Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: SH - strategia

  1. #71
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez JimiVega Zobacz posta
    Ok no to teraz pytanie co do strategii. Zauważyłem że moja agresja pf jest w stosunku do innych bardzo niska. Jednym z czynników na to wpływającym moze być u mnie rozgrywanie pocket pairs. Ja robie to tak. 22-77 zawsze limp, call jeśli ktoś podbił standardowo (4bb), 88-TT standardowe podbicie z 2 ostatnich pozycji, w innym wypadku limp i call podbicia (tak jak wcześniej). JJ-AA tego nie limpuje tylko wale mocno z każdej pozycji. Wytłumacze dlaczego tak robie. Otuż jest to właściwie polowanie na seta i nic pozatym. Gdy wybieram stoły do gry patrze na jak największą oglądalność folopa (min 30%). Tam oczywiście są gracze dla których Q9 to odpowiednia karta do zlimpowania z utg... Ale są też regularsi któży grają TAG. Po takim podbiciu od taga gdy ja łapie seta na flopie a on TPTK to często oddaje mi sporo pieniędzy, będąc w puli z debilem, gdy łapie seta na flopie też mi zapłaci bo oni mają problem z zrzuceniem środkowej pary...jak ktoś płaci podbicie o pule mając flh drawa to znaczy że da się na nim ładnie zarobić.
    Jeśli nie trafiam seta, a mam pare wyższą od stołu, albo widze brak agresji to oczywiście biore sobie tą pule podbiciem. W reszcie przypadków jest na flopie tryb check/fold.
    Co o tym myślicie i dla czego to jest niewłaściwe. Jaki jest wasz sposób i też jeśli można to uzasadnienie. Może ktoś będzie chciał odpisać

    Dodam że mam narazie 14,5k rozdań i wszystkie pary zarabiają.
    Ja osobiście raiseuje każdą parę z każdej pozycji jeżeli jestem pierwszy. A mój PFR generalnie ma problem żeby przekroczyć 10. Moge zapytać jakie masz statsy? Jeżeli tak rzadko robisz raise'y z wczesnych pozycji to łatwo cię przewidzieć dobremu graczowi.

  2. #72
    GuestJ Guest

    Sorry że tak ale mam zawsze kłopot żeby fotkę ładnie wkleić...
    OK, wszystkie uzasadnione rady mile widziane.
    Niziutka ta agresja pf nie? Przyznam się że na początku tej bazy zanim się przyzwyczaiłem do gry coldcalowałem AK i AQ po kogoś podbiciu. Pewnie to też miało wpływ... teraz trochę mocniej wale.
    AHA, i jeszcze proszę zauważyć że to NL10 (chociaż już tylko chwilę)... Tu chyba nie ma sensu mixować gry... To by był słaby pomysł.
    Ale właśnie dlatego że wybieram się wyżej to nie chcę tam wlatywać ze złą grą. I nie szydźcie bo tylko to wątek zaśmieca.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 27-01-2008 o 12:46

  3. #73
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    do nl50 sie sprawdzaja takie staty, a wyzej to nie wiem bo malo gralem na nl100

  4. #74
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Jimi - ja też z reguły nie podbijam small pockets z wczesnych pozycji, ale mimo to mam 18/10/3 i to na FR... Oczywiście nie mówię, że gram jakoś świetnie, ale Twoja agresja PF nawet na FR byłaby za niska, a co dopiero SH. Jak znam życie to chyba za mało wykorzystujesz pozycję.

  5. #75
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Jimi gdyby twój VPIP był większe mógłbym cię wziąc przy stole za fisha, bo często spotykam typów ok 50/3 i na dodatek jak raiseują to mają coś w stylu KTo z UTG. Ale ponieważ twój VPIP mówi, że wiesz o co chodzi, to twój PFR mówi, że jak raiseujesz to masz naprawde niezłą rękę. A jeśli tak to raczej dużo ci nigdy nie zapłacę. Dodatkowo masz bardzo mały Att. to steal. Za przyzwoity uważa się w okolicach 30%. To mówi mi, że jak raiseujesz z CO i BTN a ja jestem na blindach to wcale nie kradniesz i nie muszę cie 3 betować, żeby bronić swoje blindy od czasu do czasu. Chciałbym mieć takiego gracza na BTN kiedy jestem na blindach. Mała Att. to steal w połączeniu z małym PFR mówiło by mi, że bezkarnie mogę ci kraść blindy z BTN.

    Tak ja bym cię postrzegał na stole. Pewnie nie byłbyś zadowolony z takiego obrazu w oczach przeciwnika?

  6. #76
    GuestJ Guest
    Przemyślałem sobie to co napisaliście i stwierdzam że to jednak głównie wina stawek na jakich gram. Nie wyobrażam sobie że kradne blindy co kolejkę bo wiem że w 80% wypadków dostaje call. Mogę sobie pozwolić na VPIP 5% jeśli karta nie idzie i nie musze się tym przejmować, wiem że i tak prawie na pewno ktoś sprawdzi moje podbicie. Właściwie to nie mam co się za bardzo uczyć i analizować tylko "przeboleć" (całkiem przyjemny ból). Ostatnio właśnie gadałem z kimś kto o strategi ma małe pojecie, od czasu do czasu pogrywa jak mu wyślę z 2 dolce i mówiłem mu jak gram. Powiedział że się dziwi że ktoś mi płaci i on na pewno już bez AA nie sprawdzi mojego podbicia

    Moja gra od początku tej bazy wygląda tak. Odpalam 8 stolików i gram wyłącznie kartą+statystykami przeciwników. Tzn nie pakuje się w niepotrzebne kłopoty bo nie mam na nie ani czasu, ani specjalnej ochoty. Jeszcze chwila i NL25, zobaczymy jak tam się będzie grało, jeśli nie będzie znaczącej różnicy to daje tak dalej, zastanawiam się nawet nad dowaleniem jeszcze ze 2 stolików. Na NL50 obiecują już grę w pokera to wtedy sobie odpale 2-3 i będę się uczył
    Może mnie potępicie ale wszyscy gadają że trzeba się przystosować do sytuacji przy stole, to jest moim zdaniem najlepsze wyjście
    Chyba że się myle... Zresztą moja próbka jeszcze nie świadczy o tym że będę dalej wygrywał, chociaż nie sądze żeby to się mocno zmieniło.

    Dzięki za odpowiedzi, fajnie że się komuś chce
    Oczywiście dalej chętnie przeczytam jakieś uwagi.

  7. #77
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Dlatego na etapie budowania bankrolla lepiej grać fullringi. Odpalasz jak najwięcej stołów, grasz tylko monstery i czym prędzej budujesz rolla na NL25. Bo inaczej tylko nabierzesz za dużo złych nawyków.

  8. #78
    GuestJ Guest
    FR też próbowałem... tylko tam wolniej $ lecą. SH więcej psycholi.

  9. #79
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Na SH jest znacznie łatwiej wykorzystać swoją przewagę nad przeciwnikiem, więc jeśli uważasz, że masz edge nad innymi to śmiało tłucz dalej 6-max.

  10. #80
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Co myślicie o stealach gdy na blindach siedzi luźny calling station (np na NL25)?
    Czy steal 25%+ jest opłacalny na takich stołach?

    Mój steal to 13%. Ostatnio chciałem go dwukrotnie podwyższyć i dostawałem ostre lanie:/