Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: SH - strategia

  1. #21
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    19/14? Straszne duża luka. Imo byłoby much more ballin' gdyby ta luka była mniejsza (np. 19/17).
    Co do AF na poszczególnych streetach ja mam: 4.84 / 3.43 / 3. 22 i Total AF = 4.14

  2. #22
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    PeriMCS... jak już dbamy o język, to "nadążać"

    Pozdro
    Wstyd mi. Tak to już jest jak się pisze na komputerze szybko.

  3. #23
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    19/14? Straszne duża luka. Imo byłoby much more ballin' gdyby ta luka była mniejsza (np. 19/17).
    Niekoniecznie byłoby lepiej. Zauważ, że luka ta powstaje poprzez 2 czynniki: limpowanie i coldcallowanie. Wszyscy się zgodzą, że limpować należy jak najmniej. Przekonany jestem, że Warsaw też o tym wie. Natomiast coldcallowania błędem bym nie nazwał, należy natomiast wg mnie posiadać spore umiejętności aby sobie na częste tego wykorzystywanie pozwolić. Ja osobiście staram się unikać coldcallowania, gdyż nie potrafię odpowiednio rozegrać tych rąk w późniejszych fazach licytacji. Jeśli Warsaw uważa samemu, że poziomem swojej gry postflop przewyższa znacznie rywali na stoliku, oraż że potrafi odpowiednio rozegrać średnio silne układy na flopie (czego mi brakuje niestety, gdyż co do wyższości mojej gry postflop nad Everestowymi prosami nie mam wątpliwości), to może sobie grać nawet 25/12.
    Swoją drogą TalentedTom ma coś około 22/13 i radzi sobie na PS znakomicie. Pewnie próbował również grać bardziej agresywnie PF, ale najwyraźniej ten styl mniej mu odpowiada.

  4. #24
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    imo wygląd statsów preflop nie powinien być brany pod uwagę, już raczej statsy postflop

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    Kapol trochę mnie uprzedził, sam również zastanawiałem się nad róznicą w statsach między 19-14 a własnie np 22-19. W moim wypadku wynika to tylko i wyłącznie ze sprawdzania podbić będąc na pozycji. Nie ma ręki z którą zrobiłbym open-limp i nie ma pozycji, na której bym tak zrobił. Różnica w vpp i pfr bierze się, z tego, że nie widze problemu aby sprawdzic czyjes podbicie bedac na pozycji z 97s czy Jts albo 44. Wydaje mi się, ze w miarę dobrze oceniam to, gdzie jestem na flopie. Oczywiście, jeżeli raisor jest słaby albo moja karta lepsza od powyższych, to 3-betuję, tym bardziej z sb/bb. Zastanawiam się też nad optymalnym rozegraniem układów typu qts czy 55, jeżeli mamy przed sobą limp(y). Tu trochę miksuję, raz zrobię call, raz raise. Moim zdaniem, to 19-14 daje trochę więcej elastyczności niż 22-19, choć obydwa style na pewno są wygrywające. Osobiście mi 19-14 odpowiada, ale - tak jak pisałem - na sh na poważnie zagrałem ledwo 17k rozdań, więc jeszcze się to może pozmieniać.

    pozdr
    warsaw

  6. #26
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    gdzies czytalem, ze CTS ma 26/18, takze to niewatpliwie tez jest wygrywajaca strategia

  7. #27
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Warsaw i Dave jak czesto robicie cb na flopie? Z tych statystyk mam wrazenie ze w 80%. Wydaje mi sie ze na NL50 to nie przejdzie bo zaczynaja robic 3bety lub calle z low para albo gutshotem i nie zawsze mam odwage zagrac znowu na turnie za 2/3 puli z Q high bo maniacy przebijaja all-inem. Chyba ze prawidlowym zagraniem 1vs1 na turnie jest zagrac znowu w 80% przypadkow jesli karty na stole wygladaja na wzglednie bespieczne. Lepiej wychodzi kolejne zagranie na turnie przeciwko loose czy tight przeciwnikowi? Ktory czesciej sie zlozy?

    Ja mam statsy 26/16/2.8 a na posczegolnych streetach 3.20/2.24/2.74 total 2.74. (NL50) Co byscie mi mogli poradzic zeby je zwiekszyc?

    Cb robie w 67% przypadkow. Wniskuje z powyzszej dyskuji, ze nalezy zwiekszyc przyanjmniej do 75% i na turnie znacznie czesciej zagrywac jak dostane jedneog calla na flopie mam racje?
    Ostatnio edytowane przez Zielony ; 02-09-2007 o 00:01

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    gdzie można znaleźć dane o CB?

  9. #29
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Zakladka general info/ u gory po prawej more detail/ i gdzies tak pod koniec "first action on flop after a pf raise" i dodajemy bet do raise i nam wychodzi jak czesto zagrywamy CB

    Odpowie ktos na moje pytania?

  10. #30
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    moim zdaniem, twoja agresja jest i tak niezla, jak na 26vpp. Im wyzszy vpp, tym trudniej o wyzszy wskaznik agresji, bo po prostu grasz wiecej rak i nie sposb wszystkie je betowac. Dlatego - moim zdaniem - wystarczyloby ci grac troche mniej rak, wtedy agresja przyjdzie sama z siebie, bedziesz mial mniej rak, za to lepszych, do betowania.

    moje CB statsy wygladaja tak:
    first action on flop (bla bla)
    raise: 6.50%
    bet: 75.27%
    call: 1.27%
    check: 12.07%
    check-raise: 0.25%
    fold: 4.27%
    no action: 53.38%

    pozdr
    warsaw
    Ostatnio edytowane przez warsaw ; 02-09-2007 o 01:26