Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    JDX, co to jest ten smallball? Betowanie za pol puli?

    Natomiast parki rozgrywam podobnie jak JDX.
    Ostatnio edytowane przez vitek ; 09-02-2009 o 10:16

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A czemu nie gra się w Omahę w No-Limit?

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez vitek Zobacz posta
    JDX, co to jest ten smallball? Betowanie za pol puli?
    Coś w tym stylu.
    Small Ball Poker
    Small Ball Poker - Learn the Small Ball Poker Strategy

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    A czemu nie gra się w Omahę w No-Limit?
    Tam gdzie jest (np. PS lub FTP) to się gra, aczkolwiek ta odmiana nie jest tak popularna jak pot limit. Swego czasu grałem trochę w NLO8 na FTP i IMO PL jest jednak trochę lepsze od NL ze względu na to, że w PL bardziej doświadczeni gracze IMO mają większe szanse "outplayować" słabszych graczy postflop.

    jdx

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    ja na wczesnej na ogół otwieram z parami AAxx KKxx,a QQxx JJxx jesli pozostale karty nie wspolgraja raczej zrzucam(choc ze zalezy tez od stolu)na pozycji po paru limperach AAxx KKxx najczesciej raise,pozostale limp,chcoc jak wiem ze moge 1,2 limpa wyrzucic to i JJxx QQxx raisuje(wole jak wiem ze moge kogos wyrzucic raisowac te rece na pozycji nawet po limpach,niz otwierac nimi na wczesnej) a co do przypadkowego AAxx niby gowno nie karta,ale grajac ja mocno(ale z glowa) na pozycji i bedac vs jeden gracz czesto zgarniamy pule
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 09-02-2009 o 11:48

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez tipdrillll Zobacz posta
    ASY bez obstawki to zaden monster.
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No i tak jak napisał jeden z przedpiśców, takie AA z przypadkowymi kartami bocznymi to wcale nie jest taki monster.
    Monster oczywiście w tym sensie, że możemy śmiało się z tym stackować pre flop (bo chyba jest to prawdą nawet dla karty w rodzaju A A 3 7?)
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    A czemu nie gra się w Omahę w No-Limit?
    Myślę, że jakby donkownia zaczęła wrzucać all iny pre flop, to można by dostać palpitacji serca

  6. #16
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Dla mnie to są słabe karty.
    Ogólnie: najwyżej limp.
    Asy szykuję na ewentualnego reraisa jeśli mogę zaangażować połowe swoich czipsów.

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Monster oczywiście w tym sensie, że możemy śmiało się z tym stackować pre flop (bo chyba jest to prawdą nawet dla karty w rodzaju A A 3 7?)
    No możemy, ale to nie oznacza, że zawsze jesteśmy faworytem:
    Before the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    1,086,008 trials (Exhaustive)
    Hand Pot equity Wins Ties
    AcAd3s2h 47.23% 512,869 0
    9s8s7h6h 52.77% 573,139 0
    W ogóle 6789ds to mocarna ręka. O dziwo, nawet w Hi/Lo wypada nie tak tragicznie:
    Before the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi/Lo Simulation
    1,086,008 trials (Exhaustive)
    Hand Pot equity Scoops Wins Hi Ties Hi Wins Lo Ties Lo
    AcAd3s2h 57.59% 429,044 512,869 0 463,090 162
    9s8s7h6h 42.41% 264,192 573,139 0 105,860 162
    A takie AA23 off suit to jest prawie top premium hand w Hi/Lo. AA23ds jest najlepsze.

    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Dla mnie to są słabe karty.
    Ogólnie: najwyżej limp.
    No bo to są słabe karty. Ale to wcale nie oznacza, że nie można z nimi open-raisować.

    jdx

  8. #18
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Hehe, JDX, ale w ten sposób to możesz open raisować z większością any 4 cards.
    Tytuł wątku to "początkujący omahowiec" a "nie nudzący się reg"

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dla początkującego Omahowca polecam zrzucać z wczesnych pozycji gołe JJ i QQ, w zależności od stopnia agresywności przeciwników także najsłabsze KK, open limpować lub open raisować AAxx. Generalnie w PLO open limp nie jest błędem pod warunkiem, że nie planujesz zrzucać ręki na ewentualny raise.

    Właściwie to nawet doświadczeni gracze raczej nie grają z UTG JJ72r czy QQ26r - chyba że stolik jest pasywny albo wyjątkowo kiepski. Na lepszych graczy granie tego z UTG to błąd.

    Z późnych pozycji przy limperach można grać słabsze big pairs for set value i izolować z AA/KK, ale warto też czasem zlimpować najgorsze Asy lub Króle dla seta, bo jak ktoś z przeciwników trafi bottom/middle seta to prawie zawsze Ci się zestackuje. Poza tym dobrze jest miksować grę.

    pzdr

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    TLPoker - Rozdanie - pokaż : 66449
    3bet pf jest ok czy lepiej tylko call? I czy opłaca się sprawdzać jego 4beta? Na flopie to już chyba standard - miałem 65% przeciwko AAXX.
    Aha i załóżmy, że jesteśmy na miejscu przecwnika - stackujemy się na tym flopie (tylko chyba nie tak jak on - check-call, ale jeśli już, to open shove)?