Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Hero na butonie widzi (55$)
    masa limperów
    Hero call
    sb(51$) call
    bb(80$)raise 4$
    3 calle
    Hero call
    sb raise 25$
    bb call
    Hero call
    Flop:

    sb bet 26$$
    bb fold
    Hero?(trzeba dołożyć 26$ do puli 132$)
    sb gralem z nim wielokrotnie na stolikach,najprawdopodbniej ma AAxx co najmniej jedno s,ale zwarzając na okoliczności może mieć też inną ręke
    bb agrodonkraisował 6 karte z rzędu o pota,nie zwarzając wcale na pozycje,sb pewnie też to załoważyłHero znalazł się w trudnej sytuacji,co powinien teraz zrobic?
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 29-09-2007 o 11:51

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie, no przy pot odds 5:1 to chyba jednak call. Byłbyś praktyczie załatwiony jeśli delikwent miałby coś w stylu AdQdKhJh, AdQdAhTh lub AAKK, ale chyba w większości przypadków jesteś "tylko" 4:1 dog. Ponadto IMO możesz po cichu liczyć na to, że talia jest bogata w karty których potrzebujesz. Easy call.

    Hehe, Omaszka to jednak niezła "action game", szczególnioe gdy ma się aggro donka przy stole.

    jdx

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    fantazyjny ten call preflop
    i malo fantazyjny flop
    chyba jednak poczekalbym na lepsza okazje donk tez ma prawo czasem cos trafic
    mimo dobrych procentow z ciezkim sercem fold ale nie opisywalbym tego bo zrzucilbym pre

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Bez sensu, jak można wejść z taką kartą do gry i jeszcze się zastanawiać czy callnąć bet złapawszy bottom parę... : o

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    cóż ja nie bylem w tej parti Hero tylko sb
    ale Hero jest dobrym wygrywającym graczem(oczywiście jak na te stawki),odsy mial dobre na flopie do callowania,ale przyznam szczerze że ja bym na jego miejscu na flopie nie callowal
    mialem ,nie mialem pozycji i wiedzialem że bb zrobi bet pot dlatego daje check potem raise pot z nadzieją zgarnięcia pota odrazu lub gry 1/1 z agrodonkiem z bb
    Wierzcie lub nie ale wiedziałem mniej więcej jakie karty ma buton,i bardziej obawiałem się ze agrodonk złapał flopa niż on,więc totalnie mnie zdziwił fold bb i call butona,szczegtólnie że chyba też powinien mnie kojażyć,skoro ja zdążyłem zrobić o nim pięciozdaniową notatke.
    Widocznie obstawił mnie na AAxx gdzie xx mogl dawać mi ogromną przewage albo niewielką,musial dołożyć niewiele do sporej puli więc postanowil zaryzykować,chyba tak można to sobie wytłumaczyć najlepiej
    A river dałmu 2 pare i zgarnoł pota
    A i jeszcze jedno gdyby agrodonk nie byl agrodonkiem,tylko dobrym graczem i pushowałby pre flop to na miejscu butona też bym się dolożył,bo 5 asa w tali niema i call najprawdopodbniej będzie już oplacalny,jednak z jego ręką przy takim zagraniu folduje pre flop
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 29-09-2007 o 12:04

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    To i tak miałeś farta że trafiłeś również FD. Gdyby nie on, to przeciwnik byłby już tylko 2:1 dog.

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jdx no nie mow że nie rozegrałem tej ręki najlepiej jak moglem
    co mialem na flopie checkować?
    on mial farta że mu dożarło a nie ja że trafilem nie najgorszego flopa
    agrodonk mógl zabierać outy nie mi a jemu,więc zagranie pre flop nie bylo najleprze z uwagi ze wszyscy pozostali spasowali.
    call w 10-15$ pre flop ok,bo ma pozycje i może ją wykorzystać,a tak wiadomo że ja zagram na flopie alla,i skoro dołożyl sie na takim to równie dobrze mógł pushować pre flop,a po co wbijać się w rozdanie kiedy na bank jesteśmy z tylu?

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    jdx no nie mow że nie rozegrałem tej ręki najlepiej jak moglem
    co mialem na flopie checkować?
    Coś takiego nawet przez myśl mi nie przeszło. Nawet gdybyś nie miał FD i gutshota, to przy takim zaangażowaniu w pulę i takim stacku jest to IMO easy push. No bo przecież najprawdopodobniej nadal masz najlepsza rękę i nadal jesteś faworytem nawet jeśli przeciwnik trafił jakiegoś niezbyt mocnego drawa.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    on mial farta że mu dożarło a nie ja że trafilem nie najgorszego flopa
    Nie, no nie mów że mu dożarło na flopie. Mógł trafić znacznie lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    agrodonk mógl zabierać outy nie mi a jemu,więc zagranie pre flop nie bylo najleprze z uwagi ze wszyscy pozostali spasowali.
    No właśnie co do tego nie jestem przekonany. Jeśli pozostali wchodzili z jakimiś średnimi/wysokimi wrapami, parkami i wysokimi kartami, to przeciwnik mógł przypuszczać że ma sporo żywych kart i że prawdopodobnie pozostali zabierali więcej outów tobie niż jemu. Dlatego też w poprzednio napisałem że "możesz po cichu liczyć na to, że talia jest bogata w karty których potrzebujesz".

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    i skoro dołożyl sie na takim to równie dobrze mógł pushować pre flop,a po co wbijać się w rozdanie kiedy na bank jesteśmy z tylu?
    No na bank koleś wiedział że jest z tyłu i prawdopodobnie podejrzewał Ciebie o AAxx, więc był z tyłu jakieś 6:4. Miał pozycję i chciał zobaczyć flopa. Gdyby nie trafił co najmniej parki albo na flopie pojawił się A, to mógłby spasować i zaoszczędzić pół BI. Dlatego w tym wypadku call wydaje mi się lepszy od pusha.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    dożarlo,chodziło mi o 2 parke na riverze,nie o flopaflopa to on przyjacielem nazwać nie mógl
    to że były 4 calle,absolutnie nic nie znaczy,bo rownie dobrze mogli callować z 8827 jak AKQQ(na tych stawkach niewielu to zrzuci pre flop)
    Widziałem dzisiaj ciekawe rozdanie na pot100 byłem butonem i miałem QQxx sb robi raise 6$(ma 50$) 4 calle do mnie,ja call
    Flop sb robi słabego cb do 7$ 2calle(90$,100$)
    Co90$(dobry gracz) robi raise do 50$,ja pasuje,sb call,2 calle
    Turn pierweszy caller push,2 push,CO po namyśle doklada river nie istotny sb ma AAxx 1 caller 888T,2 caller 2233 Co 55xx
    bylem w szoku!!!! i jak tu podeiżewać kto komu zabiera outy?
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 29-09-2007 o 16:35