Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: PT staty w PLO

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    Od kilku dni ucze sie PLO na nanostawkach na stars i mam wrazenie ze przeciwnicy daja mi spaczony obraz gry, jakie sa idealne staty w PLO.
    Po 3 dniach gry u mnie 44/13/1
    -prawie na pewno mam za maly AF (dziwnie mi atakowac z TPNK 5way na flopie, nawet z pozycja), nie wiem czy nie za duze VPIP

    Jak bardzo polega sie na statystykach opolnie jesli chodzi o przeciwnikow? i.e. w NL mozna od razu ocenic mniej wiecej jak grac przeciw 40/2/1 czy 10/7/3.5, podobne mozne wnioski wyciagnac w PLO?
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 07-09-2007 o 15:10

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    PLO to taka dziwna gra, gdzie regularnie wygrywający gracz może mieć statystyki 45/15/1.5 albo 13/1.5/5 (przykładowe zyskowne style przeciwników z mojej bazy PTO dla PLO200 FR). Generalnie Twoje 44/13 może być w porządku, ale jeśli to są statystyki z FR to trochę za luźno IMO. Na SH wygląda OK.

    AF trochę za niski - prawdopodobnie nie atakujesz wystarczająco wielu punktów w grze - np. semiblefy z LP są bardzo zyskowne. Czasem opłaca się dopchnąć do allina duże drawy - przeciwnik może zrzucić bottom/middle seta, a jak sprawdzi jesteś na coinflipie albo nawet masz szanse 60-40.

    Wg mnie na FR idealne staty to VPIP z przedziału 15-30, PFR od 4 wzwyż, AF od 1.5 wzwyż. Pamiętaj o pozycji - z LP możesz grać luźniej i agresywniej. Atakuj z LP każdą pulę przeczekaną na flopie i turnie. Atakuj czasem sparowany flop z overparką przy nie więcej niż 3 przeciwnikach. Nie bój się wrzucać AI z mocnym drawem lub top two pair (przeciwko graczom betującym mocno słabe drawy).

    Nie sugeruj się statystykami - graj to, co Ci pasuje. Dorzuć trochę agresji postfop i chłoń grę

    pzdr