Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Wątek: SH - strategia

  1. #1
    Witam!

    Raczkuję dopiero jeżeli chodzi o SH -właściwie uczę się na błędach i mam kilka zapytań:

    1) Czy gdzieś w sieci poczytam w języku ojczystym o strategiach na SH?

    2) Jak Wy rozgrywacie swoje partie SH?

    3)Jakich zasad trzymacie się grając SH?

    4)Czy dzienne swingi - wahania na SH rzędu 4-6 BI to norma - czy gram jak kretyn? (tzn potrafię wtopić, np 5BI - by po 4 godzinach wyjść, np na +3 BI).


    Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny (zakresy preferowanych rąk, itd.)

    Interesują mnie stawki 100NL i 200NL.


    pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Mielec
    Posty
    122
    1) nie spotkałem sie z poważnymi strategiami shorta po polsku cos tam bylo na poker1 ale bardzo dla poczatkujacych
    2)ja staram sie grac TAA czasami z różnym skutkiem
    3)nie wpaść w tilta po 2-3 bad beatach w ciagu 5 minutek bo można ładnie wtopić póżniej:P
    4)ooo variance jest spory na shortach i akcja idzie naprawe szybko może 5-6 to nie powinna być norma ale to zależy na ilu stołach greasz ?? ja gram na czterech stołach i w sumie najwiekszy down na dzień mialem jakies 6 BI ale znowu up mialem 5 BI także wszystko zależy
    Pozdr

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Ja odpowiem tylko na ostatnie pytanie:
    - najwięszky upswing* w moim przypadku to +17BI
    - największy downswing* -5BI
    - najbardziej chora sesja: 1.6k hands w ciągu 1000k rąk byłem +10bi by wkolejnych 600 przegrać 8 BI

    *oczywiście tyczy się jednej sesji (sesje nie przekraczają u mnie 2k rąk)

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    1) po polsku nic nie znalazlem, za to polecam filmy z cardrunners, dzieki nim nauczylem sie grac SH

    2)na poczatku sesji gram TAG, po takiej krotkiej rozgrzewce przechodze na LAG

    3) nic odkywczego: grac mocnymi kartami bez pozycji, a slabszymi na pozycji, nie stawiac sie na swoje zyczenie w sytuacjach, w ktorych mam duzy problem, no i nie pozwalac, zeby gralo moje ego a nie ja

    4) wahania typu +- 4bi dziennie zdarzaja sie raz czy dwa w tygodniu, a o 2bi to raczej norma w kazdej sesji, tydzien temu pzegralem 8bi by nastepnego dnia wygrac 10

  5. #5
    Głównie chodzi o to żeby ostrym LAGiem podporządkować sobie stolik (nawet kosztem 1 czy 2 buyinów przy jakiś badbeatach), a póżniej to już tylko z górki

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    raczkujesz, a chcesz wskoczyć na nl100,200? może nl100 tak, ale nl200 na naukę za wysoko imo, nie że aż taki poziom, ale jest różnica
    1) 2+2, liquidpoker (ale w języku Szekspira raczej, po polsku nic profesjonalnego nie znajdziesz)
    2) pytanie ma odpowiedzi tyle co graczy, każdy gra inaczej
    3) zasad? zasad raczej brak, wykorzystujesz bardziej loose grę przeciwników, sam się otwierając by wykorzystać ich błędy, gra jest bardziej płynna i flow gry bardziej się zmienia
    4) wtopy +/- zależą jak kto agresywnie gra (typu pchanie TPGK może przynosić szybkie profity, ale i straty)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Melipone Zobacz posta
    raczkujesz, a chcesz wskoczyć na nl100,200? może nl100 tak, ale nl200 na naukę za wysoko imo, nie że aż taki poziom, ale jest różnica
    Słusznie - generalnie chodzi o pts, ale przecież grając SH punkcików wpada więcej niż FR - A właśnie --->

    NL100 SH vs NL200 FR (tight) >>> jak to wygląda jeżeli chodzi o płacony rake? Czy przypadkiem na NL100 SH punkciki nie będą spływały nieco szybciej niż NL200 FR?

    pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Barry Zobacz posta
    1)polecam filmy z cardrunners, dzieki nim nauczylem sie grac SH

    2)na poczatku sesji gram TAG, po takiej krotkiej rozgrzewce przechodze na LAG

    3) nic odkywczego: grac mocnymi kartami bez pozycji, a slabszymi na pozycji, nie stawiac sie na swoje zyczenie w sytuacjach, w ktorych mam duzy problem, no i nie pozwalac, zeby gralo moje ego a nie ja

    4) wahania typu +- 4bi dziennie zdarzaja sie raz czy dwa w tygodniu, a o 2bi to raczej norma w kazdej sesji, tydzien temu pzegralem 8bi by nastepnego dnia wygrac 10
    Ad. 1) Ja podobnie. Obejrzałem kilka z torrentów i dzięki temu dowiedziałem się, że wcale nie trzeba grać tak agresywnie jak mi się wydawało.

    Ad. 2) Ja odwrotnie. Na początku raise'y ze wszystkim, gdy widzę okazję. I pokazuje np T4o. Potem chętniej wypłacają.

    Ad. 3) Nic dodać nic ująć.
    Ad. 4) W ilu rozdaniach? Mi się takie swingi nie zdarzają, ale ja mało gram. Od początku lipca jak zacząłem grać SH mam niecałe 8k rozdań.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez pietia Zobacz posta
    Głównie chodzi o to żeby ostrym LAGiem podporządkować sobie stolik (nawet kosztem 1 czy 2 buyinów przy jakiś badbeatach), a póżniej to już tylko z górki
    Chyba lekko przesadziłeś

    No i sorry, ale po raz milionowy. "Jakiś" i "jakichś" to dwa zupełnie inne słowa! Jakichś badbeatach, a nie jakiś badbeatach.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    No nie wiem, czy dwa różne. http://sjp.pwn.pl/ pokazuje hasło "jakiś" po wpisaniu słowa "jakichś" w wyszukiwarce. Mi się wydawało, że słowo "jakichś" jest tego pokroju, co "karnister"