Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Seat 2: MEAP ($10,077 in chips) Seat 3: 0nehyunju ($10,658 in chips) Seat 4: jspools ($7,464 in chips) Seat 6: gerholz ($7,798 in chips) Seat 7: JoNNyCycLoNe ($3,280 in chips) Seat 9: Drauger_ ($4,905 in chips) Seat 10: Alexgo1 ($7,558 in chips) ANTES/BLINDS
    Alexgo1 posts blind ($200), MEAP posts blind ($400).

    Moje karty:

    PRE-FLOP
    0nehyunju calls $400, jspools folds, gerholz folds, JoNNyCycLoNe folds, Drauger_ calls $400, Alexgo1 calls $200, MEAP checks.

    FLOP [board cards: , , ]
    Alexgo1 checks, MEAP bets $400, 0nehyunju calls $400, Drauger_ ??

    Co teraz byście zrobili??
    Ostatnio edytowane przez Drauger ; 27-09-2007 o 19:04

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    ja bym zrobil raise o pota i starał sie doprowadzić do all ina na flopie,slowpleyowanie mogloby się tylko opłacić wtedy gdyby w razie złapanego nutsowego strighta,ktoś bez open flusha złapał go rownież i doszło do alli wtedy.Wkażdym razie wyborna okazja do podwojenia albo odpadnięcia z turnieju

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    TJ Cloutier zaproponowałby call w tego typu sytuacji ...
    Na cash game walisz o pot i komu dojdzie ten zgarnie pule A tutaj mam mieszane uczucia, przede wszystkim nie wiem co to za faza turnieju (ilu jest graczy na ten moment, ile płatnych, jaki average stack), czy to był turniej z rebuy'ami i jesteś po fazie rebuys czy może zwykły freezeout. Żeby często dochodzić do płatnych miejsc trzeba unikać gamblingu, jak ktoś tutaj ma set'a i zdecyduje się z tobą grać all-in po flop'ie to macie 50-50, a takich sytuacji powinno się unikać.
    W tym konkretnym rozdaniu, jak 0nehyunju ma np. J8 i QK clubs to nie masz różowej sytuacji.

    Gracz, który wykonał call prawdopodobnie ma flush draw i jak zrobisz raise pot to powinien go wyrzucić, z drugiej strony może też zrobić call do puli Przemyślając wszystkie okoliczności chyba najlepszy jest call i zorientowanie się jak rozwinie się dalej akcja, w przeciwnym wypadku odrazu angażujesz się w wrzucenie all-in'ów jeśli jeden z nich ma np. set'a. Chyba, że chcesz poprostu podjąc to ryzyko i szybko się nabudować lub rozpocząc nowy turniej ...

    Cały powyższy text dotyczy sytuacji takiej jak ta, przeciwko shortstacką czyli powiedzmy do 3k przesuwasz all chips i raczej w dłuższym okresie nie będzię to złe posunięcie, w tym przypadku ryzykujesz odpadniecie i trzeba zagrać troche ostrożniej ...
    __
    TT
    Ostatnio edytowane przez TesseracT ; 27-09-2007 o 21:38

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    TesseracT zgadzam się,zaproponowałbym podobną gre gdyby nie stack Hero,jak dlamnie Hero musi podjąć w którymś momęcie ryzyko i podwoić się lub umrzeć 10bb to stanowczo za mało żeby móc grać na pełnych obrotach i liczyć sie w turnieju,takie jest moje zdanie
    Natomiast owszem jeżeli miałbym te informacje które wymieniłeś,mógłbym zmienić strategie gdyby do płatnych miejsc brakowału już tylko odpadnięcia kilku osób i zagrać bardziej asekuracyjnie

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    25 osób z z jakiś 115 które grało czyli avg stack coś koło 7k ja byłem z tego co pamiętam 17 w tym momencie. turniej za $5 freezout wiec po przeciwnikach się można wszystkiego spodziewać.

    P.S. me big fish in omaha

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Znowu podałeś takie informacje, że mam mieszane uczucia:P
    Biorać pod uwage wysokość wpisowego do turnieju jedyne co robie to przesuwam ssuwak na maxa w prawo i robie raise :P, a gdyby to był turniej np. za 100$ i masz: average stack, jesteś 17th i zaraz będziesz w płatnych to bardziej opłaca się rozegrać spokojnie...

    __
    TT

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Wziąłem pod uwagę wpisowe i oczywiście bet pot i dostałem instant mojego alla od 0nehyunju (BB fold). Pokazał , , , i po na turnie było już po ptakach
    nawet nie chodziło o ten turniej, a o samą sytuacje i wskazówki na przyszłość
    Po flopie miałem 52% na wygraną

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Czyli sytuacja 50-50 których trzeba unikać w turniejach ...

    __
    TT

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    zgadza się ale przynajmniej się czegoś nauczyłem

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Czy ja jestem jedynym fiszem co robi raise preflop tutaj? Mamy monstera...