Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    23
    Witam,
    To mój pierwszy post odkąd nie pracuje w i4poker.com. Pytanie nie będzie dotyczyć decyzji jaką należy podjąć, bo Ci, którzy mieli okazję ze mną grać na żywo w PLO wiedzą, że decyzja była prosta. Rozważania dotyczą raczej zdrowego rozsądkowego podejścia do danego rozdania. Przytoczę z pamięci, bo akcja miała miejsce 4 miesiące temu. Analizowałem decyzję z graczami specjalizującymi się w PLO i wszyscy zagrali by tak samo. Zdrowy rozsądek mówi, że mogę nie wygrać tej partii przez co 3 godziny dobrej gry trzeba będzie odrabiać. Co Wy na to?
    Hero na buttonie: J-J-10-9 double suited (bez drzewek) i około 170$. Raise z pozycji o pot przy 3 limperach i 3 razy instant call. Nie martwią mnie gracze z pozycji 1 (35$) i 2 (46$), natomiast dobry gracz z pozycji 3 (około 150$) martwi mnie bardzo (bardzo selektywny i gra dużo wrapów).
    Flop przyjaciel:
    J-7drzewko-6drzewko.
    Akcja:
    Przeczekany flop do mnie i gram o pot.
    Pozycja 1: RR pot
    Pozycja 2: RR pot
    Pozycja 3: RR pot all-in.
    Hero bez zastanowienia - wiadomo co. Reszta dokłada co ma i jesteśmy w czterech w puli wieczoru.
    Rozwiązanie później.
    Jak gracie takie ekstremalne rozdania, gdy wiecie, że wygrana właśnie wymyka się Wam spod kontroli?
    pozdrawiam
    Pietka

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    W powyższej sytuacji absolutnie jedynym słusznym zagraniem jest doprowadzenie siebie i innych do allinów. Mając top seta boisz się tylko drawów, które dramatycznie zabierają sobie outs i jesteś przez to znacznie większym money favourite niż przeciwko pojedynczemu graczowi (gdzie też zawsze dążysz do AI, chyba, że masz reada, że agresywnie rozgrywałby TYLKO dwudziestokartowy wrap + FD...).

    Generalnie w PLO zasada jest taka, że top set uwielbia dokładnie taką akcję, jak napisałeś, przy czym im więcej osób oprócz Ciebie wrzuca tu AI, tym bardziej +EV jest Twoja ręka.

    Właściwie nie wiem, nad czym się zastanawiasz - a chyba coś Ci nie pasuje, skoro ta ręka chodzi Ci po głowie od 4 miesięcy... Toż to ultrastandardowa sytuacja, a jak boisz się takich chwil, to zrezygnuj z PLO, bo tak naprawdę przedstawione rozdanie to jest dokładnie to, do czego w tej grze dążysz

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    23
    Bocian,
    Hero ma pozycję, mega rękę na flopie z opcją na fulla i mega pot. Dąży do takich sytuacji i nie ma problemów z podjęciem decyzji. Nie rozważam Bocian sytuacji, że nie gram takiej ręki (niektórzy mnie tu znają i wiedzą, że nie pękam na robocie).
    Mistrzem PLO nie jestem. Nie liczę też szans w ciągu 15 sek, aby uzmysłowić sobie kto komu i dlaczego zabiera ile outs, bo tak dobry nie jestem
    Masz rację: skoro chodzi mi to po głowie (raczej jako przyczynek do kierowania się czasami rozumem zamiast czystym EV+) to znaczy, że pomóc może tylko zautomatyzoanie decyzji bez opcji myślenia. Zastanawiam się tylko, ile zrzuciłem układów w TH lub PLO domyślając się, że jestem z tyłu choć byłyby to zagrania EV+. Konkluzja: czy wygrane pieniądze nie są tyle samo warte, ile te, których nie przegrywasz? (pomijam BM, bo ten akurat upraszcza decyzje do EV+, zrzucając rozsądek na drugi plan).
    Pytanie więc do Ciebie i wszystkich: zrzucacie/zrzucasz coś co na bank jest EV+, ale głowa mówi Ci/Wam, że jesteś/cie w zupełnie odwrotnym miejscu? :P
    pozdro

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    Spróbuj odtworzyć rękę przeciwników, a następnie wrzuć je do kalkulatora PLO. Jeśli Twój call był uzasadniony procentową szansą wygrania puli(a na 100% był) to nie patrzysz na końcowy wynik. Czy wygrywasz taką sytuację czy przegrywasz przechodzisz do następnych rąk. Ważne jest podjęcie słusznej decyzji, która będzie procentować długofalowo. Co do PLO miałem wiele razy sytuację kiedy na stole byłem jednym z dwóch bigstacków i często kończyło się to ostrymi akcjami. Żałowałem jedynie tych pul, gdzie byłem wyraźnie gorszy w momentach pushowania. BTW ostatnio grałem u znajomego i straciłem kilka buyinów. Kolega na koniec mojej sesji był bardziej zmartwiony ode mnie, patrzył na wynik finansowy, a ja spokojnie odrzekłem, że jeśli będę grał tak jak w tamten wieczór to straty szybko zostaną odrobione. W tym konkretnym przypadku po prostu radziłbym Ci schodzić ze stolika w momencie ugrania 2 buyinów. W momencie kiedy masz dobrą rękę i podbijasz preflop wręcz powinienś pragnąć, aby do Ciebie dołączył big stack, w końcu może on porządnie opłacić układ, który możesz stworzyć.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    tak teoretycznie wstawiłem tu najpotężniejszego drawa z jakim musiałbyś się zmierzyc na takim flopie :
    http://twodimes.net/h/?z=3007689
    pokenum -o jd jh td 9h - 5s 8s 9d tc -- 7s 6s jc
    Omaha Hi: 820 enumerated boards containing 7s 6s Jc
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    366 44.63 376 45.85 78 9.51 0.494
    376 45.85 366 44.63 78 9.51 0.506

    Natomiast już z równie dobrą łapą jesteś faworytem:
    pokenum -o jd jh td 9h - as 8s 9d tc -- 7s 6s jc
    Omaha Hi: 820 enumerated boards containing 7s 6s Jc
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    429 52.32 322 39.27 69 8.41 0.565
    322 39.27 429 52.32 69 8.41 0.435

    A tu takie dosyć prawdopodobne uklady jakie mogłyby sie w tej parti znależć,jesteś nieco z tyłu ale nie na tyle żeby ten call mógłbyć w perspektywie czasu nie oplacalny:
    pokenum -o jd jh td 9h - as 8s 9d tc - 5c 6d 7c 8h - ks js th 7d -- 7s 6s jc
    Omaha Hi: 528 enumerated boards containing 7s 6s Jc
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    188 35.61 305 57.77 35 6.63 0.389
    223 42.23 270 51.14 35 6.63 0.455
    69 13.07 459 86.93 0 0.00 0.131
    13 2.46 514 97.35 1 0.19 0.025

    Natomiast są jeszcze sytuacje w których ktoś weidzie z samym open flushem lub 2 setem bez drawów itd.
    Podeiżewam ze nie bralbym nawet pod uwage żeby to spasować
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 27-08-2007 o 17:58

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Dawkar,
    najpotężniejszy draw jest nieco inny:

    http://twodimes.net/h/?z=3007766
    pokenum -o jd jh td 9h - 9s 8s 5c 4c -- 7s 6s jc
    Omaha Hi: 820 enumerated boards containing 7s 6s Jc
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    Jd Td Jh 9h 389 47.44 426 51.95 5 0.61 0.477
    9s 8s 5c 4c 426 51.95 389 47.44 5 0.61 0.523
    Tak czy inaczej, również nie widzę możliwości zrzucenia tej ręki. Hero ma swoje gwarantowane ~33% szansy na zwycięstwo. Czasami będzie faworytem, a czasami nie będzie. Osobiście obstawiam, że cześciej będzie faworytem ze względu na wzajemne odbieranie sobie outsów przez graczy.

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    hmm,no to jeden z najpotężniejszych
    To jak wygląda wymarzona reka do tego stołu?

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Na 99,9% nie ma tutaj takiego układu rąk wszystkich 3 przeciwników, przy którym HERO nie byłby money favourite na tym flopie. Z drugiej strony, HERO najprawdopodobniej nie jest tutaj faworytem w sensie "wygrywa przynajmniej w połowie sytuacji", bo w końcu AI lecą w 4 osoby...

    Spróbujcie ustawić 3 najgorsze możlwe dla Hero ręce - mój wynik to 24,34% szans na zwycięstwo w najgorszym możliwym przypadku. A w 95% przypadków Hero będzie tu miał przynajmniej 30% szans na wygraną całej puli, często nawet 40%. Chyba starczy?

    Tu jest absolutnie easy push i debatowanie nad innym rozwiązaniem w przypadku tej ręki jest absurdalne. Co innego dyskusja np. o nut stricie z flopa bez redrawów i przy draw do koloru na stole - przy podobnej akcji pasujesz w mgnieniu oka.

    Poza tym w jaki sposób można kierować się rozumem zamiast kierować wartością oczekiwaną? Przecież to nierozumne...

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 27-08-2007 o 21:36

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Najpoteżniejszy draw jest napewno jeszce troche inny :P

    45 spades
    89 clubs, masz wtedy draw do 2 str8 flushów, zamiast jednego ...

    i przeciwko JJT9 double red:
    Set 45.61% Draw 53,90%

    A całej rozmowy wogule nic nie rozumiem... Masz set'a wrzucasz all kase do puli i patrzysz co przyniesie los, tzn riveria
    __
    TT
    Ostatnio edytowane przez TesseracT ; 28-08-2007 o 11:48

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez TesseracT Zobacz posta
    Najpoteżniejszy draw jest napewno jeszce troche inny :P

    43 spades
    89 clubs, masz wtedy draw do 2 str8 flushów, zamiast jednego ...
    No taki to na pewno nie. Raczej 9c 8c 5s 4s. Reszta się zgadza.

    jdx