Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Table 'Callisto' 6-max Seat #6 is the button
    Seat 1: sp4ks2k ($8.48 in chips)
    Seat 3: E251FF ($2.78 in chips)
    Seat 4: the_pdub ($5 in chips)
    Seat 5: HERO ($5.65 in chips)
    Seat 6: jereseja ($7.72 in chips)

    sp4ks2k: posts small blind $0.01
    E251FF: posts big blind $0.02

    *** HOLE CARDS ***

    Dealt to HERO [5d 7c 6h 8c]

    the_pdub: raises $0.05 to $0.07
    HERO: calls $0.07
    jereseja: folds
    sp4ks2k: folds
    E251FF: calls $0.05

    *** FLOP *** [8h 6s 4h]

    E251FF: checks
    the_pdub: bets $0.16
    HERO:raises $0.54 to $0.70
    E251FF: folds
    the_pdub: raises $1.62 to $2.32
    HERO ??????

    Jak grac takie nutsy???
    A moze juz PF zespulem???
    To jest moj 2 dzien w omahe i za bardzo jeszcze nie wiem jak w to grac.
    Wszystkie rady mile widziane

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    a nad czym sie tu zastanawiac?,gość zabetował za połowe tego co ma więc push,szansa że się złoży jest minimalna,a prawdopodbnie ma open flusha i pare Asów,przy większych stackach moglbyś tylko dolożyć bo masz pozycje i wyciągać go na bezpiecznym turnie.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    no wlasnie bardziej mi chodzi co robic przy full stackach.

    czy reraise alin czy tylko callowac.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dopychasz, masz redraw na fulla. Bez redrawów z nut str8 przy niebezpiecznym flopie czasem call i push na bezpiecznym turnie, czasem push - zależy od przeciwnika.

    Tutaj push ewidentny.

    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Tu chyba bedzie pasowalo

    Gralem dzis dla urozmaicenia moj pierwszy w zyciu turniej w PLO. Przed turniejem poczytalem co nieco dla odswiezenia wiadomosci. Bardzo prosze grajacych na co dzien w Omahe o ocene tego zagrania, biorac rowniez pod uwage fakt, iz byla to walka na blindach. Gdyby nie bylo flush drawa na flopie, nie mialbym problemu, ale tak zaczalem sie zastanawiac i nie za bardzo mi sie moja decyzja spodobala...

    Dzieki!

    OMAHA_HI, POT_LIMIT, T4-82199781-115
    played at "Biel" for USD TC from 2008-11-27 16:59 until 2008-11-27 17:00

    Seat 2: kalfa x ($13,762 in chips)
    Seat 3: keekkeri ($26,870 in chips)
    Seat 4: _INTELOWIEC_ ($12,021 in chips)
    Seat 5: kttknkk ($5,160 in chips)
    Seat 8: CaXcaS ($18,610 in chips)
    Seat 9: pimenta7 ($20,972 in chips)

    ANTES/BLINDS
    keekkeri posts small blind ($200), _INTELOWIEC_ posts big blind ($400).

    PRE-FLOP
    kttknkk folds, CaXcaS folds, pimenta7 folds, kalfa x folds, keekkeri bets $1,000, _INTELOWIEC_ calls $800.

    FLOP [board cards: ,, ]
    keekkeri bets $2,400, _INTELOWIEC_ bets $9,600, keekkeri bets $14,400, _INTELOWIEC_ calls $1,221 and is all-in.

    TURN [board cards: ,,, ]

    RIVER [board cards: ,,,, ]

    SHOWDOWN

    keekkeri shows [ ,,, ]
    _INTELOWIEC_ shows [ ,,, ]

    keekkeri wins $5,979, keekkeri wins $24,042.
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 27-11-2008 o 23:24

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Ciężko to na słuchu ocenić
    Gość robi normalnego cbeta po którym gdy już zrobiłeś raise to nie miałeś się nad czym zastanawiać
    Mogłeś to zagrać pasywnie i często zfloatowałbyś sobie pule na turnie,a tu przy okazji prawdopodobnie byś nie odpadł z turnieju.(ale czy byłoby to leprze zagranie nie wiem)
    Jeżeli przeciwnik ma tu jakąś top pare bez FD,to masz zdecydowaną przewagę(a przy okazji spore folding equite),jeżeli Top pare z FD nie jesteś w złej sytuacji(jednak FE przy tych blindach spada niemal ze do 0),najgorszy scenariusz to draw u przeciwnika na wyższego str8,z parą i FD,bo wtedy jesteś potężnie zdominowany
    Ja prawdopodobnie zagrałbym to na call flop i na bet turn fold,check turn to byłby prawdopodobnie mój bet i po callu nie betuje rivera(nie wielka szansa ze przeciwnik callnie tutaj z czymś innym niż flush,szczególnie ze flop rzadko trafia tutaj w seta,a 2 pary to za mało,chyba ze przeciwnik jest maksymalnym donkiem,albo też ty masz image maksi agro),po raisie się składam.
    pzdr.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Tytuł wątku pasuje do mnie, więc się podepnę. Gram PLO 6-handed (0.05/0.10 na PS).
    Dostajemy karty w stylu:




    Czyli w skrócie: wysoka para z jakimiś śmieciami (choć można by dyskutować czy JJ to wysoka para). Jak to gramy, gdy:
    1) Jesteśmy na wczesnej pozycji (shorthanded, przypominam).
    2) Jesteśmy na późnej pozycji i kilku limperów przed nami.
    3) J.w. i raise przed nami.

    Zwłaszcza asy są problematyczne. No bo niby to monster i ciężko nawet pomyśleć o zrzuceniu, ale na flopie, jeśli nie trafię swoich 2 outów, to i tak gram zwykle check-fold...

    Tu moje przykładowe rozegranie. Chociaż trochę z innej beczki, bo fakt, że wszyscy przy stoliku grali shortstackiem bardzo mi ułatwił sprawę.

    PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.10 BB (6 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com



    MP ($5.70)
    CO ($2.80)
    Hero (Button) ($12.95)
    SB ($4.10)
    BB ($5.65)
    UTG ($18.25)

    Preflop: Hero is Button with A, 2, A, 9
    1 fold, MP calls $0.10, CO calls $0.10, Hero calls $0.10, SB raises to $0.30, BB calls $0.20, MP calls $0.20, CO calls $0.20, Hero raises to $1.80, SB calls $1.50, 3 folds

    Flop: ($4.50) A, 3, 6 (2 players)
    SB checks, Hero bets $4.30, 1 fold

    Total pot: $4.50 | Rake: $0.20

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    ledwie co wstalem, wiec wiele sie nie wypowiem ale jedno uderzylo mnie po gałach . ASY bez obstawki to zaden monster.
    dzien dobry ogolnie i milego dnia

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Trias ja asy prawie zawsze raisuje. Chcesz po prostu aby w puli zostało 1 góra 2 przeciwników. Zauważ że mając nawet te gołe asy i nie trafiając seta, wygrasz 80% sparowanych stołów(oczywiście z 1 przeciwnikiem)
    Pozostale wysokie pary które pokazałeś już bardziej pasywnie, liczysz na flopy, aczkolwiek mając przed sobą samych limperów obowiązkowy bet pot z LP.

    A co do rozdania to ja bym betował pre o pota(masz A-suited i pozycję), chyba że wiem że SB jest agro i bedzie betował z każdą ręką to wtedy tak jak Ty check-raise.
    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Ja ostatnio właśnie uczę się grać shorthanded na PLO25 i z wczesnej pozycji wszystkie te ręce open raisuję na zasadzie że wszystko co jest dobre na limp jest też dobre na raise. Natomiast na pozycji po limperach z AAxx (czasami z KKxx) robię raise w okolicach pota a pozostałe pary limpuję głównie dla set value. Głównie, ponieważ na nietrafionym, aczkolwiek sprzyjającym flopie będzie można też co jakiś czas "ukraść" pulę. Na razie mam staty 30/20/3.5 i wyniki są bardzo dobre. Dla porównania na FR mam 23/6.5/2.5. Z tym że na SH gram coś w rodzaju smallballa w przeciwieństwie do FR gdzie jak już walę, to prawie zawsze walę za pota.

    Inna sprawa to też z jakimi przeciwnikami ma się do czynienia. Bo jak masz 3-4 tajtciorów to możesz śmiało raisować preflop z bardzo szerokim zakresem, a jak masz 3-4 calling station którzy preflop sprawdzą dowolny raise i postflop będą sprawdzać z drugą parą i/lub gutshotem to IMO takie badziewne parki lepiej limpować i szukać dobrze trafionych flopów i betować for value.

    No i tak jak napisał jeden z przedpiśców, takie AA z przypadkowymi kartami bocznymi to wcale nie jest taki monster.

    jdx