Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    CardPlayer Polska, numer 11/12, Listopad 2007
    fragment artykulu "Nie ma miekkiej gry" Mike`a O`Malley`a

    dedykuje go wszystkim milym dyskutantom z tego watku, z bardzo, ale to bardzo szczegolnym uwzglednieniem Masha

    "Turniej no-limit hold`em z ponad 80 uczestnikami. Zostalo 10 graczy, a platnych jest tylko 9 miejsc. Objalem prowadzenie z ponad 60.000$ na 160.000$ pozostajacych w grze. Zaden inny stack nawet minimalnie nie dorownuje mojemu, powiedzialbym ze wiekszosc graczy ma okolo 15.000$. Jest jeden short-stack ktory ma cos kolo 5.500$. [blindy wynosza 2500/5000$ bez ante, wnoszac z artykulu]
    Otwieram wiele licytacji i - gdy uda mi sie skompletowac reke - przebijam, zmuszajac innych do all-ina. Podczas kolejnej rundy cztery czy piec razy kradne blindy. Jestem na malej w ciemno, a short-stack na duzej. Po wylozeniu stawki w ciemno zostaje mu 500$. Wszyscy przede mna pasuja, a ja patrze na swoje karty i zrzucam je, chociaz zeby sprawdzic wystarczylo dorzucic 2500$. [3000$ by sie z nim zall-inowac] Kiedy odrzucam karty, jeden z graczy czuje sie w obowiazku sprawdzic, co spasowalem - AK w kolorze..."

    po reszte zapraszam do lektury CPP

    dodatkowa nagroda za znalezienie 10 roznic miedzy tym rozdaniem a moim pierwszym w tym watku

    pozdrawiam

    ps. aha, zeby nie bylo watpliwosci, to nie jest artykul o potepieniu przez autora tego zagrania, wrecz przeciwnie, pisze o nim "Zrzucajac karty, gracz z duzym stackiem zapewnil sobie dobre warunki do zgromadzenia jeszcze wiekszej liczby zetonow..."

  2. #22
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Dawid, czy Ty udajesz idiotę? Cały czas piszę, że problem z AK jest sensowny i przyznałem od razu rację, a Ty szukasz w idiotycznym problemie z TT analogii, co za gość.

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    przeczytaj raz jeszcze, i sie zastanow, ktorej sytuacji kopia jest ta z artkulu CPP

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    oczywisty FOLD. Póki w grze jest nadal czterech zawodników, możemy nadal bezkarnie allinować tych z większym stackiem. W tym konkretnym wypadku, spasowałbym z TT i zagrał allin w ciemno w każdym następnym rozdaniu aż do kolejnego swojego SB. Wtedy chyba jeszcze raz fold i powtórka w następnym kółku, dopóki pozotsali gracze spadną do koło 2-3 blindów. Wtedy już możemy allinować każde rozdanie, bo stawka się wyrówna. W ten sposób stajemy się gigantycznym faworytem do wygrania całego turnieju. Pamiętam, jak kiedyś jeden z najlepszych graczy opisywał, jak na bubblu przy dwóch stołach grał allin w każdym rozdaniu i z 7-8 pozycji awansował na wicelidera. W którymś momencie będąc na SB postawił na allinie shortstacka z BB mając KK. Short sprerawdził z AQ i odpadł. Ktoś po turnieju móiw, jaką ten gość zrobił świetną robotę zdobywając tyle żetonów. Ale ten dobry gracz odparł: Wcale nie, powinienem wtedy zrzucić to KK i dalej zbierać żetony ze stołu. W momencie gdy short odpadł, ni ebyło już na to szans...

    Polecam tez handhistory z bubble wczorajszego Polish Poker Challenge oraz lekturę grudniowego cardplayera (spojler)

    pozdr
    warsaw
    Ostatnio edytowane przez warsaw ; 23-11-2007 o 01:03

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    W tej sytuacji dajesz all-in z kazda karta. Na stolikach $22 nie kazdy rozumie koncept bubble. Nawet te wieksze stacki wiedza ze musza grac spokojniej, ale jezeli zauwaza ze dajesz allin za kazdym razem, beda sprawdzac z coraz szerszym zakresem i dlugo sobie nie pokradniesz.

    Jesli spasujesz to TT na SB, w nastepnym rozdaniu Ty bedziesz na dilerze. Powienienes oczywiscie dac allin w ciemno. SB wtedy bedzie musial Cie sprawdzic. Lepiej wiec zrobic to od razu, bo:

    1) 10 10 to monster vs random hand
    2) jest zawsze jakas szansa ze BB spasuje preflp.

    Wcale nie, powinienem wtedy zrzucić to KK i dalej zbierać żetony ze stołu. W momencie gdy short odpadł, ni ebyło już na to szans...
    Przypomina mi to tok myslenia uzytkownika444: "przegralem rozdanie, zagralem zle. wygralem rozdanie, zagralem dobrze" CHyba o to w pokerze chodzi zeby doprowadzac do sytuacji allin preflop kiedy jestesmy faworytem 75/25.

    I nie wiem dlaczego "nie bylo szans" na kradzenie kiedy "odpadl shortsack". Przeciez kiedy zostało ich trzech, to nadal nie beda go sprawdzac z byle shitem. Co najwyzej rozszerza swoj zakres z Aj+ do A9+ i z 99+ na 22+. To i tak ok 30% kart

    Pozdrawiam

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    coz, kazdy ma swoja strategię Pamiętaj, że przy takich stackach, ja nie mam NIC PRZECIWKO temu, żeby taki short się podwoił. Wtedy przez chwilę bezkarnie będę znów mógł się budować. Twoją teorię porównania gry na bubble z teoriami użytkownika4444 oraz z tym, że na bubble mamy zamknąć oczy i napieprzać, żeby doprowadzić do sytuacji 75/25 (czyli w domyśle nie wywierać presji na shortstacków i pasować układy, które nie doprowadzą nas do 75/25) pozwolę sobię nie komentować, bo jak napisałem wyżej - każdy ma swoją strategię. Tak samo z sytuacją, w której myślisz, że gra nie zmieni się, gdy zostanie już tylko trzech graczy w kasie. W sytuacji gdy jestem wielkim chipliderem, chcę żeby bubble trwało jak najdłuzej.

    Pozdr
    Warsaw
    Ostatnio edytowane przez warsaw ; 23-11-2007 o 13:56

  7. #27
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    496
    Warsaw ciekawe to co napisałes i sytuacja ze środowego turnieju na expekt pokazała ze jest w tym wiele racji, ale co jezeli z jakąś marginalną ręką postawisz sie na allinie i dostaniesz call od lidera albo kogos kto ma większy stack i wjebiesz bo on akurat pokaze AA??

    Pozdro

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    no cóż, ta strategia jest idealna właśnie dla chiplidera. Inni muszą ryzykować odpadnięcie przed kasą, i w tym cały trick. Jeżeli sam miałbym mniej żetonów, to na pewno nie grałbym w ten sposób, a wybrałbym jakąś zmodyfikowaną wersję W turnieju środowym, gdy zostało 21 zawodników, miałem około 43k i było to najwięcej na stole. Ale gdy 21-szy w końcu odpadł (a specjalnie oglądałem pozostałe stoły modląc się, zeby nic takiego nie nastąpiło) miałem już ponad 100k. Większośc osób przy moim stole wiedziała co się dzieje, ale była bezradna. Jedynym sposobem na tak grającego chiplidera jest zagranie allin ZANIM on to zrobi (a nie żaden raise, co jeden gracz u mnie próbował), bo trzeba pamiętać, że ja NIE CHCĘ, żeby ktokolwiek odpadał. Więc mi sprawdzanie nie na rękę, ja chcę tylko, żeby pozostali zostali postawieni przed wyborem - ryzykuję odpadnięcie z niczym po 5h gry, czy poczekam, aż ktoś inny odpadnie. Gdyby na moim stole ktoś nagle sam zaczął stawiać alliny przed moim ruchem, musiałbym coś skorygować. Chyba już nic więcej nie napiszę na ten temat, bo widzę, że dla wielu osób strategia bubble nie jest do końca zrozumiała. Ale faktem jest jedno, taka gra ma większe szanse na powodzenie własnie w takim turnieju jak środowy, gdzie gramy praktycznie freerolla o spore nagrody i turniej trwa kilka godzin. W sicie gracze stawiają większy opór, bo zaraz sobie zaczną następny. Niemniej, tam też strategia bubble jest dosyć istotna i często pozwala wygrac turniej zanim dojdzie sę do kasy.

    pozdr
    warsaw
    Ostatnio edytowane przez warsaw ; 23-11-2007 o 14:42

  9. #29
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez electer Zobacz posta
    mialem dzis ciekawe rozdanie na bubble 1-table sicie za 22$ na ongame

    blindy 150/300

    SB(Ja) 10.000
    BB 500
    UTG/CO 1.500
    Dealer 3.000

    UTG fold
    Dealer fold
    widzimy przed soba TT, duzej zostalo 200 po daniu blindy

    co robimy ?

    pozdrawiam
    Witam
    Zacytuje ten przypadek, bo trochę sie pogubiłem, wydaje się że
    równolegle omawiane są dwa przypadki.

    Przyznam się, że jak spojrzałem to nawet nie pomyślałem o FOLDzie.
    Za foldem optował m.in. Warsaw, ale agrumentacja nie do końca do mnie przemawiała.
    Szczególnie w pokerze nie lubie "opisowych sytuacji", jestem
    gorącym zwolennikiem matamatyki.

    A ten przypadek to CZYSTA matematyka oparta o teorie ICM.
    (przyjmuje standardowy podział nagród 50,30,20)

    i Stosując tą teorię mamy :

    a) przypadek FOLD - nasz ICM wyniesie 42,21%
    b) przypadek Allin i call BB

    Szanse TT i random to 75,012%
    W przypadku, gdy nasze TT się utrzyma nasze ICM wzrośnie do 43,53%,
    w przypdaku porazki spadnie do 41,5%,

    czyli 0,75012*43,53+ 0,24988*41,50% = 43,0227%

    Jak dla mnie 43,02% jest większe od 42,21%
    i nie ma innej poprawnej decyzji, tylko ALLLLLIN

    FOLDEM oddajemy grosze, ale oddajemy

    pzdr

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    To ciekawe z tym turniejem i 21 graczami. Mozesz napisac ile wynosilo wpisowe i jakie byly sumy za miejsca 11-21 i top3?