Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Witam, ciekawa ręka z dzisiejszej sesji:

    ***** Hand History for Game 6273019862 *****
    $200 USD PL Omaha - Monday, August 27, 11:00:22 ET 2007
    Table Table 127498 (No DP) (Real Money)

    Seat 2 is the button
    Total number of players : 10

    Seat 3: manefiskeren ( $113.50 USD )
    Seat 4: HERO ( $246.04 USD )
    Seat 6: BlackZ350 ( $149.27 USD )
    Seat 2: mopsi83 ( $293.95 USD ) [BUTTON, STATY 15/5/4, SOLIDNY AGGRO]
    Seat 1: kaboobi ( $165.20 USD )
    Seat 7: Quelvacho ( $142.71 USD )
    Seat 9: qayedc321 ( $429.75 USD )
    Seat 5: StillLoosing ( $191 USD )
    Seat 10: Vanduo ( $361 USD )
    Seat 8: MiikkaS ( $39.75 USD )

    manefiskeren posts small blind [$1 USD].
    Fejhoa posts big blind [$2 USD].

    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]

    StillLoosing folds.
    BlackZ350 folds.
    Quelvacho folds.
    MiikkaS folds.
    qayedc321 folds.
    Vanduo folds.
    mopsi83 calls [$2 USD]
    manefiskeren calls [$1 USD]
    HERO checks.

    ** Dealing Flop ** [ , , ]

    manefiskeren checks.
    HERO bets [$5 USD]
    mopsi83 calls [$5 USD]
    manefiskeren folds.

    ** Dealing Turn ** [ ]
    (pot $16)
    HERO bets [$15 USD]
    mopsi83 raises [$30 USD]
    HERO calls [$15 USD]

    ** Dealing River ** [ ]
    (pot $75)
    HERO checks.
    mopsi83 bets [$45 USD]
    HERO ???


    ---

    Fold, call, raise? Dlaczego?


    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    ciekawa sytuacja
    Wygląda mi to na seta Asów,i być może dodatkowo zlapanego strighta.Nie raisuje bo nie wiem czy przeciwnik na to wlasnie nie liczy.Jednak pot odsy jakie dostaliśmy i mimo wszystko być może nie trafiony draw przeciwnika,raczej bym dał call,choć myśle że będą to wywalone pieniądze.
    Przeciwnik ma pozycje,robi value bet za 3/5 puli,teoretycznie mógl cię obstawić na drawa do strighta z flopa,a sam ma dwie pary,i nie trafiony flush draw z turna,ale najbardziej to zagranie wygląda mi na nutsa,jeżeli chce się utwierdzić w swoim przekonaniu to call,jak nie to fold,bo czysty blef myśle że bylby w granicach puli,a z kolei dwie pary by dal check za tobą.Ma AA albo 35(wcale by mnie nie zdziwil gdyby pokazał np
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 28-08-2007 o 01:38

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    120
    Nie wiem jak button gra pf, jezeli nie raisuje nic pf to moze miec asy, a na 2 przeciwnikow raise z buttona z AAxx jak najbardziej uzasadniony. Daje tylko call na flopie, i pozniej mini-raise na turnie - cale rozdanie od poczatku nie wyglada mi na asy, raczej monster draw flush+str8. Ja bym raczej pushowal na turnie, call mi nic nie daje, trafiasz fulla na riverze i co robisz? zrzucasz sie? Ewentualnie jakis 3bet na turnie, o 2/3 pota i juz wiesz na czym stoisz. Wniosek = River - Fold.

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    120
    Po chwilowym namysle river - chech/call - str8+flush draw to przeciez raczej w tym przypadku xx86 a nie xx35.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Seat 2: mopsi83 ( $293.95 USD ) [BUTTON, STATY 15/5/4, SOLIDNY AGGRO]
    Cytat Zamieszczone przez corleonesi Zobacz posta
    Nie wiem jak button gra pf (...)

    Nie dość że na czerwono i boldem to jeszcze drukowanymi literami...

  6. #6
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    120
    Solidny agro - ok. Chodzi mi tu o rozgrywanie specyficznej reki: AAxx z pozycji, czy jest to reka która solidny agro by flat callowal z pozycji na 2 graczy?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    A jak myślisz?
    Staty przecież masz podane, zrób z nich użytek...

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Nie dość że na czerwono i boldem to jeszcze drukowanymi literami...
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    A jak myślisz?
    Staty przecież masz podane, zrób z nich użytek...
    Widze ze sie nie dogadamy... Staty statami, co nie oznacza ze gosc nie trafia drawa i blefuje, dlatego pytam o konkretna reke -AAxx jak on to rozgrywa? a)Podbija b)limpuje c) nie wiem, a Ty mi tu wyjezdzasz z powyzszymi cytatami i robisz ze mnie durnia. To po chuj ta cala dyskusja i postowanie reki, po to zeby podyskutowac o rece, wymieniac opinie i sie probowac nawzajem od siebie uczyc czy zeby pozniej probowac dopierdolic kazdemu kto chce cokolwiek na ten temat napisac? To mnie wlasnie wkurwia.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Cytat Zamieszczone przez corleonesi Zobacz posta
    jak on to rozgrywa? a)Podbija b)limpuje c) nie wiem
    c) nie wiem

    Gdybym miał jakieś inne informacje wpływające na decyzję, to umieściłbym je na forum - decyzję podejmowałem tylko i wyłącznie na podstawie statystyk i tego, że koleś po iluśtam rękach ma dodatnie BB/100 (więc solidny). I tyle.

    Nie zaperzaj się niepotrzebnie corleonesi, wcześniej piszesz "nie wiem jak button gra preflop" - a przecież masz podane, że podbija 1/3 granych przez siebie rąk...

    Potem piszesz "AAxx z pozycji, czy jest to reka która solidny agro by flat callowal z pozycji na 2 graczy?" - i tutaj już właściwie sam sobie odpowiadasz. Jeżeli ktoś jest solidny i agresywny to mając AAxx niewątpliwie powinien atakować blindy. Jeżeli nie atakował, to RACZEJ nie ma AAxx, prawda? Jestem pewien, że myślałeś w ten sposób...

    Ja na turnie założyłem, że koleś RACZEJ nie ma AAxx i moje ewentualne reraise wyrzuci go z rozdania. River spadł bezpieczny, więc zaczekałem aby wyindukować blef. Zgodnie z przewidywaniami koleś zaatakował river, sprawdziłem i pokazał parę Asów z nietrafionym drawem:

    http://www.tlpoker.pl/h/7919

    Corleonesi, czytając Twoje posty miałem wrażenie, że od momentu zauważenia statystyk i wzięcia ich pod uwagę wiedziałeś, że przeciwnik nie ma AAxx, ale nie pasowało Ci to do jego rozegrania postflop, więc nie byłeś do końca przekonany czy masz rację. Miałeś rację, następnym razem więcej odwagi w formułowaniu myśli

    peace & pzdr

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    120
    Ok, po prostu w pierwszym poscie nie sprecyzowalem dokladnie o co mi chodzi z gra pf, a chodzilo mi o rozgrywanie pary asow - moj blad. Generalnie wp tylko ja bym na turnie 3betowal, no i wtedy kontynuowal na riverze przy tym ukladzie. Rozumiem Twoj sposob rozegrania i jezeli postanowiles tylko callowac na turnie pokazujac slabosc, to check/call jak najbardziej uzasadniony, bet w takim wypadku nie ma sensu bo zostaniesz sprawdzony/przebity tylko z lepsza reka.
    Peace.