl2. tylko ostatnio mialem downswinga bo przegralem pare bi i musze wrocic na nl2 chyba

  9. #9
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ja wygralem 2 freerolle. raz zgarnalem 3$ a raz to juz bylo szalenstwo bo wygralem 11,25$. cala rodzina byla ze mnie dumna. obecnie gram na nl5 a zaczynalem od nl2. tylko ostatnio mialem downswinga bo przegralem pare bi i musze wrocic na nl2 chyba
    zapomniałeś dodać, że grasz już 3 lata i miałeś też momenty kiedy szalałeś na nl10, jednak sodówka uderzyła do głowy, skutkiem czego musiałeś wrócić do freerolli.


    Sharker po tym co wyprawia ten rząd (zobacz jakie nowe uprawnienia ma CBA) to niedługo wszyscy będą przegrywali w pokera i każdy będzie głośno trąbił, że on tylko dopłaca Ale wtedy może być oskarżony, że daje łapówki. Więc najlepiej przestać grać w pokera zanim będzie to karane na równi z morderstwem albo nawet(o zgrozo) jak z publicznym wyśmianiem kaczek.

    I w ogóle co Ty chcesz oszczędać przecież w tym kraju nikt nie może mieć oszczędności legalnie. To nie możliwe - musiałeś coś zajebać, przecież każdy PISowiec Ci powie, że legalnie nie da się zarobić

    Na sam ten wątek pewnie Ziorro znajdzie kilka paragrafów.. LOL

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Legnica/Wrocław
    Posty
    149
    No giełda jak się nie znasz to lepiej nie ruszać bo można się poparzyć i stracić kilka buy inów.

    Obligacje dadzą Ci koło 5-6% max na rok ale bezpieczna inwestycja (findusze obligacji) albo fundusze rynku pieniężnego (4-5%) płynna inwestycja ale zawsze to jakiś procent a nie leżą pieniądze i inflacja je podgryza

    Co do funduszy akcyjnych to "niby" są teraz tańsze po korekcie w sierpniu. Ale to też trzeba by rozłożyć na kilka rożnych (polskich akcji, nowej europy, azja do olimpiady też bezpieczne) można też zapezpieczyć się i kupić kilka investors tfi (coś pośrednio między akcyjny a hedgingowe bo do końca to hedge oni nie są chyba - osattni miesiąc +10) lub investors gold jak wprowadzą do obrotu na gpw.

    I te fundusze też dłuższy horyzont czasowy powiedzmy min 2 lata bo czasem widzę na forach giełdowych jak piszą i psioczą na fundusze bo w miesiąc straciły a reklamy mówiły że zarobią

    Tak więc jak fundusze akcyjne ale na dłużej (zrównoważone spoko ale i tak spadają przy korektach a mniej rosną). Tak więc ładujesz w kilka TFI lub FIZ część w płyny find obligacji lub pieniężny i jesteś tight i czekasz