Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    Nietypowo bo masters TOP11 stacki 5000 struktura blindow standardowa 1 runda 10/20 ok 8-10 rozdanie turnieju wiec stacki podobne hero moze +250 do poczatkowego
    Hero Td Th

    UTG Hero call
    UTG+1 bet 150
    UTG+2 call
    chyba jeszcze jeden call ze sredniej pozycji nie pamietam uznajmy ze był
    reszta fold
    UTG call

    flop

    UTG check
    UTG+1 bet 250
    UTG+2 call
    MP fold
    UTG hero raise 1000
    UTG+1 raise 3000
    UTG+2 all in

    I teraz tak, moze blizej o przeciwnikach UTG+1 dobry gracz ale pozwala sobie czasem na fancy play natomiast UTG+2 to typowy murarz gra tylko wysokie pary oraz AK AQ
    Pytanie co robi hero?
    Powiem jak ja to widziałem zrobiłem check raise zeby sprawdzic czy ktos ma to AQ JJ zeby pozniej sie nie wpierdolic. Wolałem poswiecic tysiac niz pozniej grac bez pozycji.
    Po takim obrocie sprawy obstawiłem UTG+2 na AQ a UTG+1 który podbijał przed flopem na JJ lub nawet na KK a wiec jak powiedziałem był to easy FOLD i zrzuciłem. Chodzi mi o to, ze czesc graczy uwazała to za big laydown a ja uwazam ze przy takich readach na przeciwników i takim obrocie sprawy normalny.
    Acha wykluczyłem nutsowego flush drawa sadziłem ze zaden z nich nie zagał by z nim tak w poczatkowej fazie turnieju 2 pary tez nie były dla mnie dobrym rozwiazaniem bo jesli UTG+1 miał KJ a UTG+2 AQ i tak ratowała mnie tylko jedna karta w tali ewentualnie runner runner para na stół.
    Jakie sa wasze typy i jesli inaczej byscie to zagrali to jak?

    z gory dzieki za odpowiedzi

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    Twoj stack jest duzy, nie musisz ryzykowac duzej jego czesci na questionable rozdania.

    Z 10 10 limp z utg jak najbardziej ok.

    Duzy raise do 150 spotyka sie z callami od 2 kolejnych osob. Fold nie bylby tu bardzo zlym pomyslem- para dych nie gra dobrze w multiway pots, bez pozycji, ale masz tak dobre oddsy ze chcesz sie oblowic na innych deeeeeeep stackach przy trafionym secie. Dajesz call

    Na tym flopie zdecydowanie bym walnal lead beta. Po pierwsze dowiedzialbym sie od razu na czym stoje, po drugie chronilbym swoj uklad dajac przeciwnikom nieoplacalne oddsy do drawa. Przy check raisie nie wiem na czym stoje. Jak duzy bet by zrobil? Ano taki, przy ktorym przy raisei przeciwnika wiedzialbym ze jestem pokonany.

    Warto w danej chwili podejmowac takie kroki aby miec latwa decyzje w przyszym etapie rozdania. Bet za 3/4 - cala pule by to rozwiazal. Przy tak niebezpiecznym flopie mozesz sie bez bolu serca ewakuowac. Wtopilbys tylko 150+500. Gorszy przeciwnik moglby stracic w tym spocie duzo wiecej , lub nawet sie splukac allin.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    Wg mnie Wrona bardzo dobrze to rozegrałeś, przede wszystkim ten check raise który pozwolił Ci wydobyc najwiecej informacji o rekach przeciwnikow za jedyny tysiac ;] good work

    Nie zgadzam sie z #2.. Jakby Wrona zrobi lead bet, to jeden raise za nim nic nie mowi, moze to być równie dobrze AK.. no chyba ze UTG+2 tez by raisowal.. ale przy raise i call Wrona musialby jeszcze raz reraisowac jak dla mnie i stracilby wiecej.. Wg mnie w ten sposob najlepiej przekonal sie ze nie jest najsilniejszy..
    Ostatnio edytowane przez Ace ; 28-08-2007 o 13:49

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    zbrochu
    pula z pre-flop 630
    twoja propozycja
    ja bet 500
    UTG+1 500 plus 800
    UTG+2 call 1300
    hero ?
    pula 3730 zainwestowane 650 do dołozenia 800 co robisz? nie dokładasz ?? a potodds?? co teraz wiesz ze jeden ma drawa drugi AK moze dwie pary i co grasz all in??
    acha gwarantuje Ci ze UTG+2 by tak zagrał w tym hipotetycznym rodzaniu to jest typowy calling station
    Ostatnio edytowane przez Wrona ; 28-08-2007 o 14:03

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Dobrze zagrałeś to rozdanie moim zdaniem.
    Po licytacji widać, że UTG+2 postanowił upolować UTG+1, a Ciebie nie traktował poważnie. Ma zapewne AQ karo. UTG+1 gra tak, jakby miał KK lub JJ.
    Trudno w tym rozdaniu określić precyzyjnie zakres rąk. Jednak jakby nie patrzeć - wygląda na to, że masz albo najsłabszą rękę, albo drugą. Na pewno nie najlepszą. A i perspektywy trochę kiepskie.
    To początek turnieju i nie musisz od razu wywalić z gry wszystkich przeciwników przy stole: FOLD

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    no tak chyba wszystko zostało powiedziane

    bad luck... jakby to helmuth powiedział this is fucking sick

    fold i polujemy dalej

    napiszesz jak się skończyło rozdanie ??

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    UTG+2 miał AQ co było oczywiste a UTG+1... tez AQ

    na river wjechał J dajacy mi fulla gdybym wszedł, ale nie załowałem bo gdybym wszedł byłoby to według mnie złe zagranie.

    Przyszła na nich i tak kolej, bo cały masters padł moim łupem