Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez Sharker Zobacz posta
    Giełda/obligacje/fundusz inwestycyjny itp.
    Chyba najlepiej fundusz inwestycyjny - sam się nad takim zastanawiam tylko nie wiem jaki wybrać i również prosiłbym o poradę.

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Potraktujcie choć raz poważnie wątek, bo jest ciekawy. Sam mam takie plany. Myślałem o Forexie dla wprawy przed giełdą, kiedy już opanuję giełdę chciałbym się dowiedzieć więcej o funduszach inwestycyjnych.
    Ja bym raczej proponowal gielde przed forexem, na forexie poplynac jest duzo latwiej. Oczywiscie ulotki mowia co innego .

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Chyba najlepiej fundusz inwestycyjny - sam się nad takim zastanawiam tylko nie wiem jaki wybrać i również prosiłbym o poradę.
    chyba najlepiej skandie. to jest taki fundusz funduszy.

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    150
    Jeśli myślisz o giełdzie to najpierw pobawiłbym sie na twoim miejscu w fundusze (mniejsze ryzyko), bo żeby grać na giełdzie to trzeba sie na tym znać, tez mi nowość .

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Legnica/Wrocław
    Posty
    149
    Cytat Zamieszczone przez c00lf0n Zobacz posta
    chyba najlepiej skandie. to jest taki fundusz funduszy.
    Skandie i Aegon odradzam chyba że ktoś chce dla dzieci na 15 (słowni piętnaście ) lat pieniądze zamrażać.

    Działą to w formie polisy ubezpieczeniowej dlatego przy konwertowaniu między funduszami nie płaci się podatku Belki tylko na koniec.

    Ale nie można wypłacać pieniędzy bez konsekwencji (mają fajne wzory w których płaci się za zerwanie polisy wcześniej) i najczęściej co miesiąc umówione kwoty wpłacasz. Plus dochodzą koszty ubezpieczenia i zarządzania (w TFI też ale chociaż nie ma tylu ukrytych kosztów)

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ja wygralem 2 freerolle. raz zgarnalem 3$ a raz to juz bylo szalenstwo bo wygralem 11,25$. cala rodzina byla ze mnie dumna. obecnie gram na nl5 a zaczynalem od nl2. tylko ostatnio mialem downswinga bo przegralem pare bi i musze wrocic na nl2 chyba
    no i nie powiesz mi chyba ze z 13 dolcow zrobiles biznes.

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Ja bym raczej proponowal gielde przed forexem, na forexie poplynac jest duzo latwiej. Oczywiscie ulotki mowia co innego .
    Mam znajomego, który ostatnie pół roku 'zajmował' się forexem. W ostatnich paru tygodniach zaliczył bardzo poważny downswing i to co najważniejsze - jest to praktycznie niezależne od niego. Siedzisz i modlisz, żeby na przykład dolar dalej nie spadał... Ale, ja się nie znam, może z niego po prostu marny inwestor

    Osobiście inwestowałbym w rynki rozwijające się, jak na przykład nowi członkowie UE. Ale nie sam, tylko za pośrednictwem wyspecjalizowanych funduszy.

    pozdr
    warsaw

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Jak pisali koledzy wcześniej grając w pokera to możesz inwestować w miejscówkę pod mostem. Z tego się nie da żyć!!!!

    Robota wykonanan Panie Prezesie !

    Ale gdybys miał jakieś zaskórniaczki z legalnych żródeł dochodu takich jak ciężka praca przy kampani wyborczej jedynej i słusznej partii to polecam zagraniczne fundusze tepelton, które inwestują w rynki wschodzące, głównie w surowce naturalne, które w tych krajach są głónym źródłem zbytu:
    Tempelton Asian Growth - +410% za ostatnie 5 lat ( od początku roku +62% )http://www.aegon.pl/u235/navi/32728
    Tempelton Latina America Found - +721% za ostatnie 5 lat ( od początku roku +37% )http://www.aegon.pl/u235/navi/32729
    Tempelton emerging Markets Found - +103% za ostatnie 3 lata ( od początku roku +20% ) http://www.aegon.pl/u235/navi/33248
    Inwestuj w nie w USD - w przeciągu średniego okreu zyskasz jeszcze na wartości USD, który jest aktualnie rekorodow niski w stosunku do PLN

    Pozdro:
    Karlos
    Ostatnio edytowane przez Karlos ; 04-10-2007 o 16:31

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Mam znajomego, który ostatnie pół roku 'zajmował' się forexem. W ostatnich paru tygodniach zaliczył bardzo poważny downswing i to co najważniejsze - jest to praktycznie niezależne od niego. Siedzisz i modlisz, żeby na przykład dolar dalej nie spadał... Ale, ja się nie znam, może z niego po prostu marny inwestor

    Osobiście inwestowałbym w rynki rozwijające się, jak na przykład nowi członkowie UE. Ale nie sam, tylko za pośrednictwem wyspecjalizowanych funduszy.

    pozdr
    warsaw
    Dokladnie, downswinga(i) jest tam bardzo latwo zaliczyc. Jezeli chodzi o BM i psychologiczny aspekt to jest to kilka razy bardziej wymagajace niz poker. Trzeba niezle zeby zagryzac i nie lakomic sie na latwy zysk. Stoplossy robic na 1% bankrolla i nie probowac sie odgrywac, bo zanim sie obejrzysz, gruby procent inwestycji mozna stracic. To oczywiscie ma ogromny potencjal, ale nie dla kogos, kto mysli, ze latwo na tym mozna zarobic.

    A co do niezaleznosci i modlenia sie , to moim zdaniem jest to tak (nawizanie oczywiscie do pokera): sa pewne ready (analiza rynku) i trendy (analiza wykresow), ktore pozwalaja przypuszczac, ze nasze AdKh z pozycji na flopie Ks2s7h utrzyma sie przynajmniej do turna w duzej ilosci przypadkow i ewentualnie do rivera... przy czym nie nalezy byc chciwym i robic niepotrzebnego beta na riverze ze spade, bo mozemy dostac check-raise . Oczywiscie, moze sie okazac, ze trafilismy na seta od flopa... i tutaj dziala stop loss , lub tez siedzisz i modlisz sie, zeby nie doszedl kolor na river .

    Nie wiem, czy do konca trafne porownanie, ale tak mi wpadlo do glowy i chodzilo mi o analogie do pokera .
    Wniosek jednak taki, ze w dlugim okresie czasu tez mozesz zarabiac, jednak nie tak prosciutko jak na pokerze .
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 04-10-2007 o 16:51

  10. #20
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    313
    ciekawa dyskusja
    Dla tych co lubią odrobine ryzyka polecę giełdę i grę na kontraktach terminowych. Fajna sprawa sam grałem kiedyś i to bardziej wciaga niz poker jak sie zaczynała sesja o godz 9 to odchodzilem o godzinie 17 jak sie konczyła hehe Troszkę zarobiłem no i jak to w życiu się mówi trzeba iść za ciosem i przeniosłem się na forex. Forex przy kontraktach to po prostu Porsche przy fiacie. Wachania duzo wieksze no i gra 24 godzinny na dobę. Niestety to co zarobiłem na kontraktach oddałem na forexie i zaczołem pracować jak każdy szary obywatel no i wtedy odkryłem przypadkiem pokera w śieci i się zaczeło hehehe

    P.S Jak by ktoś chciał zacząć grać na forexie to niech najpierw przeczyta z 4 ksiaski o rynku potem o analize technicznej i dopiero siada bo inaczej poczuje sie jak mała rybka w wielkim morzu. Pozdrawiam