Strona 89 z 94 PierwszyPierwszy ... 39798788899091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 933
  1. #881
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Otwierając dzisiaj stronkę GW, zauważyłem, że dodało mi się do konta 15$
    W historii przelewów nie odnotowałem żadnych zmian. Widocznie zrobili jakąś poprawkę kursu. Wychodzi na to, że za 2,9kzł potrącili mi z konta 954,14$, a to daje kurs 3.04 (w tym już jest fee 4$).

  2. #882
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    154
    wypłacając GW zawsze na następny dzień było wyrównanie kursów i w zależności od tego czy dolar szedł do góry czy leciał w dół dolarki wracały lub ubywały.

  3. #883
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    hmm a mi wlasnie zniknela opcja wyplaty na globe wallet.. a wazna jest do pazdziernika(mojemu braciakowi tez).
    czy komus jeszcze znikla ta opcja ?
    nie pozostaje chyba nic innego jak zamowic net+ ..
    Ostatnio edytowane przez c00lf0n ; 16-01-2009 o 10:39

  4. #884
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Dziwne. Zaniepokojony tą wiadomością aż sprawdziłem u siebie i opcja wypłaty na GW jest. Mam kartę ważną do końca sierpnia 2010. Zobaczymy co będzie w poniedziałek bo planuję wtedy zrobić sobie wypłatę.

    jdx

  5. #885
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    No i stało się... Opcja wypłaty na GW mi również zniknęła Niestety, karta jest "ważna" do września 2010 - więc kto jeszcze może, niech wypłaca, bo pewnie wycofują tę opcję masowo, niezależnie od daty ważnośći GW.
    Ostatnio edytowane przez gieras ; 16-01-2009 o 12:28

  6. #886
    pisałem do netka w tej sprawie i:

    Dear Mr. XXXXXXX XXXXXXX,

    We do apologize for this inconvenience, there was a technical issue that has deactivated many Globe Wallet cards. Rest assure that you will be able to use your card until it expires. Your card should be reactivated within the next 24/48 hours. Again we do apologize for the inconvenience.

    Any questions, please let me know at support@netpluscards.com

    Best regards,
    uradowany, że zaraz dalej będę mógł używać karty zaraz przysłali kolejnego maila, że muszę najpierw potwierdzić rachunek - więc nie mogę tego sprawdzić


    Dear Mr. XXXXXXX XXXXXXXXX,

    I do apologize for this inconvenience, I told you earlier today that your card was about to be reactivated within 24/48 hours. I missed something before that, you never sent in documents to validate your account and unfortunately we do need those documents to get your account verified and you can use your Globe wallet card.

    Here are the documents you need to send to senior@neteller.com:

  7. #887
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No ja właśnie przed chwilą sprawdziłem i opcja wypłaty nadal jest.

    jdx

  8. #888
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    a ja glupi zamowilem nowa

  9. #889
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Nie masz co się martwić - ja mam NET+ od 2 miesięcy i leży sobie nieaktywowana

  10. #890
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Zamość
    Posty
    272
    wie ktos moze jak w niej zmienic pin jesli da sie oczywiscie